Švábi a rusi nie je to isté. Joe70
14.08.2022 - 09:17:52
01
zdroj FB:
Co nového píše Girkin? Je to jako vždy zábavné.
"Do půlkulatého výročí takzvaného SVO zbývají necelé dva týdny. Již nyní je jasné, že "třetí účinná" fáze operace byla ještě neúspěšnější než "druhá účinná". A byla mnohem neúspěšnější, protože veškeré úspěchy představovalo několik vesnic na okraji hlavní nepřátelské obranné linie u Seversku-Soldaru-Bahmutu, stejně jako Piski a 2/3 Marinky u Doněcku. Mírně řečeno - "ne zrovna dvakrát husté".
A tyto úspěchy přišly draho, což není překvapivé vzhledem k pozoruhodné taktice čelního útoku na dlouhodobě opevněnou oblast. Pravděpodobně se nepodaří osvobodit celé území DLR nebo dokonce dobýt Slavjansk před 11. zářím.
Otázkou brzy bude, "jak udržet již obsazené území s dostupnými silami".
Neúspěch ruské vojenské strategie na Ukrajině je tedy "jasně patrný".
V této souvislosti mám tři návrhy:
1) zastřelit celé politbyro;
2) přemalovat Kreml na žluto-modrou;
3) začít uplatňovat osvědčenou strategii ústupu k Moskvě a Stalingradu, aby protivníci zmrzli na předměstí.
O tom, že bychom měli přejít do režimu skutečné války už ani nemluvím - je to útok na posvátno. Ani já nyní nevyzývám k odvolání překližkového maršála.
Protože jeho rezignace právě teď by ho mohla zachránit před zaslouženou slávou za jeho nadcházející "úspěchy".
14.08.2022 - 09:44:29
04
Kto ako tak sleduje “ špeciálnu operáciu “ , vie kto je “ Strelkov “ … a aj vie aj , ako skončili všetci jeho parťáci , ktorí sa znepácili KGB agentovi . Zdá sa , že Strelkovov osud je spečateny …

Na Kryme načas zadržali bývalého veliteľa separatistov na Donbase Igora Girkina, známeho aj pod menom Strelkov. Zrejme sa snažil dostať na front. V posledných mesiacoch na sociálnych sieťach viackrát ostro kritizoval Kremeľ za postup v invázii na Ukrajine.

O zadržaní informovali niektoré ruské a ukrajinské médiá, oficiálne ho nikto nepotvrdil. Girkin si údajne oholil svoje typické fúzy a snažil sa na falošný pas pod menom Sergej Runov dostať do Chersonskej oblasti, kde chcel bojovať proti Ukrajine. Prečo ho Rusi zadržali, nie je jasné.

V reakcii na informácie o svojom zadržaní Girkin na sociálnych sieťach uviedol, že vo väzbe nebol a skôr alebo neskôr sa na fronte objaví. Podľa niektorých správ na sociálnych sieťach ho prepustili a vrátil sa do Ruska. Tieto informácie sa nedajú nezávisle overiť.

Bývalý dôstojník ruskej tajnej služby FSB Strelkov je jedným z obžalovaných zo zostrelenia malajzijského lietadla MH17 nad východnou Ukrajinou v roku 2014. V čase nešťastia pôsobil v povstaleckom Donbase ako „minister obrany“. Neskôr sa zrejme Moskve znepáčil a bol povolaný späť do Ruska. (čtk)

https://mobile.twitter.com/gerashchenko7/status/1558575158134280192
14.08.2022 - 12:26:45
01
eCT81
Ja som mal dost kvalitne gymnazium takze napriklad u nas na dejepise sa primarne odpovedalo na otazku prečo, ale pripustam ze to bola skor vynimka.

A neviem ci zrovna kazdeho kto zmaturuje z matiky, ci ho to ochráni pred tym aby veril bludom ked nerozumie politickemu systemu a ekonomii... Ako v globale to trochu moze platit ale ci to ma nejaky brutal efekt, neviem
14.08.2022 - 12:34:20
00
Z celej matematiky staci k zivotu +-x/
Potom kusok geometrie, ale dolezite su percentá, a prave tým vela ludi nerozumie.
Napriklad som vypozoroval, ze 99% ludi je v tom ze ak v obchode zaplati 100€ tak 20€ je dph.
Pritom 20€ dan je zo 120€, ...a polovica to nepochopi ani ked im to vysvetliš.
14.08.2022 - 13:38:06
01
napr. moja mama by s tým problém nemala a rátala by to takto: 20 euro dph zo 120 euro je 600 korún a to je vela


Naposledy upravil ivan dňa 14.08.2022 - 13:59:33, celkovo upravené 1 krát.

14.08.2022 - 13:50:42
07
Rusko stratilo 17 protilietadlových systémov za 3 dni - ich protivzdušná obrana prakticky nefunguje proti americkým zbraniam:
https://www.youtube.com/watch?v=qy1K7CL5dJk&t=31s
14.08.2022 - 13:58:57
04
Ruzká klasika,velenie zdrhá a vojakov necháva svojmu osudu:
13:26

Svet

Ruskí velitelia na juhu Ukrajiny sa dali na ústup na ľavý breh rieky Dnipro. Informoval o tom gubernátor Mykolajivskej oblasti Kim.

„Nie naozaj, ale trochu je mi ľúto tých hlúpych ´orkov´, ktorých ´nechali v štichu´ na pravom brehu Dnipra. Celý veliteľský štáb sa sťahuje za Dnipro,“ napísal.

Kim i generál Dmytro Marčenko, ktorý má na starosti obranu regiónu, v sobotu naznačili „určité výsledky“ v blízkej budúcnosti a sľúbili, že o nich budú informovať. (TASR)

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22981837/ukrajina-rusko-vojna-online-minuta-po-minute-14-8-2022.html?ref=njct
14.08.2022 - 14:47:32
00
to,že ruská pvo aj s ich super zbraňou s400 je k hovnu sme videli aj pri poslednom útoku na letisko keď im k ničomu nebola.Tu je len vidieť aký debil vládne v turecku.mohli mať f35 a kúpili s 400 takže majú hovno.
14.08.2022 - 16:36:40
00
Akože F35 a S400 sú alternatívy?🤔🤔🤔
14.08.2022 - 16:38:48
00
V tomto pripade ano
14.08.2022 - 17:14:54
00
bladerunner napísal:
Akože F35 a S400 sú alternatívy?🤔🤔🤔


akože aj najprv rozmýšľaš?

s 400 mala predsa zostrelovať f35 rad radom a pritom nie je schopná uchrániť letisko ani proti bežným podzvukovým raketám.
14.08.2022 - 17:50:18
00
triki napísal:
to,že ruská pvo aj s ich super zbraňou s400 je k hovnu sme videli aj pri poslednom útoku na letisko keď im k ničomu nebola.Tu je len vidieť aký debil vládne v turecku.mohli mať f35 a kúpili s 400 takže majú hovno.


..ale tak nieco aspon vzlietlo do vzduchu... kam to dopadlo je uz druha vec :D

https://euroweeklynews.com/2022/08/12/watch-pantsir-missile-wreckage-washes-up-on-beach-in-alushta-crimea/

bladerunner po tom, co Turci nakupili S400, im Americania odmietli predat F35, lebo nechceli aby Ruski technici cvicili svoju protivzdusnu obranu na americkych stihackach
14.08.2022 - 17:54:39
00
cokupit napísal:
Tu je nieco k ich dochodkovemu systemu https://www.pensionfundsonline.co.uk/content/country-profiles/japan/103

Migrantov praveze takmer vobec neberu. Vysku neviem, neskoro nejdu. Na rozdiel od nas si na dochodky uz par generacii sporia. Priebezny system aka prvy pilier je neudrzatelny nezmysel. My sme na to neprisli doteraz. Rozumne krajiny maju dochodkove fondy uz desatrocia. Kym nepochopime, ze dochodky budeme mat z toho co si za zivot nasporime a zarobime a ze je to nasa zodpovednost a nie povinnost "statu", tak budeme stale iba natahovat ruky a volit zmrdov.

Ps prve 4 Zuzky su konecne na Ukrajine, drzte sa baby.


Tu je ešte taký maly návrat k tomu Japonsku a trosku je tam zabrdnute aj do “demografie”. Ja Japonsko milujem ( jedlo, kultúru, prírodu atd /teda z pohladu “turistu” ), ale žiť by som tam teda asi nevedel. To že to tam stále funguje je tvrdo vykúpené ich životným/pracovným štýlom. Len ta ich demografická krivka sa ešte len ma lámať…
https://www.postoj.sk/111033/viacdetna-rodina-je-v-japonsku-raritou-detom-sa-nastupom-do-skoly-konci-detstvo

A tu dobre video od ľudí ktorí tam žijú/často tam pracovne dochádzajú…
https://youtu.be/k8QNJxFE2E8
14.08.2022 - 18:38:27
01
označ lietadlo :lol:

Prílohy:

FZ-73PWX0AAL73i.png
FZ-73PWX0AAL73i.png 47.43 KiB thumb_up0thumb_down

14.08.2022 - 18:44:11
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up