Japonci a kórejci to majú asi všetci rovnako. Keď som presedlal do CRV IV. gen, tiež som sa zlakol ze mi asi končí ložisko :D , hluk od kolies na horšom asfalte bol výrazný. Po roku a pol už nič nepočujem a zdá sa mi to tiché..
12.08.2022 - 23:11:12
00
hluk je zvlášna veličina... dosť subjektívna... a je pravda, že na Ceedku dávajú BioEkoPneu, ktoré na horšom asfalte dosť hučia... (čo je na SVK skoro všade),

ale objektívne môžem porovnať s Ford Focus, Mitsubishi Lancer, a firemnými Skoda Oktávia III a IV gen, Fabia detto a podľa mňa je to v rámci triedy úplne OK, keď som presadol s Focusa do Lancera, sa mi hluk zdal rovnaký, ale chyba lávky... kým vo Focuse som detské DVD prehrávače musel púšťať cez repráky, lebo normálne to nebolo počuť vzadu, v Lanceri stačili repráčiky, ktoré boli v prehrávačoch štandardne, a keď som porovnával Lancer s Ceedkou, tak to bol zasa o level nižší hluk, počujem vpredu keď si dcéra pustí silnejšie hudbu v sluchátkach... prechody nerovností úplne v pohode, žiadne rany...

ale je pravda, že ak sa do kufra naloží batožina, tak hluk výrazne poklesne... a trebárs za dažďa v Lanceri bol od predných podbehov neskutočný hluk, to v Ceedke nemám...
teraz to nepíšem, že by som obhajoval ceedku ako jej majiteľ, ale proste je to tak, šetrí sa všade, ale to auto mi všeobecne príde celkom tiché, rázy od podvozka skoro žiadne (sú tam nejaké hydrodorazy vpredu tuším), ale proste tie BioEkoPneu od Michelinu nie sú nič moc celkovo... vedia sa šmyknúť aj na suchu pri prudšom rozbehu...
13.08.2022 - 12:27:18
01
niekto skúsenosť s fľakmi pod displejom Amundsen na Octavia 3 FL? povrch je čistý, hladký, bez viditeľného poškodenia, tak neviem, nejaká vlhkosť pod displejom? je to reklamovateľné?

Prílohy:

Screenshot_20220813-145035_Chrome.jpg
Screenshot_20220813-145035_Chrome.jpg 67.06 KiB thumb_up0thumb_down

14.08.2022 - 10:07:17
00
Takto na Macbookoch 2014-2015 vyzeral display ked sa zacala odliepat antireflexna vrstva, skus reklamaciu.

Kufor Ceedu hotovy, myslel som, ze za dve poobedia to dam, trvalo to napokon odhadom 14 hodin. Na stranke ahifi, odkial mam material a kde to aj montuju, pisu na zadok kombiku odhad 9 hodin, cena cca 200€. Dost malych rezancov na rukach z hrubej folie z alubutylu. Rozoberanie slo prekvapivo lahko (nove auto je pruznejsie ako 10rocne, ktore som robil pred par rokmi), jedina kuleha bolo vyoperovat trn, okolo ktoreho sa sklapa operadlo, tam bolo 0 miesta.
Dve vrstvy izolacie, vsetko znacky Comfortmat. Na podbehoch ucinnejsie- Viper antivibracny a Blockshot izolacny, zvysok Cobra antivibracny a na to Raptor. Potiahol som to aj pod zadne sedadla, ked uz aj tak museli von kvoli bocniciam kufra a material zvysil.
Skoda, ze som neodolal pivnej socializacii a nestihol som to ist previezt 😀
Príloha:
AC1CA27C-2304-4055-8C62-766864E7EE2F.jpeg
AC1CA27C-2304-4055-8C62-766864E7EE2F.jpeg 250.53 KiB thumb_up2thumb_down


Príloha:
4F9F6890-4B3E-4DA2-A6F9-426B66ACE94A.jpeg
4F9F6890-4B3E-4DA2-A6F9-426B66ACE94A.jpeg 205.21 KiB thumb_up0thumb_down

14.08.2022 - 13:23:54
011
skynet napísal:
Okrem neho :) Ale díky

..ja tiež draka ;)
14.08.2022 - 19:21:49
00
Zoidberg kolko to cele vazi?
14.08.2022 - 19:38:42
00
20-21kg.
Neodolal som, vytravil a siel sa previezt kusok za dedinu; Mercedes to furt nie je, mozno som cakal o trochu vacsi rozdiel. Ale asi je to tym, ze som teraz sadal do auta s cielom jastrit usi a sustredene pocuvat hluk od kolies. To hucanie od kolies nezmizlo uplne, ale akoby sa niekam vzdialilo a odtial sa tlmene ozyvalo. Ale urcite to uz nie je rusive, to je hlavne. Na lepsie zhodnotenie sa este musim normalne povozit po znamych trasach, skusit ci uz pocujem, co vzadu sveholi dcera, a dost som zvedavy na dialnicu.
Ad odporucanie na dvere, keby som chcel pokracovat v odhlucnovani, prednost by som dal podlahe. Dvere skor kvoli audiu, ktore ma zatial prilis nepoburuje. Buduci tyzden este chcem spravit vonkajsie predne podbehy zo zvyskov.
14.08.2022 - 22:57:32
01
No možno tými podbehmi si mal začať. Tie plánujem aj ja odhlučniť na novej i30 fastback. Aj keď mi príde auto tichšie ako prvá generácia i30, z ktorej som presadal.
15.08.2022 - 01:57:58
00
Mne uz ostavaju iba podbehy (a dno ked sa dam na to rozoberat to a vyhadzovat sedacky von) ktore su podla mna najväcsim zdrojom prieniku hluku do auta (hlavne v zime, ked lietaju kamienky v podbehoch), ale kedze som upgradoval aj audio tak akykolvek hluk nejak zanikol v tej hudbe :rock: Este sa chystam zadne dvere (kufor) zo zvyskov polepit ale len kvoli rezonancii/zvuku pri zatvarani kufra.
15.08.2022 - 07:34:19
01
Zoidberg napísal:
Buduci tyzden este chcem spravit vonkajsie predne podbehy zo zvyskov.

Tym myslis, ze chces z vonkajsej strany oblepit plech na podvozku? Alebo co si pod tym predstavit? Lebo standardne sa vytlmuju skor tie plastove podblatniky, nie?
15.08.2022 - 07:38:10
00
Hej, tymi "vonkajsimi podbehmi" som myslel tie plastove podblatniky. A ano, asi sa standardne vytlmuju skor tie, ale to preto, lebo je to o dost menej pracne. A aj menej ucinne. Velmi to pomoze pri odletujucich kamienkoch/vode, ale na hluk odvalujucich sa pneumatik malo.

nervak79, pre to ^ som nerobil prve tie vonkajsie podbehy, resp. podblatniky. Ale mozno sme sa len nepochopili co som tymi podbehmi myslel :)
picco ake audio si daval? ako je na tom radio s pripojenim subwoofra? Platinum vybava ma v pravom boku kufra za blatnikom subwoofer, ale neviem, ci ho ma napojeny na rovnake radio, ako maju nizsie vybavy.
15.08.2022 - 09:58:26
00
Dopredu isli Hertz CK 165, dozadu bugdet verziu iba, mal som v plane DCX 165.3 ale nakoniec som tam dal Mac Audio Power Star 16.2. Som zabudol spomenut, ja som to robil na Astre. Inak subwoofer mi nejak nechyba. Vahal som ci kupit hned aj ten (aj so zosilovacom), ale je to plne postacujuce aj bez neho.
15.08.2022 - 10:58:17
00
Dnešné auta sú ako biky? Kúpiš a doma už dolaďuješ podľa predstáv :lol: Ale k veci? nie je choré doma odhlučňovať auto? Nemá byť auto odhlučnené už od výroby? Na hluk od pneumatík má asi najväčší vplyv práve ta pnumatika. Natlakovaná ECO pneu nebude to pravé orechové (nebodaj ešte nižší profil)...
15.08.2022 - 12:37:17
02
Zoidberg napísal:
Hej, tymi "vonkajsimi podbehmi" som myslel tie plastove podblatniky. A ano, asi sa standardne vytlmuju skor tie, ale to preto, lebo je to o dost menej pracne. A aj menej ucinne. Velmi to pomoze pri odletujucich kamienkoch/vode, ale na hluk odvalujucich sa pneumatik malo.


Niektori vyrobcovia davaju taky "koberec" z vnutornej strany toho podblatnika. Takze vsetky odletujuce kamienky, voda a bordel idu tam. Aj to vraj celkom pomaha.
15.08.2022 - 12:37:45
00
pomaha ale ked jazdis v podmienkach ako my v SL tak ten koberec nasiakne vodou, solou a potom dovidenia lemy blatnikov :D
15.08.2022 - 13:32:18
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up