aha, tak 160lm čelovka je alternatíva k 1000lm svetlu na rajdy, resp. k 2000lm čelovke s vymieňateľným aku, lebo všetko stojí okolo 30€
niekto si domýšľa, niekto nemyslí vôbec
23.08.2022 - 01:35:37
03
Dal som svoju skusenost, ked som JA vyberal celkovku. Je na tom nieco zle?
Skusal si niekedy tie uzasne z Ali? S 2000lm, s viditelnostou na 150m s uzasnym videom na stranke?
A prikupil si si k tomu nejaku uzasnu 18650, ktora vydrzi XY h?
Ja ano.
Pretoze za tych 35 eur + clo a dph, ktore stoji spominana Wurkkos hd15 s bateriou dostanes nieco, co nema 2000lm ani omylom, co nevydrzi ani polovicu casu udavaneho vyrobcom, IP 68 to ma mozno nahodou (zazil som take, co zatiekli po prvom dazdi kamosom) a cely moj prispevok je o tom, ze som uz upustil od Ali a podobnych sraciek a siel do niecoho overeneho.
Necital som celu diskusiu, ale nevidim na predoslej strane poziadavku na 2000lm a nevidim dovod preco by som nemohol napisat, co som si kupil JA a pouzivam k spokojnosti ba turistike, na doma, ci na bicykli, Pripadne sa podelit akke skusenosti som mal ja a moji kamosi s experimentami ala Ali.
Takze ano mne osobne staci poctivych 160lm a kludne to mozem porovnavat s 2000lm (podla mna) smejdom.

Ak chce niekto exprimentovat s Ali celovkami odporucam minimalne 2-3 baterie rovno k tomu, pretoze kapacita a vydrz bateriek po par nabijaniach je velka loteria. Moje skusenosti s 18650 s Ali (rozni predajcovia) su naozaj nevalne.

Mam doma 2ks Nitecore NU10 uz cez 2 roky a celovky funguju ako keby boli nove a zazili uz vselico.

Trosku ma udivuju ludia, ktori na kazdu otazku maju tu jedinu spravnu odpoved a riesenie. Fakt obdivuhodne.

Btw Nitecore NU32 co je 500lm (ekvivalent k cinskeym 1000lm) stoji 39 eur, takze ak uz chce niekto 1000lm nech naozaj kasle na cinske noname srandy a ide do niecoho overeneho a spolahliveho.
23.08.2022 - 20:31:55
01
Pred časom sú bol tip na predné svetielko moon meteor storm pro, u zeleného zmrda za fasa cenu ...
Furt si na to svetlo neviem zvyknúť, má pre mňa úplne nepochopiteľné ovládanie a vôbec nerozumiem kedy mám ako ktorou ledkou svietiť dpc ... Pol roka mi trvalo než som sa to naučil zapnúť a vypnúť ;-] vcul som sa vrátil z BK a normálne som sa rozhodol tu vyplakať lebo veď snáď nie som až taký krepy, sakra .;-]
23.08.2022 - 21:03:18
00
flegko napísal:
..... spominana Wurkkos hd15 s bateriou dostanes nieco, co nema 2000lm ani omylom,

Veď už toľko netaraj.
https://budgetlightforum.com/node/80969
https://1lumen.com/review/wurkkos-hd15/

Ale hlavne si asi nepobral čo ti lukas písal. Porovnavas neporovnateľne.
23.08.2022 - 21:08:41
00
😁 neviem ci to uz ide jednoduchsie. Jediny problem u mna bol raz ked som si to nejak zamkol a nevedel som to odomknut na vyjazde 😄

Prílohy:

meteor_storm_pro.pdf [1.02 MiB]

23.08.2022 - 21:09:47
00
flegko o akú skúsenosť s tvojím Nitecore si nás tu obohatil?
dozvedeli sme sa akurát, že ti tu predali čelovku. nič viac si nenapísal, ani či ju používaš na nočný DH z Kriváňa, alebo kontroluješ ako sa ti plní jama pod kadibúdkou na záhrade, tak načo je komukoľvek informácia, že si s ňou spokojný?

evidentne osvetleniu vôbec nerozumieš, ako kopa iným veciam okolo bikov, ale nebráni ti to dávať rady iným

btw ja mám Meteor Storm veľmi rád
mám aj 500lm Nitecore HC50 za 60€ (a tiež je moja obľúbená), ale svieti citeľne slabšie ako 1200lm Astrolux za 28, alebo dobre známa BLF za 16 či koľko


Naposledy upravil lukas6s8p dňa 23.08.2022 - 22:06:25, celkovo upravené 1 krát.

23.08.2022 - 21:40:21
00
andrej25 napísal:
Veď už toľko netaraj.
https://budgetlightforum.com/node/80969
https://1lumen.com/review/wurkkos-hd15/

Ale hlavne si asi nepobral čo ti lukas písal. Porovnavas neporovnateľne.

Napisal som moje realne skusenosti s celovkami s Ali. Ano suhlasim, ze podla testov vyzera hd15 ako to kvalitnejsie pri pouzitie kvalitnej baterie, ale ak by si dal mne vybrat medzi tymto za 40-50 eur a Nitecore 32 za 40 vyberiem si Nitecore...zdoraznujem opat, ze JA, nikomu netlacim, ze on by si mal vybrat..
Wurkkos je nova firma, nema ani 3 roky a nikto je defacto nepozna vs Nitecore, 15 rocna historia, firma ovencena mnohymi oceneniami a povestna svojimi kvalitnymi vyrobkami.
Mas pravdu to sa naozaj neda porovnavat.

Inak nedalo sa mi nevsimnut, ze vacsina videi, ktore tak oslavuju HD15 vznikla v 04/2022, pricom HD15 prisla na trh v 2021...nechcem konspirovat, ale silne mi to pripomina, ze vyrobca rozoslal spriaznenym recenzentom HD15 a ti vydali v jeden mesiac review videa, kde nechybali ody na tento vyrobok.
Nahoda? Nemyslim;o).

Pre Lukaska:
Celovku som nekupoval na Alze, nikomu neradim, co si ma kupit (videl si to niekde?), napisal som jasne, ze, co som si kupil ja. Na co celovku pouzivam som tiez uz pisal.
Osvetleniu rozumiet nemusim, priznam sa, ze ani nerozumiem tomu, co by to malo obnasat.
Od celovky pozadujem, aby vydrzala istu dobu, nepokazila sa za par mesiacov, nevybila sa po par minutach pouzivania, ci par tyzdnoch lezania na policke a svietila na vzdialenost, ktoru povazujem za dolezitu.


U mna to splna to, co som si kupil, nerozumiem, co tu uz par hodin riesime.
Je snad nevhodne tu na fore povedat, co ma clovek doma, ake ma skusenosti s Ali celovkami (ktorych mam plny suflik) bez toho, aby ho tu niekto nezacal zhadzovat?
Ci mame nejaky osobny problem, o ktorom neviem?
23.08.2022 - 22:04:18
00
pardón, s Alzou som sa pomýlil (skrz ten Moon), ale tým horšie, lebo tu na miestnom shope by som si svetlo nevybral. teda jedno čo tu predávajú mám, ale kúpil som ho o dva roky skôr ako začali tu a za polovičnú sumu

vráť sa prosím k svojmu prvému príspevku, čo si napísal a v akom kontexte. na to doteraz reagujem

a hej, mám osobný problém s tebou. pokiaľ zakladáš vlákna, kde sa pýtaš rôzne kraviny, tak som sa bavil a kedykoľvek ich môžem hodiť do koša, ale keď sa vŕtaš do "odbornej" témy, z ktorej aj ja čerpám info, tak sa mi tvoje spamovanie nepáči

Facebook je plný skupín, ktore zo začiatku mali nejakú úroveň, ale väčšinou keď sa popridáva viac ľudí, ostane z toho len bordel spamu od borcov čo silou mocou porebujú dať príspevok, alebo koment, aj úpne bez nejakej hodnoty. tu sa to deje od Poštárky, cez Výjazdy až po Kávu, ale tých pár odborných vlákien by sa zasierať nemuselo
23.08.2022 - 22:37:50
00
scarinko napísal:
😁 neviem ci to uz ide jednoduchsie. Jediny problem u mna bol raz ked som si to nejak zamkol a nevedel som to odomknut na vyjazde 😄

:lol: som rad ze nejsom jediny krepy.. mne "sa to zamklo" na vlanajsom Divide, tak som dosiel do ciela o 2 v noci na malej celovke..
24.08.2022 - 15:29:53
01
no je to sranda v noci v lese s mizernym signalom hladat na goole manual aby som zistil kombinaciu tlacidiel na odomknutie :D
24.08.2022 - 15:34:21
02
Ved nestaci to vypinacie tlacidlo dlho podrzat? Iba raz sa mi to podarilo zamknut :D
Inak som sa to celkom naucil ovladat, ale vzdy to chvilu trva, nez na to pridem, ked svetlo dlhsie nepouzivam
24.08.2022 - 22:56:13
00
Ja mam nonPro verziu a tam su 2 tlacitka 😁
24.08.2022 - 22:59:23
00
Ved aj na pro su dve tlacidla
24.08.2022 - 23:12:14
00
Včera som si tiež ani za boha nevedel spomenúť ako prepnúť na blikanie :D
24.08.2022 - 23:13:18
00
misoR napísal:
Ved nestaci to vypinacie tlacidlo dlho podrzat? Iba raz sa mi to podarilo zamknut :D
Inak som sa to celkom naucil ovladat, ale vzdy to chvilu trva, nez na to pridem, ked svetlo dlhsie nepouzivam

veď stačí.. ale keď si zašitý dakde v prdeli tak môžeš skúmať pokus omyl.. a keď dačo máš držať 5 sekúnd a podržíš len 4 tak ti to prd pomohlo..
veď aj na zámku napr stačí zadať len tri čísla :)
25.08.2022 - 09:30:26
00
keyboard_arrow_up