biznis - okrem ineho by ma zaujimalo aj kam idu peniaze zo zaplatenych zaloh za flase ktore sa nevratia.
https://www.aktuality.sk/clanok/bAlbp2W/zalohovy-system-ma-chyby-mali-obchodnici-na-nom-tratia-tisicky-eur/
24.08.2022 - 09:57:51
00
hmm a to ani nehovorim kolko penazi sa nevrati ludom za flase a plechovky ktore ten tupy automat nezoberie
vzdy tam pridem s plnou taskou a 2-3 vyhadzujem lebo to nezoberie aj ked su Z
nevie precitat kod alebo je kod mierne pokrceny lebo ten celofan degraduje asi po par dnoch alebo sa mu nepaci tvar flasky
proste nikdy mi nezobral vsetko a to nevravim ze kazdu druhu tam musim davat niekolko krat aby som tu masinu presvedcil
24.08.2022 - 10:03:23
00
Ked ti to nezlupne naprvykrat, pokojne to tam supni opat, len jemne inak pootocene. Este som jedinu z flasu potupne nevyhadzoval vedla.
24.08.2022 - 10:24:44
07
Taku flasu necham prebehnut cez "automat" parkrat a vzdy mi ju zoberie. Treba povolit uzaver, pustit vzduch nech sa flasa vyrovna a ide to. teda aspon mne :-)
24.08.2022 - 10:27:33
01
Pridte do Kosic. Tu nam berie vsetko.

Alebo ake riesenie teda navrhujete? Za seba mozem povedat, ze som nesmierne rad, ze sme sa konecne dokopali ku kroku, ktory vyraznou mierou brzdi postupne zahrabavanie sa v plastoch. Ako vzdy, aj tu asi plati, ze kym bude nedavno zavedeny system spravne fungovat, nejaky cas to potrva. Ale kurz je nastaveny spravne. Dokonca by som sa prihovaral za navysenie zalohy. Kludne aj na jedno Euro za flasu, pretoze skoda, ktoru takato zahodena flasa v konecnom dosledku sposobi, je neumerne vyssia. Vobec ma netrapi kde idu peniaze zo zaplatenych zaloh za flase, ktore sa nevratia (nepochybujem, ze je to volne dohladatelna informacia). Odo mna nemaju ani cent.

A ked som sa uz rozpisal, dodavam, ze aj tak je to len "korekcia". Dlhodoba udrzatelnost je mozna len pri obmedzeni spotreby, resp. komfortu (plast nahradit sklom).
24.08.2022 - 10:28:16
06
Inak sa bavim, ze pri flaskomatoch sa normalne niekedy vytvaraju rady. Ked vidim tie neuveritelne vrecia plne flasiek a plechoviek vravim si ze keby len percento z toho skoncilo na volno v prirode, tak to zalohovanie ma zmysel ...
24.08.2022 - 10:30:51
02
Konecne nas ten zalohovy system oduci slopat tie sracky z flias a
dame si zdravu cistu vodu😉

Prílohy:

A7A01FFF-1C18-47B8-ACAF-8CD55FBF25CB.jpeg
A7A01FFF-1C18-47B8-ACAF-8CD55FBF25CB.jpeg 192.94 KiB thumb_up0thumb_down

24.08.2022 - 10:34:50
00
IngVisitor, tak pekne si zacal, ale nahradit plast sklom? Sklo nie je vseliek len preto, lebo ide teoreticky recyklovat donekonecna.
1. hmotnost skla- teraz som zvazil prazdnu sedmicku vina, 517.5g. Jedenapolka z mineralky ma 29.5g. To patricne odzrkadli pri preprave.
2. teplota topenia skla- podla typov sa to vyrazne lisi, pre flasove sklo som nasiel 1000C, na PET staci 250C (a opat, na jednu flasu ohrievas radovo menej hmoty)
24.08.2022 - 10:48:59
01
samozrejme ze to skusam xy krat ale ked to ani na 10x nezoberiem tak to tam nemam cas skusat do vecera obzvlast ak za tebou stoji fronta az von nervnych ludi nasranych na tento uzasny system ktori sa tiez ponahlaju do obchodu

niekde som cital ze recyklacia sklennej flase stoji viac ako vyroba novej takze to asi nebude take terno
24.08.2022 - 10:54:54
00
Chápem ten eko-zmysel toho zálohovania, ale že by som bol z toho vo vytržení, nemôžem povedať. Separovali sme poctivo doma aj pred zavedením zálohovania, ako určite mnoho normálne rozmýšľajúcich ľudí, a v separovaní pokračujeme ďalej, akurát teraz tých pár fliaš a plechoviek nedávam do vriec na to určených, ale ich musím odniesť do obchodu, kde samozrejme zabijem kopa času pri čakaní, dokedy sa uvoľní automat, kedže tam stále niekto je a ešte sa navyše ten automat niekoľkokrát zasekne, čo znamená zháňanie obsluhy a čakanie na "odblokovanie" - už sa mi stalo, že som išiel pol hodiny pred koncom záverečnej doby a nestihol som kvôli tomu nakúpiť.
Takže mne /a určite aj mnohým ďalším ľuďom/ to zbytočne komplikuje život, ale so šomraním to trpím, lebo viem, že niektorých sa ináč naučiť poriadku nedá....
24.08.2022 - 11:08:19
05
Inak zalezi aky je to automat a obchod. Doteraz som nemal ziadny problem v Tescu, skoro vsetko berie na prvy krat. Aj Lidl ide ok. Ked som bol v Bille, kazdu druhu flasu ci plechovku to nebralo a az na xty krat. A svokor bol v Kauflande a automat nebral obaly z produktov, ktore Kaufland nepredava. Pritom, by to malo brat vsetko co ma Ztko.


Naposledy upravil Filip80 dňa 24.08.2022 - 11:13:07, celkovo upravené 1 krát.

24.08.2022 - 11:12:04
00
no neviem - nemal som absolutne ziaden problem flase postlacat a hodit do zlteho kontajnera - upimitivny ukon/navyk. namieto tohto uletu to mali naucit aj opicky ale dnes take - ze ucenie sa - nieje v mode. tak mi teraz flase zavadzaju v byte, ked sa ich par nazbiera idem to niekam vratit kde vacsinou stratim kilo nervov lebo - bud im to zase nefunguje, je to plne, netlaci listky, je predomnou spoluobcan s vrecom s ktorym naplni zasobnik aj 2x. nevravim o tom kolko to zozerie EL, servis, plastove vrecia ... ekologia ako sa patri.

a zalohy pojdu hore lebo EL drazie :lol:
24.08.2022 - 11:12:48
02
ono pointa bola aj v tom aby ludia začali menej kupovať tie plastové fľaše... nie len to aby ich recyklovali... jedno z druhým ide ruka v ruke :)

inak zaujímavé my sme dokopy asi 15 fľašiek nazbierali za skoro rok... aj to len keď príde nejaká návšteva alebo je nejaká párty... inak plastové fľaše nekupujeme vôbec..
24.08.2022 - 11:13:56
02
Ja mam z toho zalohovania plastovych/plechovych flias zmiesane pocity. Najviac mi vadi, ze pouzitu nadobu nemozem skompaktnit. Doma to zabera miesto a ked si beriem na vyjazd povedzme kolu, po vypiti musim vziat flasu so sebou domov namiesto toho, aby som ju vyhodil do najblizsieho zlteho kontajnera.
V obchode sice nemam problem, ze by som cakal v akejkolvek rade, ale vzdy pocas mojho vkladania flias do automatu sa jeden z vnutornych kosov zaplni a musim po obchode zhanat obsluhu, aby priestor v nom uvolnila.

Proste je to dalsi z prikladov ,ked zodopovedna vacsina ma o starost naviac kvoli nezodpovednej mensine...

FeroR Neviem ako tebe, ale mne na dlhsich letnych vyjazdoch cista voda nestaci. Mineralka musi byt.. Jasne, mozem si do cistej vody supnut tabletu, ale mineralka je mineralka :-)
24.08.2022 - 11:16:40
01
To co vidis na fotke,
to vodu najprv cisti a potom mineralizuje …
24.08.2022 - 11:21:22
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up