Zdravim,
pozeram uz dlhsie nejaky ebike na cesty, polne cesty a lahky teren. Vyslo mi, ze cross je pre mna fajn.

Do uzsieho vyberu mam dva ebiky, ale neviem sa rozhodnut, prip. ci nie je aj lepsia alternativa mimo mainstream. Nepotrebujem na moje jazdenie ebike za 4000, ale zasa aby sa mi to nerozpadlo po 5000km.

https://www.ctm.sk/p/metric-x-28?v=690 (iba M420, Shimano prehadzovacka, brzdy ZOOM nepoznam)
https://www.crussis.sk/eshop-krosovy-elektrobicykel-one-cross-9-7-m-2022-ram-18.html (M500, ale prehadzovacka SRAM SX)

Kvoli prehadzovacke by som isiel do CTM, ale ma starsi motor M420.

Poradi niekto?
31.08.2022 - 12:27:47
00
Neviem čo ti pri rekreačnom jazdení vadí na lacnej prehadzovačke. Bude fungovať tak ako aj iná drahšia a pri tvojom jazdení ani nepostrehneš rozdiel. Najskôr sa pozeraj na motor, bateriu a geometriu rámu. To sú veci čo asi tak ľahko meniť nebudeš. Ostané je za pár šušňov (nepôjdeš 2x na pivo) a ak by ti niečo nevyhovovalo , tak ľahko vymeníš. Ja keby som sa mal rozhodnúť z týchto dvoch tak beriem crussis.
31.08.2022 - 12:44:45
00
Ahoj. Ten crussis mám a som s ním celkom spokojný. Hoci vyzerá horsky, je to skôr trekový bicykel. Motor Bafang M500 je výrazne lepšia voľba ako M4xx. Bicykel je však hodne ťažký, aj preto že mám baterku 900wh. Brzdy sú ozaj na hranici a pri mojich 95kg to brzdí menej ako by som chcel. Širšie plášte dodajú viac pohodlia v teréne, no ja by som v budúcnosti už volil celoodpružený bike. Prehadzovačka je celkom spoľahlivá, nevydáva žiadne zvuky a radí spoľahlivo. Sedenie na ňom je viac vzpriamené (mám 174cm, rám 18") a je to taký pocit ako na krosovej motorke ... a to je na tom to najlepšie :) Fajn bike na cykloturistiku.
06.09.2022 - 08:21:52
00
Ty máš Crussis Cross s 900Wh baterkou? To si ako dokázal, keď Crossy sa robia iba s S a M baterkami? ;-)
06.09.2022 - 09:36:08
00
zobral by som Crussis aj napriek SX šaltru. na rekreacne krossove jazdenie po cestickach postaci. keby ti nahodou fakt strasne vadilo v buducnosti alebo by si postrehol nejaku nedobru funkcnost tak vymenis.

ja mam jedno SXko 12spd tiez doma ako zalozne. Len tak, keby nahodou uprostred sezony vletel nejaky papek do saltru v lese a odvali ho. Vymenim v priebehu dna a jazdim dalej.
06.09.2022 - 10:06:06
01
Na "rekreačné" jazdenie je SX úplne v pohode, nerozumiem množstvu hejtov na túto sadu, možno je to od ľudí, ktorí tomu výrazne nakladajú... Čo sa týka 8. a 9. radov Crussis (s SX) mám ich predané veľké množstvo a problémy s radením sú minimálne...
06.09.2022 - 10:33:21
01
jasne ze postaci.

k tomu hejtu. mozno preto lebo donedavna bol SX salter drahsi pre koncaka ako napr. Deore.

No a napriek tomu, ze deore nemam (mam SLX a XT ale viem, ze to Deore radi rovnako ako SLX okem par ficur), tak the shimana za nizsiu cenu radia lepsie a spolahlivejsie.

No ked uz to na bajku ma, neriesil by som to do momentu kym to nebude robit problemy.

Ja som dal SX sancu na non-e HTcku. kazdy druhy vyjazd som sa s tym babral lebo to neradilo tak ako malo, a nebodaj to dostalo trochu blata, preslo par korenov a dropov a bolo hotovo.

Vymenil som na HTcku za SLX, odvtedy som sa toho nedotkol okrem momentu kedy som menil retaz, kedy som do spojky trochu maziva.
06.09.2022 - 10:56:20
01
Nazgul...máš pravdu... ten cross mi unikol. Mám e-Largo 9.7. Ale prehadzovačku majú tú istú.
07.09.2022 - 13:26:12
00
Chlapi, dakujem za plodnu debatu a zobral som teda Crussis OneCross 9.7M. Lokalny predajca ho ma tiez a zevraj to SX vie dobre nastavit.
13.09.2022 - 12:14:43
00
keyboard_arrow_up