Zoidberg to mas v novostavbe RD ? Ale nie kazdy novy RD (pokial to technologie nevyzaduju) ma hl. istic 25A. Ale je super, ze Ti to bavi ako ma :-)
ale opat bod pre scarinko a jeho vytápěcí schopnosti :-D
lto dockal som sa, myslel som si, ze sa to pokazilo :-D
07.09.2022 - 10:14:52
00
To mam v 50rocnom panelaku. Ale pred dvoma rokmi som robil komplet rekonstrukciu aj s elektrinou.
07.09.2022 - 10:24:28
01
Zataz 32A je uz na 6mm2 vodic takze pozor na to. Ak si niekto len vymeni istic tak ta bezne montovana 2,5mm2 mu tam zhori. Dalsia vec su spravne nadimenzovane spoje.
07.09.2022 - 10:26:06
03
foobar napísal:
kto raz vyskusa indukciu, k plynu sa uz nevrati - je to rychle, a moze tam vykypiet co len chce, navlhcena kuchynska utierka to da za par sekund prec... drhnutie zasratych pripalenych horakov je prezitok socializmu

No, ja som sa k plynu vrátil. A k tomu utieraniu… mám takýto design varnej dosky a žiadny problém (sklokeramika)
Príloha:
745F0B4D-5248-4E39-9ABE-D01287DCCB68.jpeg
745F0B4D-5248-4E39-9ABE-D01287DCCB68.jpeg 70.87 KiB thumb_up0thumb_down

07.09.2022 - 13:24:28
03
toto je pekne ale ja by som chcel taku trosku sirsiu a idealne keby si vedel clovek navolit umiestnenie a velkost horakov podla zelania. ja najviac pouzivam tie stredne a velky. ten maly skoro vobec a vsetci ho pchaju dopredu.
v ikea som mal kedysi vyhliadnutu taku co mala 3 horaky vedla seba do sirky, bola to nejaka OEM electrolux co sa robila len pre Ikea ale uz to nemaju a ani to neviem najst.
nieco ako toto ale boli len 3
https://shop.topdrezy.sk/varne-dosky-franke/2425-plynova-varna-doska-franke-fhcr-1204-3g-tc-bk-c-7612981604486.html
07.09.2022 - 13:54:28
00
perez napísal:
No, ja som sa k plynu vrátil. A k tomu utieraniu… mám takýto design varnej dosky a žiadny problém (sklokeramika)


ked to raz tecie po hrnci do plamena, bude to zasrate a neda sa to utriet kym horaky nevychladnu, jediny rozdiel medzi tymto a smaltovym sporakom z 80tych rokov je to sklo - pri pouzivani sa to nikdy nebude utierat tak jednoducho, ako 50stupnove sklo na indukcnom sporaku (uplne rovne, bez akychkolvek priehlbin kam zatecie bordel)
07.09.2022 - 14:25:21
00
Máš pravdu, ak ti zatečie na horáky, tak sa to samozrejme čistí ťažšie ako rovné sklo.
Ako som pisal, rad varím a na indukcii to jednoducho niekedy nejde - naozaj sa pozrite v akejkoľvek reštike do kuchyne.
Na parky a vriacu vodu je samozrejme indukcia praktickejšia ako plyn.


Naposledy upravil perez dňa 07.09.2022 - 14:49:42, celkovo upravené 1 krát.

07.09.2022 - 14:37:00
03
"Top restaurants worldwide are adopting induction, including Michelin three-star restaurants Robuchon au Dôme in Macau, Alinea in Chicago, and the French Laundry in Napa Valley, California. Iron Chef Amanda Cohen pioneered all-induction cooking in 2008 in Dirt Candy, her renowned Manhattan vegetarian restaurant, and Top Chef Masters champion Rick Bayless and Canada's famed Angus An have sung the technology's praises."

...mozno to nie je o sporaku ;)
07.09.2022 - 14:46:20
01
Jasne, ja spomenul moje dôvody… jednoducho keď som napríklad robil kávu v moka kávovare, tak na indukcii som tie jemne pridávania/uberania výkonu nevedel robiť. Našťastie trh ponuka alternatívy a je na kupujucom čo si vyberie.
07.09.2022 - 14:55:35
00
Chalani, dam sem svoje skusenosti s novou chladnickou. Nasa stara 19 rocna uz mlela z posledneho, tak sme sa rozhodli, ze je cas na vymenu.
Kupili sme Samsung - RB36T675CWW a teda prekvapila ma. Zial, nie v dobrom.
A to je chladnicka za skoro 700 EUR. Bral som nieco s co najnizsou spotrebou energie (podla stitka 163 kWh/rok), co sa mi zmesti do obmedzeneho priestoru (sirka musela byt max 595mm - nieco nevyslo presne pri stavbe kuchyne).

Co ma na nej nemilo prekvapilo:
- privod elektriny ide zhora a kabel nedociahol na zem. Nastastie mi to k zasuvke vyslo, ale teda bolo to ltt a rezal som novu dieru na kabel do vedlajsej skrine. Nadpojit by som ju velmi nemal kde.
- privod vzduchu ma z boku (musel som do skrine, ktoru mam vedla, rezat diery) - s tym som pocital, len info, ze to tak byva
- hreju sa aj bocne steny. Klasicky chladnicky mali chladenie vzadu a boky pri stene nebol problem. Teraz vyrobca odporuca 5 cm medzeru vzadu aj po bokoch. To samozrejme nemam, takze bude zrat viac, ako by mala.
- pri starte zblbla a vnutri boli 2 stupne a termostat ukazoval 8 a stale sla. Nevedel som to vyriesit, ale nastastie som ju pri davani meraku spotreby odpojil a zrazu zacala byt normalna.
- ked som chcel zvysit teplotu, tak max nastavim v chladnicke 7 stupnov. Ak chcem dat viac (napr 8 ), tak sa prepne do dovolenkoveho rezimu, kde drzi teplotu pod 16. Takze ak by som chcel mat kvoli niecomu vacsiu teplotu ako 7 stupnov, tak nemozem.
- zaverecny, ale uplny fail je, ze sa nedaju posuvat policky. Jednoducho Samsung ma policky nastavene nejako a na bokoch nema vylisovane ine kolajnicky ako ini vyrobcovia.
Takze mam tam jednu policku kde sa mi vojde sedemdecak a naden nieco (ale uz 3decovy pohar nie) a potom policku, kde sa mi vojde 150 ml jogurt, ale uz 200 ml nie.

Teraz meram par dni spotrebu a vychadza cca 0,7 kWh/den - co bude cca 250 kWh za rok. Uvidim ale presnejsie po dlhsom obdobi.

Takze, ak budete kupovat chladnicku, pocitajte s tym, ze potrebuje chladenie aj po bokoch. A u Samsungu sa na drahych chladnickach nedaju posuvat policky.
15.09.2022 - 14:29:43
00
Ak chladnicka, tak Bosch, Siemens
15.09.2022 - 15:30:13
01
Tuto chladnicku co mas, som tiez kupil minulý rok.
Vsetko bolo super len mraznicka nemrazila. Este dobe, ze bol januar, tak som cely obsah z mraznicky zahrabal do snehu 😁 Prišiel technik po tyzdni a zistil, ze z nej unika chladivo.
Nakoniec som zobral inú RB38R7839S9 ktorú mi poradil technik od Samsungu
Ale už druhýkrát by som Samsung nekúpil🤔
15.09.2022 - 15:41:52
00
A to kupujete podla obrazku? Si to nejdete ceknut niekde do obchodu ako to vyzera vnutri, ci vam vyhovuje ergonomia atd?
15.09.2022 - 16:52:03
01
Skôr to sú veci ktoré ti nenapadnú a tiež v ocbhode (aspoň u nás) majú vystavené 2 max 3 modely nejakej značky a objednať sa ich dá 20. Keďže riešim vstavanú do už existujúcej kuchyne, tak mám dosť obmedzené možnosti a vyšla mi primárne Samsung a potom, Beko (čo u mňa dôveru nevzbudzuje)
15.09.2022 - 18:41:59
00
romanx napísal:
Ak chladnicka, tak Bosch, Siemens

Mam Liebherr, 20 rokov, bez zasahu. A velka, 80 cm sirka. Ale musi dlho vydrzat, spolubyvajuca dostala velku odmenu a vybrala si ju namiesto dosluhujucej Calexky. V zlave cez 50 tis. slovenskych, bez zlavy 75.
Isli sme prerabat kuchynu, spojit s obyvackou, tak boli zbytocne dvere do kuchyne. A dvere boli v hrubom nosnom mure, takze tam sadla ako tesna podprsenka...
Uz som zaklepkal na drevo, nech este chvilu vydrzi...
15.09.2022 - 19:08:02
02
keyboard_arrow_up