jozefnec00 napísal:
Ked vidim tu statistiku, na co bol tebe vlastne elektrobicykel. Ja mam pri 1400km nastupanych 40000 vyskovych metrov.

Bez urazky, ty si z tych mladsich rocnikov, co nevedia citat s porozumenim?
Vsak tam pise "Teda dopomoc pouzivam ozaj len ked treba, teda v kopcoch."
Na to je ebajk ludom ako je on, ci ja, ze vladzeme aj na analogu aj na e-bajku, kym to ide ako tak za pedalom bez el. pomoci, ale sa tym bavime. A ostatni co nevladazu, idu v kuse na pohon a nechapu nas :-). to je cele. Este raz. Mame k tomu vztah, vladzeme a bavi nas to e- v pasazach kde sa uz clovek musi trtosit.. a naco... :-)
16.09.2022 - 22:24:25
03
Na zabavu =) Mam uz svoj vek. 5 krizikov.
Ked ideme s partiou co maju ebiky tak beriem ebike. Viac toho pobehame a rychlejsie.
Ked MTB tak beriem MTB. Proste chcem mat z toho ebikovania aj nejaku kondicku. Bike nie je moja jedina a prvorada sportova aktivita.

Navyse ako pozeram, tak Ty si niekde od BB, co ma kopce (1000+ vm) hned za domom. Tak to Ti zavidim, ked pozeram tie fotky.

Mozes mi, pls, poslat, nejake 2-3 CSV subory zo svojho PC ebikeconnect uctu a k tomu dopisat aj % vyuzitie motoru a pocet % pouzitia jednotlivych modov
Hodim to do mojej excelovskej tab. a mozme to pre zaujimavost porovnat.
Nejde mi o to pomerovat sa, kto je na tom lepsie. Ja taketo veci neriesim =)

Kazdy mame svoj styl jazdenia, niekto ako moj kamarat ma motor zapnuty skoro stale, ja zasa len ked ozaj potrebujem a aj tak ma ten ebike bavi.
Co som tak pozeral, tak po rovinke (2860 vm) som najazdil okolo 846 km => vyratany sklon priemerne 0,34%
Samozrejme v kopcoch, ked idem dole alebo kratke a mierne stupanie tak motor vypinam, takze preto mi ukazuje tak malo s motorom.
Inak mam iba 33 500 vm.
Ked odratam co som mal po rovinke tak nie som na tom az tak zle =)
1 400 km a 30 000 vm
16.09.2022 - 22:46:24
00
Ano som z BB, a krizikov 7. Motor vyuzitie 65% a 35% ja . Ja bez podpory ani nejdem, minimalne eco, Setrim v prvom rade seba , nie motor. A na tych 1500m prevysenia dam tych 65 km
17.09.2022 - 19:52:44
03
Ked to tu citam tak vam zavidim. Ja moj switch do kopca bez baterky neutiahnem, nema dost lahke prevody a ma cez 26kg a k tomu DH plaste s extra makkou zmesou a hrubou bocnicou. Je to mega hnusne pomale bez motora. S motorom si poskacem aj do kopca, ved od toho mam ebike. Nevidim dovod jazdit na ebiku bez motora. Ked nemam cas beriem ebike do lesa a ked mam cas a idem na pol dna beriem klasicke mtbcko alebo idealne gravla lebo viem ze mi hocikde nezdochne baterka a ten klasicky bike je proste o inom aj na rovine to ide rychlejsie aj dole kopcom je to obratnejsie a rychlejsie, o asfalte ani nehovorim...
17.09.2022 - 21:08:58
00
Ti, co sa naucili e-bajkovat, zistili, ze pocet km je imaginarna velicina, Alfa a omega su nastupane metre. A kilometre su podruzne. A zas nastupane metre - to zas je cela alchymia - zavisi ako clovek vladze a kolko chce ist za svoje.. takze to je zas velmi variabilne...A nehovorim o stupni nastavenej podpory....to je dalsia premenna. Toto ked vsetci pochopia, prestanu sa ostatnych pytat kelo km na tu a tu baterku a pod. Pretoze je to maximalne individualne. A to nehovorim tom, ako ta ktora trasa, ktoru bajker ide, ma naskladany profil. Ci prudke stupanie, alebo miernesie tiahle a pod. Cele to je zbytocna debata.
17.09.2022 - 21:49:22
010
Tie kecy o tom naco je komu ebike lebo malo jazdi na motore by tu uz mohli prestat.. Ja som si chcel kupit 4x4 auto preto, ze hoci chodim lyzovat parkrat rocne a byvam na rovine,ak mi 4x4 pohon pomoze len 1x rocne tak to zmysel pre mna ma.
Btw zapadol som svojim autom tuto zimu na rovine par mesiacov po kupe...a to mal na sebe zimne pneu, ktore v DE testoch vyhrali na snehu vsetky testy. Bohuzial auto nerobia v 4x4 prevedeni, inak by som si kupil take.
Tolko k uzivaniu ebajkov...nechajte to na kazdom majitelovi, je to jeho vec ako si jazdi.
K teme...uz par tyzdnov sa snazim chodit rovnaku trasu na roznych urovniach dopomoci. Nemam bohuzial sofistikovane data z appky, takze mam len udaje z hodinie, + udaje o V z bicykla a pocity.
Ale uz to nieco napoveda, ked budem mat kazdu trasu najazdenu viackrat spravim z toho nejake resume. Nejake vysledky uz su, ale nebudem predbiehat kym to neodjazdim viackrat.
Len na ukazku...ak si zvolim maximalnu uroven dopomoci uz od startu tak v mojom pripade pridem paradoxne domov dost vystaveny, pretoze mam vysoku priemerku (do 30km/h) a taham vysoke kadencie....ono to cloveka zvadza ta dopomoc ist rychlejsie ako bezne. Samozrejmostou su osobne rekordy na meranych usekoch.
Vo finale je clovek potom viac unaveny ako pri nizsich dopomociach, kde sa tak nenahana.
Tolko k teme ako a kedy ludia vyuzivaju dopomoc a preco by sme sa k tomu nemali zbytocne vyjadrovat.
A na kriziky sa nevyhavarat, tiez ich mam uz coskoro 5, vek je len cislo;o).
18.09.2022 - 11:46:08
03
No dobre - si sa vyjadril, že je zbytočné sa k téme vyjadrovať.
18.09.2022 - 22:25:05
00
flegko napísal:
Len na ukazku...ak si zvolim maximalnu uroven dopomoci uz od startu tak v mojom pripade pridem paradoxne domov dost vystaveny, pretoze mam vysoku priemerku (do 30km/h) a taham vysoke kadencie....ono to cloveka zvadza ta dopomoc ist rychlejsie ako bezne. Samozrejmostou su osobne rekordy na meranych usekoch.
Vo finale je clovek potom viac unaveny ako pri nizsich dopomociach, kde sa tak nenahana.
;o).


Toto patrí do hlodov fóra a nie sem. 😀
19.09.2022 - 07:04:22
01
[quote="@1875408"]

Mozes mi, pls, poslat, nejake 2-3 CSV subory zo svojho PC ebikeconnect uctu a k tomu dopisat aj % vyuzitie motoru a pocet % pouzitia jednotlivych modov
Hodim to do mojej excelovskej tab. a mozme to pre zaujimavost porovnat.

ty brďooo...takéto kraviny riešiť... to je už horšie jak ivan s tými jeho watmi :D
19.09.2022 - 07:19:43
00
Toto patrí do hlodov fóra a nie sem. 😀

Zhadzovat niekoho osobne pocity je rovnake nezmyselne ako kritizovat niekoho ako vyuziva svoj ebike. Logicky nezmysel. Ci mas pocit, ze ked povies, ze je to hlod, ze sa zamyslim a zacnem to citit inak;o)?
Pre teba hlod, pre mna realita.
Ono by bolo dobre z tvojej strany keby si si nieco pocital o aerobnych treningoch, napriklad kulturistov, respektive si nieco precital o intenzite vs sila pri treningu.
.
19.09.2022 - 11:12:04
01
Každopádne to vidím tak, že najlepší dojazd je ten, ktorý človeka privezie v zdraví a dobrej nálade nazad :)
19.09.2022 - 14:40:37
07
Ebajk používam iba na commuting a keď som používal powermeter (Yamaha motor, powermeter vstavany) všimol som si, že mi ukazuje vyšší výkon keď som používal vyššiu asistenciu motora a išiel rýchlejšie. Odkedy mám Garmin hodinky, sledujem si tepy a pozorujem rovnaký efekt. S vyššou pomocou motora sa sa mi viac zvýši tep. Vysvetlenie nemám.
19.09.2022 - 23:09:01
01
Asi je to adrenalín...Proste ide to rýchlejšie je to zábavnejšie a človek je jednoducho ochotnejsí dať do toho viac.
20.09.2022 - 08:42:51
02
Joe70 Vstavaný powermeter na Yamaha PW-ST... Čo si pod tým máme predstaviť?
20.09.2022 - 10:20:49
00
Nazgul ja si myslim, ze mysli watmeter, co udaval vykon motora vo W tak ako to ma Bafang.
Inak nie je to adrenaline...je to rychlosti.
Ak som tucko, co ide do kopca na turbe a ide 10km/h spalim urcite menej ako ked si dam polovicnu dopomoc a idem zase 10km/h.
Lenze ja idem na tej polovici vykonu tych 10km/h a ked si dam turbo idem 15km/h a tak sa uz zacina jasne javit preco mam po takomto vykone vyssi tep a vacsi pocit unavy.
20.09.2022 - 10:30:42
00
keyboard_arrow_up