Pre úplnosť by bolo vhodné uvádzať zdroj, s ktorého je to kopírované. Aj s tou dopísanou poznámkou.
18.09.2022 - 10:46:22
00
pbs.twimg.com
18.09.2022 - 10:46:44
05
Kristina napísal:
Pre úplnosť by bolo vhodné uvádzať zdroj, s ktorého je to kopírované. Aj s tou dopísanou poznámkou.


WND (formerly WorldNetDaily) is an American far-right fake news website. It is known for promoting falsehoods and conspiracy theories, including the false claim that former President Barack Obama was not born in the United States.


3jalo3 je dalsi putinovsky troll
18.09.2022 - 10:56:06
37
Kristina nemusi uvadzat zdroj, pretoze je to znama informacia
To, ze US army ma problem naplnit svoje kvoty je zname uz od roku 2021.
Faktory preco je to tak su jasne...kedysi nebol problem naplnit stavy, pretoze v US vladla chudoba a naborari nabehli pred obchodne centrum, kde odchytili particku povalujucich sa cernochov a mali za chvilu napneny stav.
Niektori chalani si radsej vybrali armadu ako zivot na ulici v gangu, kde im siel plat, zaosatili ich, dali im najest a este aj nieco precestovali ak sa postastilo.
Lenze situacia sa zmenila...v USA je 3.6% nezamestnanost (<50 rokov) a sluzba v armade je oproti civilnemu sektoru nezaujimava, pretoze plat tam ide dost ubohy (20-30k$/rocne) a na fuskach si dokazu zarobit minimalne tolko a este mozu aj flamovat...no komu by sa chcelo za takehoto stavu liezt do armady?
Tych faktorov je viacej, napriklad podla Gen. Joseph Martin, co je zastupca velitela personalistiky v US army povedal, ze len 23% ludi zo vzorky 17-24 rokov splna podmienky pre vstup do armady.
Otazka je, ci si mladi amici taki mentosi, ci su taki tucni alebo ma US army prilis prisne podmienky pre vstup do nej;o)?

Sluzba v armade je celosvetovy problem, problem so stavmi maju aj v CZ, na K a verim, ze keby nebola vojna povinna v RU tak aj u nich.
18.09.2022 - 11:09:16
02
Tak sa snad raz ludstvo dostane do stavu, ze na celej planete nebude ziadny vojak.
18.09.2022 - 11:39:38
06
flegko Ja tomu rozumiem. Podobné je to aj v športe. Nie všetci sú ochotní "vystúpiť zo svojej komfortnej zóny" tak ako v minulosti. Väčšina ľudí na západe žije v blahobyte a hlavne konzume. Samozrejme nezabudnú nadávať a sťažovať sa ako im je "ťažko". Nepripúšťajú si, že ich rodičia a starí rodičia vyrastali a boli šťastní v podmienkach, ktoré si teraz ani nevedia predstaviť. Bez fastfúdov, nákupných centier, plných nákupných košíkov, dokonca televízora, telefónu, internetu, auta (niektoré rodiny majú aj 3). S jednou skriňou na "konfekčné" oblečenie a dvoma pármi topánok, ... Viď súčasné "zhrozenie sa" a "protesty" na odporúčané zníženie kúrenia z "trenírkovej" teploty na 19°C. Ja mám na svojej chalupe v súčasnosti takto a 19 mám keď začnem kúriť. A inak to o takomto čase nebolo ani pred rokom a ani pred 10timi rokmi.
Aj napriek tomu, že tie info nespochybňujem, je vždy lepšie/dôveryhodnejšie uvádzať aj zdroj a nie iba "copy-paste" časť článku.

Prílohy:

20220916_180058.jpg
20220916_180058.jpg 29.31 KiB thumb_up0thumb_down

18.09.2022 - 12:03:59
03
S tým uvádzaním pôvodu informácie súhlas, ale v tom vyššie spomenutom prípade to bez zdroja aj s jeho uvedením bola stále úplne rovnaká off-topic hovadina (lebo oproti verbovaniu odsúdených vrahov a násilníkov je to stále celkom iná úroveň problému). Korunu tomu nasadili tí republikáni na záver, keďže vzhľadom na korona bilanciu USA by človek rozumnejší nápad ledva s lampášom našiel ...
18.09.2022 - 12:18:25
00
Ono je to s tymi zdrojmi tazke...napriklad tu situaciu ako zverbovali tych mladych cernochcov mam z nejakeho dokumentu asi od Moora, ktory som videl pred rokmi, ale hladanie co to bolo, kde to bolo a ako to bolo by mi zabralo par desiatok minut.
Navyse sprava o nedostatku personalu v US army je naozaj lahko dohladatelna a ked si pozries aj vysledky z Googla tak clanky o tom sa zacali uz v roku 2020...takze ziadna bombasticka novinka.
To, ze v CR a v SR armade je nedostatok ludi je tiez vseobecne znamy fakt a za posledne roky som cital XY clankov o tom ako chce armada spravit hento a toto, aby bola pritalzivejsia pre mladych ludi a pod.
Keby mam dolozit kazdy svoj vyrok odkazom na zdroj tak mi to zaberie strasne vela casu, nehovoriac o tom, ze kopec veci mam vo svojej hlave, ale uz nedohladam odkial to mam a viem tak uviest zdroj.
Ale vo vseobecnosti s tebou suhlasim....hlavne novinari by mali uvadzat svoje zdroje.
18.09.2022 - 12:33:05
00
to s napĺňaním kvót je oveľa dlhšie známe ako 2021. tu napr ohľadne fyzickej zdatnosti https://youtu.be/sWN13pKVp9s
18.09.2022 - 12:36:07
00
eCT81
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Baku%E2%80%93Tbilisi%E2%80%93Ceyhan_pipeline
18.09.2022 - 12:37:37
10
flegko napísal:
Ono je to s tymi zdrojmi tazke...napriklad tu situaciu ako zverbovali tych mladych cernochcov mam z nejakeho dokumentu asi od Moora, ktory som videl pred rokmi, ale hladanie co to bolo, kde to bolo a ako to bolo by mi zabralo par desiatok minut.
Navyse sprava o nedostatku personalu v US army je naozaj lahko dohladatelna a ked si pozries aj vysledky z Googla tak clanky o tom sa zacali uz v roku 2020...takze ziadna bombasticka novinka.
To, ze v CR a v SR armade je nedostatok ludi je tiez vseobecne znamy fakt a za posledne roky som cital XY clankov o tom ako chce armada spravit hento a toto, aby bola pritalzivejsia pre mladych ludi a pod.
Keby mam dolozit kazdy svoj vyrok odkazom na zdroj tak mi to zaberie strasne vela casu, nehovoriac o tom, ze kopec veci mam vo svojej hlave, ale uz nedohladam odkial to mam a viem tak uviest zdroj.
Ale vo vseobecnosti s tebou suhlasim....hlavne novinari by mali uvadzat svoje zdroje.

Chápem, že uvádzať zdroj keď niečo píšeš vlastnými slovami a z vlastného presvedčenia nie je jednoduché. Ale reagovala som na vyslovene "copy-paste" príspevok. Takže odniekiaľ ho dotyčný musel vykopírovať. neverím, že ho mal uložený vo svojom zariadení ako vlastný "elaborát" v angličtine ;)
18.09.2022 - 12:44:29
03
bikemartin napísal:
SME sa odomykať nedá, tu máš PDF


Nice :)
"Rusi dlhodobo fungujú na zastaranom vybavení, nerešpektujú moderné prvky vedenia a riadenia. Jediné, čo u nich funguje, je marketing, ktorý nás roky presviedčal o tom, že ruská armáda je druhá najsilnejšia na svete. Teraz to vyzerá, že je ich armáda druhá najsilnejšia na Ukrajine."
18.09.2022 - 14:10:01
05
:D
18.09.2022 - 14:23:28
00
No ja by som nad tym expertom az tak moc nejasal, pretoze tam napisal minimalne 2-3 pekne blbosti, takze tazko mu verit tie ostatne tvrdenia.
18.09.2022 - 15:41:14
00
Na JOJ ruzzký film, na to sa nevzťahujú sankcie? Alebo aspoň principiálne niečo im nehovorí nič?
18.09.2022 - 16:20:39
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up