marecej napísal:
... predalen mas pred sebou menej rokov zivota

Po repase srdca a bez divnych experimentov mozno viac ako ty, experimentator...
10.09.2022 - 18:53:38
00
cisty napísal:
Tento fantastický výrobok som ohol pri prvom použití. 🤷‍♂️


mne vydrzali 3,5 roka

Prílohy:

uuuu.jpg
uuuu.jpg 209.33 KiB thumb_up0thumb_down

18.09.2022 - 13:21:48
00
Dnes som našiel na ráme takúto prasklinu, o zváraní som si tu prečítal už viac než mi bolo treba🤣 takže je mi jasné, že zvarit sa to asi nedá... Ale otázka znie máte niekto skúsenosti kolko to cca vydrží kym to pojde do koša? (Ten bodku na hliník som vybrusil ja aby som videl ci to nie je iba lak)

Prílohy:

Screenshot_20220918_211011.jpg
Screenshot_20220918_211011.jpg 151.35 KiB thumb_up0thumb_down

18.09.2022 - 21:12:01
00
To je Neuron?
18.09.2022 - 21:15:00
00
ivast napísal:
To je Neuron?

To je ešte pred Neuronom bol Nerve 2015🙃
18.09.2022 - 21:51:36
00
Mne sa podarilo na Kellys Theos i90 to, co som si myslel, ze sa mne stat nemoze. V stupani rana ako z dela a pozeram - odtrhnuty prehadzovac. Akurat, cuduj sa svete, nezlomila sa patka, ale odtrhla sa skrutka, ktorou je prehadzovac pripevneny k patke - to sa stava? Horsia je nasledna skoda, kedy sa poohynalo vsetko co sa dalo. Nastastie sa da vsetko kupit ako nahradne diely, lebo ten XT DI2 prehadzovac stoji 300E...
19.09.2022 - 14:04:20
00
marko.sagan napísal:
To je ešte pred Neuronom bol Nerve 2015?

to už maš moralne zastaralý hliník :D ram je tak na 5r a potom hlina praská.... niekedy aj skôr :D
19.09.2022 - 17:12:39
00
7r je celkom dost, rano som cital ze v USA havaroval L-29, ten mal cosi cez 50r a furt nechcel prasnut tak nim museli majznut o zem ;-] ergo preco niektore napriklad letecke zliatiny nepraskaju a niektore, napriklad tie z ktorych sa vyrabaju bajkove ramy ano ?
19.09.2022 - 17:19:32
00
zihadlo 5 napísal:
to už maš moralne zastaralý hliník :D ram je tak na 5r a potom hlina praská.... niekedy aj skôr :D


Ano ved to mi je jasné, len som chcel vedieť či tu nie je niekto s osobnou skúsenosťou pri podobnej praskline, že kolko to zvykne vydržať kým to povoli úplne? MTB mam iba ako doplnok k ceste ked je škaredo, takže to planujem dojazdit az kým sa to nerozpadne ? a až potom riešiť nový bike.
19.09.2022 - 17:20:35
00
Nekupujte si plechovky z piva a budete kludní. Jazdim na 12 ročnom Banshee Rune, ktorý nie a nie sa odporúčať. Nijak ho nešetrim, je taký doskrabany, že prasklinu by som tam asi ani nenasiel.
19.09.2022 - 17:29:54
01
marko.sagan napísal:
Ano ved to mi je jasné, len som chcel vedieť či tu nie je niekto s osobnou skúsenosťou pri podobnej praskline, že kolko to zvykne vydržať kým to povoli úplne💥 MTB mam iba ako doplnok k ceste ked je škaredo, takže to planujem dojazdit az kým sa to nerozpadne 🤣 a až potom riešiť nový bike.


aspon si to oblep duct tapeom nech to vonku niekto cvakne a zavesi do prislusnej temy
19.09.2022 - 17:35:20
10
marko.sagan napísal:
Ano ved to mi je jasné, len som chcel vedieť či tu nie je niekto s osobnou skúsenosťou pri podobnej praskline, že kolko to zvykne vydržať kým to povoli úplne? MTB mam iba ako doplnok k ceste ked je škaredo, takže to planujem dojazdit az kým sa to nerozpadne ? a až potom riešiť nový bike.


Vôbec to nestojí za riziko ked ti je známe ze je tam prasklina. Nejazdi to uz ked ti je zdravie milé. Moze to uplne rupnut za 1000 km na druhej strane moze to aj prasknut uplne na prvom vymytom zliabe za 1 km. Nevies kde a ako bude namahany ten ram ked na jednom mieste nieje pevny ako by mal byt. Najdi si nový alebo jazdeny neprasknuty hardtail rám ked mas nízky budget a preskladaj to. Pri potencionalnom riziku urazu sa neoplati setrit a cakat na najhorsie ked o tom vies. Mozno clovek ktorý uplne zlyhanie rámu zažil ti na to vie odpovedat no bol po tom páde na jiske a kvôli tomu aj s bikom bol nuteny skoncovat a uz ti tu ani neodpovie. No stoji to riziko za to?
19.09.2022 - 17:45:07
00
Gesker napísal:
Vôbec to nestojí za riziko ked ti je známe ze je tam prasklina. Nejazdi to uz ked ti je zdravie milé. Moze to uplne rupnut za 1000 km na druhej strane moze to aj prasknut uplne na prvom vymytom zliabe za 1 km. Nevies kde a ako bude namahany ten ram ked na jednom mieste nieje pevny ako by mal byt. Najdi si nový alebo jazdeny neprasknuty hardtail rám ked mas nízky budget a preskladaj to. Pri potencionalnom riziku urazu sa neoplati setrit a cakat na najhorsie ked o tom vies. Mozno clovek ktorý uplne zlyhanie rámu zažil ti na to vie odpovedat no bol po tom páde na jiske a kvôli tomu aj s bikom bol nuteny skoncovat a uz ti tu ani neodpovie. No stoji to riziko za to?


Toto je dost pesimistický aj ked v istom zmysle opravený pohľad... Hardtail nie je možnosťou pre mňa. Ak to mam meniť objednám si nový Lux a vybavené. Ide skôr o to že mám podozrenie že tá prasklina je tam minimálne od januára a ak je to pravda tak to asi nie je až také vážne co sa pevnosti týka, keďže odvtedy uz co to ten bicykel zažil. Ale samozrejme povoliť to môže hockedy takže v princípe mas pravdu.?
19.09.2022 - 18:02:29
00
Ano je ale to tak napisane schvalne , neviem byt v tejto suvislosti slnieckar a optimista. Rozum ma nepusti a pre mna prasklina rovna sa riziko a myslim iba na najhorsie scenare. Chcem sa vyhnut urazu a povazujem akukolvek prasklinu na rame za vec ktora ho uz nedovoluje jazdit dalej.

Ja by som sa na to pozrel stale tak ze peniazky este uvidim ale po uraze sposobenom padom zo zlomeneho biku uz mozno 100 % zdravotny stav nezazijem. Mne by to za to nestálo. Ale tvoja vec. :)
19.09.2022 - 18:09:22
03
Nehadam sa ze ak by chcel mat clovek pokoj v dusi tak naistejsia rada je vymenit ako pise Gesker..lenze trufam si tvrdit ze pri uplne beznom jazdeni po lesnych cestach nedojde k tak kritickemu zlyhaniu ramu na tom mieste ze by clovek koli tomu skoncil v nemocnici..to by si musel utrhnut uplne vsetko naraz a bajk by sa pod tebou musel rozletiet...coz si (je to len moj subjektivny nazor) myslim ze sa nestane. Keby to bolo pri hlavovej trubke to uz je ina vec..ale tam v strede by som to ja osobne (pri obycajnom jazdeni po lese s vedomim ze take nieco tam mam) riskol..samozrejme by som tu prasklinu poctivo sledoval..ale jasne uplna istota je nejazdit to.
19.09.2022 - 18:39:02
16

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up