skynet napísal:
Ja by som zase chcel skôr ubrať, ale karbón/ocel/titán a jednoprevodník chcem zachovať. Drahý viem kúpiť aj bez rád :)

Za takú cenu (1500€) sa dá zohnať maximálne hliníková cyklokroska (CX) od Gunsha-y s dvojplackou a canti brzdami :-).
Tebou požadované gravle sa hýbu cez 2k€.
23.09.2022 - 14:22:25
00
preco uprednostnujes ocel pred hlinikom ?
23.09.2022 - 14:55:54
00
Asi to nemá reálne zdôvodnenie. Ale mám doma už len ocelové a titánové bajky a som spokojný.
A nepáči sa mi, keby som mal dať 1,5-2 tisícky za hliníkový bajk.
23.09.2022 - 15:15:54
00
obavam sa ze pri tvojom rozpocte si to mozno budes musiet nejak vyskladat na nejakom "starsom" rame lebo ocelove bajky su dnes skor chutovky ktore su hodne drahe. titan to iste. karbon mozno nejaku bazarovku ale asi so slabsimi komponentami a tam je otazne ci ten karbonovy ram za to stoji. gravel bajky su vo vseobecnosti kvoli popularite dost predrazene oproti realnej hodnote. aspon moj nazor

edit!: vlastne je tu jeden vyrovca Marin ktory robi ocelove ramy a je v ramci rozpoctu otazka je ci to splna tvoje kriterium o masovke https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/gravel-a-cyklokros/marin-nicasio-zelena.html
23.09.2022 - 15:27:29
00
Inak ten som pozeral a je pekný. Len neviem ako ta geometria...
23.09.2022 - 15:37:15
00
v bazare je momentalne jeden vo velkosti 54 co by na tvoju vysku malo sediet. predajca je zo Žiliny možno by sa snim vedel dohodnut na nejakej testovacej jazde ci ti sadne alebo nie
23.09.2022 - 15:41:41
01
A čo toto? https://www.merlincycles.com/wilier-jaroon-grx-steel-gravel-bike-227561.html
24.09.2022 - 14:47:46
00
Z nejakeho dovodu z Merlinu bikey na Slovensko neposielaju. Pri ramoch sa ta hlaska nezobrazuje. :-)
24.09.2022 - 15:29:16
00
To nevadi, kamos dovezie... Ide mi skor o bajk. Designovo sa mi paci, aj pouzite materialy
24.09.2022 - 16:18:14
00
Musis upresnit svoje poziadavky, lebo kazdym z tych bicyklov, co si sem zatial dal vies jazdit do prace a zvladnu aspon 40mm plaste. :-)
24.09.2022 - 21:24:33
00
Ahojte, tiež zvažujem kúpu gravelu, ideálne na jar a dovtedy by som sa rád dozvedel viac, Použitie by som plánoval hlavne asfalt, samozrejme aj ten nekvalitný, nejaké kratšie presuny terénom a občas nejaké zvažnice, no nič extrémne. Teda skôr univerzál na cestu aj ľahší terén.
Zatiaľ ma najviac oslovil Koyuk https://www.ctm.sk/p/koyuk-2-0-28 a Grail https://www.canyon.com/cs-sk/gravel-bikes/all-road/grail/al/grail-6/3092.html?dwvar_3092_pv_rahmenfarbe=YE%2FBK
V geo pri takýchto bicykloch sa nevyznám vôbec, tak ak sa tu nájdu majitelia týchto bikov, tak budem rád ak napíšete niečo o jazdných vlastnostiach.
Canyon je papierovo ľahší, no inak mi prídu tie biky dosť podobné, aj keď nejaké rozdiely tam samozrejme budú. Prípadne ak by ste vedeli aj o niečom inom v podobnej cene, tak dajte tip. Celkom sa mi na týchto páči rada GRX a kotúčové brzdy. A keďže by som gravel chcel používať aj ako "cesťák" tak určite 2 prevodník.
Vopred ďakujem všetkým ktorí si nájdu čas a niečo k tomu napíšu :)
08.10.2022 - 17:39:44
01
CTM mam a nemam mu moc co vytknut ale na druhej strane ine gravely som nejazdil tak nemam ani scim porovnavat. možno jedine co sa mi zda ze ram je trosku maksi a ak je jazdec trochu tahsí (ja mam 85kg) tak sa trosku kruti a chce to trochu viac pohrat sa aby presmik nikde nesuchal a retaz (ale možno je to len moja domnienka). a potom stara znama "vada" su buchajúce bovdeny v rame ale stym sa da tiez pohrat ponajahovat ich aby sa vnutry upratali a pritiahnut eskapaskami a su ticho. ked vsak budem menit lanka urcite ich budem chciet ohlucnit nejakou gumou.

myslim však že na jar budes skor riesit dostupnosť a hlavne už budu asi aj novinky na 2023 ktore budu truchu drahsie a aj minimalne farebne ine.
10.10.2022 - 11:34:42
01
že ťažší... ja mám 111 kg a Koyuk zatiaľ 3. sezónu v pohode, ani výplety kolies nepukajú... takže za tú entry level cenu v pohode si myslím... vymenil som len kazetu 11-36, odpruženú sedlovku 40 mm a hrubšiu omotávku 3,5 mm... a teda asi už 3. retiazka...

otázne je či tie bajky dneska vôbec zoženieš v požadovanej veľkosti, je to teraz s bicygláma proste tak...
10.10.2022 - 13:08:03
01
32 spicov a ziadne ultralahke rafiky, co by na tom preboha malo praskat pod 100kg, ak je to dobre nasponovane?
Ak sa to kruti, tak to pravdepodobne niekde aj pruzi, co nemusi byt na skodu ak ide o gravel. Lepsie ako 8.5kg cyklokroska z AL7005, ktora je tuha a aj poriadne "tvrda"😁
10.10.2022 - 14:35:37
01
rybicka napísal:
CTM mam a nemam mu moc co vytknut ale na druhej strane ine gravely som nejazdil tak nemam ani scim porovnavat. možno jedine co sa mi zda ze ram je trosku maksi a ak je jazdec trochu tahsí (ja mam 85kg) tak sa trosku kruti a chce to trochu viac pohrat sa aby presmik nikde nesuchal a retaz (ale možno je to len moja domnienka). a potom stara znama "vada" su buchajúce bovdeny v rame ale stym sa da tiez pohrat ponajahovat ich aby sa vnutry upratali a pritiahnut eskapaskami a su ticho. ked vsak budem menit lanka urcite ich budem chciet ohlucnit nejakou gumou.

myslim však že na jar budes skor riesit dostupnosť a hlavne už budu asi aj novinky na 2023 ktore budu truchu drahsie a aj minimalne farebne ine.

Ďakujem za reakciu. Tak hmotnostne som na tom podobne ako ty, to je takýá by som povedal normálna váha :) Tie bowdeny sa asi dajú v pohode poriešiť, aj keď je škoda, že na to nemyslí priamo výrobca. S tým prešmykom to poznám, že občas zvykne šúchať pri silovej jazde a aj na starom biku kde mám ešte V brake tak mi občas šúchajú pri silovej jazde. Ale tak všetko sa to dá doladiť, aj ke´d treba sa s tým pohrať.
Pozerám trochu aj bazár a občas sa nájde niečo aj tam. Celkom sa mi páči aj ten Canyon, no ideálne by to bolo oba aspoň na pár minút vyskúšať, už len pre ten prvotný pocit.Aj keď jasné, že to až tak moc nepovie, ale lepšie ako nič :)
11.10.2022 - 09:23:19
00
keyboard_arrow_up