Viete poradiť kedy začať s dlhším tréningom?
Momentálne trénujem 5-6dni v týždni, 10tyzdnovy program FTP builder na zwifte už 6-9mesiacov za sebou.
Výška 184cm váha 71kg, vek 29,
FTP 3,44w/kg (začínal som na nejakých 1,9w/kg) VO2 Max 54 (v marci som mal 43)
Či ešte potiahnuť menšie objemy a zlepšiť sa.
Alebo už začať s 3-4 hodinovým tréningom?
Čiže áno aj väčšinovým tréningom v zóne výkonu 2 sa dá zlepšiť (a možno to bude len tým že som mal slabú výkonnosť tak na začiatku to ide dobre aj v nízkych intenzitach).

Ešte ma tu zaujala jedna vaša konverzácia a to šliapanie zo sedla. Ak vieme že efektívnejšie je pedalovat v sedle prečo to nevedel us postal team v rokoch aspoň 2003-2005? A Lance išiel bomby zo sedla? Veď sa tak sústreďovali na víťazstvo v Tdf, pamätám si tie testy vo veternom tuneli, že by vtedy nevedeli o efektivite pedalovania?

Jedna zaujímavosť profíci sú zhruba 250% výkonnejší ako normálny jazdec. Ak by sa ten normálny jazdec chcel dostať na jeho úroveň musel by trénovať väčšinu týždňa 4-5 až 6rokov (je to v tom videu čo tu dám nižšie)

Veľa ľudí sa tu z Ivana "smeje" že jeho tréning je divný, myslím si to aj ja hlavne na to že pán ma 58 rokov a takto to prežívať to je niečo, ale možno má v niečom pravdu.
V tomto videu pán vysvetľuje lineárny progres vo Vo2max pri tvrdom 10 týždennom tréningu/zaťažení cas 40:55
A 31:40.
Otázka znie je to dlhodobo udržateľné?
https://youtu.be/iUuwBfXDlTs
24.09.2022 - 06:57:33
00
Ja by som sa dotkol aj iných faktorov, ktoré v konečnom dôsledku prispievajú k progresu výkonov trénovaného jedinca. Za všetko hovorí jeden výrok českého športového lekára, ktorý povedal, že mnohí hobby športovci trénujú min. tak tvrdo a možno aj tvrdšie ako profici, ale samotnej regenerácii ako celku sa venujú ako úplní začiatočníci.
Áno, kvalitným tréningom sa dá zlepšovať, ale bez kvalitnej regenerácie (spánok, psychika, strava, masáže, strecing, kompenzačné cvičenia....) to jednoducho nejde. Samozrejme aj tu sa nájdu výnimky ☺️.
Dlho mi vŕtalo v hlave, keď som počul názor odstrielaneho hobby pretekára. Čím menej ale tvrdšie trénujem, progres výkonnosti je výraznejší. Jednoducho viac sa venoval rege ako samotnému trénovaniu.
24.09.2022 - 09:53:15
03
Tak to je...preto som sa na to vykašľal, lebo rege nebolo popri práci žiadne...teraz si len tak jazdím a až o toľko horší nie som, ako pred rokom
24.09.2022 - 10:01:06
00
vzdy sa da napisat ako sa to neda ze tenista...

vaznejsie k teme Nerio
pozri "pribeh" Ronalda Kubu ci a ako rychlo sa da dostat na zaujimavu uroven. vsetko ma na strave.
thumb_up0thumb_down

tych prikladov ako sa stat majstrom slovenska z "0" za 6-7 rokov je viac...

predpokladam ze mas kompletne preluskany kanal Dylana Johnsona ak nie tak hura pozerat.

thumb_up0thumb_down

Viete poradiť kedy začať s dlhším tréningom?

ak chces jazdit cokolvek co trva viac ako hodinu tak vcera...

Ešte ma tu zaujala jedna vaša konverzácia a to šliapanie zo sedla.

ako vsetko pri cyklistike treba sa to naucit. ak to vies tak to nie je menej efektivne. tusim ze aj k tomuto riesil Dylan nejake video a vysledky podkladal studiami...

prijemnu zabavu - "winter is coming" :)
24.09.2022 - 10:53:14
00
Ja mám tréning v práci 10km denne ťahať 100 a viac kg vozík a dvíhať 1200x15kg...to by som sa pozrel ako trénujete a vyhravate ????
24.09.2022 - 10:58:50
00
jasne. trochu viac negativity... uz sme to od teba citali 2000x vieme. nepotreujeme to citat zas a znovu...
24.09.2022 - 11:00:39
00
Však nie som..menej sa snažím a som na tom istom..a to nemusím pozerať watty pulzy a užívam si bicykel..tak aká negatíva 😀
24.09.2022 - 11:02:07
01
Nerio asi by bolo fajn si najprv stanovit nejake ciele treningu, takto sa na tu otazku strasne tazko odpoveda…

a ak si ochotny uz teraz sa cyklistike obetovat 5-6 dni do tyzdna a nechces jazdit iba pre radost, tak by stalo za zvazenie si najst trenera, v dnesnej dobe to nie je problem, ani financny, z SK napr. Proefekt
24.09.2022 - 13:57:46
02
Neviem ci zrovna proefekt ale moznosti je vela ano :)
24.09.2022 - 13:59:14
00
osobnu skusenost nemam, ale pomer cena/vykon by mohol byt dobry, co tak pocuvam, citam 🤷‍♂️
24.09.2022 - 14:41:48
00
Nerio Tak klasické prístupy hovoria, že najprv si mal mať tieto dlhšie jazdy, aby si si vybudoval základ. Neviem, či máš odskúšané aj reálne jazdy a kam chceš dôjsť, ale ak to robíš kvôli pretekom, tak by bolo dobré nejaké skúsiť a tam uvidíš, ako na tom si. Je tu však o tebe málo informácií (napr. koľko a ako si trénoval predtým), takže ťažko ti niekto niečo konkrétne poradí. Tie intenzívnejšie tréningy sú asi efektívne u tých, ktorí už majú základ vybudovaný, nemusia na ňom až tak pracovať (toto ale asi brať s veľkou rezervou, málokto sa tomu nevenuje).
24.09.2022 - 21:06:28
00
Nerio napísal:
Viete poradiť kedy začať s dlhším tréningom?
Momentálne trénujem 5-6dni v týždni, 10tyzdnovy program FTP builder na zwifte už 6-9mesiacov za sebou.
Výška 184cm váha 71kg, vek 29,
FTP 3,44w/kg (začínal som na nejakých 1,9w/kg) VO2 Max 54 (v marci som mal 43)
Či ešte potiahnuť menšie objemy a zlepšiť sa.
Alebo už začať s 3-4 hodinovým tréningom?
Čiže áno aj väčšinovým tréningom v zóne výkonu 2 sa dá zlepšiť (a možno to bude len tým že som mal slabú výkonnosť tak na začiatku to ide dobre aj v nízkych intenzitach).

Ešte ma tu zaujala jedna vaša konverzácia a to šliapanie zo sedla. Ak vieme že efektívnejšie je pedalovat v sedle prečo to nevedel us postal team v rokoch aspoň 2003-2005? A Lance išiel bomby zo sedla? Veď sa tak sústreďovali na víťazstvo v Tdf, pamätám si tie testy vo veternom tuneli, že by vtedy nevedeli o efektivite pedalovania?

Jedna zaujímavosť profíci sú zhruba 250% výkonnejší ako normálny jazdec. Ak by sa ten normálny jazdec chcel dostať na jeho úroveň musel by trénovať väčšinu týždňa 4-5 až 6rokov (je to v tom videu čo tu dám nižšie)

Veľa ľudí sa tu z Ivana "smeje" že jeho tréning je divný, myslím si to aj ja hlavne na to že pán ma 58 rokov a takto to prežívať to je niečo, ale možno má v niečom pravdu.
V tomto videu pán vysvetľuje lineárny progres vo Vo2max pri tvrdom 10 týždennom tréningu/zaťažení cas 40:55
A 31:40.
Otázka znie je to dlhodobo udržateľné?
https://youtu.be/iUuwBfXDlTs


Mne sa osvedčilo jazdiť na výkon 4,2 W/kg v priemere 2 hodiny a 50 minút týždenne. V sobotu 30 minút v nedeľu 2 hodiny 20 minút. Medzitým 5 dní regenerácia.
24.09.2022 - 21:33:36
01
Znamená "regenerácia" totálne vysadiť bicykel, alebo naopak, vyplniť čas jazdou v 1-2 (3) zóne? Dnes so si dal 115km a Garmin mi vyhodil "Regenerácia 72 hodín". Doteraz som na tieto oznámenia veľmi ohľad nebral a nepozoroval som žiadne negatíva.
24.09.2022 - 21:39:56
00
úplne bez bicykla, behu, plávania, turistiky, ... na 20 minútový výkon 4,2 W/kg to stačí
24.09.2022 - 21:42:07
00
Ked tak len Z1 a trvanie cca okolo hodiny. Vsetko nad jak casovo tak vykonnostne bude nepodarena vytrvalost. Treba len vlazne vytocit nohy, poobzerat krajinu a za nicim sa nehnat, idealne ani nepozerat na budiky. Ked tak len jednym okom kontrolovat chaby vykon…
24.09.2022 - 21:45:25
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up