vôbec si to nepochopil, on sa pýta na výkon 4,2 W/kg pri 2:50 hodín objeme týždenne, tam už nemôže byž žiadne dalšie Z1, ... lebo potom to už nebude 2:50 hod. týždenne ale niečo úplne iné - to na čo sa nepýta
24.09.2022 - 22:01:04
00
Jaiub napísal:
Ked tak len Z1 a trvanie cca okolo hodiny. Vsetko nad jak casovo tak vykonnostne bude nepodarena vytrvalost. Treba len vlazne vytocit nohy, poobzerat krajinu a za nicim sa nehnat, idealne ani nepozerat na budiky. Ked tak len jednym okom kontrolovat chaby vykon…

A to je takmer nemožné (aspoň v mojom prípade). Stojí ma to kopec sebazaprenia, aby som do toho nebúšil. Okrem toho, kamkoľvek sa vydám, behom pár minút som v kopcoch... Udržať tepy pod 130bpm prakticky nedokážem. Aj v prísne kontrolovanom výjazde mám priemerný tep okolo 135bpm. Maximum by som mal mať okolo 176, ale často idem aj 180-190.
Mimochodom, aká je to "nepodarená vytrvalosť"?
24.09.2022 - 22:32:13
00
Tata1955 napísal:
Znamená "regenerácia" totálne vysadiť bicykel, alebo naopak, vyplniť čas jazdou v 1-2 (3) zóne? Dnes so si dal 115km a Garmin mi vyhodil "Regenerácia 72 hodín". Doteraz som na tieto oznámenia veľmi ohľad nebral a nepozoroval som žiadne negatíva.

Z2-z3 nie je regeneracia.
24.09.2022 - 22:51:51
01
Ivan ved ty si mal 4.2w/kg s optimizmom napisane iba v exceli…
24.09.2022 - 22:53:46
01
Tata1955 napísal:
A to je takmer nemožné (aspoň v mojom prípade). Stojí ma to kopec sebazaprenia, aby som do toho nebúšil. Okrem toho, kamkoľvek sa vydám, behom pár minút som v kopcoch... Udržať tepy pod 130bpm prakticky nedokážem. Aj v prísne kontrolovanom výjazde mám priemerný tep okolo 135bpm. Maximum by som mal mať okolo 176, ale často idem aj 180-190.
Mimochodom, aká je to "nepodarená vytrvalosť"?


K poslednej otazke, snazis sa o vytrvalost,ale uleti ti to nad.
24.09.2022 - 23:28:28
00
Stax napísal:
Ivan ved ty si mal 4.2w/kg s optimizmom napisane iba v exceli…


píšeš hlúposti jak furt, bolo to merané wattmetrom Stages Ultegra - 286 W pri váhe 68 kg, časovka do vrchu, 3. miesto, ked budeš velký /starý - a to bude už co nevidiet :D / dáš váhu na 68 kg, zatlačíš 2:50 hod. týždenne poriadne do pedálov výkonom 4,2 W/kg namiesto rýchleho googlenia všelijakých chobotín co si tu dnes ludom poradil, namiesto chodenia po testovaniach prahov a neviem coho ešte potom aj ty tolko vela pretekov povyhrávaš, budeš na bedni :D, vyzerá že tieto medaile, trofeje sú iba v exceli ? :D

len tak pre zaujímavosť výkon okolo 4,2 W/kg mal po troch rokoch tréningu starší žiak Svrček /teraz Quick Step Alpha Vinyl Team/ na Košice Road Cycling Grand Prix ked skončil 4 sekundy za mnou - on vyhral svoju kategóriu, ja svoju nad 50

Prílohy:

časovka do vrchu - 3. miesto - trojka v strede - 4,2 W na kg.PNG
časovka do vrchu - 3. miesto - trojka v strede - 4,2 W na kg.PNG 133.28 KiB thumb_up0thumb_down

Košice Road Cycling.PNG
Košice Road Cycling.PNG 66.13 KiB thumb_up0thumb_down

24.09.2022 - 23:40:06
00
ivan napísal:
vôbec si to nepochopil, on sa pýta na výkon 4,2 W/kg pri 2:50 hodín objeme týždenne, tam už nemôže byž žiadne dalšie Z1, ... lebo potom to už nebude 2:50 hod. týždenne ale niečo úplne iné - to na čo sa nepýta


Prosim? :-D Mam pocit ze jediny kto nepochopil si prave ty, jediny kto tu spomina stale nejakych 2:50 si len a len ty, ty uz reagujes sam na seba. To uz zavana nejakou schizou…
25.09.2022 - 06:11:26
02
Tata1955 napísal:
A to je takmer nemožné (aspoň v mojom prípade). Stojí ma to kopec sebazaprenia, aby som do toho nebúšil. Okrem toho, kamkoľvek sa vydám, behom pár minút som v kopcoch... Udržať tepy pod 130bpm prakticky nedokážem. Aj v prísne kontrolovanom výjazde mám priemerný tep okolo 135bpm. Maximum by som mal mať okolo 176, ale často idem aj 180-190.
Mimochodom, aká je to "nepodarená vytrvalosť"?

Regeneracny vyjazd zacina uz v hlave, pokial si to “nezrovnas” tak vzdy to bude boj a to radsej sedet doma alebo sa ist prejst… Treba tocit lahke prevody, pokial mozno najst si trasu bez kopcov, zavolat partaka na pokec, neriesit priemerku… :-) Skratka musi to byt cielene, lebo potom je to fakt o premahani a nema to vyznam, jak fyzicky tak psychicky. Nezabudaj neni si Ivan, ze musis kazdy jeden vyjazd od prveho do posledneho slapnutia busit rovnakou silou, aby si si nepokazil rocny priemer.
Ako je mozne, ze maximum by si mal mat 178 ale mas 190? To ho potom mas tych 190 nie? :-)
Pokial mas v okoli len a len kopce, co mi je trochu divne, tak to kasli nato a radsej uplne volno. Nejake aj dlhsie stupania 2-3% sa daju, alebo toj 5-10min aj 5% brdky, ale ak to nezvladas tak to nerob. Pre priklad, ja mam max. cez 200 a rege vyjazdy robim okolo 125bpm. A to tam moze byt aj ten 10min 5% brdok v ktorom nepresiahnem, resp. sa pohybujem okolo 130bpm (Z2 mi zacina na nejakych 137-140).
K tej poslednej otazke, je to prave ked chces ist vytrvalost ale zbytocne busis a prides dom vystaveny viac ako by sa patrilo, alebo naopak v tomto pripade priliz v nizkej intenzite v dlhom trvani. Sice mas pocit dlhej jazdy a ze budujes vytrvalost, ale je to tzv. plany vyjazd. Nedostatocna intenzita na dany rozvoj ktory chces dosiahnut dlhou vytrvalostnoi jazdou v spravnej intenzite.
25.09.2022 - 06:36:11
04
Jaiub napísal:
Prosim? :-D Mam pocit ze jediny kto nepochopil si prave ty, jediny kto tu spomina stale nejakych 2:50 si len a len ty, ty uz reagujes sam na seba. To uz zavana nejakou schizou…


nemusíš prosiť, reagovať podľa pocitov, ... stačí ked si s porozumením prečítaš na čo sa ma Tata1955 po mojom príspevku opýtal, a neviem prečo si mu odpovedal aj ty pridávaním nejakých Z1 do toho co som trénoval ja a na co sa Tata1955 pýtal, vieš čítať s porozumením ?

otázka od Tata1955 na môj príspevok:
,,Znamená "regenerácia" totálne vysadiť bicykel, alebo naopak, vyplniť čas jazdou v 1-2 (3) zóne? Dnes so si dal 115km a Garmin mi vyhodil "Regenerácia 72 hodín". Doteraz som na tieto oznámenia veľmi ohľad nebral a nepozoroval som žiadne negatíva.,,

ja som mu odpovedal že áno - naviac už žiadny bicykel, ... a ty si to co som napísal ako som trénoval potom zmenil že ešte môže byť Z1 :fubar: a namiesto pochopenia napísaného textu tu píšeš o svojich pocitoch, nejakej schíze, ...
25.09.2022 - 10:24:27
00
Jaiub napísal:
... Ako je mozne, ze maximum by si mal mat 178 ale mas 190? To ho potom mas tych 190 nie? :-)

Vychádzam z výpočtov TF. Garmin používa jednoduchý vzorec (220-vek = u mňa 153bpm), Strava a iné online kalkulačky používajú trochu komplikovanejší a podľa toho by som mal mať max. 176. A tie občasné špičky považujem skôr za nejakú haluz (s ohľadom na terén, rýchlosť, pocit, kontakt senzora, statická eleketrina atd.)
Jaiub napísal:
... Pre priklad, ja mam max. cez 200 a rege vyjazdy robim okolo 125bpm. A to tam moze byt aj ten 10min 5% brdok v ktorom nepresiahnem, resp. sa pohybujem okolo 130bpm (Z2 mi zacina na nejakych 137-140).
Asi to bude aj vekom alebo nedostatočnou kondíciou, ale u mňa aj pri vyložene cielene tlmenom výkone mi tep aj v tých "brdkoch" vyskočí na 140-145.
V princípe ma to nijako extra netrápi, jazdím pocitovo, keď sa mi chce, opriem sa do toho viac, inokedy vysadím úplne a proste sa iba veziem. Akurát by som sa chcel zlepšiť hlavne v stúpaniach, tam sa ešte stále hodne trápim.
25.09.2022 - 10:46:47
00
zlepšiť v stúpaniach sa môžeš aj bez tréningu
25.09.2022 - 11:16:40
00
Ako? Zlepšovať sa b ez tréningu mi nedáva logiku.
Vymeniť bicykel za nejaký super ľahký karbón? Pri 180cm mám 80kg a necítim potrebu zhadzovať. Nevoziť so sebou 2l vody a spoliehať na pramene pri ceste alebo krčmy?
25.09.2022 - 11:19:30
00
že sa môžeš v kopcoch zlepšiť aj bez tréningu dáva logiku, stáčí ked sa zamyslíš čo rozhoduje o výkone - vo W/kg

včerajší tréning 162 kilometrov, 1700 nastúpaných metrov

Prílohy:

tréning.PNG
tréning.PNG 98.87 KiB thumb_up0thumb_down

25.09.2022 - 11:22:04
00
Tata1955 napísal:
Ako? Zlepšovať sa b ez tréningu mi nedáva logiku.
Vymeniť bicykel za nejaký super ľahký karbón? Pri 180cm mám 80kg a necítim potrebu zhadzovať. Nevoziť so sebou 2l vody a spoliehať na pramene pri ceste alebo krčmy?

Presne tak schudnúť a vymeniť bajk ?
25.09.2022 - 15:04:09
00
presne tak :D ked som začal trénovať na pretekanie vážil som 75 kilo, po šiestich mesiacoch trénovania 2 x týždenne a znižovaní váhy som mal 74,8 kg - ale aj s bicyklom :D /68 kg + 6,8 kg bicykel/

a nakoniec, zlepšiť v kopcoch sa dá nie len bez tréningu ale dokonca aj so zvyšovaním váhy - iba že len z kopcov smerom nadol :D
25.09.2022 - 15:15:56
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up