vlastoch napísal:
ja vidim logiku v tom, ze ked v preteku opustis trat, musis sa na nu vratit v mieste kde si ju opustil ... toto nie su autonavigacie ktore vypocitavaju najkratsie/najrychlejsie spojenie medzi 2 bodmi a nikoho nezaujima trasa medzi tym ... cyklonavigacie predpokladaju ze trasu si vyklikavas z nejakeho dovodu, takze ta stale vracia tam kde si z nej vysiel ... samozrejme ze ked sa po case skratkou dostanes (v inom bode) opat na trasu, tak navi napise "trasa najdena" a naviguje dalej podla planu


To dava zmysel, ale mohla by tam potom byt moznost si to nastavit a zvolit. S Garminom sa nielen preteka...
25.09.2022 - 20:11:09
11
Ozaj, dá sa Garmin 530 nabíjať počas jazdy cez kábel z powerbanky? Jasné, že pozor na vodu...
25.09.2022 - 20:29:05
00
To máš Android? A appka je Garmin Connect?

Skúšal si Systém->Aplikácie->Garmn Connect->Pamäť-> Vyčistiť cache a Vyčistiť data? A potom spraviť nové párovanie?

Ano Android mobil a aplikácia je oficialna Garmin conncet verzia 4.59, verzia edge softveru 6.50.
A áno mazal som aj vyrovnávaciu pamäť na garmin connect aplikácií nepomohlo.
25.09.2022 - 20:34:49
00
rodo napísal:
Ozaj, dá sa Garmin 530 nabíjať počas jazdy cez kábel z powerbanky? Jasné, že pozor na vodu...


Myslim, ze ano.
25.09.2022 - 20:44:08
01
Áno, dá sa to nabíjať počas jazdy. Videl som na vlastné oči ako chalan nahrával záznam päť dní v jednom kuse.
25.09.2022 - 20:52:15
01
Nerio napísal:
Ano Android mobil a aplikácia je oficialna Garmin conncet verzia 4.59, verzia edge softveru 6.50.
A áno mazal som aj vyrovnávaciu pamäť na garmin connect aplikácií nepomohlo.


Pozeral som priamo na fore garmina a možno ti toto pomôže:

https://forums.garmin.com/apps-software/mobile-apps-web/f/garmin-connect-mobile-andriod/220202/sync-connection-troubleshooting-guide
25.09.2022 - 20:55:06
00
vlastoch napísal:
ja vidim logiku v tom, ze ked v preteku opustis trat, musis sa na nu vratit v mieste kde si ju opustil ... toto nie su autonavigacie ktore vypocitavaju najkratsie/najrychlejsie spojenie medzi 2 bodmi a nikoho nezaujima trasa medzi tym ... cyklonavigacie predpokladaju ze trasu si vyklikavas z nejakeho dovodu, takze ta stale vracia tam kde si z nej vysiel ... samozrejme ze ked sa po case skratkou dostanes (v inom bode) opat na trasu, tak navi napise "trasa najdena" a naviguje dalej podla planu

Ja nepretekám a nikdy to nepotrebujem, ale napísal som, že by tam mala byť minimálne možnosť voľby. Mal by pri zlom odbočení chvíľu upozorňovať na zlé odbočenie a následne pochopiť, že danej trase sa treba vyhnúť a nájsť inú. Ale prečo U-turn???? Kto bicykluje na kamióne s návesom?
26.09.2022 - 00:07:41
02
Nie som nejaký software inžinier, čiže neviem či to je zlozite. Ale mohli by tam dať tú možnosť voľby. Pri zlom odbočení z plánovanej trasy:1. Vrátiť na miesto vybocenia z trasy 2. Prepočítavať, resp. Nájsť najkratšiu trasu (bez U-turn).
26.09.2022 - 07:32:12
01
Nie je náhodou rozdiel "navigovať po dráhe" a navigovať k nejakému bodu...? Pretože navigovať po dráhe mi dáva význam to ako to Vlastoch napísal - z nejakého dôvodu chcem ísť po tej dráhe a ak zídem chcem sa na ňu vrátiť. Ale ak si dám navigovať k nejakému bodu tak tam je cieľom navigovať ma tam bez ohľadu akou trasou.
26.09.2022 - 09:54:40
00
neviem ako vam ale mne garmin naviguje tak ze ked vybocim z planovanej trasy tak sa ma snazi vratit na trasu. pokial je to najrychlejsie tadial kadial som zle odbocil tak tade a pokial najde rychlejsiu trasu na navrat tak uz ma posle inakadial.
26.09.2022 - 12:05:13
00
Čo som tak zbežne pozrel návod k EDGE 830 tak malo by to byť takto:
"Navigácia do polohy"
"Navigácia späť na štart" - tu je možnosť "po tej istej ceste" alebo "priama cesta"
"Dráhy"

a potom je tam nastavenie trasy a tam je možnosť "prepočet" to sa asi týka Navigácie do polohy

Takže komu sa chce nech to vyskúša

Prílohy:

Snímka obrazovky 2022-09-26 130240.jpg
Snímka obrazovky 2022-09-26 130240.jpg 93.67 KiB thumb_up0thumb_down

26.09.2022 - 13:14:23
01
rodo napísal:
Ozaj, dá sa Garmin 530 nabíjať počas jazdy cez kábel z powerbanky? Jasné, že pozor na vodu...


Da sa nabijat, pozor len na to ze sa to nepokusaj robit z mobilu. Ja bezne pocas ultra pretekova nabijam za jazdy (ked neprsi) z powerbanky ale ked som sa raz pomylil a strcil kabel z mobilu (ktory pouzivam primarne lebo mobil ma rychle 65W nabijanie) tak to pravdaze prerusilo cely zaznam...
26.09.2022 - 14:24:00
02
BigGuy napísal:
Nie som nejaký software inžinier, čiže neviem či to je zlozite. Ale mohli by tam dať tú možnosť voľby. Pri zlom odbočení z plánovanej trasy:1. Vrátiť na miesto vybocenia z trasy 2. Prepočítavať, resp. Nájsť najkratšiu trasu (bez U-turn).

Nie je to zložité. Ale Edge robia úplní kripli. Ľudia čo nie sú dobrí ani v "programovaní" a už vôbec nebicyklujú. Nenosia okuliare a nepoužívajú telefóny, lebo nepoznajú "vychytávky" známe už snáď desiatky rokov vo svete mobilov. V Garmine sa zastavil vo veľa veciach čas na konci minulého milénia.
Ono naprogramovať by to vedel aj študent. Tam absentuje elementárna logika.
26.09.2022 - 23:52:01
02
Tak až taký kripli nebudú. Skúšal si to podľa môjho príspevku? Funguje ten "prepočet" pri navigácii do polohy? Pri navigovaní po dráhe to nedáva význam aby ti ju prepočítavalo.
27.09.2022 - 08:34:55
06
lacoge napísal:
Tak až taký kripli nebudú. Skúšal si to podľa môjho príspevku? Funguje ten "prepočet" pri navigácii do polohy? Pri navigovaní po dráhe to nedáva význam aby ti ju prepočítavalo.

Neviem čo je navigácia po dráhe. Ja používam navigáciu na navigovanie k nejakému bodu. Importnem trasu naplánovanú v Komoot idem podľa navigácie. Prípadne použujem na trase návrat k bodu štartu. Alebo keď skracujem trasu, kliknem na bod trasy ku ktorému sa skratkou chcem navigovať, zobrazí sa POI, dám navigovať k tomu bodu. Ani v jednom zo spomínaných prípadov prepočet navigácie nijako rozumne nefunguje.
EDIT: Som si niečo vyguglil. Navigácia po dráhe by malo byť kopírovanie trasy z nejakej aktivity. To nepoužívam. Tam má zmysel navigovať späť k bodu zlého odbočenia. Ale ani v tom prípade Garmin nefunguje.
1. Tie U-turn po stovkách metrov sú úplný nezmysel aj v takom prípade. Na to neexistuje dôvod v nijakom prípade.
2. Po čase nenaviguje presne k danému bodu opustenia trasy ale iba niekde na trasu. A ani nie najbližšiu trasu. Proste nefunguje to ani ako pri navigácii k bodu ani po dráhe. Totálni mongoli to robili.
28.09.2022 - 22:53:05
00
keyboard_arrow_up