Pravdu vravis, az mi je to divnô 😁
25.09.2022 - 19:00:29
00
Kenai velmi dobrá analýza,pod to sa kludne podpíšem-ja odporúčam,aby scarinko hodil ten svoj zastaralý bike zo skaly 8) a kúpil novší,z modernou geometriou,to je hneď iné povozenie ;)
ešte doplním k tomu prieskumu Trailu pod Konskými hlavami,ak by to niekto chcel skúsiť,tak od bodu,kde končí odhrabaná časť,treba preniesť/pretlačiť bike doprava hore,je to cca 30 v.m. , červená TZ je od toho miesta cca 150 metrov-a hore v lese som natrafil na starú lesnú cestu,ktorou sa dá posledných 50 metrov dostať v sedle na tú červenú :)
25.09.2022 - 19:28:38
10
lubo_j napísal:
Pravidelne sa tu "vyhovaras", ze na tvojom biku su traily narocne, lebo mas strmy hlavovy uhol. Nie je nahodou strmy hlavovy uhol vyhoda na konske hlavy (25-30%)?
Tiez si myslim, ze Konske Hlavy su jednak o nohach (ci vydrzis slapat 4-5W/kg pocas tej strmej pasaze), a potom o technike slapania (plynule aby nepresmykovalo koleso), praci s taziskom a vybere stopy. Ale moderna geometria s polozenejsim hlavovym uhlom je ti na skodu, lebo predok ti vyrazne viac tancuje. Ak to niekto neda na XC bicykli, ci uz starom alebo novom tak to nie je chyba bicykla.

Nejde o hlavovy ale o sedlovy. Hlavovy je problem dole z kopca.

Dano5 hlada sa nastupca ale to hadzanie by som este prehodnotil ?
25.09.2022 - 19:39:49
00
ak ťa baví jazdiť a máš slušnú kondičku,načo čakať-áno,biky majú aktuálne neskutočné ceny,ale lepšie to už nebude-tiež som si povedal,že ešte jeden bike si na staré kolená doprajem-ale musí to byť taký,aby to bol univerzál "na všetko" - podarilo sa,Lector FS je skutočne vydarený ;) a ešte jedna rada-netreba sa upínať na čo najnižšiu váhu,valakrát je ťažší,ale dobre fungujúci bike rýchlejší aj hore kopcom,nielen dole
25.09.2022 - 19:57:49
00
Aj ten lector som zvazoval, ak by som ai mal vybrat tak nieco na styl mondraker f-podium alebo Canyon lux a pod ale holt 4litre je moc takze budem musiet vydrzat s tym co mam, zas nie je to take zle ak sa nejde do extremov ci uz hore alebo dole.
25.09.2022 - 20:08:07
01
Ten vyslap bol niekde pobliz trojstromu? Reku ci tade chodim z ci to tlacievam alebo slapem :) s mojou kondickou urcite nie vkuse, ale ci to technicky davam ma zaujima
25.09.2022 - 20:17:16
01
Asi mysli vyslap k trojstromu zo zahorskej. Len tam sme menili biky. Smerom dolu sme neskusali lebo ja mam spdcka a kenai ma flaty takze hore sa to da ale dole to nie je bezpecne ak nemas tretry.
25.09.2022 - 20:35:43
01
lapaloma ako pise scarinko, ten vyslap ma asi dve strmsie miesta, ktore su udajne okolo 19%.
25.09.2022 - 22:23:07
00
Ten vyslap nie je az taky problem, to dam aj na svojom biku, su horsie veci co na nom nedavam. Ale dost bolo o mojom bicykli.
25.09.2022 - 22:29:07
00
Hej ale na mojom biku je to urcite pohodlenejsie, aj ked je to kotva oproti tvojmu.
25.09.2022 - 22:40:19
00
No ano, slapalo sa lahsie aj ked si mal len flaty.
25.09.2022 - 22:51:02
00
lto napísal:
Ty patris tiez k tym, co maju problem chapat suvislosti? Citis stale urazenost za to co bolo kedysi, lebo som vas neoslavoval ? To je ale smutne :)
Ak myslis to , co ste vyhrabali od zelenej, tak tade nejazdim, pokial ma tam niekto nezavlecie. Nemam dovod tade ist. Ale to nema suvis s tym, co mas za problem.
Dobre by bolo, keby ste si nastudovali pojem hate, lebo nejako ste prestali chapat, co to znamena. Je to take cool slovo, a dobre sa da nim kopat do inych,ale vazne to nie je to, na co ho pouzivate.
Btw, neexistuje ilegalny trail. Jedine co existuje , je ilegalna cinnost, ktora vedie k tomuto. To som sa vam aj snazil vysvetlit. Velmi dobre vystihol nedavno Strenki, len zial tiez to tiez zobral v zlom. K tomu dalsiemu (jazdeniu) sa nebudem vyjadrovat, ocividne nic nechapes.
Ovsem mrzi ma, ze davas rovnitko medzi tym, co som napisal a tym, ze "hrablami znehodnoteny les". To som nikdy nenapisal, toto zjednodusenie

svedci ale o totalnom nepochopeni cohokolvek, co som napisal. Ale vsak
on vam niekedy polovnici vysvetlia, ako to je.


Od zelenej po brod hrabal brudy. A tam chodis ked places za ti chyba ten switch so kopca.
A ty si vlatne zavleceny na trail. Pobavilo 😁😁
26.09.2022 - 08:17:21
00
Kenai napísal:
Nuz modlime sa aby uzrela svetlo sveta enviromentalna policia zriadena pod ministerstvom ZP nie MINV potom bude mozno koncene v tomto smere poriadok.

Toto nemôžeš nemyslieť vážne. (Ministerstvo ZP plné aktivistov :( )
26.09.2022 - 10:04:48
01
radsej Ministerstvo ZP plne aktivistov ako Ministerstvo ZP plne lesnikov a polovnikov
26.09.2022 - 10:07:34
07
Moje skúsenosti sú také že pri cyklotrasách a pretekoch sme sa s lesníkmi a polovníkmi vždy dohodli
26.09.2022 - 11:16:56
00
keyboard_arrow_up