volny vybeh psov bez oplotenia v intravilane obce kde je vysoka frekvencia pohybu ludi, navyse pomerne zasadny dopravny uzol MHD je uplny nezmysel
26.09.2022 - 12:16:54
03
Palo TT napísal:
Ale preco tam teda nedaju priamo k tomu vyslapanemu chodnicku aspon nejake velke upozornenie mi hlava nebere.

To mi pripomina tabule "zakaz sypania smeti". Tie je predsa VSADE zakazane sypat. Nie je takisto vsade zakazana jazda po mestskej zeleni? Ak tam z pohladu uzemneho planu ziadny chodnik nie je a ma tam byt vlastne trava, tak sa absencia znacenia urcite da chapat. Aj ked miestna diskusia ukazuje, ze je zjavne namieste prehodnotenie situacie.
26.09.2022 - 12:25:15
02
ten "chodnik" je aj na mape :)

btw nechcem tu brat niektorym iluzie ale tam kde sa teraz jazdi ma viest samostatna cyklo cesta takze tieto nareky psickarov budu za chvilu este vacsie

V celej dĺžke je navrhnutá súbežná cyklistická komunikácia šírky 4,0 m, ktorá na Pajštúnskej ul. a Betliarskej ul. križuje električkovú trať. Cyklotrasy a chodníky povedú aj po električkových mostoch cez Chorvátske rameno. Cyklistov tiež poteší doplnenie priečnych cyklistických komunikácií, takže pôjde vôbec o prvý veľký bratislavský projekt, ktorý bude komplexne riešiť aj cyklistickú dopravu.

https://imhd.sk/ba/doc/sk/12875/Petrzalska-elektricka-2-cast-usek-Bosakova-Janikov-dvor#gi269727

Prílohy:

chodnik.PNG
chodnik.PNG 165.71 KiB thumb_up0thumb_down

26.09.2022 - 12:30:02
00
Nerozumiem asi uplne scarinkovmu prispevku, ale chodnik nejaky dobrovolnik nakreslil do OSM preto ze existuje. Neplati ze ak chodnik existuje v OSM tak je "legalny", nech by to uz malo znamenat cokolvek ...
26.09.2022 - 12:40:50
01
to ze je to v OSM len ukazuje ze to nie je len miesto kde si niekto venci ratlika
26.09.2022 - 12:43:13
00
scarinko napísal:
ten "chodnik" je aj na mape :)

btw nechcem tu brat niektorym iluzie ale tam kde sa teraz jazdi ma viest samostatna cyklo cesta takze tieto nareky psickarov budu za chvilu este vacsie


Akurát v tomto úseku povedie nová cyklistická komunikácia súbežne s dnešným zmiešaným chodníkom popri ramene :) Teda nie popri električke:
imhd.sk
26.09.2022 - 12:45:29
10
no tak to budu mat este vacsiu radost psickari :) resp aj tak to skonci ako vsetky cyklocesty

scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net
26.09.2022 - 12:49:32
01
Rachela napísal:
To mi pripomina tabule "zakaz sypania smeti". Tie je predsa VSADE zakazane sypat. Nie je takisto vsade zakazana jazda po mestskej zeleni?

Prave rozmyslam, ci moze vo vybehu urcenom pre psy slapat po zeleni okrem psa aj ich majitel?
A clovek bez psa? Plysak na vodzke mozno pomoze. :)

btw nechcem tu brat niektorym iluzie ale tam kde sa teraz jazdi ma viest samostatna cyklo cesta takze tieto nareky psickarov budu za chvilu este vacsie

To nie je problem, ale riesene. Pribudne sice dalsia komunikacia, ale hned pri trati a priestor medzi komunikaciami sa vycisti.
26.09.2022 - 12:55:02
00
scarinko napísal:
volny vybeh psov bez oplotenia v intravilane obce kde je vysoka frekvencia pohybu ludi, navyse pomerne zasadny dopravny uzol MHD je uplny nezmysel
to je sice fajn, ale volny vybeh tam bol ako dole od bosakovej tak aj hore od bosakovej skor nez si objavil petrzalku
rovnako tam chodnicky boli dva kym nebola elektricka, v casoch ked nebol sagan ale vela psov, dovolim si tvrdit ze prapovodcami boli prave psickari, intenzivnou cyklistikou sa chodnik akurat viac zviditelnil
to ako to bude dalej teda neviem, najskor sa pre vystavbu standardne zrusi...

preco tade cyklisti idu? nie aby usetrili 10s ale teda vyrazne viac, ale zase na vlastne riziko a s ohladom na vsetkych ostatnych
cesticka pri ramene je zdielana, cize pri kolizii taha za velmi kratky koniec cyklista/kolobezkar a tam je to ak je pekne pekne neustale ludmi na prechadzke a kocarmi, nikoho neobhajujem, ja chodim pri ramene ak treba, ale viem to pochopit

byvam blizko, chodim ako psa vencit do lokality, tiez na biku a dokonca aj s kocarom a skoro kazde rano lavka na stary most

suhlasim, ze agresivita je tam od vsetkych neporiadnikov ak sa im dovolis nieco povedat, co sa lavky tyka
naposledy cestou z prace som tam natrafil na organizovanu skupinu teenageri, vsetci v rovnaky dres a dvaja dospeli
bolo ich tam 14-15 a ked som teda povedal aby sa pohli a neblokovali celu cestu tak klasika aby som k... sa staral do seba a tahal do p..., tak som tam po nich trochu skrikol a mladi sa aspon upratali len na jednu stranu

inak ta zelena ludi prosto pritahuje, ludia na prechadzke, mamicky s kocikmi atd... ale ak viem prejst tak idem pravidlom zi a nechaj zit
26.09.2022 - 12:56:25
02
niekto ma zle info ...
tr3mp napísal:
Akurát v tomto úseku povedie nová cyklistická komunikácia súbežne s dnešným zmiešaným chodníkom popri ramene :) Teda nie popri električke:

scarinko napísal:
tam kde sa teraz jazdi ma viest samostatna cyklo cesta takze tieto nareky psickarov budu za chvilu este vacsie
26.09.2022 - 12:59:28
00
Yogisz ja som bol skor ako bola petrzalka :) a v petrzalke som uz bol ked este ani ta zelen a psickari neboli, vsade boli tak max staveniska po ktorych sa chodilo ;)

ivast no ved snad raz uvidime kade to pojde :)
26.09.2022 - 13:06:14
00
Yogisz napísal:
to je sice fajn, ale volny vybeh tam bol ako dole od bosakovej tak aj hore od bosakovej skor nez si objavil petrzalku rovnako tam chodnicky boli dva kym nebola elektricka, v casoch ked nebol sagan ale vela psov, dovolim si tvrdit ze prapovodcami boli prave psickari, intenzivnou cyklistikou sa chodnik akurat viac zviditelnil to ako to bude dalej teda neviem, najskor sa pre vystavbu standardne zrusi...

Zrusi sa chodnik alebo vybeh?
Doba sa zmenila, je tam elektricka, pristupove chodniky k nej... Frekvencia pohybu uplne inde ako predtym.
A kompetentni nic. Cakaju kym sa to cele dokonci. V kazdom pripade psickari budu na tom len horsie ako predtym. Doba ked tam nikto nechodil, lebo nemal dovod je prec.
26.09.2022 - 13:06:27
00
tr3mp napísal:
Akurát v tomto úseku povedie nová cyklistická komunikácia súbežne s dnešným zmiešaným chodníkom popri ramene :) Teda nie popri električke:

Budme optimisti, mozno tam pre cyklistov z dovodu intenzity premavky pri ramene a potreby mat priestor pre vybeh psov nieco uzsie hned pri trati za par desatroci dorobia. Stacil by aj singlac v trave, ten staci vyjazdit.
26.09.2022 - 13:12:24
00
ono sa staci zamysliet preco maju cyklisti dovod tadial jazdit
1) je to kratsie? ano, trochu ale je to teren cize MTB a gravel only
2) je to zabavnejsie pre MTB
3) na asfalte je casto komplikovane plynule prejst nakolko kocikove pariky, 3-4 pesiaci vedla seba, solo alebo dvojice venciace ratlika na vodzke ktory zasadne chce na opacnu stranu a preco ho nenechat ze.
ktory asi bod bude najvacsou pricinou? ja by som povedal ze bod 3.
Inak sa mi celkom paci aj situacia ked pesiaci sedia na lavickach vedla tej asfaltky a vystrete nohy maju cez cely pruh :D
obcas tade aj behavam takze som aj zastupca pesiakov ale nikdy tam nebehame vedla seba vo dvojici
26.09.2022 - 13:17:22
02
PaloTT ja len tak fabulujem, aj hore od bosakovej bol vybeh a uz nie je, uz je tam fuxova, tak aby to tak nebolo aj dole ale tak snad nie
scarinko :D som len o 3r mladsi, ale takto si to nepamatam
26.09.2022 - 13:38:12
00
keyboard_arrow_up