Tu mas popis ako to funguje a preco je lepsie v chladom pocasi:
https://www.brynje.eu/sk/p/brynje-super-thermo-shirt-w-inlay
26.09.2022 - 15:08:47
01
este jedna pozitivna vec oproti beznym termo je, ze nesmrdi ...
26.09.2022 - 15:11:26
01
na brynje trebba nieco dat aby sa mal pot kam odvadzat- vytvoria sa tym aj vzduchove komory - nieco ako karton - preto tak "hreje". samostatne nieje dobre lebo vsetok chladny vzduch ide priamo na kozu - ked napr. rozopnes zips
hlavny problem spodnej vrstvy je ze ked sa spoti a clovek sa prestane hybat - vyhrievat ju - ochladne a chladi. brynje je na pokozke v ovela mensej ploche - len mriezka sietky - cize aj ked sa spotis nechadi ta.
aj pri vysokej intenzite v nom mavam pocit sucha (a bezecia - always :-D )

k uvodnemu prispevku - dat si merino na to nieco a zabetonovat to dakou igelitkou je dost nestastna kombinacia. telo sa poti aby sa ochladilo - cize sa nevhodne obliekas. hlavne ta vrchna nepriedusna vrstva ked nedovoli vode odparit sa von je uplne zle.
ak mas nieco lacne co nedycha musis pracovat zo zipsom - rozopinat podla intenzity a tepla. cim lepsi material tym menej sa babres so zipsom.
26.09.2022 - 15:29:44
01
Podstata problemu su 3 vrstvy ... tie sa obliekaju az ked je pod 0 .. nad 0 musia stacit 2 vrstvy, tretia maximalne len lahka vesta proti vetru do zjazdu
26.09.2022 - 15:45:30
01
Ako bolo spomenuté - musí ti byť trošku zima keď vyrazíš, lebo pohybom sa zohreješ. A v zime je veľmi dôležitá bunda. Ja nie som ani veľkým fanúšikom merina, lebo drží vlhkosť a hreje, takže na tvojom mieste by som skúsil ľahšie obliekanie a inú spodnú vrstvu.
26.09.2022 - 17:15:58
01
Asi ide aj o vlastnosť tvojho tela. Niektorí sa potia, niektorí menej, niekto vôbec. Dôležitú úlohu hrá metabolizmus, strava ktorú ješ a tiež tvoja fyziologia - napr.nadváha, konzumácia bravčového mäsa(to mám u seba overené že zvyšuje potivosť), pikantné jedlá, lieky, vysoký tlak ....
Musíš to vypozorovať sám. Taktiež sa nedá s tým bojovať, treba sa prispôsobiť a meniť tričká ... zatiaĺ ... a popritom zisťovať čo sa mení po úprave stravy. Tam by som začal.
26.09.2022 - 17:53:07
03
marseluspp
pekne si to zhrnul, aj s tým, že bojovať sa s tým nedá. Nejakú veľkú nadváhu by som nemal mať (182cm/81kg), tlak mám skôr nižší, akurát s tepom som na tom vyššie ako je normal..Kardiológ mi odporučil aeróbne športy, že tie by mi mohli pomôcť s tepovkou, tak som sa chytil bicykla :)...S bravčovým mäsom díky za postreh, keď sa tak zamýšľam, tak ono je u mňa na dennej báze.
26.09.2022 - 20:27:59
00
Ja sa potim jak prasa, aj helmu si musim "vyzmykat", ked je velke teplo a mozem potvrdit, ze brynje superthermo je vyborna prva vrstva, ktora zabrani najma pocitu chladu, ale za predpokladu, ze mas aj nejaku neprefukavu vrstvu. Aspon z mojej skusenosti.
Pouzil som brynje aj par tyzdnov dozadu v Tatrach, ked nebolo nic moc pocasie, hore mozno 10-12 stupnov. Smerom nahor som mal na tom nejake technicke tricko, ale smerom nadol som si obliekol merino tricko, lebo ked fukalo, tak mi v tom technickom bolo chladno na chrbat, aj ked bolo ako druha vrstva. S merinom mi bolo prijemne, aj ked tiez bolo trochu vlhke, miestami mokre. V zime som pri lyzovani nic nemenil, iba som hodil na seba bundu a isiel som dole a vobec mi nebolo chladno, aj ked fukalo.
26.09.2022 - 22:42:28
00
Ja nosím sieťku celoročne aj umelé scampolo v lete aj Brynje super thermo v zime a lepší vynález, čo sa týka oblečenia na šport v rámci zvyšovania pohodlia za každého počasia nepoznám.
27.09.2022 - 19:59:51
01
V súvislosti s tým mojim nadmerným (podľa mňa) potením ešte taká jedna otázka. Moje výjazdy sa snažím šiť tak cca na 2 hodiny, počas ktorých vôbec nepijem. Stratené tekutiny potom dopĺňam počas večera doma, keď trochu vychladnem. Mám tak nejak od detstva zafixované, že keď si rozhorúčený nikdy nepi. Asi je to blbosť, ale neviem sa toho zbaviť. Môže byť problém keď počas výkonu nepijem? Mávam aj problém s kŕčami (hlavne stehná, chodidlá) a celkovo pocit stuhnutých svalov, môže to mať nejaké súvislosti?
02.10.2022 - 19:25:26
00
Ak sa nadmerne potíš, ako tvrdíš tak áno, s tým súvisia kŕče. Mminerály ako sodík, draslík, vápnik, horčík, fosfor,.. , zodpovedné za množstvo funkcií v organizme sa potením a čúraním spolu s vodou vyplavujú z tela a pri fyzickej záťaži sa vylučujú oveľa rýchlejšie, ako v pokoji. Ich nedostatok v svaloch sa najčastejšie prejavuje ako kŕče, preto treba dopĺňať elektrolity, nielen piť vodu, lenže ty nerobíš ani to. 2 hodiny zas nie je tak dlho ale neviem si predstaviť jazdiť, nadmerne sa potiť a nefopiť to späť.
02.10.2022 - 19:49:54
01
fixska napísal:
Ak sa nadmerne potíš, ako tvrdíš tak áno, s tým súvisia kŕče. Mminerály ako sodík, draslík, vápnik, horčík, fosfor,.. , zodpovedné za množstvo funkcií v organizme sa potením a čúraním spolu s vodou vyplavujú z tela a pri fyzickej záťaži sa vylučujú oveľa rýchlejšie, ako v pokoji. Ich nedostatok v svaloch sa najčastejšie prejavuje ako kŕče, preto treba dopĺňať elektrolity, nielen piť vodu, lenže ty nerobíš ani to. 2 hodiny zas nie je tak dlho ale neviem si predstaviť jazdiť, nadmerne sa potiť a nefopiť to späť.


neprecenoval by som ulohu deficitu mineralov pri vzniku krcov, je to popularna urban legend (a neuveritelne ziskova), ale dovody vzniku krcov su trochu viac komplexnejsie a ich uloha v tych dovodoch urcite nie je najdolezitejsia
03.10.2022 - 19:10:02
00
Pre mňa za mňa nech sa potí, jazdí a nepije ale ak ti niekto na základe tohto povie, že má kŕče a stuhnuté svaly tak asi prvou, logickou príčinou nebude tehotenstvo, nadmerné požívanie alkoholu, nedostatočne prekrvené DK kvôli tesnej gume na ponožkách, ochorienie ciev, pečene, obličiek, chudokrvnosť... Vylúčiť sa to však nedá. Ale pri nadmernom potení sa cielen vyhýbať príjmu tekutín, je podľa mňa nerozum.
03.10.2022 - 22:03:57
02
no vidis a mne ako prva pricina napadla, ze jednoducho ide v kazdom vyjazde hranu, ak k tomu pridas nevhodne oblecko a naslednu dehydrataciu, tak ma na problem zarobene… 2 hodiny su kratky cas na taku stratu mineralov, aby to samo o sebe vedelo sposobit krce
03.10.2022 - 23:08:06
00
Je tu niekto, komu sa podarilo neúmerne silné potenie obmedziť medicínsky?
04.10.2022 - 00:37:58
00
keyboard_arrow_up