O jeden dovod menej pouzivat paypal. BTW vlastne som to nikdy nevyuzil, jeden krat som mal v umysle, ale kvoli dovolenkam a zmatku som nakoniec nestihol vcas odoslat vratku .. Takze v skutocnosti pre mna ziadna skoda ...
27.09.2022 - 09:16:05
00
Ja sa hlavne cudujem, ze to pouzivaju eshopy. Jedine ako zaruku, ze je to spolahlivy eshop. Paypal si uctuje 7,5% poplatok z transakcie... Mozno velke eshopy maju trochu nizsi.
27.09.2022 - 09:20:05
00
ja som to praved mesiac dozadu pouzil prvy krat a usetrilo mi to 21 eur za balik do GB. ale tymto padom uz nebudem kupovat nic taketo kedze tolko penazi za vratenie nedam. bola to vlastne jedina vyhoda paypalu
27.09.2022 - 10:13:19
00
Nič lepšie ako paypal nepoznám. Kartou platím iba naozaj keď musím. Vlastne iba na Amazone, ale ten je dôveryhodný.
Mám s nimi dobrú skúsenosť aj keď som mal problémy s jedným predajcom. A často sú akcie na splátky s nulovým navýšením cez paypal.
28.09.2022 - 22:45:44
00
ja zas vsade platim kartou a paypal som prestal pouzivat
s tymi poplatkami co si paypal uctuje obchodnikom je vsetko o 10% drahsie jak by bolo bez paypalu, to nie su ziadne splatky s nulovym navysenim
28.09.2022 - 23:12:02
00
marecej napísal:
ja zas vsade platim kartou a paypal som prestal pouzivat
s tymi poplatkami co si paypal uctuje obchodnikom je vsetko o 10% drahsie jak by bolo bez paypalu, to nie su ziadne splatky s nulovym navysenim

Paypal je bezpečnejší ako karta. A čo účtuje obchodníkom ma netrápi. Mám predsa rovnakú cenu pri akejkoľvek platbe. Merlin, Wiggle, Sigma používajú PayPal. To sú drahé obchody??? Výnimočne nájdem niečo lacnejšie ako tam. A aj vtedy platím cez Paypal. Bike 24 ho tiež používa. Vlastne ani neviem kto ho nepožíva. Musel by som niečo moc chcieť, aby som na neoverenom eshope použil kartu.
28.09.2022 - 23:43:31
01
Joe70 napísal:
A čo účtuje obchodníkom ma netrápi.

lebo obchodnik si to strhne zo svojho zisku a vobec to nepremietne do ceny
28.09.2022 - 23:49:44
03
Chces povedat ze keby nepouzivali paypal tak maju nizsie ceny? Neverim. 😁
28.09.2022 - 23:53:32
00
ver, pri vyšších sumách je to masaker :)
28.09.2022 - 23:54:22
00
Ako sorry, Merlin, Sigma, Wiggle, Bike24 sú najlacnejšie obchody a používajú PayPal. Kde sú tie lacnejšie obchody bez PayPal? (Spomínam cyklo ale platí to všeobecne)
A 7% ten poplatok asi nebude. Duplom pri takýchto veľkých obchodoch. A kartovej spoločnosti sa tiež platia poplatky. Aj za stravné lístky sa platia poplatky. Sa stravujete iba v prevádzkach, kde neberú karty, lístky? Na poli???
Stále nevidím jedinú nevýhodu PayPal pre zákazníka a dôvod prečo to nevyužívať. Na Slovensku je asi stále doba kešu. Na dekadentnom západe ale možnosť platby na dobierku neexistuje. A je to aj trochu prežitok v dnešnej dobe. Platba cez PayPal je bezpečnejšia a pohodlnejšia ako platba kartou a každý (väčšina) serióznejší obchod to ponúka. (Okrem Amazonu čo viem, ale to je iná liga)
Fakt nerozumiem čo je na PayPal zlé.
29.09.2022 - 00:32:40
00
tatra banka má v aplikácii takú možnosť že internetová platba, náhodne to vygeneruje číslo karty na jednu platbu...čiže človek nezadáva nikto svoje údaje z normálnej fyzickej karty... aj tak radšej zaplatím paypal, lebo je to pohodlnejšie, ako opisovať tristo čísel... ale v našich končinách som sa už pár krát stretol, že možnosť platby paypal bola podmienená nejakou percentuálnou prirážkou... pri tých virtuálnych kartách som aj niekedy narazil na problém, že keď mi chceli vrátiť peniaze za položku, ktorá sa nedala dodať, tak to nešlo... pri paypal s tým problém nie je
29.09.2022 - 08:32:08
01
Jedno velke plus pre Paypal teda musim vypichnut ked to nikdo nedal predo mnou a to je ochrana zakaznika. Posledna reklamacia co som riesil trvala 2 minuty a prachy boli naspat na ucte, zaroven nemam ziadnu ktora by sa mi nepodarila vyreklamovat ...
29.09.2022 - 09:25:20
01
tak napr pri bike24 som tusim 2x pouzil bankovy prevod, ze sak naco nechat zbytocne platit poplatky, no zopakujem to len ked budem nakupovat "pol roka" dopredu - spracovanie platby im potom trvalo snad tyzden, ked sa itak ani nepodelia o usetrene poplatky
29.09.2022 - 21:25:23
00
PP som dlhsie nepouzil a veru uz ani nikdy nepouzijem. Dnesne prekvapko - vynucuju pouzitie ich konverzie. WTF. Dakujem neprosim. Za 60,5Usd si z karty strhli 60,60Eura.
https://www.paypal-community.com/t5/Transactions/How-do-I-disable-PayPal-s-Currency-Conversion/td-p/2084460
09.01.2023 - 12:27:02
00
tak sa tvar ze si to kupoval pred stvrtrokom ked USD bol silnejsi ako EUR a este si usetril :D

Inak ta konverzia je z ich strany uplne logicka a funguje odjakziva. Bud si tam na USD platby pridaj USD kartu, alebo plat EUR kartami priamo bez Paypalu.
09.01.2023 - 12:38:31
00
keyboard_arrow_up