lacoge napísal:
Dráha je to čo si vytvoríš Tréningy / Dráhy - buď automaticky, vyklikaním, z inej jazdy alebo importom gpx... To navigovanie k POI je "navigovanie do polohy"
...Skús priamo v Garmin Connecte vygenerovať dráhu a ako sa to bude reálne správať.

Chápem čo chceš povedať a aj ten obrázok chápem, U-turn v danom bode dáva zmysel. Ale nijako nedáva zmysel, aby mi naplánoval U-turn o ďalšie stovky metrov ďalej, keď miniem ten prvý U-turn. Áno, navigácia sa správa, ako keby navigovala po dráhe. (Až na to U-turn). Ale v tom prípade by mala navrhovať kontinuálne U-turn, až do momentu keď sa nedostanem k bodu kde je odbočka a kratšia cesta k naplánovanej trase. Bohužiaľ ani takto to nefunguje.
Lenže ja používam iba turn by turn navigáciu. A je mi jedno, či miniem nejaký bod trasy. Chcem sa dostať do cieľa najkratšou cestou s maximálnym využitím naplánovanej trasy.
V prípade navigácie po dráhe ako som spomínal, mal by neustále ziapať, že sa mám otočiť, kým nenájde výhodnejšiu trasu k bodu opustenia dráhy a potom navigovať po nej.
V prípade navigovania do polohy, by mal navrhnúť otočku, ak to chvíľu budem ignorovať, mal by pochopiť, že danému bodu trasy sa chcem vyhnúť a nájsť novú kompromisnú trasu k cieľu. Vyhnúť sa bodu kde som "zle" odbočil a navigovať k cieľu s maximálnym využitím pôvodnej trasy.
Hlavne v každom prípade by tam mala byť možnosť voľby spôsobu prepočtu trasy. A v žiadnom prípade by to nemalo navrhovať U-turn po xy metroch, kilometroch. Bicykel nie je kamión. Otočiť sa dá kdekoľvek.
29.09.2022 - 23:49:03
00
matko001 napísal:
Je to voliteľné pole - musíš si ho prepnúť


Je to samostatna datova obrazovka ci datove pole na obrazovke, ktore si treba zapnut? Ak jedno ci druhe ako sa to vola (po anlgicky idealne, pls)? Dik!
30.09.2022 - 07:59:23
00
Dátové pole Distance to destination
30.09.2022 - 08:14:04
02
Ou, sorry, ja som myslel, ze sa bavime o tych bodoch a tej samostatnej obrazovke k nej. O distance to destination viem, ale ja som to ma default na mapovej obrazovke, spolu s casom dojazdu. Dik!
30.09.2022 - 08:20:33
00
Tak asi som to nasiel, dik

Prílohy:

IMG_20220930_083305.jpg
IMG_20220930_083305.jpg 223.41 KiB thumb_up0thumb_down

30.09.2022 - 08:33:38
00
scarinko Presne! To je ono, tak to mam aj ja.
30.09.2022 - 08:39:43
01
Tak som to skúsil zo zvedavosti a netreba nič. V Connecte som pridal do dráhy body, dal po nej navigovať a samo dalo ďalšiu obrazovku so vzdialenosťami k jednotlivým bodom.

Túto funkciu som vôbec nepoznal, ale určite občas využijem. Vďaka lacoge a Sesulak.
30.09.2022 - 09:22:56
12
Super, good to know, zajtra vyskusam. 👌
30.09.2022 - 09:51:43
00
Este mala info - ked sa robi export z Locus, tak si tie body treba postrazit. Naposledy som mal na 65km nejakych 250 bodov, garmin zozral iba prvych 200 a pipanie pri dosiahnuti bodu bolo neskutocne otravne
30.09.2022 - 10:12:40
00
Ako si plánujute cesty s Garmin Edge xxx? Pýtam sa, lebo ja Garmin navigáciu nemám (starý Oregon 450 nepočítam) a používam mobil (Android+mapy.cz). Mám dve možnosti, naplánovať si trasu doma na PC alebo ak som vonku a rozhodnem sa zmeniť plán, tak to ide celkom dobre aj v mobile. Problém je, že mapy.cz nedovolia naplánovať trasu tam, kde podľa nich nie je cesta, hoci musia vedieť, že sa tadiaľ masovo jazdí.

Čo som tu čítal, tak používate: mapy.cz, komoot, freemap.sk, locus, strava...viete napísať ktorú, ako a prečo? prípadne nejaký odkaz, kde sa to dá pozrieť?

Za mňa: mapy.cz sú fajn, lebo sú zdarmo, fungujú offline, majú slušné mapové podklady aj mimo SK a CZ, je verzia PC aj mobil. Používam mapy.cz aj na pešiu turistiku a som v zásade skôr cykloturista (nemám žiadne športové ciele),

Zásadné nevýhody:
1. nevedia spraviť trasu mimo cesty a chodníky (ani pre chôdzu).
2. nevedia merať vzdialenosti podobne ako goole maps v aplikácii na mobile (resp. som nepriešiel na to, ako sa to tam dá spraviť), na PC to ide.

Otázka je, ako to majú z výškovým profilom, lebo napr. naposledy v Chorvátsku mi ukazovali úplne nezmyselné hodnoty.
30.09.2022 - 11:45:25
00
Locus. Obcas mi povie, ze niekde nieje cesta pre horsky, tak to hodim na "free hand" ktore ide bez obmedzenia.

Akurat je otravny postup: vytvorit na locus, exportovat do mobilu, importovat do garmin connect a synchronizovat s navigaciou ktora prave vtedy nemoze mat zapnute nahravanie zaznamu.

Ale toto sa mi stava iba raz za velmi dlhu dobu - skor si pozriem kadial asi chcem ist a raz za cas si pozriem, ci idem spravnym smerom.
30.09.2022 - 11:49:02
00
matko001 napísal:
Este mala info - ked sa robi export z Locus, tak si tie body treba postrazit. Naposledy som mal na 65km nejakych 250 bodov, garmin zozral iba prvych 200 a pipanie pri dosiahnuti bodu bolo neskutocne otravne


Locus (hovorím o https://web.locusmap.app) pridá bod na každej križovatke ciest ako navigačný príkaz napr.: "stay_right" - Garmin tam pridá len všeobecný bod bez popisu. Ak toho nie je veľa tak je možnosť si tie body zmeniť / vymazať ak to vadí tak pri exporte je možnosť zaškrtnúť "Bez navigačních příkazů" a gpx bude bez bodov.

Vo webovej verzii Garmin Connect je vpravo pri výbere máp "Body na dráhe" a tam je ich počet.
30.09.2022 - 11:56:01
00
rodo
k 2ke: spusti si stopára v aplikácii, zelený kruh so stopami a meráš si výjazd na biku, alebo turistiku.
30.09.2022 - 11:57:24
01
SCHROJF: díky, ale je chcem poznať vzdialenosť vopred. Na meranie prekonanej vzdialenosti mám GPS hodinky, aktuálne Garmin Instinct 2. Potrebujem to napríklad ak chcem nahrubo zistiť pri splavovaní rieky ako ďaleko je k najbližšej krčme. Po rieke žiadne cesty nie sú (niekedy nie sú cesty ani popri rieke). Ono používať na každý šport inú mapovú aplikáciu je pomerne nepraktické.
30.09.2022 - 12:03:16
00
Vsetky aplikacie Freemap, Locus, Connect aj Strava umoznuju vlastne/lubovolne kreslenie trasy. Len to musis rucne vyklikat tam, kde nie je cesta ani chodnik.
30.09.2022 - 12:07:44
10
keyboard_arrow_up