Stax prepac, ale mne tvoja kritika nepride prilis objektivna. Akoby si trpel akousi osobnou animozitou voci tomuto shopu. Za ceny, ktore si uviedol asi nenakupis nikde na Slovensku a nezda sa mi, zeby si tak vehementne kritizoval aj ine SK shopy. Mas na to ale samozrejme plne pravo, je to tvoja vec a ja to respektujem. Osobne nepatrim medzi "e-shop fans". Pre mna su obchody proste obchody a v dany moment nakupim tam, kde je to pre mna vyhodnejsie. Vramci Europy maju pre mna akusi pridanu hodnotu len dva shopy, ktore robia viac ako len s marzou predavaju to co uz je vyrobene/vymyslene. MTBiker pre ich forum a magazin a Suncycle pre ich program vlastnych ramov a komponentov pre bicykle (samozrejme je toho u oboch viac, ale vypichol som to najpodstatnejsie). Preto tieto shopy zvyknem uprednostnit pri nakupoch aj napriek nejakemu tomu euru navyse. Ale jasne, ked pride B24 som svojim pravidelnym vypredajom, tak idem k nim. Tie niektore ich zlavy su neprekonatelne a nedorovnatelne. Mimo tychto akcii, to ale az tak ruzovo ako ty uvadzas nevyzera. Dal som si vcera tu namahu a urobil porovnanie B24 vs MTBIKER. Moje nedavne nakupy v mtbikeri (cize rovnako ako v tvojom pripade realita, aby si ma nemohol obvinit z uceloveho vyberania tovarov), aby som si mohol pozriet ake zavratne sumy by som u Nemcov usetril a whishlist, aby som sa presvedcil kolko v najblizsej buducnosti este usetrit mozem. Nuz a vysledok nech si pozrie kazdy sam.

btw. k vyslednej cene si pripocitajte este postovne. Vsetci vieme kolko to stoji u Nemcov a kolko u nas.

Prílohy:

b24 vs mtbiker.jpg
b24 vs mtbiker.jpg 68.87 KiB thumb_up3thumb_down

04.10.2022 - 07:54:21
13
rasto napísal:
Robo dik za odkaz ani vo sne by ma nenapadlo hladat loziska v pätkach a prislisenstve😂
Nozaj by to chcelo samostatny chlievik



skúšal si niekedy to okienko kde zadáš text na vyhľadanie? celkom to dáva rozumné výsledky
04.10.2022 - 08:50:21
02
jachmel napísal:
Stax prepac, ale mne tvoja kritika nepride prilis objektivna. Akoby si trpel akousi osobnou animozitou voci tomuto shopu.

ale no :)
ak by som Tvoju objednavku robil ja tak by to vyslo takto. nalavo su ceny ktore by som zaplatil k mojej objednavke. mtbiker su ceny ktore by som zaplatil ja teraz. a napravo su ceny keby som tu objednavku spravil po tom co by som prerobil 1200E.

a to sa oplati :)

a aj toto je dovod preco sa nakupovaniu v mtbikeri vyhybam. "zasluzit si" lepsiu cenu cez "body" a "prosit sa" o lepsie ceny dorovnanim nie je uplne to co ma na nakupovani bavi ked viem ze inde to ide aj bez toho...

ano bystre oko si vsimlo ze zoznam nie je kompletny - kazetu uz mtbiker nema, zvysok nebol v druhom eshope / nechcelo sa mi to hladat.

edit: tiez bystre oko si vsimlo ze cely rozdiel robi Thule s 34E zlavou... staci to rozdelit na 2 objednavky a usetris este viac aj s dvojitym postovnym keby sme chceli byt uplne presni ;)

Prílohy:

lacnejsie.JPG
lacnejsie.JPG 13.45 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Stax dňa 04.10.2022 - 09:33:35, celkovo upravené 1 krát.

04.10.2022 - 09:19:31
00
Mas pravdu, trochu som zavadzal. Moje ceny boli znizene skrz VIP a sluzbu dorovnania cien co som zabudol uviest.
04.10.2022 - 09:32:40
10
Vy v MTBiker nieste normalni 😀.
13:04 objednavka vytvorena -> 13:59 objednávka zabalena a caka na prevzatie packetou 😀
No a dnes rano uz na ceste na vydajne miesto.

Ďakujem pekne za rýchlosť.
05.10.2022 - 09:43:49
00
K tym cenam, co tu riesi Stax...Sram bol sice vysvetleny, ale z mojho pohladu to trosku zamrzi ak zakaznik zisti nieco ako som zistil napriklad ja.
Obzeram sa po kolesach, zeby som upgradol svoj starucky cestak po rokoch a kedze mam rad Mavic pokukujem po Mavic Aksium...pre mna s Premiom momentalne za 269 eur (inak 289). Sranda je, ze ked ich hodim do Googla Muziker ich predava za 199, takze zdovodnenie ako pri Srame uz asi neobstoji.
Je to vyse 40% rozdiel a nebyt nahody, ze som ich obzeral bazarove a chcel vediet kolko stoja nove, ani by som nevedel, ze Mtbiker v tomto pripade s cenou trosku uletel.
Mtbiker mozno pouziva klasicky pomer 40:20:40 ako pouzivaju obchodne retazce, ale z pohladu zakaznika je toto neprijemne prekvapenie ak jeho inak oblubeny obchod ma o 40% vyssiu cenu ako iny slovensky eshop.
Ak si hodime tento typ do Heureky napriklad tak Mtbiker uzatvara zoznam eshopov so skoro najvyssou cenou, takze to nie je len tym, zeby Muziker nejako uletel s cenou (aj ked trosku uletel pred ostatnymi).

Inak ja som nechal v Mtbikeri za cca 6 mesiacov 840 eur a to som vlastne nic nutne nepotreboval, takze urcite nemozem byt obvieneny, ze mam nieco proti nemu;o).
05.10.2022 - 11:03:40
00
lubo.k napísal:
Vy v MTBiker nieste normalni 😀.
13:04 objednavka vytvorena -> 13:59 objednávka zabalena a caka na prevzatie packetou 😀
No a dnes rano uz na ceste na vydajne miesto.

Ďakujem pekne za rýchlosť.

To zas nie je az take vynimocne.
Vcera 13:17 objednavka na diely na auto
Vcera 15:30 objednavka u kuriera
Dnes dorucenie medzi 13-16 kurierom.
05.10.2022 - 11:22:31
00
scarinko napísal:
To zas nie je az take vynimocne.
Vcera 13:17 objednavka na diely na auto
Vcera 15:30 objednavka u kuriera
Dnes dorucenie medzi 13-16 kurierom.


Mozno pre niekoho nie, ja neviem, premna ano. Nikdy mi objednavky nesuria ale teraz potesilo kedze mam aj nejake to oblecenie a kebyze nebudu pasovat velkosti tak to rychlo vymenim.
05.10.2022 - 11:32:44
01
Pre mna bola totalna rychlovka ked som v jeden den cca pred 12tou objednal nieco na predajnu BA a 13:30 v ten isty den co je menej ako 2h mi pisali ze je to Ready 😁
05.10.2022 - 11:37:12
01
flegko napísal:
K tym cenam, co....

Však ale sám Mavic ich má na stránke za MOC, ktorá je 280/300 eur, tak to, že Muziker si na to dá mega zľavu neznamená, že si MTBiker neúmerne "pridáva".
To je ako s Endurou, oblečenie má nejaké nimi stanovené MOC ceny a ak obchody za ne predávajú, tak to nie je, že si navyšujú ale, že dodržiavajú ich cenník. Potom nájdeš mikinu Endura tu za 69,90 eur, teda presne ako na stránke Endura a niekde v zahraničnom eshope za 38 eur lebo asi sa toho chcú zbaviť. Tak ok, kúpim ju tam ale nebudem predsa obviňovať MTBiker, že nejdú pod nákup :)
05.10.2022 - 11:37:29
03
No to by si sa zasa divila aka je nakupka pre dealerov. Zlavy 60-70% z list price(MOC) nie je nicim vynimocnym cize ked uvedu zlavu 30% z list price(MOC) tak je to este stale slusna marza 😉
05.10.2022 - 11:42:20
00
Fixska ja viem, ze niekto moze mat uletenu cenu a Muziker kusok ma...ale na Heureke je Mtbiker skoro najdrahsi a pritom je tam dalsich 10 cz/sk eshopov, ktore su lacnejsie (20% a pod).
Takze v tomto pripade to nie je o uletenom Muzikeri, ale o neprimerane drahom Mtbikeri.
Btw Mavic ma uvedenu cenu 280, a Mtbiker 289, takze urcite to nie je v poriadku.
05.10.2022 - 11:48:28
00
MOC nie je strop ktory sa nemoze prekrocit. Je to len odporucana cena cize vyssia moze byt.
05.10.2022 - 11:52:00
00
Cenotvorba kazdeho obchodu sa odvija od ich nakupnych, financnych a skladovych moznosti a takisto ich strategie. Niekedy obchody predavaju za odporucane ceny, niekedy maju dlhodobe zlavy, niekedy maju kratkodobe akcie ak sa potrebuju z roznych dovodov tovaru zbavit. Nie je v nasich moznostiach sledovat ceny pre kazdy tovar a proaktivne ich dorovnavat. Mame moznost dorovnania ceny na vyziadanie, ale nie vzdy dokazeme dorovnat akciove/vypredajove ceny niektorych e-shopov. Takisto robime dlhodobe zlavy a akcie na tovar, ktory potrebujeme vypredat, takze nie je vylucene, ze v buducnosti budu tie kolesa u nas lacnejsie. Pri sirke nasej ponuky ale toto riesi automat a nie niekto rucne.

Urcite najdes konkretne tovary, kde sme drahsi, tak ako najdes tovary, kde sme lacnejsi ako konkurencia. Neda sa prakticky ani ekonomicky byt na vsetkom najlacnejsi, najma ak nasa strategia je ponukat aj vernostne zlavy.

Co sa tyka zliav, to ze niekto ponukne 60-70% zlavu neznamena, ze na tom produkte nieco zarobi. Obchodu moze davat zmysel predavat aj hlboko pod nakupnu cenu ak ide o produkt, ktoreho sa potrebuje zbavit (skladovanie a financovanie tiez nieco stoji). Boli by sme radi ak by sme mali 60-70% marze, ale realita je uplne inde.
05.10.2022 - 12:04:10
07
cervo napísal:
Urcite najdes konkretne tovary, kde sme drahsi, tak ako najdes tovary, kde sme lacnejsi ako konkurencia. Neda sa prakticky ani ekonomicky byt na vsetkom najlacnejsi, najma ak nasa strategia je ponukat aj vernostne zlavy.

ufff ale to nie je uplne v sulade s vasou reklamou na facebooku...

Prílohy:

mtbiker.JPG
mtbiker.JPG 14.69 KiB thumb_up0thumb_down

05.10.2022 - 14:49:10
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up