Toto uvádzajú Technické podmienky TP085 - Navrhovanie cyklistickej infraštruktúry...
Mám nejakú verziu z 2019..v podstate tieto TP používam len kvôli sklonom a polomerom ak potrebujem riešiť za niekoho napojenie objektu.

Prílohy:

farebne znacenie.PNG
farebne znacenie.PNG 134.57 KiB thumb_up0thumb_down

09.10.2022 - 20:12:13
02
Ďakujem za vysvetlenie :-)
10.10.2022 - 08:55:12
00
Ahojte bol som skúsiť trasu Koťešová - Horný Hričov. Neviete či to bude nejako napojené až do ZA? Máme k tomu aj nejaké podklady niekde? Druhá vec ako sa tam dá aktuálne najbezpečnejšiešie dostať od Budatína? Ja som išiel po hlavnej a je to o hubu.
10.10.2022 - 21:38:21
00
Ja chodim takto aby som sa co najviac vyhol ceste

Prílohy:

trasa.png
trasa.png 248.68 KiB thumb_up0thumb_down

11.10.2022 - 07:52:13
02
https://www.zilinak.sk/prispevky/21764/varincania-musia-pristup-k-cyklotrase-do-terchovej-uvolnit-sud-v-pripade-rampy-vyhovel-oocr-mala-fatra
13.10.2022 - 11:32:28
013
Sesulak napísal:
Dnes som sa bol povozit po novej cyklotrase z Varina do Terchovej. Je to super, ze sa da ist mimo cesty.
Vie mi niekto vysvetlit preco su tie mosty tak zdvihnute? Ved to je o hubu. Nie je tam ani plavba ani nic na tych potokoch. Este su v strede pri najazde/vyjazde aj stlpiky urobene, co vyrazne zuzuje uz aj tak uzky chodnik...
Dnes tam bolo dost ludi a vsetky kolizie vznikaju prave na tych mostoch,pretoze nie kazdy je tak zdatny cyklista aby vedel odhadnut ten 17% kopec a v kopci zacne zosadat. Navyse ani nie je vidno na druby koniec kvoli tomu kopcu, takze aj obidenie tych co tlacia bike je rizikove. A tie zjazdy niekedy do 90° zakruty este so stlpikom vstrede...

Toto musel projektovat niekto, kto nie ze nejazdi na bicykli, ale sa nevie ani bicyklovat.


ad stlpiky:
poznam isteho pana M.K. zo žiliny, ktory ten spominany stlpik "trafil" a ma zlomene tri rebra.

od vody to tam bude namrzat a v kombinacii predna brzda, tam takych bude na tych mostoch dolamanych asi viac...
13.10.2022 - 11:48:55
01
Tie stĺpiky sú čistá katastrofa. Ak tu chodí niekto kompetentný, tak sa spýtam. Je reálne, že sa tie stĺpiky odstránia, prípadne presunú ďalej od mostov?
13.10.2022 - 13:48:28
00
zas ked ich odstrania / posunu, tak na 100% tam budu jazdit 4kolky a auta, ktore sa zmestia :(
13.10.2022 - 19:55:03
02
A co keby dali len jeden stlpik hore -do stredu mosta, ked uz...?
13.10.2022 - 20:42:36
00
Dobry den,

minuly tyzden sme sa boli previezt na novej cyklotrase zo Ziliny do Terchovej. Aby som bol uprimny je to pekne urobene a ako som cital inde tak aj vkusne to zapada do okolitej prirody. Ma to ale niekolko vaznych hacikov.

Totalne nam vadili stlpiky uprostred cesty. Kdo to kedy videl aby boli v strede cesty osadene stlpiky. Ved to je na smrtelny uraz. Prave isiel pred nami jeden cyklista a pravdepodobne si nevsimol jeden stlpik a narazil do neho. Hned sme zastavili a pomohli sme mu.Nastastie nebol zraneny len mal otocene riaditka do jednej strany ale pad vyzeral hrozostrasne. Neviem co by sa dialo keby do stlpika narazilo male dieta!! Ten stlpik bol na mieste kde nemal vobec co hladat a ani tam nebola lavka. Ale vseobecne cyklotrasa je projektovana trocha nestatne,hlavne zjazdy z urcitych lavok su dost prudke a navyse sa musite trafit vo svojej polovicke mezi stlpik a zabradlie a hned musite zabocit do praveho uhla cesty a navyse na sotolinu. No neviem teda niesom ziadny zaciatocnik rocne najazdim 4000km ale toto mi robilo trocha problem a to uz vobec nehovorim o malych bicyklistoch. Viem ze to bolo narocne ako to vsetko vyriesit, ale myslim ze bezpecnost je prvorada. Na urcitych usekoch a prejazdoch lavky sa totalne prudko zataca do jednej alebo do druhej strany!!!

Po tychto zkusenostiach uz po tejto cyklotrase nepojdem. Vsetky stlpiky treba dat prec!!!!

Dalsia mensia pripomienka. Nikomu nevadi ze s Kysuckeho Noveho Mesta do Ziliny sa jazda na bicykli priam rovna samovrazde. Vsade inde sa buduju cyklotrasy ale na to najhlavnejsie sa zabuda. Zkuste sa previezt v piatok okolo 14 tej hodiny do alebo zo Ziliny, hotova katastrofa. To same je s KNM do Ochodnice. Ked je sucho tak sa to este da ale ak zaprsi tak mate len dve moznosti. Byt az po usi zablateny alebo ist po vrazednej ceste po hlavnej!!!
13.10.2022 - 21:32:47
00
z Krasna ide cez KnM cesta do ZA, kde sme v sobotu stretli minimum aut
ziadna samovrazda :) - vid vyjazd
13.10.2022 - 23:43:08
00
Skús ísť tadiaľ cez týždeň okolo 15:00 a samovražda to je. Uvažoval som, že občas pôjdem do práce na biku zo ZA, ale zatiaľ som sa neodhodlal a radšej idem autom alebo do Kysuce vlakom a potom Antik bicyklom.
14.10.2022 - 06:59:23
10
kupte cestaky :D
neverim ze je to horsie ako ranna spicka u nas v BA
14.10.2022 - 10:36:21
00
Ako mi pomôže cesťák na úzkej ceste bez krajnice, kde auta medzi dedinami lietajú 100+.
14.10.2022 - 13:39:36
02
budes rychlejsi, bude to trvat kratsie a bude ta obiehat menej aut ;)
14.10.2022 - 13:42:51
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up