Jano1987 tak hra sa na to, za co som ochotny zaplatit :handshake:
Vezmem to ala Jaroh a Kenai, pismenok nikdy nie je dost

- Japonci su proste interierom a exterierom pre mna OUT. Menej to plati o japoncoch, ktori boli urceni na USA trh napr. a to nie som fanusik tehal a hran, ktore si tam nadavaju auta. To by sa este dalo - japonska technika - motory a prevodovky, pouzitelny dizajn - samozrejme, ak ich aspon trosku do EU "dovazali" a nie je problem s homologizaciou na EU standard.

- Starsie auta su bohuzial mimo hru, rok 2008-2010 je taka pomyselna hranica. Ono aj STK EK sa stale sprisnuje a materialy/technika sa unavuju a starnu. Mozem to drzat v stave cukrika, ale rit mi bude stale zvierat, co si na mna legislativa pripravi. A ona si pripravi, pretoze musi vytlacat "staru" techniku z trhu. To je proste fakt, ktoremu sa radsej prisposobim, ako budem vzdorovat. Ak by som sa mal starat o veterana, tak 90-99 cca s tym, ze viem o co ide a ake su rizika. Mam a mal som stare auta, tak mam osobne skusenosti.

- Chrysler je vo velmi uzkom vybere - town and country (co je vlastne grand voyager od isteho roku premenovany), pretoze dam vsetky sedacky do podlahy a mam dodavku, vyberiem sedacky z podlahy a mam nekompromisne 6-7 pohodlnych miest se vsim vsudy.

- Rko vlastnim a ma vsetko co od auta pozadujem. Ale ked dojde na otazku, "co sa zmesti do kufra" tak ma limituju male 5te dvere a sklopene sedaky tretieho radu vzadu. Ano, mam kratke Rko... inak sem tam sa zveziem vzadu, ked okolnosti nedaju :-D :d: a musim povedat, ze je to bozie. Priestor, komfort, proste vsetko. Sofer to podla mna v tom aute az tak nema a nepocituje, aj ked je to stale super.

- poziadavka na vykon je cisto subjektivna vec, tak isto, ako napr. 4x4 atd. Ten town and country napr. je "len" predny nahon

- Diky za nazor a tipy na auta :beer: do Teba
05.11.2022 - 20:52:36
01
A ten Grand Voyager je ako na tom so servisom? A koľko má elektroniky?
05.11.2022 - 21:32:52
00
Tak si kúp dodávku na štýl Multivanu, francúzke verzie od PSA sú lacnejšie ako nemci. Len tam žiaľ všade sa hrá na diesel. Samozrejme, každému sa páči niečo iné. Boli to len návrhy. Inak je všetko len o kompromisoch.
05.11.2022 - 21:40:00
00
Po vyfiotrovani na internetoch ostalo jedine toto auto, z čiech a ešte k tomu aaa...
https://www.autobazar.eu/ford-galaxy-20-ecoboostghia-20-ecoboost-automat-aaaid30066801.html
05.11.2022 - 22:32:03
00
ani zo srandy, venzín ecobuust, automat a 280000tis-AAA nejde moc k sebe :)mam forda 2011 -nákady na oravy sa polamaly ale isto zvišuju.. zatial sice bez problemov ale nafta.. caká spojka ,výfuk, zadná náprava ,pruziny tlmiče... atd , brzdy mám 3tie.. a to je auo o 50000 km mladšie
05.11.2022 - 22:58:50
00
Izzy:
- Chrysler je vo velmi uzkom vybere - town and country (co je vlastne grand voyager od isteho roku premenovany), pretoze dam vsetky sedacky do podlahy a mam dodavku, vyberiem sedacky z podlahy a mam nekompromisne 6-7 pohodlnych miest se vsim vsudy.
Ja len doplnim... Grand voyager bol podla wiki iba exportnym nazvom... priamo v US to malo nazov "Town and country" . Sedacky sklapacie do podlahy su pod nazvom "Stow and go" a su vo vacsine. Nasiel som na YT aj verziu kde sa nesklapali stredne, ale sa dali otocit a do stredu dat stol...ale to bola pravdepodobne americka varianta.
thumb_up0thumb_down
Mam doma GV (2008) uz niekolko rokov, a zatial si musim zaklepat na drevo, len zakladny servis brzdy, oleje (moto a aut. prevodovka). Jedine co ma vytocilo, bola po kupe v bazare deklarovana nefunkcna zadna lava elektricka sedacka (bola na to zlava), kde som po rozobrai zistil ze chyba cely servo motor. Objednany az z jusej, no musel som menit aj riadiacu jednotku. Ta sa zvykne "zaseknut" nakolko ma sklapanie kopec cidiel a rezimov - velakrat pri poruche zostal motorcek zaseknuty a stacilo mechanicky pohnut a uz to bezalo ok. A motoceky su ta silne, ze raz mi zlyhal dobehovy spinac a motor skrutil 16 mm dutu osku ako papier.. :) Je aj verzia s mechanickym sklapanim zadnej rady - tu by som teraz po vsetkych tych skusenostiach preferoval.
Benziny su menej na trhu, ale treba ratat s 14 -15 l priemerkou - da sa aj za 11 ale to ides pomaly a vela plachtis... :) Plyn nemas kam dat, kedze v podlahe su pristory na sedadla. Mozno tak do podlahy strednej rady ale prisiel by si o variabilitu.
Tu je jedns mierne prestrelenou cenou a bez plynu...
https://www.autovia.sk/osobne-auta/chrysler-town-country/
Diesel 2,9 CRDI je taky rapkacik, korene ma v talianskej fabrike ktora vyraba motory do lodi, takze je to drziak na statisice kilometrov.
snad som pomohol...
06.11.2022 - 10:28:08
01
Ahojte
Neviete či kachle od šesť hviezd napr. tento ročník https://www.autobazar.sk/24587867/subaru-outback-2-0d-s-business-navi-cvt/ už je ok?
06.11.2022 - 10:43:02
00
Izzy tiez si myslim, ze jedine ten GV, 3.6 benzin, 4x4, vela miesta...
06.11.2022 - 10:51:00
01
stivko76 podľa mojich info by to malo byť OK.... v práci máme 2x naftového Forestra SJ 2014 ročník, jedno auto má natočené 200K a druhé 180K a na motoroch iba základný servis. A potvrdili mi to aj v servise, kde nám servisujú autá, že na naftových Subaru r.v. 2013/2014 a vyššie, motory robia iba veľmi málo.
06.11.2022 - 12:07:02
02
stivko76 na YouTube je kanál Boxer garaze, chlapík sa živí servisom Subaru, je tam aj video venované špeciálne dieslom.
06.11.2022 - 12:17:06
01
Grand Voyager 2.8 vs Mercedes Vito 2.2 vs Opel Movano 2.5?
06.11.2022 - 12:50:52
00
ddemo vdaka za doplnenie, s tym nazvom to bude tak, ako vravis. Nasledne town and country sa prestal do EU dovazat (homologizovane), jedina moznost je kupit Lanciu grand voyager, ale neviem presne ake roky si na to davali svoje logo.
Verzia pre USA oznacena ako limited, co by mala byt plnka ma do 2011, kedy prisiel novy model motor 4.0l V6, v ostatnych verziach jej sekunduje 3,6l V6. Od 2008 do 2011 sa vyskytuje aj 3.8 ale to je "prezitok" predoslych modelov, spotreba vs. vykon nic moc. A myslim si, pre prave ta limited ma tie otocne sedacky s tym stolikom - tak to vidim na bazaroch najcastejsie. Po 2011 ostal uz len 3.6 V6, ktory v PL oznacuju ako "pancierny silnik".
Verzie LPG najcastejsie schovavaju nadrze práve do podlahy druheho radu a to bud 1x40l, alebo do oboch 2x40l. vacsie som zatial nevidel na tom mieste. Potom som videl aj jednu nadrz valcovu vzadu na "hulvata", ale to sklapanie tretieho radu pa pá.
Spotreba ako vravis, na LPG uvadzaju medzi 13-15l, co som mal aj na Forde 4.0 V6.
corsair elektroniky ? dost. Elektricky otvarane vsetky dvere, vcitane kufra + veci co pisal ddemo. Ak sa k tomu dostanem, tak urcite budem mat v rezerve € na rozvody a repas prevodovky, pretoze najazd pod 250 tis je raritny a toto na tej V6 urcite bude treba robit.
Od dodavok, co si pisal mna odradza prave najazd. Vsetko su to "pracovne" auta, ktorym dali nazrat a ked sa to stava neekonomicke, alebo neudrzatelne, tak sup na predaj.
Vybavy tiez to vela nema
06.11.2022 - 17:46:55
01
Izzy ja mam Limited.. a u mna je to vybava ako elektricke okna, dvere, sedacky, cuvacia kamera a senzory zaroven, a chromovane madla a zrkadielka... niektore najvyssie vybavy este mali vstavany DVD prehravac a dve obrazovky pre pasazierov. Vacsina GV u nas su to ale tie skladacky "Stow and go" do podlahy (vyborna vec, tazko navykova- ale zase to nemozu byt 4 x 4 lebo nema kade ist kardan dozadu).
Inak perlicka... nastupca GV je Chrysler Pacifica a ten ma uz taku vychytakvku ako vstavany vysavac v interieri. vpravo za posuvnymi dverami mas skrinku s poskladanou hadicou a zozadu na lavej strane vyberas a vysypavas box s bordelom von... :)
06.11.2022 - 18:37:57
01
Jano1987 napísal:
stivko76 na YouTube je kanál Boxer garaze, chlapík sa živí servisom Subaru, je tam aj video venované špeciálne dieslom.


nehanbi sa spravit trochu promo. ako jasne tech. niesu tie videa ako od rasta chvalu ale chalana to zjavne nezivi ako spominaneho pana vypinam komentare :D

thumb_up0thumb_down
06.11.2022 - 19:14:36
01
ddemo tak potom to bola zhoda nahod, nakolko som asi u 5ks oznacenych ako limited s 4.0l motorom videl tie otocne sedacky a nikde inde. A zjavne vybavy si mal kolko si chcel, ked si si to pocas kupy naskladal. Myslim, ze pacifica uz je dokonca aj AWD+FWD na vyber. Ale o tom vysavaci som nevedel :-D
PS. so spotrebou sa dostanes pod 10? Teda podla toho, co jazdis
PS. 2, za druhym radom je po sklopeni tretieho aspon 1,8m po zavrete dvere ?
06.11.2022 - 19:26:13
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up