Keď si menil platnicky,ako prvé si mal vycistit piestiky kvapnut mazadlo zatlačiť a znovu vystriedať cisticom,a presvedčiť sa ze piestiky idu všetky rovnako.

Ak to bolo inak,tak teraz citlivo všetky piestiky vypumpujes pred hranicu vypadnutia😉,vycistis namazes zatlačiť až do stavu ze chodia rovnako opakuješ...
Alebo uplne rozoberes vycistis namazeš,záleží ako to bolo znečistené pred zatlacenim piestikov Pri výmene platničiek.
08.11.2022 - 09:44:52
00
1. vybrať platničky,
2. vystriekať piestiky odmasťovačom na brzdy (alebo nejakým isopropylalkoholom),
3. vtlačiť piestiky niečím mäkkým tak, aby boli úplne zasunuté (napr. plastovou montpákou),
4. zobrať 10ku imbus, vložiť medzi piestiky a pomaly stláčať brzdu tak, aby sa piestiky vysúvali, tam budeš vidieť či idú všetky rovnomerne von alebo je niektorý "lenivý" (imbus slúži ako poistka aby sa piestiky nevysunuli úplne až tak, že vypadnú)
5. opakovať bod 2+3+4 kým sa "lenivý" piestik nebude mať chod ako ostatné

Na zahraničných YT videách dokonca odporúčajú piestiky po vyčistení namazať v prípade SRAM bŕzd DOT-kou (vatovou tyčinkou alebo plastovou eskpáskou) - toto som však neskúšal.
08.11.2022 - 09:50:51
00
K bodu 3 - prečo mäkkým? Originál nástroj na zatláčanie piestov je kovový...
08.11.2022 - 10:30:33
00
No ja som mal brzdy zavzdusnene donedavna ale je pravda ze ci piestiky rovnomerne vychadzaju som nepozeral
08.11.2022 - 10:37:16
00
No ten origo kovový nástroj používam aj ja (vtláčam však piestiky pre istotu cez platničky, keď viem že už sú na odpis a idem ich meniť).
Príde mi riskantné radiť chalanovi, ktorý to zrejme bude robiť 1x, použiť napríklad veľký plochý skrutkovač a zatláčať piestiky tým.
Pri neodhadnutí sily by veľmi ľahko mohol poškodiť keramické piestiky.
Plastové montpáky mi pri príde také safe riešenie pre "tenkrát poprvé".
08.11.2022 - 10:46:01
01
Takže zdravim vospolok dnes som vytiahol platničky odmastil som vsetko brzdovym cisticom a pomalicky stlacal páčku aby som videl ako vychadzaju von piestiky jeden siel menej ako druhý tak som ich premazal olejom sram a opakoval znova a uz islo všetko v pohode ako ma poskladal a cuduj sa svete brzda vobec nerezonuje je pekne tichucka takze dakujem za dobre rady pomohlo to
11.11.2022 - 17:47:18
05
Chlapci kotuce Magura MDR-P 203mm su opat dostupne u Viktora...
https://slovakbikeparks.sk/eshop/brzdove-kotuce/43-brzdovy-kotuc-mdr-p-203-mm-4055184025796.html
29.12.2022 - 19:46:34
01
keyboard_arrow_up