Viete si predstaviť, že by sa v NT urobila trebárs sieť trailov, nemuseli by ísť od pásma horských lúk, kľudne od nejakých 1200 výškových by to bolo ok, a tieto traily by mohli bikeri využívať. Vyšliapeš na Predné sedlo nad Šumiacom, a potom si vyberieš ktorým z 5 trailov sa spustíš dole. Alebo pôjdeš k inej dedine a budeš jazdiť tam.
To by bolo lákadlo pre celé Slovensko! Zamestnanci by sa o to starali, pritiahlo by to ľudí...ale nežijem v sne aby som vedel že sa to nedá.
Mňa len hnevá to, že sa tu len hráme na nejaký národný park. Nemôžem ísť na biku mimo C, ale ťažiar s LKT môže, lebo ide rúbať stromy v parku....ok.
Nech to nevyznie ako hejt(spravili pre tunajší turizmus najviac za posledných 30 rokov ako tu žijem), ale ľudia čo sa starajú o útulňu Andrejcová ju zásobujú na nejakej starej Toyote, oni vyjsť hore môžu, ale ja na biku už nie.
Ale úprimne kašlem na to. Nedá sa to, tak sa to nedá.
14.11.2022 - 06:07:39
00
Na Andrejcovu od Teplicky sa uplne bezne chodi na bicykloch nie je to povolene ale toleruje sa to. Slovensko je v cyklotrasach 100r. za opicami robia sa veci od stola a robia ich ludia co si nedovidia dalej od nosa vidia iba svoje a nic viac. Niekedy staci uplne malo aby sa to v lokalite kde skapal pes rozbehlo len to by museli byt na veducich funkciach ludia co chcu robit nie taky co si prisli iba po vyplaty a nejak bolo nejak bude...este sme mlada krajina proste musia sa vymenit generacie ludi kym budeme ozaj vyspela krajina.
14.11.2022 - 08:09:25
04
Mame 60 rokov sklz raz darmo...
14.11.2022 - 08:32:46
01
Minule ma zarazila značka zákaz vjazdu cyklistom v dolinke nad Tepličkou na asfaltke v smere na Panskú Hoľu. Ešte tam je?
14.11.2022 - 08:36:48
00
Rakusko nas velky vzor :)
14.11.2022 - 08:40:39
00
Asi pred dvomi mesiacmi som bol na Pánskej holi a nevšimol som si ju. To ale neznamená, že tam nebola 😂
14.11.2022 - 09:18:50
01
Pancake napísal:
Viete si predstaviť, že by sa v NT urobila trebárs sieť trailov, nemuseli by ísť od pásma horských lúk, kľudne od nejakých 1200 výškových by to bolo ok, a tieto traily by mohli bikeri využívať. Vyšliapeš na Predné sedlo nad Šumiacom, a potom si vyberieš ktorým z 5 trailov sa spustíš dole. Alebo pôjdeš k inej dedine a budeš jazdiť tam.
To by bolo lákadlo pre celé Slovensko! Zamestnanci by sa o to starali, pritiahlo by to ľudí...ale nežijem v sne aby som vedel že sa to nedá.
Mňa len hnevá to, že sa tu len hráme na nejaký národný park. Nemôžem ísť na biku mimo C, ale ťažiar s LKT môže, lebo ide rúbať stromy v parku....ok.
Nech to nevyznie ako hejt(spravili pre tunajší turizmus najviac za posledných 30 rokov ako tu žijem), ale ľudia čo sa starajú o útulňu Andrejcová ju zásobujú na nejakej starej Toyote, oni vyjsť hore môžu, ale ja na biku už nie.
Ale úprimne kašlem na to. Nedá sa to, tak sa to nedá.


Ja s tým tiež nesúhlasím a som za to (a trochu sa to aj snažím presadzovať, ale nechuť štátu zatiaľ stále veľká), aby bolo možné v 3. stupni ochrany jazdiť bicyklo po lesných cestách. A práve preto poznám logiku, podľa ktorej nechcú parky a štát povoliť všeobecné jazdenie na bicykli po lesných cestách, pričom traktory a tatrovky tam môžu ísť. Nejde o to, že by cyklisti na lesných cestách niečo poškodzovali a už vôbec nie, že by niečo poškodzovali viac ako bicykle. Keby malo ísť iba o jazdenie po lesných cestách, tak by to zrejme nebol až taký zádrhel.
Problém je podľa ochranárov inde - ochranári majú obavu (možno aj trochu opodstatnenú), že ak pustia bajkerov a e-bajkerov hlbšie do lesov (alebo toho, čo z nich zostalo) voľným jazdením po lesných cestách, tak že ich potom bude oveľa viac jazdiť aj tam, kde to naozaj škodí - rezervácie, strmé svahy a pod. (a tam nejazdia ani tie traktory a tatrovky, ktorými zvyčajne argumentujeme).

Preto jedna toyota nie je až taký problém, pretože vedia, že tam nebude vďaka výnimke pre jedno auto po hrebeni a po rezerváciách ďalších 100 toyot. Ale sa boja, že ak umožnia cyklostom legálne sa dostať do parku, tak to zneužijú a budú nelegálne jazdiť ešte v širšom území, ako jazdia teraz.

Ja osobne s tým nesúhlasím, iba vysvetľujem, ako to podľa mňa vidia ochranári.
14.11.2022 - 10:28:05
03
Obavy sú na mieste, súhlasím s tým že ľudia hovädá kazia meno väčšine normálnych.
Práve preto,myslím si, keby bol napr. nejaký systém trailov, voľne prístupných, v lokalitách ktoré by ochranári uznali za vhodné, a bikeri by tadiaľ mohli jazdiť, skôr by ich to odradilo aby nejazdili inakadiaľ, lebo by mali dosť priestoru na jazdenie.
Keby z Predného sedla išli traily dodola, tak by sa už nikto neunúval ísť hore k vysielaču, môj názor.
14.11.2022 - 10:34:34
00
Minule som tiez stretol na hrebeni e-bikerov, mladi chalani. S e-bikom sa to podla mna ide celkom lahko, napr. z Chopku. Za mna zopar sporadickych cyklistov nie je problem ale treba davat pozor aby to nebola masovka, to zabezpecuje to, ze je to zakazane. Ja to riesim tak, ze nezdielam trasy ktore nie su legalne, tiez mam vypnute prispievanie do heat mapy na Strave. Kto chce, ma chut, najde si na mape, vyskusa na vlastne riziko.
19.11.2022 - 17:58:27
00
Este dodam, ze ochranarov sa donedavna na LKTcka v narodnych parkoch nikto nepytal a bolo aj jedno co si o tom myslia. Az teraz po reforme narodnych parkov su casti, ktore vlasni stat v ich sprave a tazbu tam urcite naplanuju ale tie casti co vlasnia sukromnici (napr. urbar) tak tam sa moze tazit, kym sa s nimi nedohodnu alebo to od nich stat nekupi.
26.11.2022 - 14:01:32
00
Ale to je taká kravina až strach.
Na čo je dobrá ceduľa 500 m nad posledným domom Národný park Nízke Tatry, keď potom urbár vyššie môže ťažiť, lebo je to ich, ale kus ďalej nie, lebo to už je ,,park,,.
Chceme chrániť či nie? Asi nie...
26.11.2022 - 15:46:26
00
Povodne tam mali spadat aj sukromne lesy ale bol proti tomu velky odpor, tak ci tak je to velky posun oproti tomu, ze si Lesy SR (statny podnik) mohli tazit bez suhlasu ochranarov.
26.11.2022 - 19:12:28
00
Bol som dnes s kamarátom na Kráľovej holi. Pri ceste dodola (na turistickom chodníku) išli dva e-bikeri, počuli sme ich prichádzať, odstúpili sme sa, oni prešli, povedali ďakujem a všetci sme pokračovali ďalej vo svojom živote.

To by bolo strašné, keby sa tadiaľ mohlo normálne chodiť dodola...
Ale kedy mali bikeri riadny singletrack dodola...
03.12.2022 - 13:31:33
00
Snivaj dalej :-)
03.12.2022 - 16:04:39
01
Ahojte viete poradiť nejaké fajn pojazdeníčko v okolí obci Ľubeľa?
Chystáme sa tam s kamošmi na pár dní na chatu alebo vôbec to tam nepoznáme. V jeden deň by sme chceli pojazdiť max 80km. Podmienka je, že to musí byť jazditeľné na gravely lebo kamoši nie všetci majú MTB. Chceli by sme pozrieť Hrabovskú dolinu, Čutkovskú dolinu. Ideálne nejaké okruhy ak sa dajú robiť
09.01.2023 - 18:16:21
00
keyboard_arrow_up