To chces mat medzi nohami ten falus? Kup si teleskopku na packu aj za cenu externeho vedenia.
04.09.2022 - 11:08:32
00
scarinko: ono je to tak, ze na zaciatku si povies, ze staci 10cm a packa pod sedlom. Ono naozaj staci (beriem, ze ho chces na ten svoj XC). Lenze casom si zvyknes, zacnes to brat ako samozrejmost, zacne sa ti menit sposob jazdy. A kedze si asi aj vyssi (neviem kolko), zacne ti mozno vadit, ze je to malo. Zacnes to pouzivat casto a packa bude vadit. Cize zacnes spekulovat nad 125 a kablom. Casom si zvyknes neustale menit vysku sedadla a mozno si sem tam nieco skocis. Zase zacnes speklovat a skoncis na 150tke :D
Ja osobne skoro odkedy jazdim celorocne na MTB som navyknuty si davat v prislusnych zjazdoch sedlo dole (okrem niektorych bajkov). Najprv to bolo cez objimku samozrejme. Casom prisla teleskopka , postupne som si navykol na menenie vysky sedla za jazdy, casom doslo aj na tie selijake skoky (nie velke), kde mi zacalo vadit sedlo, ze je stale moc vysoko. Prva teleskopka, tam som si zle zmeral, kolko cca pouzivam znizovanie, takze bol postupny vyvoj :D Avsak, ja mam rozne bajky na rozne urcenie. Mam rozne vysky telekopov, rozne vedenia.
Inak teraz som si spomenul, ze jednu taku teleskopu co hladas robil Specialized. Dokonca mam v krabici 2. 100 aj 125ku, len to ma offset a asi potrebju servis. A taktiez, je to 30.9 (co sa da riesit adapterom).
V zasade, ak nie si vyssi ako 180cm (alebo nemas nohy ako Sklenarikova az po zem :D), jazdis to co jazdis, tak 125tka ti bude stacit. 100tka nema az zmysel, leda ak extremne nahananie gramov. Packa pod sedadlom staci , ak ides jazdit teren, kde si to nastavis raz za cas a nepotrebujes s tym laborovat kazdu chvilu. Ja osobne doporucujem kabel a 125mm s uchytom pri objimke. Obvladanie packou ala trigger. Ak ale mas presmykac, tak s tou packou je to trochu komplikovane.
Jo a este jedna vec, co sa tyka packy pod sedadlom. Vadi to pri noseni bajku na pleci :) /na batohu nie/
04.09.2022 - 11:32:18
01
Dano5 napísal:
ja som dostal k mojej One Up sáčok z vazelínou a 7 asi mosadzných valčekov-na videu také nevidím,kam sa dávajú ?

Tak ako napisali tie valceky su na zmenu zdvihu. One-up vies znizit zdvih o 1 a 2 cm. Ako na to maju na videu na stranke k sedlovke https://www.oneupcomponents.com/collections/dropper-posts/products/dropper-post-v2
OneUp Component Dropper Post Travel Adjust Shim Install thumb_up0thumb_down
To ti ale uz bolo zodpovedane i pred mojim prispevkom. Pisem ale preto ze pri oneup V2 je dobre vediet ze sa da kupit set s trochu vacsimi pinmi (Oversized pin kit) ktory vyuzijes ked dostane sedlovka vacsiu volu. Trochu by ju to malo vymedzit.

jachmel packa je pod sedlom a nezavadzia. Par rokov dozadu sa to vozilo a nebol s tym problem. Mne to prijde celkom sympaticke, ma to i svoje vyhody. Vies rychlejsie vymenit za pevnu sedlovku (napr do bikeparku, na bikepacking, ked chces odlahcit na maraton, ...) a nemusis sa zdrziavat s lankom aby si to spravne nastavil.

Inak teraz som si vsimol ze ONeUp ma jednoduchy online nastroj na vyber dlzky teleskopickej sedlovky. Zadaju sa dve hodnoty a vybera to i z konkurencie (samozrejme oneup je vzdy prva ako najvyhodnejsia).
https://can.oneupcomponents.com/pages/oneup-dropper-post-selector-v2

Pozeral som to a nejaky selector ma napriklad i PRO.


Naposledy upravil Hosť dňa 04.09.2022 - 11:37:15, celkovo upravené 1 krát.

04.09.2022 - 11:36:32
01
Jj mam 180cm, dik, pouvazujem na nimi. Vcera sme boli skusat este ten trojstrom a prezil som 3x dole zjazdy. Aj sme si daco povedali co robim uplne nevhodne lebo navyky z cestaku atd. Skusil som iny bike s vacsim SA a slapalo sa na tom uplne inak hore kopcom ?
04.09.2022 - 11:37:07
00
Trochu offtopic: Na slapanie je lepsie mat tazisko viac medzi kolesami cize blizsie k prednemu kolesu. Strmsi uhol sedlovky ti k tomu pomoze. A pomoze ti k tomu i dlhsia zadna stavba. Z osobnej skusenosti posunutie o 1,5cm kolesa dozadu (mam dva biky s posuvnymi patkami) znamena rozdiel medzi naklananim sa nad predstavec s posuvanim sa na spicku sedla a medzi pohodovym slapanim. A citit i mensie rozdiely.
04.09.2022 - 11:47:29
00
No ved to ja viem a preto som skusal ten druhy bike ktory je sice trailovy ale mal seat angle okolo 74 namiesto mojho 70. Dlzku zadnej stavby neviem. Musel by som odmerat.
04.09.2022 - 12:10:44
00
Neni potrebne mat strmsi uhol sedlovky, ale v sa sedle posunut dopredu, ci to nikto nerobi ? Aspon teda ja takto jazdim odjakziva. A ked je extremne strme stupanie, tak sa treba na sedlo napichnut :D.. nie kazde sedlo je na to vhodne /ano, jasne, ze sedlo viac dopredu je v tomto pripade lepsie, ale pri beznom jazdeni je to pekne naprd, ale je to individualna zalezitost/.

scarinko: mozem ti pozicat teleskop, KS Exaspeed 125 zdvih, mam adapter na 31.6 Vyskusas si. Pripadne niekam skocime spolu. Ten trojstrom, to je co ? Som minule asi vedel, ale zabudol som. Aj so sedlom nejakym :D

edit: uz viem .. ale preco sa vola 3strom , to nie :D
04.09.2022 - 13:17:08
01
Asi ze treba 3 steomy preskocit 😀
04.09.2022 - 13:53:44
10
Čaute,ak máte niekto skúsenosti s teleskopkou Kind Shock LEV Ci 150mm dajte pls info..
Dik
12.09.2022 - 14:58:52
00
Rychlá otázka: čím namazať sedlovku pred vloženim do sedlovej trubky ?
Ďakujem za odpoveď
19.10.2022 - 18:38:15
00
Napr. pastou na karbónové diely ak máš karbonový rám....
19.10.2022 - 18:43:07
01
môže použiť aj keď nemá karbónový rám...
19.10.2022 - 19:02:02
04
caute, neviete pls poradit niekto? pridal som si teleskopku na XC a viedol som bowden zvnutra. ked pootocim riaditkami tak pocut ze mi tam vnutru ramu nieco sucha. predpokladam ze ten bowden o ram. ked jazdim to nieje vobec pocut len doma kde je tichucko. otazka znie, je to OK? alebo to moze vydriet nejakym sposobom ram zvnutra na nejakom mieste? vdaka za kazdy tip. btw mam vedenie bowdenov cez hlavove zlozenie a sice to vyzera dobre tak potil som krv kym som to rozobral a pretiahol tym bowden teleskopky. pride mi to ze je to modna zalezitost na ukor lahkeho servisu hlavoveho zloz. cheers
29.10.2022 - 15:19:12
00
Caute. Ospravedlnujem sa ak sa to tu uz riesilo... Mate skusenosti s TranzX sedlovkami? Kamos zhana nieco lacnejsie tak ma to celkom zaujima. Dikes
25.11.2022 - 00:17:17
00
Môžeš , normálne to funguje ...
25.11.2022 - 07:35:14
00
keyboard_arrow_up