Vajcia na Kube stoja viac ako polovicu výplaty, totalitný režim zháňa peniaze aj u Putina. Kubánci stále nemajú čo jesť a život im znepríjemňujú aj neustále výpadky elektriny. Prezident Miguel Díaz-Canel si preto s vystrčenou dlaňou urobil turné po autoritárskych režimoch

https://dennikn.sk/3126672/vajcia-na-kube-stoja-viac-ako-polovicu-vyplaty-vlada-zhana-peniaze-aj-u-putina/
30.11.2022 - 14:37:59
00
Ja abs nechapem co tu nejaky pucipajtas kritizuje SE,ktore su financovane hlavne investormi zo zahranicia,nebyt ich,tak SE ako byvaly statny podnik je v krachu davno
Si zapamatajte,se stat je najhorsi vlastnik
Vsetky prachy sa investuju priamo,a nebyt kvality firmy,tak Ti banka neda nic
Videli sme to krasne,ze ked to bolo statne,ledva sme spustili prve dva bloky,nebyt vtedy Meciara,tak by nevyrabali ani tie dva bloky
Stale vravim,ze na fínov nemame s ich Olkiluotom :lol:
30.11.2022 - 14:50:03
00
Ramon1 napísal:
Veeelmi zvažujem , že tu ich ešte nedoručenu objednávku nepreberiem . Zaplatím im síce ako charakter poštovné ale zároveň dám definitívnu bodku . No u mna je to otázka priorít . V mojom svete sa musím stále rozhodnúť , či vpravo či vľavo . Či previesť výkon tak , alebo ináč . Chyby sa neodpúšťajú !!! Chybou je totiž v mojom svete vážne poškodenie zdravia alebo úmrtie pacienta . Preto som už teraz opotrebovaný ako cigánske hračky . A simecek odpoviem aj na tvoju zvedavu otázku . Žiadnu výpoveď som nedal . Nedal som ju ani pred rokmi , mám pevný charakter , jasne zásady a nikdy pokial budem žiť neustúpim . Boli sme vtedy 8-10 z celého oddelenia ARO , kolegovia ktorí podali výpovede na nás zazerali ako na vrahov . Mal som ich fpči , idem svojou cestou . Nakoľko boli tabuľkové platy , nemohol som nesúhlasiť - odmietnuť rozdielne pracovne ohodnotenie . Áno , pacient bol aj vtedy u mna na prvom mieste . Aj počas kovidu , kedy sa mnohí lekári skryli ako potkany v diere a pacientov nemal kto ošetrovať . Ti ktorým sa pošťastilo vyhľadať moju pomoc boli ošetrení . Teraz by som však upriamil tvoju pozornosť na fakt , že po 21 rokoch prace ako anesteziolog intenzivista v UNLP KE som definitivne opustil rady nemocničnej grupy. Nakoľko som posledných 16 rokov odpracoval ako lekar anesteziolog na tunajšej klinike hrudnej chirurgie / mimochodom jedno z troch pracovísk na sk špecializovaných na operácie orgánov dutiny hrudnej a trachei / vyčerpanosť po náročných výkonoch už bola pre môj organizmus limitujúca. Takze , momentalne som SZČO ako slobodne povolanie v odbore anesteziologia a ako lekar na záchranke RLP . Takze z toho vyplýva , že mna sa žiadne navyšovanie NETÝKA !!! A aj keby som bol v nemocnici výpoveď nepodám ! A ešte jednu podstatnú vec mi nedá Vám všetkým pripomenúť . Nikto , podotýkam nikto z mojich známych by moju prácu nerobil ani za 5, 7 a ani za ine peniaze na svete ! Vy nezdravotnici z MTBiker fora by ste odpovedali rovnako, ak by ste poznali náplň našej prace . Slovami klasika , “ niekto tu prácu robiť musí “ .


trochu pokory by bodlo
30.11.2022 - 15:06:03
05
Európsky dohovor o ľudských právach a sloboda prejavu

Článok 10 - Sloboda prejavu

1. Každý má právo na slobodu prejavu. Toto právo zahŕňa slobodu zastávať názory a prijímať a rozširovať informácie alebo myšlienky bez zasahovania štátnych orgánov a bez ohľadu na hranice. Tento článok nebráni štátom, aby vyžadovali udeľovanie povolení rozhlasovým, televíznym alebo filmovým spoločnostiam.

2. Výkon týchto slobôd, pretože zahŕňa aj povinnosti aj zodpovednosť, môže podliehať takým formalitám, podmienkam, obmedzeniam alebo sankciám, ktoré ustanovuje zákon a ktoré sú nevyhnutné v demokratickej spoločnosti v záujme národnej bezpečnosti, územnej celistvosti, predchádzania nepokojom a zločinnosti, ochrany zdravia alebo morálky, ochrany povesti alebo práv iných, zabráneniu úniku dôverných informácií alebo zachovania autority a nestrannosti súdnej moci.
30.11.2022 - 16:05:00
010
včera dnes a zítra...
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-vesnice-mobilizace-valka-ukrajina-invaze-povolani-nedostatek-pracovnici.A221128_175214_zahranicni_dtt
30.11.2022 - 20:14:25
00
Len aby sa nezabudlo...
https://youtu.be/qOpmWMFP1bQ
30.11.2022 - 20:17:33
012
https://nazory.pravda.sk/komentare-a-glosy/clanok/648926-naco-su-nam-sudy-ak-zilinkov-prutik-cisti/
30.11.2022 - 20:24:49
00
Apropo , zvýšenie schválené …⬇️

🔓 : https://dennikn.sk/3131076/parlament-schvalil-zvysenie-lekarskych-platov-v-poslednom-momente-matovic-bojoval-proti/?cst=0c0ad832e72007133864b1870831165c7cc5bb77

Psychiatrický pacient bol proti … ⬇️

🔓 : https://dennikn.sk/3131940/newsfilter-matovic-utrzil-zdrvujucu-porazku/?cst=7a0d616850828492a1d957596d412bb58b56f404
30.11.2022 - 22:29:18
10
Ten dozrel

Prílohy:

FivzsjOWYAE7geK.jpg
FivzsjOWYAE7geK.jpg 24.36 KiB thumb_up0thumb_down

01.12.2022 - 00:51:46
012
Citujem:
Najväčšia Univerzitná nemocnica Bratislava tvrdí, že predstavitelia bratislavských odborárov povedali, že späťvzatie výpovedí podajú lekári hromadne cez niektorého z nich.

Zda sa mi to trochu arogantne, mohli zachovat aspon nejake dekorum.
A co keby sa riaditel nemocnice rozhodol, ze niektorych doktorov, ktori podali vypoved uz nepotrebuje, suhlasi z ich vypovedou, a ze potrebuje prijat nejakych inych, s inou kvalifikaciou, atestaciou ? Vsak za tieto nove platy, by sa mozno aj nejaki nasli.


Naposledy upravil simecek dňa 01.12.2022 - 08:00:40, celkovo upravené 1 krát.

01.12.2022 - 07:50:24
03
Nekradnúť nestačí ani veriť nestačí.
Poriadna mafia má pripravených VŠADE náhradníkov ktorí sa zámerne tvária opozične.
01.12.2022 - 07:51:49
00
Takže aj medzi bajkermi?
01.12.2022 - 08:05:49
00
simecek napísal:
Citujem:
Najväčšia Univerzitná nemocnica Bratislava tvrdí, že predstavitelia bratislavských odborárov povedali, že späťvzatie výpovedí podajú lekári hromadne cez niektorého z nich.

Zda sa mi to trochu arogantne, mohli zachovat aspon nejake dekorum.
A co keby sa riaditel nemocnice rozhodol, ze niektorych doktorov, ktori podali vypoved uz nepotrebuje, suhlasi z ich vypovedou, a ze potrebuje prijat nejakych inych, s inou kvalifikaciou, atestaciou ? Vsak za tieto nove platy, by sa mozno aj nejaki nasli.


Znova sa ideme zvrhnúť na argumentácie ako pred pár dňami?
simecek, si lekár v nemocnici? manažér nemocnice? expert na systém zdravotnej starostlivosti? ekonóm? personalista? Tušíš vôbec aspoň niečo o manažmente nemocníc a o pracovno-právnych vzťahoch? Máš prehľad o relevantnej legislatíve? Máš prehľad o personálnej situácii v danej Univerzitnej nemocnici a jej kapacite od dnes zvládať povinnosti?
Ak ani na jednu z tých otázok nemôžeš odpovedať "áno", tak by som odporúčal ten zbytočný flame príspevok vymazať, kým zase nespustí zápalistú diskusiu nositeľov Dunning-Krugerovho symptómu :-)
01.12.2022 - 08:11:24
03
Dunning-Krugerovho čoho ?
/samozrejme zartujem/
01.12.2022 - 08:24:13
00
Nechcete uz nechat lekarov na pokoji? Podla mna sa sice nic nevyriesilo, LOZ dosiahlo Pyrhovo vitazstvo, ktore len oddialilo marazmus v zdravotnictve a starostlivost bude rovnako zufala ako doteraz, ale aspon sa vlada moze venovat zabomysim vojnam v parlamente.
Napriklad znovu sa nenapadne ozvala platforma v ramci OLANO a kritizovala IM za pokus odnat samospravam tie prachy, aby mal na svoje atomovky co moze vyustit az do do otvorenej rebelie pri statnom rozpocte.
Co by bol mozno koniec tohoto marazmu a viedol by k predcasnym volbam.


Naposledy upravil flegko dňa 01.12.2022 - 08:29:07, celkovo upravené 1 krát.

01.12.2022 - 08:28:06
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up