http://www.autorubik.sk/clanky/renault-megane-iii-od-2008-recenzia-a-skusenosti/

. Začal by som tu a potom prípadne moje.auto.cz, každopádne za mňa áno a to si dovolìm povedať že sa v autách význam a bola to aj moja voľba keby som potreboval diesel. Každopádne Renault dodáva diesel Mercedesu a to už hovorí za všetko:-)
07.01.2023 - 08:05:46
01
Ako vidíte spoľahlivosť tu už spomínaného Chryslera Grand Voyager 2.8crd 6rych, 2008 ročník...
07.01.2023 - 09:52:28
00
Caute foraci. Predavam Skodu Octaviu kombi. 7/2020. Ako nove. Garazovane. Ak niekoho zaujalo urcite sa mi ozvite.

https://www.autobazar.eu/skoda-octavia-combi-combi-110kw-automat-ambition-plus-id30157245.html?utm_source=alert&utm_medium=email&utm_campaign=statistics&utm_content=card
07.01.2023 - 11:37:57
01
Ďakujem všetkým za odpovede, pôjdem pozrieť niektoré kúsky a hádam dobre vyberiem 🙂
07.01.2023 - 11:44:15
00
misko_hrasko napísal:
Caute foraci. Predavam Skodu Octaviu kombi. 7/2020. Ako nove. Garazovane. Ak niekoho zaujalo urcite sa mi ozvite.


Len informačne a nemusíš odpisovať ak nechces :)
Prečo olej po 23tis ? Bud ľudia menia po 15 alebo podľa návodu 30?
Predávas za viac ako si kúpil ? Som si všimol, že sa rozmohol taký trend, že jak išli auta hore ľudia predávajú 20-21 ročníky min za toľko čo kúpili.. :)
07.01.2023 - 12:58:34
00
corsair napísal:
Ako vidíte spoľahlivosť tu už spomínaného Chryslera Grand Voyager 2.8crd 6rych, 2008 ročník...

Mam uz zopar rokov..nabehane 250 000. Stale v dobrej kondicke. Motory CRDI su od talianskeho vyrobcu lodnych motorov, takze spolahlive, aj ked su to take hrkalky (na volnobeh). Problem co som mal, boli zadne elektricky sklapacie sedadla. Cital som rozne rezenzie ze sem tam nejaka elektronika blbla a ze sem tam nejake senzory odisli - co uz beriem u vsetkych modernych aut ako normalnu a beznu zavadu. U automatu velmi silno zalezi ako bolo auto vyuzivane pred tym. V servise pri vymene oleja mi typek hovoril ze zivotnost ma ten kokretny typ prevodovky cca 200 tis.km a vsetko navyse je bonus. Repas stoji cca 2500 e. Ak niekto jazdil kratke a rychle trasy kde sa radi hore dole a daval tomu zabrat a hnal cez prevodoku max. tocivy moment (najlepsie s tazkym privesom) tak zivotnost bude skorej k tym 200 tis.,. Ak to niekto setril a jazdil v klude, vedia taketo automaty nabehat aj 400 - 500 tis.km.
07.01.2023 - 12:59:06
02
jordi napísal:
Len informačne a nemusíš odpisovať ak nechces :)
Prečo olej po 23tis ? Bud ľudia menia po 15 alebo podľa návodu 30?
Predávas za viac ako si kúpil ? Som si všimol, že sa rozmohol taký trend, že jak išli auta hore ľudia predávajú 20-21 ročníky min za toľko čo kúpili.. :)


Olej v motore je long life s 30k najazdom. Cital som ze aj tak je lepsie to riesit skor. Mal som tedy cas tak som to dal vymenit.

Predavam v podstate pod trhovu cenu. Je jedno co kolko stalo pred rokom a pol, dvomi. Navyse je 12 percentna inflacia cize som v strate tak ci tak. Auto predavam lebo musim, nie preto ze by som bol nejaky spekulant :) auto som mal v plane na vela vela rokov ale idem pracovne do zahranicia a auto si neviem zobrat.

Nie len v segmente aut ale aj bicyklov, a inych vyrobkov isli inzerovane ceny nahor koli nedostupnosti novych veci skladom, ale to urcite vies.

Toto iste nove stoji aktualne viac ako 30500 ale nie su skladom, cakas na auto 6-12 mesiacov. Mozes si teda vybrat co preferujes :)

K autu mam aj zimne pneu a stresne priecniky skoda, prihodim ti aj nosice na bajky. Mozes sadnut a ist rovno na vylet :)

Kludne sa pytaj ak ta este nieco zaujima.
07.01.2023 - 13:13:52
01
...k tomu oleju
Tiež mám LongLife olej a mením po 15 000 km
Hlavne pri týchto ( mojich 1,2 ) nizkoobjemových motoroch sa oplatí vymeniť skôr.
07.01.2023 - 14:02:47
01
vsade sa to oplati vymenit skor. nezalezi ci mas objem pet flasky alebo mas 3litrovy sestval. hlavne pri dnesnych motoroch ked tam predpis na 0W20 mastne vodicky - taky hovadzi vyvar. To by vedeli majitelia Jaguarov par rokov dozadu porozpravat co s ich motormi narobil 40tkm interval vymeny oleja. :) take palky za vymeny polmotorov a motorov tam lietali, ze by ste si za to mohli kupit hentu octaviu s palivom na cely rok.

Vymenit olej neskor ako po 15tisic pri prevadzke normalnych podmienkach a dlhych trasach a neskor ako po 8tisic ked niekto robi rezim "mama car" tj. kratkych trasach je uplne mimo. 30 000km interval je tam od vyrobcu len preto, aby to dobre vyzeralo do firemnej flotily, kde stav motora je kazdemu uplne tam, kde sa uz chrbatu nehovori pekne. Hlavne pre spravcu vozoveho parku je, ze s tym netreba behat furt do servisu, že jo.

vsetko nad 20tkm je brutal, Tam uz je davno olej zoparkrat (dostkrat) nariedeny, pokles alkalickej rezervy brutal a rastie kyselost a vacsina aditiv fuc. Jasne, prveho majitela ktory vie ze si to auto necha tak 3-4r/100 000km to trapit s velkou pravdepodobnostou nemusi. Toho dalsieho si to ale pocka.
07.01.2023 - 17:05:03
04
michal9 napísal:
zdravím,
chcem sa opýtať, máte niekto skúsenosti s Renault Megane IV ročníky 2017 a novšie s motorom 1.5 dCi? Uvažujem také auto kúpiť keďže ceny sú viac-menej priaznivé pri tomto aute.
- sú spoľahlivé?
- ako sú spracované?
- niečo na čo si mám dať pozor?
- mám na mysli, či to má nejaké svoje charakteristické problémy?
Bol by som vďačný ak by tu bol nejaký majiteľ tohto auta a vedel by to objektívne zhodnotiť :)


Ten motor jazdim v Kangoo.
Renault stoji za <>, ale tento motor sa im podaril👍
07.01.2023 - 17:30:48
01
jordi napísal:
Len informačne a nemusíš odpisovať ak nechces :)
Prečo olej po 23tis ? Bud ľudia menia po 15 alebo podľa návodu 30?
Predávas za viac ako si kúpil ? Som si všimol, že sa rozmohol taký trend, že jak išli auta hore ľudia predávajú 20-21 ročníky min za toľko čo kúpili.. :)

V súčasnej dobe nič divné, že veľa spotrebných vecí predáš niekedy za rovnakú cenu ako si kúpil, niekedy aj plus. Taká je doba, smerodatné sú trhové ceny v čase predaja. Ja som svoje 7 ročne auto na jar predal za cenu na akú som ani vo sne nepomyslel. A to som ani inzerát nepodával. Troj pismenkovy výkupca sám navrhol cenu. Hold taká je doba.
07.01.2023 - 17:36:38
02
Zubesuch napísal:
Vymenit olej neskor ako po 15tisic pri prevadzke normalnych podmienkach a dlhych trasach a neskor ako po 8tisic ked niekto robi rezim "mama car" tj. kratkych trasach je uplne mimo.

A nedramatizujes trochu? Nase typicke vzdialenosti su prave 5-7-13km, castokrat s viacerymi zastavkami a cochvila 10r. auto s intervalom klasickych +-15k km ani naznak prejavu “uplne mimo”.
07.01.2023 - 17:54:52
00
ale na akom aute... to je dolezite.
07.01.2023 - 18:07:01
01
Jano12345 napísal:
Dás auto😆.

prepychove auto, prepichnes plechy prstom :D
08.01.2023 - 22:27:50
00
michal9 napísal:
zdravím,
chcem sa opýtať, máte niekto skúsenosti s Renault Megane IV ročníky 2017 a novšie s motorom 1.5 dCi? Uvažujem také auto kúpiť keďže ceny sú viac-menej priaznivé pri tomto aute.
- sú spoľahlivé?
- ako sú spracované?
- niečo na čo si mám dať pozor?
- mám na mysli, či to má nejaké svoje charakteristické problémy?
Bol by som vďačný ak by tu bol nejaký majiteľ tohto auta a vedel by to objektívne zhodnotiť :)


mame tuto verziu v rodine..ma okolo 100kkm, zatial bez problemu...v porovnani s octaviou 3 1.6TDI, je to citelne tichsie a pohodlnejsie auto...spotrebu to ma neskutocnu, po okreskach ked ides max 90kmh, som stym urobil priemerku 3,7L s celou rodinou v aute....na dialnici stym nieje problem ist dlhodobo 160-170kmh (raz som mal par minut tempomat nastaveny na 194kmh, viac to nejde :| ) vtedy som mal najvyssiu spotrebu 6,8L, za viac sa natom asi neda jazdit....
09.01.2023 - 09:42:16
11

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up