jozefnec00 napísal:
Neskutocna hlupost.


Pán nie je majiteľom zmyslu pre humor?
10.12.2022 - 08:26:53
00
Ahoj srdečne zdravím, čítam vaše príspevky a veľmi pekne by som poprosil o radu. Pred koncom roku , som kúpil bicykel Cube STEREO HYBRID 120 SLX 750 ALLROAD s motorom Smart CX. Ako displej mám som Kios 300 ktorý som si hneď zamenil smart gripom od Boschu a takisto mám zaplatený Connect module proti ukradnutiu : https://www.bosch-ebike.com/cz/connect/
https://www.bosch-ebike.com/cz/produkty/ebike-alarm-a-connect-module. Prišiel mi teraz a v blízkej dobe mi ho majú namontovať.

Chcel by som poprosiť o pár rád.

1/doteraz som mal nainštalovanú v mobile aplikáciu Flow a dnes som si na radu z fóra nainštaloval eBike Connect, s touto aplikáciou som zatiaľ ale ešte nejazdil, len s aplikáciou Flow. Keď som bicykel spárovat s mobilom tak mi počas jazdy vo Flow ukazoje mapu. Trošku ma mrzí že sa mapa nedá ani priblížiť ani oddialiť, proste len ukazuje kadiaľ vtedy ideš. Vôbec neviem ako funguje navigácia. Keď som si v aplikácii Flow dal po dojazdení export trasy, nevedel som svoju trasu v GPX zobraziť v mobile Samsung Note 10, ani v aplikácií Mapy.cz, ani aplikácie Locus, kde mám platenú verziu a mám ich nainštalované v mobile. Proste mi tieto dve aplikácie neboli ponúknuté zato x iných, ktoré ani logicky na toto nedali použiť, mi ponúknuté boli. Veľmi pekne poprosím o radu aby som zbytočne dlho netápal. ako tieto, dve aplikaácia priradiť k predvoleným u aplikácie Flow?

2/Takisto som dost prekvapeny, nabijaním mobilu v držiaku Smart Grip. Zdá sa mi ako keby ani bicykel mobil nedobíjal, aj keď píše a ukazuje, že mobil sa nabíja. V mobile som povolil aj rýchlonabíjanie, pri jazde mám skoro stále v stojane zapnuté internetové rádio s reproduktorom, tak sa mi zdá ako keby nabíjanie vôbec nefungovalo, keď po napr. 3 hodiny vyberiem mobil z držiaka, tak ma z 85% na začiatku jazdy tak 20-30% aj keď je mobil celý čas v držiaku a ukazuje že sa nabíja. Myslíte si že je v niečom problém? .

3/ keď tlačím e-bike do strmého kopca, dá sa zapnúť nejaká, drobná asistencia?

Moje skúsenosti, zatiaľ som na bicykli spravil 200 km , z toho väčšiu polovicu bez asistencii motora, zvyšok väčšinou na EKO režime, a som ním nadšený. Hlavne sa teším, na jazdenie v teréne s navigáciou, ako si spravím doma trasu, túto potom uložím do mobilu a bude ma navigovať cez Flow, alebo inú, Bosch aplikáciu , a v tomto by som potreboval poradiť

Ďakujem za každú dobrú radu a nech sa darí J
08.01.2023 - 12:20:53
00
vitaj :)

2/ skúsil by som iný kábel, hlavne Samsungy sú na toto háklivé
3/ https://www.bosch-ebike.com/en/help-center/walk-assist/how-do-i-activate-deactivate-walk-assistance-195967
08.01.2023 - 13:52:46
00
Mam ten starsi system od Boschu KIOX.
a Ebikeconnnect v PC aj appku.
Ale zo skusenosti s Boshom a pozreti videi, ked som hladal predtym nejake info o KIOX300 Ti viem nieco poradit.
Snad sa ti ozvu aj ludia co ten KIOX300 pouzivaju. Ked som sa pytal na nieco ja tak nikto nemal asi cas.

1, Ebike Flow
Navigacia:
Vies si tam prednastavit trasu a potom ta to naviguje. Musis byt online ked planujes trasu.
Ale ako to u takychto navigacii byva, neponuka to nejaku upravu trasy. Proste zadas start, ciel a nastavi to trasu. Mozes vybrat 3 moznosti trasy. 1. Volny cas (najdlhsia) 2.denna (najkratsia) 3.eMBT (cize co najviac kopcov)
https://youtu.be/0vtFDBy8Ppg?t=114

Podobne je to v ebikeconnect. V PC tam viem pridat max 10 bodov. Takze trasu moc neupravim. Proste ta original navigacia je pre mna o nicom.

Preto pouzivam na navigaciu apku mapy.cz
Viem si tam nastavit trasu aku chcem a mozem tam dat aj 60 bodov. Ak treba tak to prepnem na "chodza" a tu trasu tam proste dostanem. Niektore apky ponukaju max 10 bodov co je slabe.
Vies to oddialit, vies si aj vonku naplanovat zmenu ci novu trasu. Sice je to nepohodlnejsie ako doma na PC ale ide to napr. cez body na mape. Vyhoda je, ze nemusis byt online, staci stiahnut offline mapy.
Doma si naplanujem trasu v PC, v mobile len refreshujem a mam to tam.
Zapnem navigovat a hotovo.

1, Export trasy
vyberies ulozit a v mobile (file manager alebo co mas v samsungu)
a ulozi sa ti to ako GPX.
Len ti to ulozi iba trasu, bez dalsich dat.
ak to ulozis do Strava ci inej podporovanej aplikacie Komoot tak sa ti ulozia aj dalsie data.
pozri video.

https://youtu.be/0vtFDBy8Ppg?t=341

2, Nabijanie.
Ako u vsetkych mobilov, odporuca sa nabijat bez pouzivania mobilu.
Ale kedze vonku ides na biku a pouzivas aplikaciu, pripadne si tam pustis hudbu tak aj to nabijanie je pomalsie.
Treba si uvedomit, ze mobil sa pri nabijani aj pouzivani prehrieva, takze predpokladam, ze tam mozno maju softwarovo upraveny mensi nabijaci prud, ked ho pouzivas.
Z 20-30% na 85% je v pohode. Horsie by bolo keby sa ti vybil napriek nabijaniu.

3, Asistencia
podrzis MINUS dlhsie ako sekundu a na display uvidis "walk mod"
odratava sa ti 10 sekund, pocas ktorych musis pohnut ebike aby sa aktivoval ten walk mod.
Rychlost zavisi od toho aky mas zaradeny prevod.
Predpokladam, ze to tlacitko MINUS musis stale drzat.
Na mojom starsom KIOX musim, co je dost o nicom, lebo sa to potom da pouzivat tak max na asfalte ked mas defekt ale nie niekde v terene.
Skus tlacit niekde v terene do kopca a zaroven stale drzat stlacene to tlacitko na riadidlach.
Neviem ake maju ini skusenosti ale za mna v terene je to nepouzitelne.
Mozno by mi pomohlo viac trenovat walk mod =))
Zatial som ho skusil pouzit iba raz. Inak som ho nepotreboval.

https://www.youtube.com/watch?v=E6FpNcMhKrU
08.01.2023 - 16:35:25
00
ale jemu to práveže nenabíja, z 85% ide na 20-30%, aspoň tak som to z napísaného pochopil :)
08.01.2023 - 16:41:07
00
Aha, sorry prehliadol som to.
Tak potom nech skusi bez tej hudby a ako si mu ty radil original kabel od samsungu.
Mam tablet od Samsungu a cez iny kabel ako od samsungu mi to nenabija.

este nejake navody
https://www.bosch-ebike.com/en/service/downloads
dole vravo
QuickstartGuide - Bosch Smart System
View a prepni si to na CZ

https://www.bosch-ebike.com/cz/help-center/manuals/navod-k-obsluze-zarizeni-kiox-300-online-8139
08.01.2023 - 16:49:37
00
milí páni, /Red1/, ďakujem za cenné rady, Keď si odpočinie moja, zadná časť tela, ktorej som včera dal dosť zabrať /70km/ , budem ďalej testovať a písať.
1/"Vies si tam prednastavit trasu a potom ta to naviguje. Musis byt online ked planujes trasu." myslíš keď som prihlásený v notebooku cez Ebikeconnnect?
2/skúsil by som iný kábel, hlavne Samsungy sú na toto háklivé, mobil bol v držiaku a nabíjal sa bezdrôtobe, aký kábel myslíš?
ďakujem J
08.01.2023 - 17:56:39
10
aha takto, výkon bezdrôtového nabíjania zrejme nestíha pokryť spotrebu mobilu, displej je najväčší žrút baterky. keby si nabíjal káblom, platí čo som napísal vyššie, nie s každým káblom si Samsungy rozumejú 100%
09.01.2023 - 06:36:03
00
akurat vcera som testoval navi, mozno ti to pomoze, len to nieje smart system KIOX 300
https://www.mtbiker.sk/forum/post1907908.html#p1907908
09.01.2023 - 08:37:06
00
2, mas SMARTPHONE GRIP
Vies ho nabijat bezdratovo alebo cez kabel.
Kabel na nabijanie je sucastou SMARTPHONE GRIP alebo mozes pouzit svoj vlastny kabel?

Pises, ze si ho nabijal bezdratovo.
Tak vyskusaj nabijat cez kabel. Ci to bude lepsie.
Pretoze bezkablove nabijanie zrejme nestiha dobijat mobil, ked mas zapnute okrem Ebike flow aj dalsie aplikacie ako FM radio a pripojene sluchadla.

1, Ebike FLOW aplikacia v mobile
mozes vybrat START a CIEL
A apka ti naplanuje trasu. Mozes si vybrat 3 mozne trasy, kt ti ponukne aplikacia.
Cize ak chces upravit trasu podla svojich predstav tak to zrejme neupravis.

Pokial to chapem spravne EBIKE FLOW v PC neexistuje

Ebike connect pocitac (PC)
V PC zadas start a ciel a naplanuje ti to trasu.
Ale vies tu trasu aj upravit ale maximalne tam vies dat 10 bodov.
Co je podla mna malo.
Ano, da sa to "obist" tym, ze si naplanujes trasu ale rodelis si ju na 6-10 ciastovych tras (kazdu napr. po 10 bodov)
Cize kazdych napr. 5-7 km budes zastavovat a nacitas si dalsiu cast trasy.
Co je podla mna otrava. Preto radsej pouzivam mapy.cz kde si nastavim celu moju naplanovanu trasu napr. s 20-30 bodmi a vybavene.

Ebikeconnect aplikacia v mobile.
Nevies upravovat trasy. Vies akurat nacitat tie co si urobis v pocitaci (PC)
Potom ich vies preniest do KIOX navigacie.

NAVIGACIA cez Ebikeconnect a KIOX
vytvor trasu napr. v mapy.cz alebo v inych mapach, pises ze mas locus.
Uloz si to ako GPX.
Potom to importuj do Ebikeconnect (Planovanie trasy/ importovat trasu GPX)
Potom si otvoris Ebikeconnect aplikaciu v MOBILE vyberies si tu trasu GPX co si si urobil a importujes
do KIOX navigacie. Ja KIOX navigaciu nepouzivam, nevyhovuje mi to.

NAVIGACIA cez smartphone grip + tvoj mobil (s aplikaciou Ebike Flow)
Ak nechces pouzivat mapy.cz ako navigaciu ale investoval si do smartphone grip
Kedze ja smartphone grip a Ebike flow nemam tak toto je len moj predpoklad ako by to mohlo u teba fungovat. Musis to vyskusat sam.

vytvor trasu napr. v mapy.cz alebo v inych mapach, pises ze mas locus.
Uloz si to ako GPX.
Potom to importuj do Ebikeconnect (Planovanie trasy/ importovat trasu GPX)
a nasledne to importuj do ebike flow.

Pripadne ak je moznost importovat GPX rovno do Ebike flow tak nemusis ist cez Ebike connect ale rovno si importuj GPX do Ebike flow.
Ked si potom spustis tu aplikaciu tak predpokladam, ze by ta to malo navigovat ako to vidis na videu
https://youtu.be/0vtFDBy8Ppg?t=248
09.01.2023 - 16:47:55
00
Ahojte,

nemáte náhodou niekto problém, že sa vám samovoľne vypne celý bike? Opíšem to v skratke idem na biku, a vypne sa mi podpora a displej zobrazí súhrn jazdy, a na viděnou a všetko zhasne. Proste sa chová ako keby som stlačil tlačidlo na vypnutie. Po zapnutí zas funguje všetko, nenapíše chybu, diagnostika tiež nič neukazuje. A hlavne to robí náhodne, vypne potom ide 100 metrov a zas to urobí. A potom 20km bez problému. Robí to úplne náhodne

nestretli ste sa s tým niekto? prípadne ste o tom už počuli??

Vďaka
24.01.2023 - 20:33:53
00
......nedostatočný el.kontakt medzi baterkou a motorom.....vyčistiť-premazať
24.01.2023 - 22:07:37
01
[quote="@1912581"]Ahojte,

nemáte náhodou niekto problém, že sa vám samovoľne vypne celý bike? Opíšem to v skratke idem na biku, a vypne sa mi podpora a displej zobrazí súhrn jazdy, a na viděnou a všetko zhasne. Proste sa chová ako keby som stlačil tlačidlo na vypnutie. Po zapnutí zas funguje všetko, nenapíše chybu, diagnostika tiež nič neukazuje. A hlavne to robí náhodne, vypne potom ide 100 metrov a zas to urobí. A potom 20km bez problému. Robí to úplne náhodne

nestretli ste sa s tým niekto? prípadne ste o tom už počuli??

Mne takéto kúsky stvaral zlý kontakt
držiaku Intuvia. Po jeho výmene,včetne kábla k motoru ,ziaden problem...
25.01.2023 - 06:23:23
00
no majú ho v servise a ani raz im to neurobilo tak som z toho ***j :?:

tak uvidíme keď sa vráti späť budem to testovať a sledovať. A hádam sa to už nikdy nevráti
26.01.2023 - 18:23:41
01
Vyšla nova verzia Flow App. Po novom sa dá kustomizovat aj Tour+ a eMTB mód.
31.01.2023 - 15:18:06
01
keyboard_arrow_up