za mna je urcite vw caddy super, mam sice iba prednokolku, s retazmi som vysiel vsade(nahodene za 5min), podvozok odolny a vyssi a robia aj 4kolu, ako bonus verzia maxi :-).
24.01.2023 - 22:57:50
02
zihadlo 5 napísal:
lebo s automatom auto nerozhupeš, ked sa ti zahrabe :) som si to skusil s novým pasatom. 3x sma ho tlačili. ja soms a s manulaom vyhrabal . stačí trochu mokreho hlbšieho snehu ,rovnako je to s tlačidlovpu ručnou.. mame to v druhom aute.. neviem kde bývaš ale, u nas je pravidelne sneh... aj ked tuto zimu len mokrota
Zapneš Xmode a ideš 😁
24.01.2023 - 23:25:08
01
Co som hovoril :D
24.01.2023 - 23:35:03
00
Súhlas s zihadlo 5
Chápem, že automaty a asistent systémy sú pre bežného súčasného vodiča +
Pri aktuálnych autách vodič už nemá ako získať cit pre auto.
manuálne ovládanie ak vieš ako na to je neprečúrateľné
pozná sa to v extrémoch kde "playstation" nestačí :)
24.01.2023 - 23:46:14
00
Čo je zlé na LPG? 1/5 Talianska jazdí na LPG a tiež tam majú celkom slušné kopce. Na Balkáne tiež LPG celkom fičí. Subaru do Legacy, Outback a Forester modelov tiež dávalo LPG. Tie autá jazdili od teplého Španielska po vrcholky Álp až po sever Škandinávie. V ktorej časti slovenskej divočiny vlastne žiješ, že je nutnosť mať 4x4? Nechcem urážať, ale poznám ľudí z Kremnice, Štiavnice, Oravskej Lesnej a okolia, z Popradu, Brezna a okolia a skoro nikto nemá 4x4, dokonca aj ľudia z ich okolia. Väčšina má predný náhon. Preto ma to zaujíma. Časť z nich nosí v zime reťaze, niektorí staré deky, či koberce na položenie, keby zapadli. Primitívny trik, ktorý nám dokonca v Bratislave v autoškole hovorili, že ak prídete niekam, kde je veľa snehu a chcete tam parkovať, treba si na tom mieste ujazdiť sneh, stačí párkrát dopredu a dozadu a trocha do strán. A ono to pomáha.

Nechápem ani tú fóbiu, že automat je pre ženy a neschopných mužov. Mal som možnosť vyskúšať niekoľko typov automatov a aj niečo s nimi najazdiť a nemám pocit, že by sa mi zmenšil pipik.

Inak po novom, že v niektorých štátoch už je možné lyže prepravovať len mimo kabíny auta, minimálne v Rakúsku to platí, čo viem. Ja som nerozbrobraný Favorit veľ. 58 či Koyouk veľ. 58 dostal do Saxa. Dokonca 2x, aj keď okrem šoféra by si tam už nikto nesadol a to je 3,7m dlhý hatchback. Keď som dal dole predné koleso na biku, už sa zmestil aj spolujazdec.

Už dávnejšie som videl test Dustera na offroadovej trati. Prešiel ju celú, dokonca len ako FWD, na pár miestach mal problém, ale to bolo spôsobené skôr pneumatikami určenými na cestu, nie do terénu.
24.01.2023 - 23:59:57
00
To je tu celkom bežné, niekto tu napíše - potrebujem 4kolku to je priorita
a nasleduje presviedčanie že 2kolka ti bude stačiť ..... prečo ?
:)
25.01.2023 - 00:08:53
05
hlavne tu uz pisal ze ma cestu k baraku nespevnenu a so sklonom 20p aj tie trasy kde bezne jazdi sú vsetky v zime na 4x4.... takže ak niekto potrebuje a vyuzije 4x4 je to prave zihadlo
25.01.2023 - 00:13:39
00
zihadlo 5 napísal:
[
kukám aj po tom outbacku po roku 2014 maju zmený dizel ,kde poriešili muchy. v NDR sa najdu slušne kusky s manualom do 15.. automaty si strčte niekam do zadnej časti

Povazujem sa za fanusika Subaru, ale ten diesel by som si nestruhol, toboz nie v manuali. Resp hej, keby mi tu 2014ku teraz niekto vytiahol za dobry peniaz zanovnu, zabudnutu v dochodcovej garazi…
Ad motor:
https://www.subarusti.cz/cs/informace/18-proc-umira-naftovy-boxer-diesel-motor-a-jak-tomu-predchazet
Ano, v 2014 (tusim uz koniec 2013?) robili zmeny, ale co som cital, boli zadrete kluky aj po tom roku. U manualov, pokial sa s nimi nejazdilo opatrne, nemali skore vymeny oleja a nemali dvojhmotu vzdy v super stave, je ten problem logicky vypuklejsi. Perfektne to auto jazdi, lubil som ho, ale netrufol som si riskovat opravu za 6+k.
25.01.2023 - 00:23:49
00
:)... V ktorej časti slovenskej divočiny vlastne žiješ, že je nutnosť mať 4x4? Nechcem urážať...

Jano, takymito vylevmi znechutis aj tie veci, co spomenies a mozu byt dobre (lpg, Duster)

Inak, to este potrva, aby bol u nas problem/realna pokuta za lyze vnútri, pri nahodnej kontrole (ak po pripadnom prijati zakona nenabehnu policajti pod kopec, k vleku). Viac problemov ako lyze v obale spôsobí napr. lekarnicka, lyziarky ci box na naradie
25.01.2023 - 00:29:46
00
Srsen napísal:
Súhlas s zihadlo 5
Chápem, že automaty a asistent systémy sú pre bežného súčasného vodiča +
Pri aktuálnych autách vodič už nemá ako získať cit pre auto.
manuálne ovládanie ak vieš ako na to je neprečúrateľné
pozná sa to v extrémoch kde "playstation" nestačí :)



Aku vyhodu ma palenie spojky na manuale na 4x4 oproti hydromenicu?
25.01.2023 - 00:55:12
00
Marli napísal:
:)... V ktorej časti slovenskej divočiny vlastne žiješ, že je nutnosť mať 4x4? Nechcem urážať...

Jano, takymito vylevmi znechutis aj tie veci, co spomenies a mozu byt dobre (lpg, Duster)

Inak, to este potrva, aby bol u nas problem/realna pokuta za lyze vnútri, pri nahodnej kontrole (ak po pripadnom prijati zakona nenabehnu policajti pod kopec, k vleku). Viac problemov ako lyze v obale spôsobí napr. lekarnicka, lyziarky ci box na naradie

Dolný kubín -Benova lehota. k domu mam ,ako so už písal ,peknú polnu cestu s 22% sklonom. spodna rovna časť je slabo odhrnaná ,horná vôbec ,600mnm. aj kamoši s SUV 4 mrlmlu ked idu hore :D
od polky decembra tam mam sneh, teraz s prestavkami oteplenia, do polky marca.
cesta sa v zime vyjazdí do kolají, preto zdvihnutý podvozok, fordak to nedáva s rezervou, aj ked to mam najazdene.
kombik, preto že vozim servisne naradie, bedničky s materielom, bike, lyže atd..
všade čítam o chách ale všetko su to stare ročníky, aj v tom članku stare 2008 až 2012.. s velkým nájazdom, ja pozerám po 2015-16 s najazdami okolo 100-120 max nie u nás :)
25.01.2023 - 06:30:01
00
Čo ti prere, s hentakou rarohou hreben faty?😜🤭😂..ty si večši zufalec ako som čakal
25.01.2023 - 06:43:20
00
Čo tak priviezť stočenku zvonka? Možno ani 100tkm nebude mať... Na km by som nepozeral... Navara, pathfinder... Buď spotreba alebo 4x4... Dohromady to asi nepôjd...

Inak manuál vs automat - radšej hydromenič ako dvojhmotu... Pri jazdenke
25.01.2023 - 07:27:05
00
Ja teda neviem, ale co je na tychto autach predrazene? Mne za nie o moc malo vychadza o 3-5 rokov starsi Touran, a to ani neni 4x4. Takze z mojho hladiska akuratne ceny. Podla mna v danej kategorii a na dane ucely, s prihliadnutim na spotrebu a naklady idealne auta, dokonca tam mas aj jeden Fra ked mas k nim taky vztah :-D A cuduj sa svetu ani su neni vsetky s DSG pre lemplov...
https://www.autobazar.eu/skoda-octavia-combi-scout-20tdi-110kw-race-blue-id30158867.html
https://www.autobazar.eu/skoda-octavia-combi-20-tdiscout-20-tdi-cz-scout-4x4-aaaid30189998.html
https://www.autobazar.eu/skoda-octavia-combi-scout-id30247630.html
https://www.autobazar.eu/volkswagen-golf-variant-alltrack-20-tdi-bmt-4motion-id30239089.html
25.01.2023 - 07:46:34
01
zihadlo 5 napísal:
Dolný kubín -Benova lehota. k domu mam ,ako so už písal ,peknú polnu cestu s 22% sklonom...

Ja na tvojom mieste vstupim do komunalnej politiky a za eurofondy vybudujem krasnu asfaltovu cyklotrasu... minimalne po dom :devil:
A kupim si kabrio, na Orave bude uz len teplejsie.
25.01.2023 - 07:49:49
24

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up