corsair napísal:
norulakp ak máš voackolečko tak to je najjednoduchšie rovno vymeniť a je po probléme... Ak máš orech a na ňom kazetu - buď nový orech alebo nový náboj... Ak si zručný, najrýchlejšie a najúčinnejšie riešenie - prepliesť koleso ti potrvá ½hodinu, ak zručný niesi tak dve hodiny aj s hrubým centrovaním. Treba ti plochý šrobovák, centrovací kľúč, nejaké náhradné špice a matky (pre istotu) a nový náboj...

Za 1/ 2hodky vymeniť naboj...
Noo teba by som nechcel v krčme nashnevať?
25.01.2023 - 08:36:16
00
Proste nech nájde vo svojom okolí mechanika čo mu orech zoservisuje. Veľa servisov to možno nemá chuť robiť no verím, že nájde vo svojom okolí servis čo to zoservisuje. Nie je to nič extra zložité a riešenie, že do toho vstreknúť WD alebo čokoľvek na uvoľnenie je takým štvrťriešením.
25.01.2023 - 08:56:36
02
dodiken napísal:
A nedržal si spojku?
Ak je to Shimano, a je to len zalepené, tak to stačí rozobrať a premazať.
Ak to teda nemá milión km.

moze byt ten orech zniceny po 10-12 tisic kilometroch? (celorocne bicyklovanie v meste - sneh, lad, sol, blato...). Ci myslis, ze bude stacit len vycistit ho?
25.01.2023 - 13:14:06
00
može aj nemusí, ak je to nejaký lacák tak može byť rozomletý, ale može tam byť len špina a hrdza ...
25.01.2023 - 18:47:14
00
zihadlo 5 napísal:
može aj nemusí, ak je to nejaký lacák tak može byť rozomletý, ale može tam byť len špina a hrdza ...

myslim, ze je to shimano Deore, ale presne oznacenie netusim. Dnes rano som asi 10 krat musel cestou do prace zosadnut a opravovat to. Nechcelo to ani za svatyho naskocit. V praci som to riadne nastriekal WD a cestou domov to bolo omnoho lepsie. Hoci dost casto tam nieco praskalo. Ale ked aj prestalo zaberat, trosku som potocil pedale dozadu a potom to naskocilo. Skusim to este viac nastriekat a uvidime. Ale asi sa servisu nevyhnem. Ale kazdopadne vdaka za rady.
25.01.2023 - 18:53:57
01
Asi pomleta pruzinka/pliesok, co napina zapadky. To chce ducktape k tomu WDcku :D
25.01.2023 - 18:58:44
02
To uz radsej vozit náhradné obute koleso (rezervu) na chrbte, pardon za vtip podobny ako vyssie.
25.01.2023 - 19:09:14
00
ak tam chrpčí to treba dať zoservisovať, problem može byť važnejší ako len špina...
25.01.2023 - 21:09:03
00
zihadlo 5 napísal:
ak tam chrpčí to treba dať zoservisovať, problem može byť važnejší ako len špina...

ano ako som spomenul, kazdych asi 300-500 m tam nieco riadne pukne/ praskne. A vcera ako som to nastriekal, tak aj taky jemny rapotavy zvuk to vydavalo (nezvycajny). Takze dnes pojdem do servisu, kedze je to neprijemne, ked potrebujem zabrat a zrazu bike nejde (hlavne v krizovatke :) Tak vdaka za rady.
26.01.2023 - 04:44:44
02
Ak to tak skripe,praska atd.tak sa to neoplati robit.Ved novy naboj stoji 30E.Ani netreba rozmyslat nad servisom pri takomto spotrebaku.Menej roboty a mozno aj za rovnaku cenu treba prepliest na novy naboj a je pokoj.
Alebo kupit na bazare koleso.
31.01.2023 - 11:37:54
00
tiež suhlasim s tym, že ak ma najazdne viac ako 10-15 tisic km v danych podmienkach ako popisuješ tak by som kupoval novy naboj lebo ak bude stáť oprava dajme tomu 20€ tak sa asi skôr oplatí ten novy náboj na druhu stranu aj prepletenie nového naboja stojí +-15-20€, ako kde, ale už maš pokoj zase na nehaku dobu
podľa stáreho naboja ľahko kúpiš nový kedže na náboji je isto jeho modelove označenie

ja som dal rozobrať a premazat zadný naboj a neprešlo ani pol roka a už mam pocit, že ide tažšie takže budem rovno meniť za nový (najazdené vyše 5500km - XC/MTB)
31.01.2023 - 13:44:42
00
tak menit naboj pri pocite ze ide tazsie po 5,5tkm tiez nie je uplne dobra idea ;-]
31.01.2023 - 13:52:06
00
nejdem ho meniť hneď ale v priebehu roka isto
zas je rozdiel 5,5 tisica v terene a na ceste
... už mám davnejšie kupeny druhý náboj a zase davať 20€ aby to vydržalo pol roka asi nema zmysel, možno je chyba v servise ale zas nejazdim v blate vode každú chvíľu aby tie ložiska šli tak rychlo do haja
... mohol by som ho rozobrať a pozriet sa na to ale su tam konusove ložiska (FH-M618) a s tym sa baviť moc nechcem, nemam na to skusesnosti
31.01.2023 - 14:03:51
00
Konusov sa treba zbavit.To bolo vykupenie ked na SK prisli prve novatec naboje.
31.01.2023 - 14:09:40
01
takze mensi update od autora prispevku: na zaklade vasich rad, som zhodil kazetu a zvonka som vycistil orech. Nastriekal som ho WD. Koleso sa toci, praskanie prestalo. Takze prvotny problem som odstranil. A teraz nastal druhy problem. To WD ho zrejme odmastnilo. Teraz orech vydava zvuk, akoby sa v nom suchal kov o kov. Predpokladam, ze gulicky nemaju mazivo. Skusil som tam naliat olej, lenze ten bol zrejme husty a nepretiekol do vnutra orecha. Rozoberat sa mi ho nechce, kedze som to nikdy nerobil. Inak mu podla mojho nazoru nic nie je, len by ho trebalo premazat. Asi nepomoze, keby som ho nastriekal nejakym olejom v spreji? Tam si to asi ziada vazelinu, ci?
31.01.2023 - 21:19:38
00
keyboard_arrow_up