Ale keby mal transparent,nech UA zloží zbrane,určite by neodolal😐
27.01.2023 - 11:20:55
02
Také jednoduché to nieje a tobôž už po roku vojny. Bude musiet aj Ukrajina ustúpit zo svojich požiadaviek. Nehovorím to len ja ale aj niektorí západní predstavitelia. Ak bude vojna nadalej trvat skôr či neskôr čoraz viac hlasov bude trvat o nejakej dohode. Proste finančne ale aj počtom vojakov sa to už nebude dalej zvládat z jednej aj druhej strany.
Stále sa tu vidí bezpodmienečná kapitulácia Ruska ale tým ako bude plynut čas čoraz jasnejšie bude,že ani jedna strana nedosiahne svoje ciele. Aspon zatial to tak vypada. Tak ale nechám Vás vtom teda ,že riešenie je nadalej posielat zbrane na Ukrajinu a ešte viacej lebo vítaztvo nad Ruskom je jedina cesta.
27.01.2023 - 11:30:15
00
pred niekoľkými stranami tu dával srsen jeden obšírnejší článok - https://kechlibar.net/2023/01/17/valky-nezacinaji-nedorozumenim-a-nekonci-porozumenim/

Double ho asi nezaregistroval - tak ak máš chvíľu času, prečítaj si ho. Tu nejde o to, že fandíme vojne. Fandíme napadnutému, aby sa ubránil. Tu sa nie je s agresorom na čom dohodnúť, kým neodtiahne za hranice. A aj potom sa dá dohadovať iba o tom, koľko bude platiť reparácie a aké tresty vyfasujú tí, čo to celé organizovali.
27.01.2023 - 11:30:19
017
rs955i napísal:
Ale keby mal transparent,nech UA zloží zbrane,určite by neodolal😐

Uvítal by som transparent keby obe strany zložia okamžite zbrane a začne sa diplomaticky jednat.
27.01.2023 - 11:32:14
00
Keby aspon rozumies pojmu bezpodmienenecna kapitulacia.....
27.01.2023 - 11:34:09
02
pred niekoľkými stranami tu dával srsen jeden obšírnejší článok - https://kechlibar.net/2023/01/17/valky-nezacinaji-nedorozumenim-a-nekonci-porozumenim/

Double ho asi nezaregistroval - tak ak máš chvíľu času, prečítaj si ho. Tu nejde o to, že fandíme vojne. Fandíme napadnutému, aby sa ubránil. Tu sa nie je s agresorom na čom dohodnúť, kým neodtiahne za hranice. A aj potom sa dá dohadovať iba o tom, koľko bude platiť reparácie a aké tresty vyfasujú tí, čo to celé organizovali.


snad nechces od Chmelarovho fanusika aby nieco cital a nad citanym textom aj rozmyslal.... takito ludia rozumeju len jednoduchym memes, na viac nemaju
27.01.2023 - 11:34:20
02
double napísal:
Také jednoduché to nieje a tobôž už po roku vojny. Bude musiet aj Ukrajina ustúpit zo svojich požiadaviek. Nehovorím to len ja ale aj niektorí západní predstavitelia. Ak bude vojna nadalej trvat skôr či neskôr čoraz viac hlasov bude trvat o nejakej dohode. Proste finančne ale aj počtom vojakov sa to už nebude dalej zvládat z jednej aj druhej strany.
Stále sa tu vidí bezpodmienečná kapitulácia Ruska ale tým ako bude plynut čas čoraz jasnejšie bude,že ani jedna strana nedosiahne svoje ciele. Aspon zatial to tak vypada. Tak ale nechám Vás vtom teda ,že riešenie je nadalej posielat zbrane na Ukrajinu a ešte viacej lebo vítaztvo nad Ruskom je jedina cesta.


No vidis, ani si toho Stropnickeho necital a uz si nanho stihol reagovat. Alebo -co by bolo este horsie- mas problem porozumiet pisanemu textu. Aj ked to by mozno niektore veci vysvetlovalo.
A este jedna technicka: Nikto nikdy nezmienil bezpodmienecnu kapitulaciu Ruska. Uplne postaci, ked sa vratia domov, t.j. za medzinarodne uznane hranice. Ked uz si tu sibrinkujes s pojmami ako sa Ti paci, aspon si zisti, co znamena bezpodmienecna kapitulacia.
27.01.2023 - 11:35:09
03
A Miki je späť. Moja nočná mora sa zmenila na realitu.
27.01.2023 - 11:36:05
00
Double ty si jak verklik. Diplomaticky sa jednalo od 2014 a viedlo to k tomu, ze Ruz si EU energeticky omotal okolo prsta. Pripravoval financne zdroje na obdobie sankcii a zbrojil. Preco predpokladas, ze sa po roku 2023 zachova inac? Nikto nema v plane napadat uzemie Ruska, snahou je vytlacit ho z uzemia UA na povodne hranice a sposobit straty na sile a ekonomike take, aby ho to najblizsie dekady nenapadlo zopakovat. Nasou skodou je, ze za ten cas si Ruz kupil cast politikou po celom svete, ktori len cakaju, aby sa mu mohli vrhnut naspat do narucia. Vid posledne Trumpove vyjadrenia.
27.01.2023 - 11:42:22
03
double Skutocne si myslis, ze sa financne neda Rusku vzdorovat ?
Precitaj si Kechlibarov clanok vyssie a okrem neho aj toto video:
https://www.youtube.com/watch?v=dSBEIfGoz0k

Vsimaj si, ako padlo Rusko zo supervelmoci v 70 rokoch. Rusko bolo v roku 2021 v ekonomickej sile niekde na 5 mieste. Iba v Europe. Ekonomicky ho nepodporuje nikto relevantny. Ukrajinu ekonomicky podporuje cela Europa a USA (USA je ekonomicky este uplne inde - ale to je v inom videu).
Z ekonomickeho pohladu nema Rusko sancu vyhrat. Len sa nesmieme pred nim pokakat.

Este k atomovym zbaniam - lebo tym strasia Rusi v hybridnej vojne neustale. Nezabudaj, ze ruski mocni maju na zapade svojich rodinnych prislusnikov a svoje majetky. Tych mozes brat ako zive stity pre pouzitie strategickych jadrovych zbrani.
Pre takticke bomby - tie su ucinne najma na likvidaciu zivej sily v lokalite (radovo desiatky, max nizke stovky km2). Lenze v sucasnych bojoch uz ta ziva sila nie je tolko centralne riadena, nie je tolko koncentrovana a je ovela mobilnejsia, je nahradzana mobilnymi strojmi, ktore mozu byt dislokovane inde (a teda ani EMP ich nedokaze tolko zasiahnut) a presnym dialkovym delostrelectvom. To znizuje ich ucinnost a prave takticka jadrova odpoved by sposobila vacsie skody na Ruskej strane. maju koncentrovanu masu zivej sily, ktora je menej pohybliva - lebo nemaju tolko techniky na prevoz. A maju centralizovane velenie.
Takze - ano nejaka takticka JZ moze prist, ale realne - Rusko bude vrhat masy vojakov voci obrannym poziciam. Kolko z tej masy prezije a kolko umrie neviem, ale odhadujem, ze ich umiera ovela viac ako ukrajincov. Ale Ukrajina ma 40 milionov ludi a rusko 140. Cize az taky strasny rozdiel to nie je.

Rusko prave bude hrat na dlhu vojnu a na rozpad ochoty Europy sa branit. Aby o generaciu neskor mohlo postupit dalej. A preto musi dostat po hube teraz.
27.01.2023 - 11:54:39
02
double napísal:
Druha strana to vidi inak. Kazdopadne je to tragedia ako sa z tejto vojny robi show. Pritom Rusko ma 6000jadrovych hlavic a z vyjadrení mi vyplýva ze bud my alebo nikto a konflikt sa nadalej len eskaluje a umierajú ludia pritom uz je jasne ze tato vojna nebude mat vitaza. Skor ci neskor pridu vyjednavania len aby neprisli prilis neskoro.

Čo mi to len pripomína? Rok 1938, Mníchov. Tiež niektorí politici išli vyjednávať, lebo veď Hitler mal najsilnejšiu armádu "a čo keby". Tak radšej obetovali Československo. Vybrali si hanbu a zožali vojnu...

BTW Russi mali aj milión uniforiem...
27.01.2023 - 11:59:13
05
Uz tato jedina veta 'Bude musiet aj Ukrajina ustúpit zo svojich požiadaviek. ' staci na to, aby bolo uplne jasne, kam autor patri, na druhu (skomolene double) stranu
27.01.2023 - 12:01:31
010
“Tak ale nechám Vás vtom teda ,že riešenie je nadalej posielat zbrane na Ukrajinu a ešte viacej lebo vítaztvo nad Ruskom je jedina cesta.“

Ty si vazne myslis, ze ak by teraz zapad prestal Ukrajinu vojensky podporovat tak vojna skonci a ten zablseny odpad sa uspokoji s dosiahnutymi uzemiami? Sorry, ale si naivny, blby alebo zaplateny?
A ano pre nas co chceme zit v slobodnom a demokratickom svete je vitazstvo nad cvargou jedina cesta
27.01.2023 - 12:14:38
04
Keď to zhrniem tak - nikto nemá "vyrušovať" ruzzko pri vyvraždení UA
27.01.2023 - 12:22:32
07
canopus napísal:
a zase zavadzajuca fotka..... ESP nema ziadne A6ky leopardy, ESP doda staru rarohu A4ku. Treba si uvedomit,ze to je poriadny rozdiel.Skor by som bral tie Leclercy,lahky,rychly,prebijanie megarychle,3ppl. Ten prekonava vsetky spominane existujuce tanky na trhu
Kristina uz sa zobud aj ty konecne

Rýchlo som nakukol wiki a tam je že majú 219 Leopard 2E čo je španielská verzia 2A6...
27.01.2023 - 12:26:46
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up