Keď sa rozprávame o infraštruktúre v BA kraji, tak mne v prvom rade chýba spojenie centra Bratislavy s okresnými mestami (Malacky, Senec, Pezinok) asfaltovými segregovanými cyklotrasami 🙂 myslím si, že bez toho nemôže byť o žiadnej infraštruktúre ani reč. Je vôbec aspoň jedno z tých miest spojené s centrom BA?
01.02.2023 - 00:07:53
03
lafiziq Viedeň?
01.02.2023 - 00:52:38
00
rodo tak Viedeň nie je v BA kraji, a ešte k tomu nie je spojená s BA asfaltovou segregovanou cyklotrasou - ja poznám iba Donauradweg, a tá nie je na celom úseku asfaltová, ale vysypaná jemným štrkom. Oprav ma, ak sa mýlim, lebo je možné, že sa mýlim. Napriek tomu súhlasím s tým, že rakúske pohraničie na rozdiel od BSK má niečo, čo už pripomína cyklistickú infraštruktúru.
01.02.2023 - 00:59:07
03
@lafiziq tak ale zase nebudeme malicherní, rozsypaný štrk je vždy lepší, ako bazény vody na cyklocestách v centre BA.
01.02.2023 - 01:25:50
00
user_id je to ako vravis, ja som niekedy dost zaskoceny co vsetko mame oznacne C-ckom so smerovnikmi a ine polne dialnice, ktore su dokonca celorocne jazditelne hoci nemaju asfaltovy ani betonovy povrch su proste len obsluzne cesty majitelov alebo najomcov pozemkov. Ale ako vravi Laco Findl proste sucasna legislativa je nastavena tak ako je a asi iny postup momentalne nieje. Bolo by zaujimave mat v zakone nejaky motivacny faktor pre majitelov pozemkov cez ktore vedu cyklisticko-turisticky zaujimave koridory aby oni mali snahu zaclenit ich ci uz existujuce alebo buduce trasy do oficialnych cyklotras. Evidentne nic take teraz nieje. Keby som to mal brat len z vlastneho zaujmu tak sa nestazujem, ja vyhladavam prave co najmenej frekventovane trasy a mimo spevnene povrchy ale vidim sam ze aj v okoli nasej dediny (Tomasov) je velky potencial na nenarocnu cykloturistiku pre rodiny s detmi hoci aj pri nizsej investicnej narocnosti len upravou toho co uz existuje. No potencial zostava nevyuzity a ludia nikam na bikoch nejazdia pretoze po okreskach bez krajnice to proste nebudu riskovat.
01.02.2023 - 09:14:05
01
Jano1987 k tej tvojej trase BA - DS. Kedze je to moj domaci revir, da sa trasovat alternativa ze po odpojeni od Juravy pri letisku to lemuje viacmenej Maly Dunaj az do Jahodnej. Ide to po trasach ktore spominam v prispevku vyssie, cize siroke celorocne zjazdne polne alebo strkove cesty, hoci niesu znacene ako cyklotrasy. Cize sa uplne vyhnes asfaltovemu useku po cestach 3. triedy od Mostu pri Bratislave az po Jahodnu. Na tom useku okrem Juravy na zaciatku je este usek Novy Zivot - Potonske luky cyklotrasa a este od vodneho Mlyna v Tomasikove do Jahodnej vedie cyklotrasa dokonca asfaltova. Takze BA - DS by sla dat uplne mimo ciest so zdielanou premavkou po takmer celom useku, hoci to nieje cyklotrasa. Postnem mapu ked sa k tomu dostanem.
01.02.2023 - 09:31:43
00
Chcel by som gravelom preskúmať okolie BA - Záhorie aj Podunajsko. Používam mapy.cz. Je ešte nejaký iný lepší mapový systém, kde sú vyznačené cyklotrasy (vyznačené alebo aj neoficiálne), ktorý sa oplatí preštudovať?
EDIT: teraz som si všimol, že sa v OpenStreetMap dajú zapnúť cyklovrstvy... :)
01.02.2023 - 09:45:56
00
Na freemap.sk mas vrstvu Strava Heatmap, kde si vies pozriet kadial sa da jazdit aj po polnackach, ktore nie su cyklotrasami :-)
01.02.2023 - 09:53:46
01
Maroshito ďakujem

user_id otázkou je, na koľko budú niektoré úseky legálne. Viem o jednom prípade z východu, kde si to ľudia skracovali cez pole a vlastníkovi zničili cca 2m široký pás dlhý 800m úrody. Trvalo to nejak 6-7 rokov. Bolo to aj ma STV, tam dokonca ukázali, že tade viedol segment na Strave. Ešte pred koronou mi známy ukazoval nejaké svoje jazdy a kde je on na akom mieste, pritom to boli trasy, kde bola jednosmerka a on išiel v protismere, zákaz vjazdu a podobne.
01.02.2023 - 10:10:47
00
Mnoho poli byva vysadenych az po kraj a potom na kraji je vyjazdena cesta akoby autom alebo polnohospodarskym strojom. Priznam sa, ze zvyknem taketo cesticky vyuzivat, ale jazdim pokial mozno len po tej vyjazdenej stope a na mape zaznacenej,
Mas link na tu reportaz z vychodu?
01.02.2023 - 10:18:38
00
user_id úžasné, takéto niečo som hľadať. veľmi pekne ďakujem.
01.02.2023 - 10:42:57
00
user_id
Tiez som to videl v telke, tu je link https://www.facebook.com/watch/?v=320373572585216
01.02.2023 - 10:59:31
10
To je druhá reportáž, tu som sem už tiež niekedy dával, ale tam je ten istý problém, ale bola ešte jedna, o niečo staršia. Len neviem ju nájsť.
01.02.2023 - 11:18:22
00
Toto mi este naslo, ked som hladal to co som uz postol. Ine uz si musis pohladat sam :)
https://kosice.korzar.sme.sk/c/8179321/boj-o-cyklocestu-na-poliach-nad-kosickym-sidliskom-pokracuje.html
01.02.2023 - 11:30:00
00
lafiziq napísal:
Keď sa rozprávame o infraštruktúre v BA kraji, tak mne v prvom rade chýba spojenie centra Bratislavy s okresnými mestami (Malacky, Senec, Pezinok) asfaltovými segregovanými cyklotrasami ? myslím si, že bez toho nemôže byť o žiadnej infraštruktúre ani reč. Je vôbec aspoň jedno z tých miest spojené s centrom BA?

Toto je presne vec, ktorú tu už kritizujem dlhodobo. V prvom rade mal energiu a financie kraj smerovať na to aby priamymi, segregovanýma a hlavne asflatovými cyklocestami spojil centrá kraja a teda všetky okresné mestá s BA a zároveň aj medzi sebou. Je hanbou a zlyhaním kraja, že ani PK ani SC nemá ucelenú a rýchlu priamu cykloinfraštruktúru s BA za 25 rokov existencie kraja ako aj to, že taký blízky Pezinok so Sencom tiež. A ako už bolo písané, tak skôr ako po roku 2030 asi aj ťažko očakávať nejakú segregovanú cyklotrasu. Namiesto toho sa tu kraj zaoberá cykloturistickými serepetičkami a stráca čas s vlastníkmi vinohradov, ktorý robia prieky proti budovaniu cykloturistických cestičiek. Na čo sú nám dva mosty do Rakúska, keď sa nevie človek dostať bezpečne a rýchlo aj z tej blbej Stupavy do Malaciek alebo Senca do Ivanky. Ešteže sa staval obchvat a Lužný most neskutočne urýchlil a zjednodušil dochádzanie na bicykli z podunajských obcí napr. do Petržalky alebo aj Rusoviec do Biskupíc.
01.02.2023 - 13:29:15
04
keyboard_arrow_up