vozite niekto na svojom MTB prehadzovacku urcenu na cestny bike ??
planujem kupit tiagru a bojim sa ze pri MTB pouziti sa vyvakli rychlejsie jak stara Acera :) . co je na cestnych a MTB prehadzovackach odlisne ??
nemyslim vahu, dizajn ale vlastnosti ktore ich predurcuju na svoje pouzitie...
20.05.2006 - 16:23:44
00
Myslím, že dosť zásadný rozdiel býva v dĺžke ramienka a tým pádom v kapacite článkov reťaze (rozumej rozdiel celkového počtu zubov medzi kombináciami malá-malá a veľká-veľká), ktorú dokáže daná prehadzovačka "obslúžiť".
Ďalší parameter je maximálna veľkosť pastorka. Tiagra má max. 27 zubov, takže na MTB ju asi nedáš, keďže tam sa používa 32 alebo 34.
20.05.2006 - 16:31:10
00
dalsou vecou odlisnou na cestnych je (a preto ich vozia na dh) ze maju silnejsiu pruzinu. silnejsie napinanie retaze.
20.05.2006 - 17:31:44
00
dalsou vecou odlisnou na cestnych je (a preto ich vozia na dh) ze maju silnejsiu pruzinu. silnejsie napinanie retaze.


ako bolo napisane toto je hlavny dovod a este je ten, co pisal audino, ze maju kratsie ramienka->nechytas konare

Ďalší parameter je maximálna veľkosť pastorka. Tiagra má max. 27 zubov, takže na MTB ju asi nedáš, keďže tam sa používa 32 alebo 34.


ak som to dobre pochopil, tak toto sa tykalo kazety a na tie sa tusim gengar nepytal...
20.05.2006 - 17:43:48
00
Prepáč ale pochopil si to zle.Znamená to že prehadzovačka nie je prispôsobená na veľkosť 34 z. pastorku,lebo horné koliesko sa bude po ňom šúchať-bude hrkotať.Bude to makať,ale nanič.
20.05.2006 - 19:00:15
00
Prepáč ale pochopil si to zle.Znamená to že prehadzovačka nie je prispôsobená na veľkosť 34 z. pastorku,lebo horné koliesko sa bude po ňom šúchať-bude hrkotať.Bude to makať,ale nanič.


tak to som nevedel.pocul som, ze to vozia FR(DH) rideri, ale nepocul som staznosti...
20.05.2006 - 19:02:17
00
Ja som to myslel tak, ako napísal momo, t.j. že cestné prehadzovačky sa nebudú dať použiť s kazetou, ktorá má najväčší pastorok viac než 27 zubov.
20.05.2006 - 20:10:15
00
Vsak sa robia aj cestne prehadzovacky na trojsajbu a tie maju ramienko take dlhe ako MTB. A tusim sa k tym trojsajbam dava aj vacsia kazeta. Len neviem ci je aj v nich taka silna pruzina (ale mala by byt).
22.05.2006 - 17:17:14
00
prečo by mala byť na cestnej prehadzovačke silnejšia pružina? Keby som to vyrábal ja bola by všade adekvátna pružina, nech mi nikto netvrdí že XTR má slabšiu pružinu ako tiagra len preto že je na Mtb. :oops:
22.05.2006 - 17:29:01
00
Vsak sa robia aj cestne prehadzovacky na trojsajbu a tie maju ramienko take dlhe ako MTB. A tusim sa k tym trojsajbam dava aj vacsia kazeta. Len neviem ci je aj v nich taka silna pruzina (ale mala by byt).


MTB prehadzovačky (aspoň teda u šimána) majú podľa dĺžky ramienka celkovú kapacitu rozdielu zubov, ktorý dokážu pokryť 33/43 zubov. Cestné majú 27 / 37 zubov. Takže cestná s dlhým ramienkom by z tohoto pohľadu mohla byť OK. Je tu však druhý problém, na ktorý som poukazoval a to je max. veľkosť použiteľného pastorku na kazete. Tá je u cestných prehadzovačiek 27 zubov.
Problematika pružiny, resp. dôvod prečo by na cestnej prehadzovačke mala byť silnejšia pružina, mi nie je jasná.
22.05.2006 - 17:53:42
00
si ma s tym trosku sklamal audino ze to je len na 27 zubovy pastorok.ale u nas chlapci streetuju na cestnych prehazkach a na a-gangy predsa davaju klasicku 32z kazetu ci nie ?? mate niekto s cestnou prehazkou na svojom biku skusenosti ? piste pls aj aku prehazku (ak cestnu ) jazdite ...
diky moc
22.05.2006 - 19:21:27
00
Prečo tam vôbec silou mocou chceš dať cestnú?
22.05.2006 - 19:34:00
00
pocul som a myslim si ze su tuhsie do strany... a 1400 na nove deorko nemam tak pozeram a vyzvedam nejake alternativy...aceru ani alivio uz nechcem lebo su na jedno kopyto - vzdy sa vaklia do strany. neviem sice ako je to s deore prehazkami ale pri nich ma odradza cena a skutocnost ze prehadzovacka sa moze kedykolvek urvat a poskodit, a take peniaze povazujem za vyhodene... a kladka na cestnych prehadzovackach je viac staticky napinana co by malo vaklenie eliminovat a v neposlednom rade rychlejsie radit.... tot moj nazor
22.05.2006 - 19:57:44
00
Mne sa to celé nezdá. Keby mali byť cestné prehadzovačky konštrukčne o niečo lepšie než horské, tak nevidím žiaden dôvod, prečo by výrobcovia presne tú inú konštrukciu nepoužili aj pre MTB. Čo sa týka strojariny som laik, ale nemôže byť väčší vakel spôsobený práve dlhšími ramienkami MTB prehadzovačiek?
Inak spomínaš, že si to videl u kamarátov na streete, tak je dosť možné, že majú iba jeden / dva prevodníky a to by potom dĺžka ramienka nemala byť problém. A over si ešte, či majú naozaj 32 zubové kazety a nie nejaké menšie. Pozeral som námatkovo na stránkach Artura a napr. a-gang a.m. má v sérii kazetu 12-25
22.05.2006 - 21:21:12
00
ja som videl večšinou na street bikeoch prehadzovače sora a to je tiež cestne nie?
22.05.2006 - 21:31:09
00
keyboard_arrow_up