Už sa teším na druhý diel. Idem nakúpiť pukance :)
28.02.2023 - 20:04:52
04
Len ich nezamkni do vi/y/tríny ;)
28.02.2023 - 21:59:29
00
ddemo napísal:
..aj na druhy aj na treti pohlad... :) trvala AFIB pocas celeho zaznamu...kardilogicka mi povedala ze si to mozem dat z-operova do Brna (ablazia) ale ze to stoji 11 tisic e... no mile od nej... :/


Človek s AF by mal kontinuálne užívať lieky na riedenie krvi / prevencia trombembolizmu / . Dufam že si na nejakej liečbe . Miniinvazivny zákrok ti urobia aj na Slovensku bezplatne . Tvoja “ Kardiologička “ je debil , keď ti tu take chjoviny radi . A ešte toto , dávaj na seba pozor , “ tlacis mocne na pílu “ a bez ICD sa vystavujes velikemu riziku NKS … tomu ver !
01.03.2023 - 08:31:58
00
Ramon, uzivam trvale Anopyrin ako roky pred tym... ta ablazia teda tiez nie je vobec jednoducha... a vysledok neisty. A cim neskor sa do toho ide, tym vacsi problem a nizsia pravdepodobnost uspechu. A k poslednej vete.. ICD ako kardiostimulator sa dava az pri fibrilacii komor, nie? Pri zmienke NKS som nasiel celkom zaujimavu vetu..."Na jednej strane, štúdie poukazujú na to, že pravidelná fyzická aktivita vedie k redukcii celkovej, ale aj kardiovaskulárnej mortality, avšak na druhej strane, pribúdajú dôkazy, že dobre trénovaní športovci, v dôsledku niekoľkonásobného prekračovania intenzity cvičenia nepoznaným kardiovaskulárnym ochoreniam (KVO) sú vystavovaní častejšie chronickej remodelácii myokardu a mikropoškodeniu myokardu, ktoré môžu byť arytmogénnym substrátom pre vznik arytmií."... zdroj:
https://www.amedi.sk/?amediController=magazine&amediMethod=content&amediId=7925
01.03.2023 - 08:48:21
00
Presne na to som mieril … preťažuješ sa , máš arytmiu . Ak sa stretne “ zle so zlým “ , nastane tragédia … sám som skončil pred 3mesiacmi vo Vusch KE s AF pri hypokaliémii. Našťastie sa podaril rytmus konvertovať medikamentozne bez nutnosti DEF kardioverzie . Síce srdce ako športovci trénujeme tým “ správnym smerom “ na rozdiel od kulturistov , ktorí si “ fetom “ a nízkym aerobnym zaťažením humpľuju / ľavostranna hypetrofia a dilatácia / , no pri nedostatočnej regeneráciu , ionovom disbalanse , deprivacia spánku , prekonaných kovidoch a opakovaných vakcinaciach , stresoch akéhokoľvek pôvodu si prisypujeme povestne zrnká piesku do presýpacích hodín … vedel by som popísať “tony” o srdcových zlyhaniach ktoré sa dajú pripísať na vrub mnou spomenutých príčin . Naozaj je teraz “ toho “ veľa a ja osobne som kvoli tomu prestal s intenzívnymi
tréningami . Je aj ina radost v živote , aj keď sport patrí k tým prínosnejšim a určite potrebným k fyzickému aj mentalnemu zdraviu
každého jedinca .

Kritéria indikácie implantácie ICD sú stanovené , no téma presahuje náplň a schopnosť pochopiť súvislosti v tak krátkej dobe , preto ju nebudem bližšie rozoberať . Treba sa obrátiť na kardiológov … bo nie všetci prežijú prvý atak malignej arytmie a dostanú druhu šancu v podobe ICD. Viď nedávne prípady zo športu / futbal , cyklistika, triatlon … /
01.03.2023 - 09:09:37
10
nie ramon, lieky na riedenie krvi nie su pri fibrilacii povinne pre kazdeho, indikacia na ICD to tiez nie je, zvysene riziko prechodu do “zhubnej” poruchy rytmu pri vysokych intenzitach tam ale moze byt, preto ak clovek sportuje tak by som osobne siel do ablacie… ale tusim sme sa o tom s ddemo uz raz bavili
01.03.2023 - 11:23:54
00
Než začneš o5 špekulovať , pozri sa na svoj špecializácný diplom … otec poneuspesnej opakovanej DEF aj medikamentoznej kardioverzii s FiP s pomalým prevodom HR 65-72/ min je na Pradaxe . Mne hneď vo vusch KE udobrili aplikovanie Clexane 0,6ml s.c. , našťastie hneď na druhý deň rytmus konvertoval , takze LMWH som vysadil … a o FiP s rýchlym prevodom sa nemyslim že ma vôbec baviť , či áno či nie . Nie som sice odborník na liečbu porúch srdcových rytmov , no s poruchami rytmu srdca sa stretávam opakovane v každej službe na RLP , či ako anesteziolog vo svojej praxi . O množstve DEF výbojov aj farmakologickych konverzii v teréne prednemocničnej starostlivosti nebudem polemizovať mám ich za sebou stovky … Obvodaci sú najhoršia kasta lekárov , hovnu sa vyznajú Á veľa škôd spôsobujú , nakoľko sú lekármi prvého kontaktu a môžu veľa pomôcť ale aj nezvratne uškodiť . Beriem tuto debatu na tému FiP z mojej strany za uzavretú .
01.03.2023 - 13:41:31
00
len ryžuju na preventivkach a ani poriadny tlakomer si nevedia kupit :D
01.03.2023 - 16:11:17
00
Ramon1 napísal:
Než začneš o5 špekulovať , pozri sa na svoj špecializácný diplom … otec poneuspesnej opakovanej DEF aj medikamentoznej kardioverzii s FiP s pomalým prevodom HR 65-72/ min je na Pradaxe . Mne hneď vo vusch KE udobrili aplikovanie Clexane 0,6ml s.c. , našťastie hneď na druhý deň rytmus konvertoval , takze LMWH som vysadil … a o FiP s rýchlym prevodom sa nemyslim že ma vôbec baviť , či áno či nie . Nie som sice odborník na liečbu porúch srdcových rytmov , no s poruchami rytmu srdca sa stretávam opakovane v každej službe na RLP , či ako anesteziolog vo svojej praxi . O množstve DEF výbojov aj farmakologickych konverzii v teréne prednemocničnej starostlivosti nebudem polemizovať mám ich za sebou stovky … Obvodaci sú najhoršia kasta lekárov , hovnu sa vyznajú Á veľa škôd spôsobujú , nakoľko sú lekármi prvého kontaktu a môžu veľa pomôcť ale aj nezvratne uškodiť . Beriem tuto debatu na tému FiP z mojej strany za uzavretú .


tak ak nie si odbornik, tak si to nastuduj, napriklad co znamena CHA2DS2-VASc skore, to nieje spekulovanie, to je otazka EBM… nie som obvodak, ale vazim si ich, zaroven poznam x negat prihod s frajermi z OAIM/RLP, to ale neznamena, ze ich budem vsetkych hejtovat
01.03.2023 - 17:12:16
00
Cauko ddemo, len par mojich neodbornych postrehov po skusenostiach s roznymi kardiologickymi vysetreniami a konzultaciami:

1. Podla mna ak je afib trvala/potencialne nebezpecna a medikamentozne sa nic nelepsi, tak je mozno na mieste zvazit ablaziu (specialne ak sa robi cez kateter co je iny level ako otvorena operacia srdca s mimotelovym obehom), NUSCH ju robi samozrejme. Otazka je samozrejme ake su indikacie, a ako to preplacaju zdravotne poistovne, to je jedine, co to moze zastavit

2. Ja by som sa moc neprepinal na tvojom mieste, fajnove arytmie dokazu byt smrtelne ale neviem samozrejme ziadne podrobnosti o tvojom stave

3. Ak ablazia nie je momentalne na stole, zacal by som tlacit na to, preco momentalne lieky nefunguju (uzivas antiarytmika? ak nie, preco?) a tlacit na to (z mojej skusenosti bud lieky zaberaju +/- okamzite a maju viditelny efekt alebo nezaberaju vobec ale mozno len ja som divny)

Nie je to lahke (ja sam som na otazku, ci a ako mam sportovat dostal 4 rozne odpovede od 3 roznych kardiologov a 1 sportovej doktorky (preto mam k medicine a celkovo zdravotnictvu dost vlazny vztah lebo mi to pripomina skor alchymiu/vestenie z kavy, max. nepresnu statistiku ako exaktnejsiu vedu)

Ja by som sa ale riadil na tvojom mieste lekarmi a liecbou, u ktorych ta liecba zabera a predikcie sa vyplnaju ale rozhodne to bude treba riesit IMHO.
Ak liecba nezabera a nie si stabilizovany do takej miery, ze ti nehrozi "nehoda" pri sportovani, tak treba byt asertivny a zistovat, co sa s tym da robit a ak nic, tak dostat velmi podrobne vysvetlenie preco.
01.03.2023 - 17:49:17
00
A kde ste prisli na to ze sa pretazujem..? Vsak trenujem viac menej vlazne a pre potesenie...
01.03.2023 - 20:30:05
01
ddemo ja mám zdravotné problémy z práce s epoxidom…únava je tiež jeden z nich. Epoxid má veľmi negatívny vplyv na pečeň…
01.03.2023 - 21:37:22
00
ddemo: Vychadzam len z par udajov co si postol, kde to zrezem dole, stale ti vychadza tepova frekvencia cca 180/190/200 bpm, oprav ma ak sa mylim. Neviem ako dlho ides na takuto intenzitu pocas vyjazdu/pretekov/whatever ale pri arytmiach mat srdce na 90-100% vykonu dlhsie ako chvilu nie je nic moc... Ale vychadzam len z par udajov co si poslal, netusim ake mavas avg HR a uz vobec nie ako to preratam vzhladom na arytmie...
01.03.2023 - 21:45:15
00
Cyklotron... To su maximalky na tych zopar pretekoch.. v stupaniach.. A aj to s otaznou presnostou merania. V klude mam 55, rano aj 45. V noci najnizsie zaznamenane 31... Ked beham doma 7 km okruh ( biac menej na pohodu tempom 5:45 km) je to niekde okolo 160-180... A to vobec nemam pocit ze hrotim.
01.03.2023 - 21:53:08
00
Tak potom ok len si dávaj pozor 😊
01.03.2023 - 22:41:40
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Športové hodinky)
keyboard_arrow_up