Nosite na bike slnecne okuliare?
Ano vzdy, ci je slnecno a ci zamracene. 74% [ 815 ]
Ano, ale iba ked je vonku slnecno. 11% [ 120 ]
Podla nalady, nepovazujem to za nevyhnutnost. 7% [ 79 ]
Nie, okuliare nenosim. 8% [ 92 ]
Celkový počet hlasov : 1106
Pri každých okuliaroch musíš vedieť, čo kupuješ a do akých podmienok, pretože tie sklá sa diamterálne líšia a keď som bola v uvexe v BA, podniková predajňa tak som tam hodinu skúšala všetky okuliare a po jednom s nimi chodila von a kukala sa na slnku na trávu, cestu, oblohu a teda naozaj musím povedať, že výber bol náročný. Ten ich CV - colorvision je super, ak trafíš správny z troch, vtedy mali tri, teraz neviem a aj ten ich V variomatic fungoval. Podľa mňa je tá ich optika skvelá, naozaj sa cez ne pozerá dobre, rámiky sú ľahučké, v takom stredne pútavom dzajne, čo mne osobne vyhovuje viac, keď okuliare nevyzerajú kozmicky ale polocivilne. Ja by som zo skúseností nedávala uvex na nižšie priečky hitparád. Mám už asi 8 rokov jedny civilné s hnedým sklom a sú úžasné.
Rudy mám tiež :) mám od nich dvoje slnečné dioptrické a tiež sú super. Ich optika najmä na fotochrómoch je skvelá, má výdrž aj dobrý "reakčný" čas. Výhovou RP je dostupnosť náhradných dielov, náhradných skiel atď atď. Na Slovensku majú dobré zastúpenie a servis.
Myslím si, že ak pri výbere dobre trafíš typ skla na spôsob pouitia a terénu, tak nebudeš ľutovať ani jednu voľbu.
03.02.2023 - 09:12:18
04
Ako Uvexy mam tiez dvoje, ale polarizacne do auta a na turistiku do hor. Ale kvalitou optiky si myslim, ze RP je na tom lepsie.
03.02.2023 - 15:03:18
01
bliz alebo vif? ked chcem univerzalne okuliare na leto, aj na bajk aj na turistiku..idealne okolo 70e

popr. ktoru kategoria pri bliz-och je taka univerzalna? dvojka?
26.02.2023 - 17:53:04
00
lear1 napísal:
bliz alebo vif? ked chcem univerzalne okuliare na leto, aj na bajk aj na turistiku..idealne okolo 70e

popr. ktoru kategoria pri bliz-och je taka univerzalna? dvojka?


Kategória filtra skiel ti udáva iba priepustnosť svetla v percentách alebo ich rozsahu, ktorá sama o sebe nie je jediným faktorom, čo ovplyvní to, ako budeš vo finále cez okuliare vidieť. Dôležité je aj sfarbenie skiel, lebo v Cat2 môžeš mať hnedé, žlté, ružové, modré, fialové,... Al ehej, všeobecne sa dá povedať, že dvojky sú také uni, ako píšu Cat2 = ☁☀ Increase contrast great for bright days, allround. LT 18-43%.
07.03.2023 - 17:37:33
00
Caute, potrebujem sa poradit. Akurat mi dosli okuliare Bliz Fusion Matt White so sklami Smoke / Red Multi. Okuliare ako take su pecky, sedia perfektne ale co mi trochu vadi je farba svetla, ktoru prepustaju a to konkretne - vsetko zafarbuju dost vyrazne do modra. (Dnes je pomerne ostry slnecny den). Tieto okuliare som si kupil primarne na cestnu cyklistiku s ktorou zacinam a teda nemam tu ziadne skusenosti ako napriklad jazda v roznom pocasi, svetle atd.. Otazka znie, ci ma vobec nejaky prakticky vyznam aby okuliare farbili okolity svet na modro? Subjektivne sa mi totiz teraz sa silneho slnecneho svetla na svet pozera ovela prijemnejsie v najlacnejsich decathlon turistickych okuliaroch kde vidim vsade krasne teple farby ako v tychto zobrazujucich vsetko na modro... Vdaka za postrehy z praxe. Podla toho sa rozhodnem ci si ich necham, objednam ine skla alebo cele okuliare vratim.
16.03.2023 - 14:04:33
00
Za mna bez ohladu na to co su skusenosti inych. Ak to tebe vyslovene vadi tak to treba vratit a skusit nieco ine. Na cestu vedia byt obcas velmi prijatelnym riesenim fotochromaticke skla (ale zazil som uz aj take co mi vadili) - vacsinou ale vyssia cena.
16.03.2023 - 14:26:54
00
Fotochromaticke okuliare su podla mna vyhodene peniaze, casom stmavovanie prestane fungovat. A je jedno ci su to sunty za par eur alebo drahe Oakley. Vlastna skusenost. Fotochromaticka vrstva je nanesena na sklach a odvetrava tym straca na funkcnosti. Na cestu mam Oakley Radar EV so sklom Prizm Sapphire alebo Prizm Road. Ci je zamracene alebo svieti slnko bikujem len z okuliarmi. Len do dazda mam Oakley Radar s cirim sklom. Bliz sa mi pacili ale nesedeli mi. Dokonca aj dioptricke okuliare mam ram od Oakley a nebol vobec drahy cca 80€ . Eyerin.sk ma siroky vyber a v akcii su aj dobre ceny porovnatelne zo zahranicnymi shopmi. Napr bola zlava 20% pre poistenca VSZP
16.03.2023 - 15:01:12
00
Mas dioptrie lakko? Lebo ak nie tak to nepochopis. Ked zapadne slnko tak si zlozis okuliare a ficis dalej. Ale ja ked si zlozim okuliare neuvidim ani prd a dalsie cire so sebou urcite nosit nebudem. Preto je jedinym riesenim fotochromatika.
16.03.2023 - 15:07:54
00
lakko Co to znamena "casom"? Oakley fotochromy mam asi 3 roky a stmavovanie funguje stale. Tak ze s akou zivotnostou asi tak este mozem pocitat...
wisdom Uplne cisto nahodou, nie je na tom skle nejaka folia proti poskriabaniu? Priehladna a sfarbujuca do modra? Mne sa tak stalo, ze som si k Siroko ramu doobjednal zlte sklo a ked prislo, tak som ho skoro vyrazil, lebo sfarbovalo do zelena a zaroven trochu rozmazavalo. Az po chvili som si vsimol, ze sa z boku kusok cohosi odlupuje, potiahol som a stiahol som z toho ochrannu foliu.
A ked som pri tom, Siroko ram po asi 4 rokoch dosluzil a praskol nad nosnikom pri nasadzani. Vela som ho nepouzival, v podstate len kym som nekupil Oakleye a potom uz len s cirim sklom na jazdenie do prace za tmy a na indoor. Ked si spomeniem na to ako rychlo a ako velmi som doskrabal prve sklo, je to proste lacny sunt...
16.03.2023 - 15:37:42
00
bubbic napísal:
lakko Co to znamena "casom"? Oakley fotochromy mam asi 3 roky a stmavovanie funguje stale. Tak ze s akou zivotnostou asi tak este mozem pocitat...

Po styroch-piatich rokoch intenzivneho pouzivania (bike, beh, aj bezne nosenie) sice skla stmavnu ale uz len nepatrne, takze na priamom slnku su nepouzitelne. Pokial boli skla nove stmavli totalne do cierna. Su to Oakley Flak 2.0 XL
16.03.2023 - 17:34:07
01
bubbic - To som pozeral ako prve.. neni tam ziadna folia.. teraz som ich bol skusat poobede. tie okuliare ma normalne seru.. fakt sedia velmi dobe a aj po vizualnej stranke su to uplne topky ale ozaj sa cez ne neda pozerat... idem ich rovno vratit.. dnes krasny zapad slnka ale cez tie Bliz Fusion okuliare cely krasny zapad vypadal len ako vyblednuta namodrala pseudoziara.. akoze normalne tie okuliare mozu sluzit ako simulator depresie :D este vzivote som cez absolutne ziadne slnecne okuliare nevidel tak hnusne farby. a co je na nich este horsie je, ze miesto toho aby aspon zvysovali kontrast tak kontrast, naopak, dost vyrazne redukuju... prave som narazil aj na toto video - https://youtu.be/gO6GqjLUwx4?t=90 takze za mna ak dakto nad tymto dakedy bude rozmyslat, tak sa spytajte sami seba ci chcete kukat na modry svet bez farieb a kontrastu..
16.03.2023 - 18:53:43
01
Vráť ich a basta….inak nechápem keď niekto kupuje takú špecifickú vec ako prilby, okuliare, tretry bez vyskúšania. Hlavne že je to lacné. …Vlani som napr skúšal tretry Shimano v Oslanoch a nesadli mi žiadne napriek veľkému výberu modelov aj čísel čo mali
17.03.2023 - 11:15:36
01
mne tiez Shimano nepasuju ziadne. co sa tyka okuliarov, objednal som si troje teraz na bezne nosenie a vybral som si jedny ktore si necham. povodne mali byt 4 no jedny uz nemali skladom. to su veci co ti vyslovene musia sadnut a kompromis nepripada do uvahy
17.03.2023 - 11:32:20
01
Uplny suhlas, okuliare som mal doma naposledy 5 a vybral najlepsie, tretier som na jesen objednal 9 a vratil vsetky ? nalsedne som medzi inymi 2 trafil jedny.
17.03.2023 - 12:44:06
00
Modré sú super na sneh, ja v zime už vyše 10 rokov nosím lyžiarske modré :) nedávno som mala načervenalé Giro a dosť zle ale v modrých vidím sneh aj v tieni aj na svetle - každá farba má svoje využitie ale nie každému vyhovuje. Neznesiem žlté okuliare v absolútne žiadnych svetelných podmienkach ani prostredí. Červené alebo hnedé mi vyhovujú najviac a sivé/čierne tiež nemusím. Rovnako som rokmi zistila, že nie som fanúšik fotochrómov, jediné,ktoré boli super boli červené fotochrómy uvex ale už ich prestali robiť. Inak neviem, všeobecne to pomaly bledne :) to už radšej obyčajné dioptrie
17.03.2023 - 12:49:52
00
keyboard_arrow_up