Ako napoveda tema, vyberam(e) bicykel pre zenu - hardtail.

Predbezna volba padla na: Grand Canyon 7 WMN https://www.canyon.com/en-sk/mountain-bikes/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon-7-wmn/2618.html?dwvar_2618_pv_rahmenfarbe=TQ%2FSR

Alebo potom drahsi GC 8: https://www.canyon.com/en-sk/mountain-bikes/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon-8-wmn/2620.html?dwvar_2620_pv_rahmenfarbe=WH%2FMC

Z tej osmicky je uz len Sko, to zistim cez tyzden ci je to vyhovujuci rozmer.

Nejake nazory, napady, komentare? Usetrit nejaku stovku ci priplatit? Alebo nieco ine?

Dakujem za kazdu spravu.
18.03.2023 - 21:10:48
00
Nehladal by som nutne WMN kusky, je to pri HT uplne jedno. Pozri nieco co ma akceptovatelne farby pre zeny v tunajsich obchodoch, potom v nemecku.
GC7 ma len normalny naboj, co robi 30x11.
19.03.2023 - 04:49:25
01
A kde a ako sa na tom bude voziť, aké využitie, terén atď. Medzi týmito je hlavný rozdiel vo vidlici a v pohone. Pre úplného rekreanta je rozdiel nerozpoznateľný, brzdy brzdia radenie radí a vidlica pruží/tlmí a vyberie si krajší. Ja by som napríklad chcela radšej pohon komplet Shimano ako Sram SX. Oba bicykle sú dobré, treba vybrať vyhovujúcu veľkosť ale presne ako sa píše vyššie, tie bicykle pre ženy sú také otázne. Rozdiely v postave sa nedajú zovšeobecniť a každý človek má inak dlhé ruky, nohy, trup, prsty, šírku panvy a má iné jazdecké schopnosti a aj keby bolo dvaja rovnakí, tak možno každý preferuje niečo iné.
19.03.2023 - 13:21:34
00
racecar
ja som kupovla cca 2 tyzdne dozadu, pocas Canyon vypredaja. Vzali sme pansky GC 7 a damsky GC8. Obidva velkost M. To panske M mi je uz trosku nepohodlnejsie, inak by som vzala pre seba aj GC9. Mne ten damsky GC8 v M vyhovuje super. Vyska cca 175cm. Neviem ako si vysoka, ak menej, S by som sa nebala. To M je celkom velke.
19.03.2023 - 16:07:58
01
Treba si pozrieť aj geometriu, nielen písmená označujúce veľkosť. V tomto prípade sú tie dámske pri rovnakej veľkosti ako pánske kratšie. Majú iný reach, top tube menght wheel base,... Aj keď dĺžku sedlovej rúry majú napríklad rovnakú, majú inú stand over high, inak posunutý stred,...
19.03.2023 - 17:31:15
00
Mame nejake tipy?

Canyon ma predstavit modely az cez JAR a nie je to presne urcene.. a cakat mesiac-dva-tri sa jej nechce.

Dakujem
03.04.2023 - 13:22:54
00
No, len tie Canyony, ktoré ste si vybrali majú zdvih 120 mm a podobné dámske hardtaily okolo tých 1200 eur majú 100 mm vidlice, napr. Cube Acces ws slx alebo Scott Contessa Scale 940, okrem toho v ten cene nemajú teleskopky. 120 mm zdvih dámsky má SuperiorXC 899 W, tiež bez teleskopky. Potom máš pánske ako Orbea Laufey, s teleskopkou, 140 mm vidlica ale ceny okolo 1 500 eur alebo Giant Fathom 2 so 130 mm zdvihom aj teleskopkou za cca 1 400 eur. Treba hľadať. Kolegyňa si kúpila CTM Zephyr Pro a pochvaľuje si, 130 mm, teleskopka a cena okolo 1 300 eur.
03.04.2023 - 21:11:15
00
Viem se tie teleskopky v cenach okolo 1100 velmi nie su.

To ctm vyzera tiez v pohode.

A nieco taketo?
https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/damske/rock-machine-catherine-crb-20-29-damsky-bicykel-modraruzovastrieborna.html?itm_medium=forum#description
03.04.2023 - 21:20:23
00
Ak chceš dvojprevodník v karbóne 🤷
03.04.2023 - 22:00:51
01
Orbea by tiez vyhovovala. Cena 1400 +- autobus. Ram podla tabulky Sko (161cm).

Len neviem nakolko je rozdiel v zenskom vs muzskom bicykli.

A taktiez ci 29" kolesa nebudu velke.
03.04.2023 - 22:19:27
00
To sa nedá zovšeobecniť pretože každý výrobca robí bicykle inak a robí inu6geometriu a dáva inú kombináciu komponentov. Niekto nerobí obec dámske bicykle lebo rozdiely medzi mužmi a ženami v proporciach tela síce sú ale nedaju6sa zovšeobecniť a každý si má kúpiť bike aký mu vyjovuje. Ale však vyššie som písala aký je rozdiel medzi rovnakým pánskym a dámskym Canyonom... v geometrii. Dámske modely majú niekedy aj xxs a xs rám v ponuke, dámske majú iné sedadlá, užšie riadidlá lebo ženy majú všeobecne užšie ramená atď.... ja mám skoro meter osemdesiat, nie som dobrá cieľová skupina na ženské bicykle ale chápem, že 160 cm vysoké hľadajú malé a obratne bicykle so zníženým rámom aj keď niektoré pánske trailove maju dosť zníženú hornú ramovu rúru na rozdiel od XC modelov. A teda chceš 29 palcové kolesá pri tej výške či 27,5? A kde na tom bude jazdiť že ten zdvih aký chce... možno jej 100 mm bude stačiť. Každopádne si myslím, že na internete to nevyriešis a čím menej sa niekto vyzná v geometrii a jazdných vlastnostiach, tým skôr by mal ísť rôzne bicykle skúšať do predajne aby si vytvoril obraz o tom, ako ktoré sedia. Teda aspoň si na ne sadnúť a ísť hore dole par metrov pred obchodom. Tak sa najlepšie hodnotí dobrý tvar a veľkosť rámu aj kolies.
03.04.2023 - 22:35:41
10
Hello, tak sme to zvazili a nejak sa rozhodli co chce(me).

Budget do 1500 eur (menej - lepsie), nemusi to byt nutne 2023 model. Velkost postavy 161 cm - takze ram zvacsa Sko.
Jazdenie nebude nijak narocne, takze podla mna netreba 3" siroke kolesa a 200mm zdvihy. Skor rozbite cesty, kamene, hlina, kopce.. klasicky. Aby sa na tom lahko jazdilo do kopca aj z, uvolnenejsi posed.
04.04.2023 - 09:15:04
00
racecar napísal:
Hello, tak sme to zvazili a nejak sa rozhodli co chce(me).

Budget do 1500 eur (menej - lepsie), nemusi to byt nutne 2023 model. Velkost postavy 161 cm - takze ram zvacsa Sko.
Jazdenie nebude nijak narocne, takze podla mna netreba 3" siroke kolesa a 200mm zdvihy. Skor rozbite cesty, kamene, hlina, kopce.. klasicky. Aby sa na tom lahko jazdilo do kopca aj z, uvolnenejsi posed.


Moja polovicka ma takmer rovnaku vysku a vlani sme kupovali toto, vel. S 27.5
https://www.liv-cycling.com/sk/tempt-0

Kriterium c.1 bol dizajn:)
04.04.2023 - 10:04:03
02
Tento som tiež pozerala ale zmiatol ma ten zdvih, to je ďalšia vec, že tie dámske bicykle sa zväčša robia s predpokladom, že "však tie ženy sa len tak bicyklujú hore dole a nejazdia, tak ten základ bude stačiť" a potom až také, že za niekoľko tisíc a práve táto kategória medzi 1 000 a 1 500 eur je zastúpená síce v dostatočnom počte modelov ale všetky sú viacmenej na jedno kopyto. Teda keď som to večer tak študovala akukala ponuky výrobcov, tak sa mi to tak zdalo. Ja napríklad vidím rozdiel aj v menej extrémnch rozdieloch a nemusím mať 100 alebo 200 MM zdvih na DH ale aj 100 a 120 mm je pre mňa rozdiel, vážne, teraz však ide o to, či to aj tvoja žena alebo teda tá osoba, ktorá si vyberá bike bude tiež vedieť rozoznať alebo jej to bude jedno, lebo chce hlavne pekný :) a či jazdí na bicykli so systémom pohonu Deore alebo Sram SX jej to jedno, lebo však servisovať si to sama nebude a hlavne, že jej to preradí. Čo aj preradí. Tak v tomto ohľade chápem. Plášte sú pre mňa po brzdách druhý najdôležitejší komponent, pretože sú jediný stičný bod bicykla so zemou a najmä na hardtaile je trakcia veľmi dôležitá, ale zas je to "spotrebák" a proste to vymeníš. Troj palcovú šírku na takýchto bicykloch ani nenájdeš.
S tým Canyonom si nasadil latku v problematike cena/výkon vysoko a ťažko sa za rovnakú sumu hľadá bicykel, ktorý ponúkne rovnaké komponenty a vlastnosti. Opäť platí, že podľa mňa je teleskopka najlepší vynález od odpruženej vidlice, lebo to nenormálne zvyšuje komfort a bezpečnosť jazdy. Už len to, že si na semaforoch dám dole sedlo, nech nemusím balansovať na špičkách, lebo však ja na biku na zem nedosiahnem, teda ledva ledva .... ale tak sedím dobre :) A teda teleskopka značne uľahčuje aj nastupovanie, lebo si dáš sedlo dole, rozbehneš sa a dáš sedlo hore a už točíš pedálmi v optimálnej jazdeckej pozícii. Každopádne, mnohé tieto bicykle okolo 1 300 eur síce nemajú teleskopku v cene ale majú prípravu na vnútrom rámu vedený bowden. Sedlovku kúpiš za cca povedzme 300 eur, máš tip na vianočný darček :) lepšia ko kabelka alebo voňavka alebo mixér na smoothie :)
Tak som zase pri tom, že sa ťažko radí. Vyselektuj si tri modely a gúgli, kde ich nájdeš najpacnejšia. Ale POZOR s veľkosťou, vždy kukaj tabuľky. Mala som bicykel Santa Cruz Hightower L a teraz som manila za Propain Hugene a ten mám M, pritom sú rozmerovo takmer úplne rovnaké :)
04.04.2023 - 14:02:05
11
Teleskopka je dnes už viac menej nutnosť a bežne sa kupuje od 150 do 250€. (len tak, aby si tušil, že kde sa hýbeš)

Moc lepší bike ako ten Canyon asi nevymyslíš.

Môžeš skúšať napríklad Radon za výrazne menej peňazí, ale zase iba v NX a so základnou Judy.
https://www.bike-discount.de/de/radon-zr-lady-8.0-1 a neviem nájsť, či má prípravu na teleskopku
04.04.2023 - 14:44:11
00
keyboard_arrow_up