Nabuduce namiesto konstruktivnej kritiky vezmem lopatu a prerobim miesto podla seba. Potom tu nechcem citat ziadne pindy k tomu.
11.05.2023 - 13:08:54
01
ked sa k tomu nepriznas tak nebudu :)
11.05.2023 - 13:13:25
00
Scarinko: pesiaci mohli mat easy chodnik vedla zvaznice, toti je zbyticne predlzenie
Ti co maju problem s KH,budu mat aj s tymto uzkym
Nemyslim si,ze toto bol dovod,ten realny

Foobar: vidus,sam si si nasiel potvrdenue,ze to tak nebolo :)
11.05.2023 - 13:13:45
00
k obchvatu KH: ano je to na par miestach velmi problematicke sa vyhnut aj ked zoatupia protiiduci z biku ( zazil som, zostupil som) ale bolo by skoda to rozsirovat a robit z toho dialnicu, nehovorim uz o tom co to bolo roboty rucne zarezat. Hold moze sa stat ze niekto bude musiet aj zacuvat :) ked sa stretne na zlom mieste. Mne sa podarilo na dvoch miestach vyhnut zosadnutim z biku. Ohladuplnost tu bude mimoriadne ziaduca, bohuzial v poslednej dobe som V MK zazil opacny trend, aj zo strany Bio bikerov, nielen e bikerov.
Je to o ludoch, a obraz spravania ludi je asi obrazom celkovej situacie u nas.
K trailu nad Racou ( maze mi nazov :) ), neviem ci Laco spravil dobre ze to tu dal, lebo niektorym je to ako cervene sukno pre byka just si tam ist zajazdit nez to zrusia :)) a pripadne sa natocit na youtube. Je to tam aspon 2 roky ked nie viac, akurat ze tie northshor prvky tam snad boli len 1 mozno 2 a v mensom rozsahu + jeden dost velky dreveny drop , Podla mna zbytocne na seba upozornili stavitelia pridanim dalsich drevenych prvkov, este aj tabulka, no neviem ci to bolo nutne. Je tam zaujimava pasaz na tych skalkach, skoda ze sa to nenaslo a nedalo pripojit k ofiko trailu Banik.
11.05.2023 - 13:42:25
01
lto napísal:
Scarinko: pesiaci mohli mat easy chodnik vedla zvaznice, toti je zbyticne predlzenie
Ti co maju problem s KH,budu mat aj s tymto uzkym
Nemyslim si,ze toto bol dovod,ten realny

Foobar: vidus,sam si si nasiel potvrdenue,ze to tak nebolo :)

Ja to hore s mojim bikom nedam a toto dam takze ja som ten pripad ktoremu to pomohlo.
11.05.2023 - 14:13:17
00
Mna len udivuje ako uzitocni idioti/pomocna lesna straz/aktivisti prip. si doplnte co vyhovuje, dokazu znicit pracu a radost druhych. Ja som poslednych 10-15 rokov nevedel, ze je rozdiel medzi ilegalnym a legalnym trailom. Proste bol trail v lese, a vacsinou si vedel najst svoju "tichu" koexistenciu s "autoritami". Bohuzial sme narod aky sme, a aj toto pekne demonstruje, ako to u nas (ne)funguje.
11.05.2023 - 15:30:43
11
:facepalm:
11.05.2023 - 15:44:02
00
Plazzer ilegalne traily sa demoluju v kazdej krajine kde platia zakony, aj nedaleko Whistleru - to nie je "nasim narodom", to len ty mas pocit ze les je holubnik

https://vancouverisland.ctvnews.ca/crd-removes-unauthorized-mountain-bike-trails-at-mount-work-1.4940590
11.05.2023 - 15:51:42
00
tak ale tam to už dost s tou ilegalnostou prehánajú. Čo je vlastne aj problem Ba. Len škoda,že kopec nezmyselných uhladených cestičiek sa jazdit bude a takýto skvost sa musí zrušiť.
11.05.2023 - 16:09:23
02
Tiez nechapem ze pri tych vsetkych absurdnostiach co sa daje v lesoch okolo BA (a vlastne na celom slovensku) si este "spravcovia" lesa budu davat ultimata na nejaku rokmi vyjazdenu cesticku v lese a "vyhrazat" sa cyklistom ze ak nebude po ich tak nebude vobec nic. Neskutocne.

Pred par dnami som sa vratil z madeiry (asi viete vsetci velmi dobre o aku bike lokalitu sa jedna). Maju tam jeden "legalny" trail na celom ostrove. Ostatne vsetko ilegal. A vsetci tam funguju uplne v pohode.
11.05.2023 - 16:12:56
02
Oni by tiez inak spievali u nas keby boli plateni podla cestovneho ruchu 😁
11.05.2023 - 16:36:46
00
Pani, morca to dobre odhadol, ja som už dlho na heatmape videl že v danej lokalite je ilegal ale som ho obchádzal, dnes som sa ale hecol a šiel som to zhodnotiť.
Mám z toho rozporuplné dojmy, poneac mi nejde do hlavy spojenie enduro a slopestyle v jednej lajne, napriek tomu, keby bola možnosť vymeniť to s Baníkom tak by som bol za ... zaciatocny ns je bomba imho ... Na druhej strane veľká väčšina trailu je sa nedá zrušiť, tie kamene sú na svojom mieste miliony rokov ;-]
11.05.2023 - 17:19:51
00
samozrejme v lokalite ako Squamish a pod je trailov kategórie double black diamond a rôznych PROline neskutočný počet. Ak to majú všetko legálne, tak je možné, že už netolerujú ilegál a ani nevidím dôvod stavať v takejto lokalite ilegál. V okolí BA čo tak pozerám je zopár krásnych trailov - s legálnosťou neviem ako na tom ste, ani ma to moc nezaujíma. Ale keď už je možnosť mať pekný ilegál, tak si tam na seba hlavne nebonzujte. Osobne si myslím, že na spomínanom traile niekoho najviac nahnevali tie nastavené lavičky. Trail v lese sa dá krásne postaviť v statuse ilegál aj bez lavičiek. Využívajú sa len prírodné prvky, niekde sa urobí nejaký nábeh, vybrzdia sa kvázi klopenky..... Šírka trailu samozrejme čo najužšia - kto sa nevie zmestiť nech tam nejazdí. Tieto traily aj v prípade keby mal niekto problém, tak ak sa prestanú jazdiť, tak príroda si s nimi poradí za pár mesiacov a potom už nik ani nevie, že tam niečo bolo.
11.05.2023 - 18:36:00
02
Najkrajsi nortshore bol pri malom kamenaku a veru ,priroda to zlikvidovala . Bol aj nad Zeleznou, tiez uz z toho nic neostalo. Neviem co komu vadia lavicky. Klopenky asi vladnu, dnes som nasiel, ze ich uz porobili pri Dunaji :o Jediny kopcek, co ma 4m na vysku , aj tam to musia dat :D
11.05.2023 - 18:44:01
01
Ono je to s lavičkami tak, že kde trail vyžaduje lavičku by som sa jej nebránil, ale dvíhať trail nad terén ak tam nie je močiar, alebo iná prekážka je v podstate na ilegále kontraproduktívne. Narobíš sa s tým a realita je taká, že treba rešpekovať správcov lesa a poľovníkov, keď prídu ťažiť a celé to zničia, tak sa na to nedá hnevať. Zjazd po skalnom rockface absolútne nikomu nevadí, ale keby som takéto mostíky nastaval, tak by bol prúser :) Klopenky myslím akože také, že si v odklopenom úseku postupne nabrzdíš taký mantinel na boku. To je klopenka pre mňa. Tie 1,5m vysoké nasypané valy by som ja do lesa neťahal. Napríklad na Branisku sú také rokliny cez ktoré ide lajna - klopenku netreba, stačí tomu len riadne páliť - to sú podľa mňa TOP traily perfektne zasadené do prírody.
11.05.2023 - 18:56:10
02
keyboard_arrow_up