juju_pepe napísal:
sten-tntcrew ake konkretne cvicky cvicis?

Mam ich asi 7 z SM systemu.Neviem,mam ti ich opisat?😀Na youtube je vela ukaziek ako cvicit,ale podla mna,najlepsie nech to cloveka nauci nejaky odbornik.Potom uz doma sam.
11.02.2022 - 07:15:53
00
Opísať nemusíš, stačí názov cviku, alebo mierny opis, to ďalšie by som si našiel na YT, ako píšeš. Vďaka
11.02.2022 - 09:14:21
00
Tu je take zakladne video,ale este raz opakujem,najlepsie sa to nechat naucit odbornikom,nech si clovek este viac neublizi.
https://youtu.be/m4VAGiMV5jM
11.02.2022 - 10:29:01
10
FeroR napísal:
Urcenie nespravnej diagnozy je zial skoro standart.
Cely tyzden sediet a cez vikend 10km nestaci.
Skus denne 3-5km, alebo cvicit SM system.


no takto - okrem toho davam denne 3km minimalne (cesta z a do prace peso), tych 10km vikend pisem ako max zataz, ktoru davam, ale tipujem, ze to byva aj viac...

dotaz znie, ci chodenie moze vyvolavat bolest sedacieho nervu viac ako sedenie, lebo takto to u mna proste je a nechapem tomu... dokonca ked som aj viac cvicieval, tak ma to aj viac bolelo. povedal by som, ze teraz prakticky ani necvicim a nemam bolesti. bolieva ma to len ked sa exponujem zatazi vo forme dlhsej chodze (turistika), inak OK. takze prestavam tomu totalne rozumiet, ci cvicenie ma vobec nejaky zmysel pre mna
11.02.2022 - 13:13:08
00
Chod na krv a aby Ti skontrolovali aj CRP.
11.02.2022 - 14:46:55
00
Ahojte,poväčšine chlapci,ako som tak čítala.
Trošku oprašujem túto tému.

Nakoľko už xy rokov mám problém s krčnými stavcami,už ozaj presne neviem ako dlho to je.

Aby sa mi nemálilo,od pondelka sa mi pridružili bolesti chrbtice v driekovej časti. Jednoducho ma seklo pri vyberaní prádla z koša.

Na túto tému som narazila až teraz,netušila som,že tu niečo takéto je vytvorené a ako som to tak lustrovala,je vás ti dosť,čo máte problémy buď s vrchnou alebo spodnou časťou chrbta.
18.05.2022 - 18:10:34
02
trosku k tejto teme,,,
https://www.yedoo.eu/cs/clanek/jizda-na-kolobezce-pod-drobnohledem-fyzioterapeutky-8afTWX
20.05.2022 - 09:07:55
01
"Platničkári" zo Žiliny a okolia, ak tu nejakí ste.... dáte tip na schopného fyzioterapeuta? Alebo aspoň nejaké všeobecné skúsenosti...?
31.05.2022 - 22:03:11
00
Dual sport ZIlina ... tam aj poziciavaju kolobezky prv nez si vyberies aku kupis... :) Ja viem ze to nie je fyzioterapeut, sorry za OT, ale
mozno ked tam zajdes ho po lete nebudes potrebovat. Je tam mensia kolobkova komunita a 15.9. mame pred polmaratonom aj vlastne preteky - pridi pozriet
01.06.2022 - 05:15:16
02
Pajo16..mna dali dokopy v ZA, konkretne rehabko.sk...s podcitivim cvicenim som uz v plnej zatazi...samozrejme treba si davat pozor co a ako dvihat..to uz mam zafixovane v hlave..a hlavne cvicit kazdy den..trva mi to dva krat po 10-15 min
01.06.2022 - 21:38:13
00
Som sem nehodil update od juna 2021.
Nasiel som si inu neurologicku a dosiel som k nej seknuty v hrudnej a krcnej chrbtici, s tym, ze mam este problemy s bedrovou.
Urobila mi MR od krku az po rit. Jasne, chrbtice nebola zrovna jak od kojenca, ale povedala, ze moje nalezy mi nejamu robit take problemy.
Dala mi obstrek, nech ma odblokuje a napisala mi ziadanku na reumatologiu.
K reumatologicke som prisiel jak paragraf. Zacala ma vysetrovat, pozerat nalezy, ze som mal znamky sakroiliatidy na SI, ze mam napriamemu lordozu, napriamenu kyfozu, napriamenejsiu cervikalnu lordozu.. (za 2r od posledneho RTG na moj vkus vela zmien) a ked sme sa dostali k mojej psoriaze, tak sa zastavila, prestala pisat na pc, pozrela na mna a povedala, tak sme jasny :D
A skoncil som na papiery s AS (ankylozujúca spondylitída), ci to je to alebo psoriatická spondylitída je vlastne jedno.. liecba je rovnaka.
Momentalne som na tom fajn.. Ale je zo mna chodec, este v aute dam tak 2h jazdy, ale to je vsetko.. kolobezka velmi rekreacne, bike ani 5 minut.
Lebo si tak vydrazdim sedaciu kost a tie slachy a burzy, ze si 2 tyzdne nesadnem ani do kresla.
Takze tak, sportu zdar. :)
10.05.2023 - 20:39:40
22
Ktore stadium?
Ja mam AS V.
Mas dve moznosti:
1. napchavat sa chemiou vratane biologickej, co Ti to pomoze trochu zmiernit, ale aj fajne vela vedlajsich ucinkov.
2. nenechat sa oklamat doktorom a dat sa na AIP dietu a dalsie veci. Vies byt do konca zivota takmer, ako zdravy. Viac na FB v skupine “reuma alternativne”.
Drzim palce👍
11.05.2023 - 17:01:24
00
Neviem, ktore stadium.. Nic vazne asi zatial, tela stavcov mam ok.. len trochu chytene bedrve klby, SI klby, atd..
Momentalne dlhodobo beriem Movalis, vedlajsie ucinky nejak nepocitujem. Kvoli psoriaze som uz na diete roky :)
Ale vlastnej diete, lebo napr. ja musim vylucit aj kokosove mlieko a fermentovane (kvasene) veci.
Ja som si uz precital za 17 rokov tolko zazracnych receptov, kt. si tak odporuju az to je smiesne.
Pritom ziadna studia nevie potvrdit, ze zlepsenie pochadza zo stravy, lebo recidiva moze prist sama od seba, alebo len zlepsenim psychiky.
Co uz som si sam parkrat zazil, ze recidiva prisla.
11.05.2023 - 17:20:42
00
Predtym si napisal toto “Ale je zo mna chodec, este v aute dam tak 2h jazdy, ale to je vsetko.. kolobezka velmi rekreacne, bike ani 5 minut.”
A teraz pises, ze nic vazne.
OK, ked si myslis, ze Ta lieky z toho dostanu …
Vitaj v skupine! Popozeraj starsie prispevky.
11.05.2023 - 17:33:20
00
nic vazne myslim v kontexte deformity kosti..
Eliminacnu dietu uz v podstate mam.
Ziadne cervene maso, alkohol, koreniny (cili, peper, atd), lulkovitu zeleninu, konzervovane zradlo, cokolada..
U mna v tom najvacsiu ulohu zohrava stres.. ale to sa neda len tak vysadit, ako paradajky z jedalnicka :D
11.05.2023 - 17:39:25
00
keyboard_arrow_up