Na stres jednoznazne CBD.
Ja ho kombinujem aj s CBG.
Vyskusaj denne uzivat omega 3 s vysokym EPA.
A na biku pozor na ofuk, treba sa dobre obliect.
11.05.2023 - 18:48:07
00
Tato zena sa vyliecila z psoriazy za pomoci stravy. Uz som videl tolko pripadov s roznymi chorobami, ktore sa vyliecili za pomoci carnivore stravy, ze uz nepochybujem o jej benefitoch.

thumb_up0thumb_down
11.05.2023 - 20:49:06
10
Si si isty ze fakt jedla len maso cely rok?
11.05.2023 - 21:51:18
00
Carnivore a AIP su velmi podobne diety.
Psoriaza a reuma taktiez pribuzne choroby.
Ja som si na sebe vyskusal, ze to funguje.
11.05.2023 - 21:58:47
00
No neviem, absencia niektorych vitaminov, mineralov a vlakniny mi tam pride zasadna.
Ja nemam zlcnik, cize vnutornosti, smotana atd neprichdza v uvahu.
Dalej hovori, ze pila a zrala cukry. Mozno by sa jej to polepsilo aj bez tejto drastickej diety.
Vzhladom na to kolko brala ATB, musela byt splesneta zvnutra ako francuzsky syr. Tam dava zmysel vysadit sacharidy, kedze tie zivia tu candidu.
AIP mi v tomto pride podstatne vyvazenejsia, kedze tej diéte ide o zivu crevnu mikrofloru.
11.05.2023 - 22:17:11
01
V kvalitnom mase je vsetko potrebné. Vlaknina uz je prekonany mytus.
12.05.2023 - 06:52:02
00
priznam sa neviem si predstavit jest stale len maso, necitil by som sa urcite komfortne. ja si stale myslim ze jest mame pestru stravu a nie jednotvarnu. ked jem vsetko s mierou a mam pohyb nie je nutne drzat diety. a k tomu videu hore, nepozeral som ho a ani nemam potrebu, ale ak tam nie je lekarska studia potvrdena odbornikmi tak si mozem dat do videa cokolvek a tvrdit cokolvek.
Co sa tyka platniciek, bol som viac krat na ozonoterapii a idem opakovane, to ma zatial drzi od operacie a dokazem robit bezne veci a aj sportovat, teda okrem behu.
12.05.2023 - 07:16:57
01
Som tu spravne na badatelovi a modrom konikovi? Kde predavaju najlacnejsie savo? ;)
12.05.2023 - 07:52:42
03
Nie, si uplne vedla.
Nevyskusal si, tak nevies.

lacika_dnb ja som Ta posielal na reumatologiu uz pred dvoma rokmi.
Ale vtedy Ti ta rada prisla, ako od Badatela😉
https://www.mtbiker.sk/forum/trening-vyziva-zdravie/vysunute-platnicky-driekova-oblast-t40527-255.html
12.05.2023 - 08:10:28
00
Marinada napísal:
V kvalitnom mase je vsetko potrebné. Vlaknina uz je prekonany mytus.

Ktorý influencer ho prekonal? 😄
Mne vlaknina z ovosnych vlociek funguje dobre proti zápche, ale ze fakt dobre.

Mat dlhodobo čisto masovú stravu to zaváňa rakovinou čreva.

Fajn, ze naši predkovia jedli väčšinou mäso. Oni ho ale nemali 3x denne, skor raz, dvakrát za týždeň. A tiež sa dozivali polku toho co mi.

V ktorom masku nájdem napr vitamín C?
12.05.2023 - 08:39:21
00
FeroR napísal:
Nie, si uplne vedla.
Nevyskusal si, tak nevies.

lacika_dnb ja som Ta posielal na reumatologiu uz pred dvoma rokmi.
Ale vtedy Ti ta rada prisla, ako od Badatela?
https://www.mtbiker.sk/forum/trening-vyziva-zdravie/vysunute-platnicky-driekova-oblast-t40527-255.html


Nic take som ti tam nenapisal, ze si sarlatan.
Ja som si AIP precital. Tam je eliminacna dieta 30-90 dni.
Tu to pani dala rok.. Ked som dobre pocuval, nepovedala, po kolkym tyzdnoch doslo k zlepseniu, ani ci planuje pokracovat dalej v takejto diete.
Dat si na 4-6 tyzdnov takuto dietu, aby potom potraviny naspat nahadzoval v etapach a zistil, kt. vyvolavaju zapal a autoimunitnu reakciu. Tam vidim logicky zaklad. Asi sa do toho pustim.
12.05.2023 - 09:19:48
04
Daj potom vedieť co si zistil.
12.05.2023 - 09:31:50
00
Napisem vam moju skusenost. Ja som isiel ku neurologicke s tym ze ma dvakrat za rok sekne v krizoch. Inak som nemal ziadne bolesti ani nic vazne, chodil som na bike 2x do tyzdna a sem tam fitko vsetko ok. Neurologicka ma poslala na MRI kde mi zistili slaby bulging, 2 mm protruzia a 3 mm extruzia. Zakazala mi okamzite cvicit, bike proste vsetko iba choda a lieba injekciami, ich vypln bola plazma alebo nieco z krvi. Po dvoch injekciach som mal take bolesti ze som si zobral kartu a viac ku nej nesiel. Potom som chodil ku fyzioterapeutke, cvicil mckenzie a sm system. Stale mam problemy ze rano ked idem peso do prace mam bolesti v krizoch ziadny strecing mi mna to nepomaha. V pondelok som objednany do nemocnice ku druhej neurologicke, tak som zvedavi co mi povie ona. Kazdopadne dcera uz ma vek ze moze ist na bike do sedacku tak som si objednal e-bike a po troche zacnem opat. Drzte sa
12.05.2023 - 10:16:44
00
Ahoj ano, mam AS, ale tiez som mal protruziu platnicky.
Plazma podla mna nepomoze.. ved tebe tam nic nechyba, len mas velky tlak na disc.
Mne osobne mckenzie robil problem. Kedze stavec a panvu som mal v takom zobaciku, akoby som bol v zaklone a kazdy zaklon vyrobil neskutocny tlak na klby stavcov a este viac zuzil kanaliky na nervy.. Nerv sa najprv dostava do "soku" a myslis si, ze ti to pomohlo ale zachvilu sa ti odvdaci este vacsou bolestou.
Pri dobrom cviku a nastava ulava a pomalsi navrat bolesti do +- rovnakej urovne. Mne tak dobre robilo prevalenie sa cez fitloptu, kedy som si tie kanaliky otvoril, lopta robila protitlak na bruchu, cim nedochadzalo k lordoze a bol to velmi prijemny pocit.
Mne SM nepomohlo, lebo problem bolo slabe brucho, hoci Smisek to sam tvrdi v knihe, ze brucho je zaklad, tak ja som pri cviceni to brucho necitil, nech som ho zatahoval akokolvek.
5min. dychacie cvicenie, co robia zeny na diastazu po porode mi dalo viac.
Cize po 3/4 roku cvicenia SM som sa na to vykaslal a fyzio terapeutka mi konkretnymi cvikmi dala brucho za 4m dokopy. Zlepsenie som citil az po mesiaci cvicenia.
Dobru teoriu dava a Dr. Mcgill odporucam pozriet, pekne vysvetluje biomechaniku a ze nie vsetky cviky su zazracne a pre kazdeho.
Problem je jeden, bolest chrbta, priciny mozu byt rozne, preto neexistuje univerzalna metoda.
12.05.2023 - 11:23:40
00
no…tak som v klube aj ja..l4 l5 / l5 s1.
zaciatkom augusta jeden blby pohyb,potom dva mesiace zla liecba -samodiagnostikou - zapaleny sedaci nerv..lebo vsetko tomu nasvedcovalo…koncom septembra CT a potvrdenie vysunutia 2 platniciek..6 a 3 mm..mal som bolest krizov a pravej nohy..zaciatkom oktobra som zacal cvicit sm- zakladne cviky pod dohladom cvicitela a
koncom oktobra som zacal rehabilitacie (magnet,elektro,teplo,laser..) a hlavne cvicenia na stabilizaciu vnutorneho svalstva.12 cvikov.do toho aj individualky Sm a
po mesiaci poctiveho cvicenia sa citim ako “novy” clovek.su dni ked to boli(ale ani z daleka nie tak ako pred mesiacom) cvicim rano 20minut stabilizaciu a vecer 20minut smko.zo zaciatku nakviac pomahala chodza..denne som chodil tak 1-2hodky po lese.nasledne som upravil vstavanie.sedenie.chodzu.
posledne roky som sa venoval hlavne triatlonu,takze byt 3 mesiace bez pohybu a aktivity je nesmierne tazke.hlavne na hlavu…ale najviac ma mrzelo ze som sa nemohol venovat dcere tak ako som chcel.takze za mna je priorita dat sa dokopy tak aby som mohol s krpatou ist na nejaky easy bajk,korcule a pod..
od buduceho tyzdna chcem zaradit plavanie a od noveho roka bajk…tak uvidim ako sa to cele bude poberat.
drzte sa
30.11.2023 - 13:46:07
03
keyboard_arrow_up