Je to štandard všade vo svete. Nič nezvyčajné.
15.05.2023 - 10:18:29
00
Zubesuch napísal:
Na patronke som mal prestupovat na "nadvazujuci" spoj a na vsetko mi mal stacit 30 minutovy listok. No nestacil jeden autobus minutu meskal a ten, ktory som mal prestupit a v pohode stihat som nestihol.


Vidno, že nepoužívaš MHD pravidelne. Ak autobus meškal len minútu a aj tak si nestihol prestup, tak to nebol prestup, ktorý sa dal v pohode stíhať :)
15.05.2023 - 15:00:49
01
chapem... it's not a bug, it's a feature.
15.05.2023 - 15:08:09
00
čím dlhšie to budú v meste zavádzať o to to bude len horšie. parkovacia politika mal byť zavedená naraz a v celom meste.
15.05.2023 - 15:37:16
00
Tak moje zazitky s parkovanim v Bratislave maju nove pokracovanie.

Po poslednej anabaze sme sa poucili a uz som dokazal zaparkovat u navstevy bez problemov. Hodiny z navstevnickej karty, spravna zona, vsetko ok.
Vcera sme isli na navstevu znovu. Zaplatene 4 hodiny, vsetko v pohode, bavili sme sa.
Akurat, sme o siedmej pri zberani sa domov zistili, ze uz pipla notifikacia skoro pred pol hodinou. Pani domaca este pridala pol hodky, vsak hadam nas necvaknu.

Hmm, samozrejme, na okne uz bol oranzovy listok. :).
Nevymyslam si, ani neprifarbujem. Trafili sa do tej polhodiny, ked mi vyprsala platnost listka. Co uz.

Tak si pockam na list. Uvidime, kolko bude pokuta - nenasiel som ziadnu info, kolko ma to bude stat. Len to, ze pokuty su zo zakona. Neviem ani rozpatie - ci 20-200 alebo 50- 5000. (Tuto uz, dufam, prehanam).
Auto je tentokrat manzelkine, tak sa smejeme, ze je to jej vina. A samozrejme, hostitelka sa citi blbo, ze nam to chce platit, lebo si nevsimla notifikaciu.

Nejdem to nikde riesit. Ak bude fotka z obdobia, ked listok bol vyprsany, tak na to pravo mali. Dam vam vediet, ako som dopadol a kolko bola pokuta.

Len, ak niekto vie, kolko su pokuty za parkovanie, napiste to sem. Toto je dalsia vec, co som na paas.sk nenasiel.
05.06.2023 - 07:47:08
00
"Výšku pokuty za parkovanie určuje zákon, v tomto prípade je to 78 eur s možnosťou tretinovej zľavy za skorú úhradu."
05.06.2023 - 07:58:44
00
co mas co chodit v Bratislave po navstevach :D
05.06.2023 - 08:46:53
01
Presne tak. A este sa vyvazat autom. Piati. :)

user_id vdaka. Nepotesilo ma to, ale co uz. Mozes mi povedat ktory zakon a kde to je, ked si to uz nasiel ?
05.06.2023 - 09:06:04
00
Zákon o cestnej premávke, paragraf 139a, ods. 7, písm. b)
05.06.2023 - 09:27:26
10
will napísal:
Tak moje zazitky s parkovanim v Bratislave maju nove pokracovanie.

Po poslednej anabaze sme sa poucili a uz som dokazal zaparkovat u navstevy bez problemov. Hodiny z navstevnickej karty, spravna zona, vsetko ok.
Vcera sme isli na navstevu znovu. Zaplatene 4 hodiny, vsetko v pohode, bavili sme sa.
Akurat, sme o siedmej pri zberani sa domov zistili, ze uz pipla notifikacia skoro pred pol hodinou. Pani domaca este pridala pol hodky, vsak hadam nas necvaknu.

Hmm, samozrejme, na okne uz bol oranzovy listok. :).
Nevymyslam si, ani neprifarbujem. Trafili sa do tej polhodiny, ked mi vyprsala platnost listka. Co uz.

Tak si pockam na list. Uvidime, kolko bude pokuta - nenasiel som ziadnu info, kolko ma to bude stat. Len to, ze pokuty su zo zakona. Neviem ani rozpatie - ci 20-200 alebo 50- 5000. (Tuto uz, dufam, prehanam).
Auto je tentokrat manzelkine, tak sa smejeme, ze je to jej vina. A samozrejme, hostitelka sa citi blbo, ze nam to chce platit, lebo si nevsimla notifikaciu.

Nejdem to nikde riesit. Ak bude fotka z obdobia, ked listok bol vyprsany, tak na to pravo mali. Dam vam vediet, ako som dopadol a kolko bola pokuta.

Len, ak niekto vie, kolko su pokuty za parkovanie, napiste to sem. Toto je dalsia vec, co som na paas.sk nenasiel.


Ja som mal raz presne takýto prípad a neprišla mi žiadna pokuta.
Takže nádej tu je:)
05.06.2023 - 21:02:52
00
od nedele začne sranda-som zvedavý,kam sa podejú tie tisícky áut,čo teraz parkujú na chodníkoch :^)
https://auto.sme.sk/c/23221172/parkovanie-na-chodnikoch-zakaz.html?ref=njct
29.09.2023 - 07:28:08
00
Zákon o parkovaní na chodníkoch prišiel v 2009 do platnosti s tým, že to bude dočasné, aby mestá mohli vyriešiť svoje problémy s parkovaním. Zvysoka sa na to vykašľali samosprávy a aj obyvatelia, však môžem parkovať na chodníku, aký problém. Pred 1,5 rokom sa to zrušilo a dal sa odklad. Len v Petržalke obyvatelia boli proti 3-5 parkovacím domom, 1 mal byť súkromný, zvyšok patriť mestu. Obyvatelia sa vyjadrili jasne, parkovať nechcú. Neďaleko mňa mohol vyrásť parkovací dom na pôvodnom parkovisku, z cca 100 parkovacích miest by sa išlo na cca 500. Nikomu by vo výhľade nevadil, je na opačnej strane cesty, žiadne bytovky naokolo. Len sa to rozkrýklo, už obiehali ľudia, že treba spísať petícii. Tí istý ľudia ale plačú, že nemajú kde zaparkovať a mesto to má riešiť.
29.09.2023 - 08:59:36
07
Na Racianskej mal byt tiez garazovy dom, Obyvatelia nutne potrebovali nove parkovacie miesta. Ked zistili, ze by neboli zadarmo, zacali proti stavbe protestovat. Slopensko.
29.09.2023 - 09:18:55
00
Jano1987 napísal:
Neďaleko mňa mohol vyrásť parkovací dom na pôvodnom parkovisku, z cca 100 parkovacích miest by sa išlo na cca 500.


Koľko peňazí by si bol ochotný v ňom platiť za parkovanie?
29.09.2023 - 09:19:57
00
Jaroh ide o parkovací dom spadajúci pod magistrát a platil by som zaň podľa PAAS cenníka, keďže by som bol rezident. Tak isto aj všetci naokolo. To je momentálne 39€ ročne či koľko. Komerčné prenájmy, čo som našiel v BA sa bežne pohybujú vo výške 75€/mesiac a mám vyhradené parkovacie miesto len pre mňa. Je to čiastka, ktorý som ochotný za to zaplatiť.
29.09.2023 - 09:44:36
01
keyboard_arrow_up