skor si moc krizil retaz a zle radil, navyky zakrneli jazdenim na ebiku :D

shimano retaz ?
25.05.2023 - 08:56:26
012
Marseluspp je herkules ????

Ja by som povedal, že nezvladaš servis ? ja som tiež kedysi "roztrhol" reťaz, lebo bola zle znitovaná... Alebo príliš vyťahaná a dierky pre nity boli už vymačkané, že nit v nich "plával"...
Roztrhnúť funkčnú reťaz, to by si musel kamión ťahať napriamo.
Ale je pripúšťam aj možnosť, že má fakt ohromnú silu...
25.05.2023 - 09:32:31
02
Neviem ci to sem patri ale vcera som videl ovesane elektro-cudo s pedalmi co letelo cez park kde je zakaz bicyklov, ale bicykel to nebol lebo isiel aj bez pedalov.
25.05.2023 - 09:44:41
00
S elektromotorom som uz videl vela podivnosti a na podivnych miestach, ale co je uplny mor, su ekolobezky. Pred 2 dnami som jedneho videl ako to nadrzo supol cez prechod na cervenu, skoro ho auto zrazilo, vodic na neho trubil a ekolobezkar na neho este daco vykrikoval :fubar:
Nic proti ekolobezkam, ale zasadna chyba bola tych 25km/h. Tych 15 max.
25.05.2023 - 10:07:33
01
jedneho? to mas z toho ze jazdis po lese :D
keby si jazdil po ceste tak by si ich videl mraky co takto jazdia :D
25.05.2023 - 10:19:23
00
Aj 10 by bolo veľa. U nás po meste tiež jeden lieta, ohrozuje svojou bezohľadnou jazdou všetkých na okolo, či už po chodníkoch, parkoviskách či cestách a ešte ani prilbu nenosí. Ta rýchlosť ktorou sa tu preháňa je určite viac ako 25km/h. Sa čudujem, že mu ju ešte nezabavili, asi to bude jeden z našich ľudí.
25.05.2023 - 10:23:18
00
corsair napísal:
Marseluspp je herkules ????

Ja by som povedal, že nezvladaš servis ? ja som tiež kedysi "roztrhol" reťaz, lebo bola zle znitovaná...


Presne si to vystihol. Občas som dával dole reťaz roznitovávaním a musel som ju zle znitovať - asi bol pin trochu viac utopený ako by mal. Pozeral som reťaz a ešte niekoľko som takých našiel. Neskôr som mal už spojku, tak za tie roky sa ten pin tam muel vymačkať v uloženi.

Zaujímavosťou je že tá reťaz je originál od kúpy bajku v r.2008. Miera natiahnutia je stále merateľná a v tolerancii, čo sa predavač divil a ja tiež. Za tie roky musela najazdiť aj 8000km.
Musel som kúpiť novú, mám vymeniť aj kazetu? Alebo si to ešte sadne ... je to 9 kolečko. Mám pocit že v tej dobe vyrábali ešte kvalitné komponenty. Aby som nemal kazetu čo mi vydrží rok a zničí aj novú reťaz.
25.05.2023 - 10:50:14
00
Väčšinou treba aj kazetu meniť, keď už to bolo za zenitom... Ale keď reťaz neseká tak je to ok. Ja mám na treku tri reťaze ale už sa mi pomiešali, že neviem ktorú som mal naposledy ale ide to stále. A na skladačke mám 1sp reťaz a teraz som zistil, že rychlospojka sa nejak rozpojila a jazdím s jedným článkom reťaze rozpojeným... Jak a kedy sa to stalo netuším ale tá reťaz má už čosi za sebou, už sa natiahla cez 2z na pastorku (napínam, že len dám o zub väčší pastorok).

Na horskom som mal, keď som ho prevzal, tri krát som rozthol reťaz cestou z Tvrdošína do Trstenej a keď som dal novú reťaz, hneď išla aj kazeta, a po výmene hneď aj prevodníky...
25.05.2023 - 11:49:40
00
https://domov.sme.sk/c/23174094/elektricka-kolobezka-poistenie-otazky-a-odpovede.html
27.05.2023 - 08:09:41
00
Dal som teda aj novu kazetu. Tá stará bola v strede hodne opotrebovaná. Vydava to zaujimave zvuky. Asi si to musí dosadnúť.
28.05.2023 - 20:25:00
00
Vieš čo, ja mám na treku konečne radenie zadné a reťaze mením tie isté dookola a tie tri prevody, ktoré som zvládal 1,5tkm riadiť na kazete štelovacou skrutkou mi teraz po 2tkm na jednej reťazi na ďalšej robia tiež trochu sekance ale tiež sa mi nechce a nemám ani čas vymeniť kazetu (+reťaz) a tiež verím, že sa to o nejaký čas zladí ale výmena kazety a reťaze by to vyriešila hneď...
29.05.2023 - 07:59:20
00
A z hejterov nikto nič? Ste paf z toho keď ebikeri zhodili zimné bundy a teraz vidíte tých namakancov naživo. Pevné telá, vyrysované svaly. Kľudne by večšina z nás mohla stáť vzorom pre sochárov zhmotňujúcich podobu antických hrdinov ako bol Herkules, či bájnych bohov ako bol Zeus či Poseidon.
Nie ako bioši čo pripomínajú dopravnú značku "zákaz vjazdu" obtiahnutú v popísanom elastickom odeve a trmoliacom sa na dvojkolesovom čude podobnej konštrukcie :) Úsmev bioikera je zavadzajúci. Nieje to radosť z pohybu ako u ebikerov, ale z toho, že jeho nová predná vidla je o 7 gramov ľahšia ako tá predchádzajúca...
29.05.2023 - 12:27:23
01
Sorry, ja som nestihla reagovať :lol: Trochu som jazdila cez víkend :lol: :D Ale máš pravdu, som úplne paf, ale z toho, ako ma tam počas tých hodín jazdenia nikto na ebiku nepozdravil :P
29.05.2023 - 12:43:14
01
u nás žiadna zmena električkári v bundách a dlhých nohaviciach, bioši krátke-krátke ... No a ja som taký medveď na bicykli ... silnejší (nie tučný) a chlpatý :D :D

Včera som nestíhal za jedným električkárom, išiel som cca 35-40 km za hodinu a nedobehol som ho, len na cyklotrase pred ním ľudia odskakovali ... išiel ako "uvedomelý" ...ujo, čo má pod riťou motorku". Hanbil som sa aj zaňho, že si aj také "čudo" hovorí cyklista. Blééé.

EDIT: ani mňa nepozdravil žiadny ečkár ... ako prvý som sa tento krát nezdravil ...
29.05.2023 - 12:53:12
03
trt makový zhodili----plus 26 a---

Prílohy:

Screenshot_2023-05-29-14-03-58-541_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2023-05-29-14-03-58-541_com.miui.gallery.jpg 88.58 KiB thumb_up0thumb_down

29.05.2023 - 14:06:18
01
keyboard_arrow_up