diky za radu
23.05.2006 - 22:45:09
00
Mna napadaju tieto vyhody :
1. Lepsi prenos sily (tretry vs. klasicke topanky)
2. Jednoduchsie nastupovanie a vystupovanie, nemusis dotahovat klipsne, staci sa len nacvaknut a odcvaknut (klipsne vs. spd )
3. pri pade sa same uvolnia

Nevyhody ma nenapadaju. Snad len, ze parkrat padnes v nulovej rychlosti dokym si zvyknes odopnut sa (mam cerstve skusenosti :D ) a este ze sa neda dobre (pohodlne) slapat v normalnych topankach ked potrebujes nejaky kratky presun.
23.05.2006 - 22:55:06
00
Na tomto priklade by som chcel demonstrovat Slavonavovu kritiku...

Svanto polozil celkom casto rozoberanu otazku, dostal hned myslim, ze vycerpavajucu odpoved a vsetky dalsie prispevky budu len to iste, ale inak napisane, alebo sa to zvrtne na inu temu, pretoze sa ku tomu proste neda nic ine povedat...
24.05.2006 - 09:18:29
00
Myslíš rozdiely medzi tretrami a netretrami pri použítaní klipsní, alebo rozdiely medzi klipsňami a SPD?
24.05.2006 - 09:21:32
00
A uz to zacina :lol:

Osobne si myslim, ze tretry na klipsne by uz v dnesnej dobe asi nikto nepouzival, jedny erarne este mam v garazi, ale to je na zabitie, na biku 100%.
24.05.2006 - 09:22:27
00
Mimochodom moderatori, ak menite povodnu odpoved niekoho ineho a doplnate tam informacie (ako v mojom prispevku, bolo by dobre tam dat nejaku poznamku). Clovek sa potom divi, co tam napisal :-) Inac samozrejme suhlas s tym, co ste dopisali, len ma to nenapadlo 8)
24.05.2006 - 09:29:42
00
Prepac, bral som to ako priklad, ako som napisal... A takto je to predsa prehladnejsie, no nie? A zas tak vela som tam nedopisal...
24.05.2006 - 09:31:53
00
okrem vsetkeho vyssie spominaneho su klipsne istym sposobom "out" :) vsetky ich vyhody, spd v niecom prekonava a ostavaju len nevyhody....ale clovek sa s nimi este obcas stretne, dokonca som ich kdesi zahliadol na novom biku na nete.... jedinou nevyhodou ostava cena spd a tretier
24.05.2006 - 09:38:12
00
K vyhodam doplnim - lepsia ovladatelnost biku napr. pri skakani, lepsi prenos sily sa da dosiahnut priblizenim chodidla smerom k osi pedalu (vyhoda naslapov, pri klasikach sa neda takto experimentovat), lepsi zaber pri spurte. A k nevyhodam namietnem, ze ohladom padu si protirecite s vyhodami.
24.05.2006 - 09:44:43
00
A k nevyhodam namietnem, ze ohladom padu si protirecite s vyhodami.


Je ine spadnut preto, lebo ich mas prvy krat a zabudnes ich vypnut a je ine, spadnut niekde v terene, kde sa ti ked spadnes proste uvolnia, kdezto v klipsni sa ti moze velmi lahko stat to, ze ti tam noha zostane a nasledky si vies predstavit aj sam.
24.05.2006 - 09:49:20
00
Presne na to som narazal. Nevypnutie naslapov je zaciatocnicka chyba, ktoru kazdy po 2-3 padoch rozjazdi. Klipsne su zakerne. Preto ste to nemali pisat ako nevyhodu (lebo kopec neskusenych ludi sa obava prave tych krizovych situacii s naslapmi a skutocnost je ina).
24.05.2006 - 09:53:56
00
ANo, to je pravda, spadnes aj v tom aj v tom, ked nevypnes 8)
24.05.2006 - 10:01:12
00
Mimochodom aj pri padoch v nulovej rychlosti sa ti pri / po pade vacsinou noha odopne, co vsak nic nezmeni na tom, ze ty spadnes, pretoze si sa zabudol odopnut. Ale je pravda, ze rozdiel medzi klipsnami a naslapmi v tomto bode nie je, pretoze tak isto si mozes zabudnut vybrat nohu aj z klipsni.

A na zaver : Som cerstvym majitelom tretier a naslapov a mozem ich len a len doporucit napriek tomu, ze som sa parkrat kvoli vlastnej blbosti zabudol odopnut a vyskusal som si tvrdost zeme.
24.05.2006 - 10:04:40
00
Mne osobne sa chyba typu "zabudol som sa vypnúť pri zastavení" nestala ani raz. Ale predtým, než som používal nášlapy, mal som klipsne (to ešte veľmi dávno na žiletke). Neviem, či to bolo tým, že som nemal tretry a jazdil som v teniskách, ale podstatný prínos klipsní som videl až vtedy, keď som mal dobre zatiahnuté remienky. Samozrejme nohu som mohol dať von až po ich uvoľnení. Nestalo sa mi síce, že som si ich zabudol uvoľniť pri vystupovaní, ale jeden pád som s nimi mal a bol to veru hnusný pocit, keď som chcel dať nohu dolu z pedála a nešlo to. :oops: A nebolo to ani pri veľkej rýchlosti. Odvtedy som si remienky nezaťahoval a bol to fantastický pocit, keď som prešiel na nášľapy.
24.05.2006 - 10:40:53
00
Včera som absolvoval prvý vážnejší pád a SPD zapracovali spoľahlivo. Ani neviem ako, a tretry boli z pedálov von. Skončilo to narazenou sánkou, hrudníkom, ľavým ramenom a kolenom. Hlave sa nestalo nič, prilba vedela čo má robiť. S tretrami a SPD naveky a nikdy inak.
24.05.2006 - 11:53:17
00
keyboard_arrow_up