neveriaci vedou presvedceny-asi by ste si mali pozriet zopar filmov-napr."the secret" alebo "what the bleep do we know"-cize ake hovno vlastne vieme...-to je to hovno ake mysli asi aj billec-a smrdi to akurat tak prebudenim s toho vasho komatickeho sna! :twisted:
inak viete,ze ked spite a rano sa zobudite bez akehokolvek pocit,ze sa vam nieco snivalo-aj tak sa sniva-kazdemu a vzdy-len si to skratka nepamätame..(-tolko by som povedal aj k min.zivotom a inym "fenomenom"-to je ale moj nazor)-je to aj vedecky je dokazane-o tom snivani!!! :wink:
ani mne sa nic nesniva-mozno tak parkrat za rok...ale zeby som nebol nemozem povedat...
a aj klinicku smrt som prezil ale svetlo som nevidel-iba ak to co svietilo za sestrickou bez podprsenky co mi davala injekciu a ja som stimto slastnym pohladom odisiel do "tmy zabudnutia"(ega-toho co to posudzuje a konkretizuje)..ale este predtym som zazival 3dni peklo na zemi=mizerere="ilias"=zrasty criev...to vam moze vysvetlit Alenka ak o tom cosi vie...ja idem snivat :lol: bru`noc 8)
18.08.2008 - 23:05:43
00
Ja si myslím, že smrť je niečo ako narkóza. Nevieš čo sa deje, nevieš o sebe nič. proste čierna diera. Tiež som nad tým párkrát rozmýšľala. Nedospela som k záveru. K záveru nedospel ešte nikto a podľa mňa ani nedospejú v najbližších pár desaťročiach. Keci o tuneli alebo schodoch sú vymysli. Treba to zažiť, lenže nikomu to už nepovieme. Ale myslím, že posmrtný život existuje. Či už sa náš duch prenesie do iného tvora alebo čo. Podľa mňa sú aj minulé životy a myslím si, že sa prenesieme do iného človeka.
Viem, že je to OT, ale príde mi to také dosť zvláštne a IMHO to súvisí s takými javmi. Pred pár rokmi(6?) mi umrel dedko. Avšak bolo to celkom za zvláštnych okolností. On mal rakovinu, ležal v nemocnici. V ten deň mu bolo celkom fajn. Bola som ešte malá a bála som sa pavúkov a tak som poprosila otca aby jedného z vane odstránil. On ho zmyl. O pol hodinu volali z nemocnice, že dedko pred pol hodinou umrel. Dodnes si to vyčítam. Myslím si, že to bolo buď nejaké znamenie alebo to bolo asi tak, že sa prevtelil, a keby som ho nedala zabiť, tak žije alebo umrie neskôr ale ja som ho zmyla a tak prevtelený umrel. Je to možno blbosť, ale odvtedy verím na tekéto hovadiny. Ale nebolo to prvý a ani posledný raz čo sa takéto niečo stalo či už mne alebo niekomu inému :(
18.08.2008 - 23:26:26
00
Neviem,ale podľa mňa ak zomriem,tak Vám to bude jedno a mne asi tiež,neviem čo bude,takže sa nemám ani na čo veľmi tešiť(zatiaľ).Mne je tu dobre,takže nemám dôvod zamýšľať sa nad tým... :roll:
18.08.2008 - 23:36:09
00
Treba naplno vyuzit kazdu sekndu zivota co mame, lebo ked pride ta ona chvilka tk budmem moct spokojne zavriet oci z tym co som za cely zivot zazil. Netreba rozmyslat o smrti ale o zivote a aj ho zit:


Ztotoznujem sa z nazorom ze smrt je ako spanok ktory si nebudeme pamatat............
18.08.2008 - 23:39:46
00
smrt je presne to iste ako to co bolo predtym nez sme sa narodili...nic vic, nic min...ale verim, ze ten moj osudny kamion, stoji este niekde na hraniciach v zapche :)

Prílohy:

fol.jpg
fol.jpg 72.95 KiB thumb_up0thumb_down

18.08.2008 - 23:41:32
00
podla mna to je blbost ze po smrti nebude nic, to sa mozem teraz rovno zarezat a kedze ked zomrem , nic nebude, tak je jedno ci zomrem teraz alebo potom ... , ja si myslim ze Boh existuje, sice ziadna hypoteza to priamo nepotvrdzuje, ale je mnoho veci , ktore to nepriamo dosvecuju, vid. ludi, ktori prezili klinicke smrte, zahady co sa deju okolo nas , nevysvetlitelne vyliecenia a ukazy, alebo nahody ktore nam pomahaju v realnom zivote, co ak nam Boh pomaha napr. aj v takych veciach aby sme pri vyjazdoch nemali nic zlomene, a pod.....

takze by to bolo napr tym ze si vychovany ako veriaci, a ze si to spajas vsetko z bohom ? proste to je akoz mediami = ludia su zvyknuti ich citat a verit im, preco ? lebo to robia vstci, tak im budem verit aj ja, ale media vam mozu naporcovat hocico, proste vam napisu ze hovno hori,a ze to dokazali vedci z univerzity v hornej rici, a vy tomu verite, lebo media maju pravdu...
takze ked vas od malicka vychovavaju ze boh existuje, tak potom samozrejme ze ked prezijes nieco zo stastim, tak hned 1. ta napadne = boh mi pomohol...
tu sa da nadherne vysvetlit ako a naco vzniklo nabozenstvo = za cias, ked esteboli poddany a pani, tak aby poddanych donutili makat, tak vymysleli taku vec ako cirkev = co odpracujes sa ti vrati v posmrtnom zivote, ucili ich skromnosti, nech su radi aj za to malo co dostanu a samozrejme im podsunuli pravidla, ktore spisali do peknej knihy = BIBLIE
a o peniazoch+cirkvi ani nejdem hovorit...
ja som hrdy na to ze som ateista a ze sa nemusim spoliehat na nejakeho ineho cloveka/mrtvolu/ducha ci co to vlastne je, a ze vnimam okolie podla seba a nie podla toho ako mi kaze cirkev...
kdo so mnou suhlasi, tak nech suhlasi a kdonie, tak je tojeho vec jeho rozhodnutie (nie vzdy) a pokial je spokojny aj tak, ja mu to zelam...
PEACE nechcem vyvolavat hadky, proste som napisal moj nazor, ktori sa mi zda uplne najrozumnejsi a urcite rozumnejsi ako cela cirkev ktora je postavena okolo niecoho imaginarneho :roll:
PS : viem o tom ze je vek rybi a ze ked skonci, tak nastupi dalsi z 12 "vyvolenych" a budeme uznavat jeho (teda budete :twisted: )
18.08.2008 - 23:48:48
00
Bubu37: kamaratovi zomrel dedko a odvtedy kazde leto na dvore za domov sedaval jeden holub tak si mysleli ze je to dedko, potom jedno leto mu zomrela aj babka a odvtedy tam sedavaju 2 holuby, takze mozno nieco na tom prevteleni pravdy bude, aspon on tomu veri... a niekedy maju pocit ze je v dome duch, zevraj jej zenu niekto zamkol v kupelni a pritom boli vsetci v kuchyni...
18.08.2008 - 23:52:21
00
to je len sugerovane zo smutku rozmyslas o takych veciach, ze sa to neda porovnat z normalnym stavom, a vtedy z utechy ze si o dedka neprisiel ta napadne ze to je ten holub, ktori sem priletel v snahe sa uzivit...
potom mu mozno dal nieco jest a on si nasiel spolocnicku (holubicku) a chodievaju tam obaja...
ale mozno si ani nevsimol ze aj pred tym tam obcas priletel nejaky vrabec, alebo vrana, mozno holuby a mozno 2 holuby, proste to je vsetko v hlave, si ani neviete predstavit ako psychika ovplivnuje realitu, mozno ani realita neni, a kazdy ma svoju realitu, a mozno si cely ten nas "pribeh" iba vymyslame v hlave ale pri tom neexiztujeme, proste toto su take veci, ze vzdy budu najmenej 2 skupinky a vacsinou to budu veriaci vs. atheisti :roll:
18.08.2008 - 23:57:02
00
Treba naplno vyuzit kazdu sekndu zivota co mame, lebo ked pride ta ona chvilka tk budmem moct spokojne zavriet oci z tym co som za cely zivot zazil. Netreba rozmyslat o smrti ale o zivote a aj ho zit:


Ztotoznujem sa z nazorom ze smrt je ako spanok ktory si nebudeme pamatat............


Mal by som mat k tomu podstatne blizsie ako hocikto z vas - aspon tak by to malo byt a podpisujem sa pod tieto slova "Netreba rozmyslat o smrti ale o zivote a aj ho zit." Samozrejme nie zit ho bezohladne ...
19.08.2008 - 07:40:22
00
Aj ja by som sa rad nieco spytal, alena zdravotacka, ak smiem. Co pomaha, respektive urychluje hojenie klucnej kosti? :) Akosi ma prechadza trpezlivost cakat na to, kedy sadnem na bike :roll:


Ihned po akejkolvek zlomeniene je treba nasadit Biomin H prasok a uzivat 1krat denne 1 prasok rozpustit do tekutiny.a vypit. Robi to zazraky, obsahuje v cistej forme stopove prvky,mineraly a ine mikroprvky, kt. pomozu pri kalcifikacii kosti.Moze napisat aj lekar.
A ak Ti este ostanu koruny k urychleniu liecby pourazovych stavov pridaj
Traumel tbl.
Cena Biomin 30 sackovy 158.10.-sk
Biomin 60 sackovy 292.-sk
Traumel tbl. 179.-sk
19.08.2008 - 07:42:08
00
ten kto nieco take zazil tak vie o com to je- takze ak ste niekto zazili velmi nahlu"nehodu"-zrazka s autom,brutalny pad vo velkej rychlosti na bajku napr-a pritom pred sekundou bola radost najväcsia a uplna istota-proste nieco take s cista-jasna...nieco sokujuce....a zrazu sa ten moment akoby zastavil sam v sebe-akoby nastalo uplne ticho a pokoj...vtom pocit akoby vam preletel cely zivot pred ocami(asi vnutornymi)...a potom sa preberiete-alebo len uvedomite a zistite,ze to trvalo mozno sekundu,ale pocit je akoby presli veky....(potom to uz "len" boli)...nieco take sloro kazdy clovek zazije-mozno to prirovnava k stretnutiu s bohom,mozno niecomu nadzmyselnemu,vedci hovoria o podvedomi-ci nadvedomi,....skratka nieco co si v tom momente racionalne nevysvetlime,ale po chvili,ci par dnoch dost lahko zabudneme...ale aj tak -to nieco nam zostava navzdy,niekde dobre uschovane,vieme,ze sme nieco take zazili,len to uz neriesime-ako aj tu samotnu definitivnu smrt-ale v takych okamzikoch kedy je smrt tak moc moc blizko si ju a to cele okolo dost jasne uvedomujeme-sami seba-oneself!!!
od pojmu Boh som takymito zazitkami a roznymi inymi skusenostami presiel k pojmu "Ja"-vyssie "Ja"?!...kazdy ma svoje zazitky :?
19.08.2008 - 07:53:07
00

Mal by som mat k tomu podstatne blizsie ako hocikto z vas - aspon tak by to malo byt a podpisujem sa pod tieto slova "Netreba rozmyslat o smrti ale o zivote a aj ho zit." Samozrejme nie zit ho bezohladne ...
+


Preco by si k tomu mal mat blizsie ako ktokolvek z nas?
19.08.2008 - 09:06:13
00
verim ze na zemi kde zijem teraz je peklo a ked umrem tak idem do neba lebo cloveka uz nic nesere ani nevnima proste ten off...
19.08.2008 - 09:10:39
00
mozno to prirovnava k stretnutiu s bohom

ja by som skor povedal ze je to tym nahrnutym adrenalinom v krvy a este aj ked telo predpoklada nieco velmi bolestive, napr. pomalu smrt, tak sa ti v tele uvolni latka menom DMT (ktore je mimochodom jedno z najsilnejsich "oblbovakov" a ziskava sa z rastlin aj zo zivocihov = kazdy tvor ju v sebe ma, aj clovek) a sposoby ti riadne halusky
PS : http://www.dmtdrug.com/index.htm
ku tejto theme by sa mohol aj tulenik vyjadrit, kedze je to chemik (sice asi nie biolog, ale predsa k tomu ma blizsie)
19.08.2008 - 09:12:25
00
Ja v Boha verím, ale tiež sa niekedy nad tym zamyšlam či mam veriť dalej alebo nie. Neuznavam cirkev a neznašam ju v tomto plne suhlasim s Miraculixom. Chodieval som na naboženstvo a katechetka "si srala do ust." Ked nechodiš do kostola každu nedelu maš hriech. Pri tom prve zmienky o kostoloch sa traduju z 13-teho storočia takže chudaci predtym asi všeti zhoreli v pekle kedže nemali kostoli :roll: .. asi takto nejak mi pridu tie vymyslene bachorky cirkvi. Dalej čital som jednu teoriu ktora mi pride asi taka najviac pravdepodobna a to že ludia si boha vymysleli (a to velice velice dávno) preto, lebo si nevedeli vysvetliť chemicke, fyzikalne či prirodne javy. Hrstka prospecharskych idiotov - (cirkev) si to potom vzala v svoj prospech aby mohli manipulovať ludi. videl som jeden historicky dokument kde vraveli že sa našli stare svedectva a vypovede niektorich fararov, že bibliu dala cirkev napisať jedenmu človeku tak, aby im to vyhovovalo, aby Biblia hrala v ich prospech, a ak by ju ten človek nenapisal podla ich predstav, tak by riskoval život. Ved bola to prave cirkev ktora napachala najväčšie zverstva, pomahala vojnovim zločincom dostať sa za hranice, koli nej vznikali vojny, nepokoje... tak prečo veriť niečomu čo kažu takyto skazeny ludia ?? :roll: verim iba v to že je nejaka nadprirodzena sila ktoru nedokažeme chapať a nazyvame ju Boh..ale všetky tie omačky okolo toho su len vymysli...
Velmi vela ludi sa ohradzuje tým že však vzduch tiež nieje vidno a vieme že tu je. Vieme že tu je pretože ho potrebujeme k životu, vnimame ho zmyslami a bez neho by sme umreli. Umriete ak neverite v boha ? Ak ano tak už štvrť populacie ludstva by umrela. Všetci ateisti..ale nie.. takže všetko je to relativne...

Možno je niečo pravdy na tom že ak v jednu chvilu človek umrie tak sa zrodi ako iny človek. Lenže "dušu" tvori zapis informacii a emocii v mozgu. Aby sme sa znova zrodili tak mozog by museli preoperovať inemu človeku...a najprv by sa musel znozrodiť ako spermia.. takže je to všetko relativne. Prirovnal by som to skor k smrti harddisku. Všetko čo na nom bolo zapisane sa proste strati a už v živote sa neobnovi....
19.08.2008 - 09:22:52
00
keyboard_arrow_up