inak niaky mod by to tu mohol premenovat lebo nazov temy nie je az tak aktualny...dikes
27.11.2007 - 20:26:27
00
Takto vyzera oska z naboja co ma priemyselne loziska:
www.duves.salem.sk
Co som to kedysi vyrabal, tak som to odlahcil, cize bol "odobraty" material, co zvyraznujem cervenou ciarou:
www.duves.salem.sk
Cely clanok z tej knihy:
www.duves.salem.sk
www.duves.salem.sk
28.11.2007 - 17:43:04
00
Nazdar,Potreboval by som poradit.Menim stredove zlozenie ktore ma vencekove loziska, len mam taky problem neviem dat dolu maticu z pravej strany, lava strana isla dobre na to mi stacil srobovak a kladivo, len z tymto neviem pohnut, ani taky velky vidlicovy kluc nemam mozno z tym by to aj islo ale nemam ho...Alebo existuje na to nejaky stahovak, alebo nieco take podobne? Chcem si to doma urobit sam, tak prosim o radu. Dakujem.

img90.imageshack.us img90.imageshack.us
01.05.2008 - 13:39:05
00
Len dufam, ze si s tym tocil v smere hodinovych ruciciek. Bez toho vidlicoveho neviem ci to pojde, misky na strede sa vacsinou dotahuju nafest.
01.05.2008 - 15:48:47
00
uisti sa ze tocis do spravenj strany. mne sa uz par krat stalo ze som to omylom utahoval. Ked si budes isty skus pouzit dlhsiu paku. Napr. kluc s dlhsou ruckou alebo si ju dako predlz.
01.05.2008 - 15:49:05
00
pri povolovani sa toci vzdy prava miska do prava a lava do lava
01.05.2008 - 15:58:29
00
Ma niekto skusenosti s vymenou loziska v zapuzdrenom stredovom zlozeni? Komplet misku sa mi zda zbytocne kupovat, pokial viem niekde zohnat a vymenit lozisko. Mam XTR stred 2007, ale myslim, ze to bude podobne aj pri nizsich radach. Potrebujem k tomu napr. naradie na vy- a nalisovanie loziska?
Dik za tipy :wink:
19.08.2008 - 00:14:08
00
Skusenost mam, ale s nabojom DT. XTR nepoznam. Ak tam je lozisko, potrebujes stahovak, ktory si jednoducho vyrobis zo zavitovej tyce, pripadne dlhej skrutky. Dalej potrebujes podlozky roznych rozmerov a matice. Hotovo. Na nalisovanie novych lozisk je dobre pouzit stare loziska. Nenaklepavat ich a uz vobec nie za vnutorny kruzok.
19.08.2008 - 07:13:51
00
http://www.bajk.cz/web/data/clanek.asp?id_clanek=714
19.08.2008 - 08:12:06
00
No sakra, az teraz som si vsimol, ze ty o strede a ja o naboji :oops:.
19.08.2008 - 09:04:33
00
vladol: dik, pouzitie hrubej sily pomocou velkeho sroubovaku a kladiva som fakt necakal... :)

jfab: aj tebe vopred dik, to mala byt moja dalsia otazka... :P

PS
mam taky blby pocit, ze to lozisko v XT ma vyssiu (vizualnu) kvalitu ako XTR, pri ktorom uz trcia nekryte gulicky, na rozdiel od XT, kde lozisko vyzera byt poctivo ochranene pred necistotou a gulicky nevidno...
19.08.2008 - 09:20:28
00
Dudo kašli na výmenu ložiska a kúp celú misku s ložiskom XT. Cenu poznáš +- nejaká zľava a si vysmiaty. XTR asi nemá význam kupovať. Informoval som sa a nebolo mi potvrdené že by malo XTR vydržať viac.
19.08.2008 - 10:40:28
00
vladol: dik, pouzitie hrubej sily pomocou velkeho sroubovaku a kladiva som fakt necakal... :)

jfab: aj tebe vopred dik, to mala byt moja dalsia otazka... :P

PS
mam taky blby pocit, ze to lozisko v XT ma vyssiu (vizualnu) kvalitu ako XTR, pri ktorom uz trcia nekryte gulicky, na rozdiel od XT, kde lozisko vyzera byt poctivo ochranene pred necistotou a gulicky nevidno...

dudo ten link bol hlavne o rozmere noveho loziska, jasne ze srubovakom a kladivom nie
ja mam takto vymenene jedno lozisko v strede, co som kupil za 150 a na rozdiel od super draheho shimano loziska ma tesnenia na oboch stranach... horala prezilo bez problemov, toci sa ako masielko. na vylisovanie/nalisovanie treba normalne na to speci nastroj, alebo pouzit roznu teplotnu roztaznost kovov:). cital si aj diskusiu k tomu clanku?
19.08.2008 - 11:39:07
00
keyboard_arrow_up