Borelioza je hnusna vec. Kamarat ziletkar sa pred vyse rokom isiel len vymocit do travy ku ceste a nejaky smejd si ho tam pockal. Napriek tomu, ze mu to zistili dost skoro vraj s tym ma problemy doteraz. Ked sa to nezachyti skoro, vznikaju ovela vacsie problemy na cely zivot, najma s vnutornymi organmi. Potom si uz nezachlastate a budete rozbiti aj bez bikovania.
25.05.2006 - 17:47:56
00
Bez chlastu a bez biku?co by som ako potom robil? no snad sa mi to nestane...tiez rozmyslam o tom ockovani,ale ked to boli,tak neviem...
ps:giro katko siroky zaber-fakt pekne fotky :D
25.05.2006 - 18:00:57
00
vsak my chlapci zo ziliny uz pomaly formujeme novu vladnu koaliciu.... :D
25.05.2006 - 18:21:21
00
Borelioza je hnusna vec. Kamarat ziletkar sa pred vyse rokom isiel len vymocit do travy ku ceste a nejaky smejd si ho tam pockal. Napriek tomu, ze mu to zistili dost skoro vraj s tym ma problemy doteraz. Ked sa to nezachyti skoro, vznikaju ovela vacsie problemy na cely zivot, najma s vnutornymi organmi. Potom si uz nezachlastate a budete rozbiti aj bez bikovania.


Miestami mi to Giro pripada, ze sa ten nas kamarat na toho chudaka kliestika iba vyhovara...hypochonder je to (sak si pamatas aky bol cirkus kvoli odrenemu kolenu). Ja osobne sa kliestov nebojim, ked to pride, tak sa s nim chlapsky pobijem.
25.05.2006 - 22:27:37
00
vsak my chlapci zo ziliny uz pomaly formujeme novu vladnu koaliciu.... :D


Som hrdy na to, ze som sa nepokazil s vami... :lol:
25.05.2006 - 22:28:25
00
este taky detail, na tej mapke je zobrazeny vyskyt kliestovej encefalitidy proti ktorej sa ockovat nedaa../

ockovat sa daa iba proti lymskej borelioze....


No je to presne naopak ako pises. Ockovat sa da proti encefalitide.
25.05.2006 - 22:42:36
00
ja som zase pocul, ze ovela viac kliestov sa nachadza napr. vo vysokej trave , ale to s listnatymi lesmi moze byt pravda...mozno by vedeli povedat nejaky oravaci a tatranci :wink:


Ja som zase pocul, ze sa klieste nachadzaju len v trave...
26.05.2006 - 07:34:35
00
Presne tak, ten šmejd číha v tráve, po žiadnych stromoch sa neškriabe. Zachytí sa na koži a hľadá vhodné miesto - väčšinou kožné zhyby - pod koleno, rozkrok, podpazušie... a kým sa tam dostane, je ešte šanca vymáknuť ho.
26.05.2006 - 10:05:51
00
ja som zase pocul, ze ovela viac kliestov sa nachadza napr. vo vysokej trave , ale to s listnatymi lesmi moze byt pravda...mozno by vedeli povedat nejaky oravaci a tatranci :wink:


Ja som zase pocul, ze sa klieste nachadzaju len v trave...


ved ja som nic ine nepovedal....
26.05.2006 - 16:04:02
00
pani uvediem to na pravu rovinu.....svine striehnu aj na stromoch....teda viac na krikoch a drobnych porastoch....na listnatych(na ihlici by to mali dost blbe :wink: )...ale v hojnom pocte su aj vo vysokych(ale aj obycajnych) travach.......cize bacha pri zjazde....ked sa suchnete o nejaky krik, alebo len vetvicku ta bestia dlho nevaha....a skoci priamo na vas!!.....stalo sa m to len nedavno...a toho smejda som vytahoval az zo stehna priamo pod prdelou....!!! :evil:
26.05.2006 - 18:00:22
00
keyboard_arrow_up