skvela metoda ako nemat debilne deti :lol:
21.08.2008 - 14:22:26
00
joko: napriklad ked vidim pred sebou konar a viem, ze sa mu nestihnem vyhnut tak sklonim hlavu a supu ktoru by som dostal do tvare dostanem do vrchu hlavy kde prilbu mam


....kedze nejazdim po amazonskych pralesoch 60 KM/H este sa mi nestalo, aby som sa nestihol vyhnut konaru ktory som videl :wink:
21.08.2008 - 14:55:53
00
samozrejme prilbu nenosim koli tomuto :) toto sa mi stane tak 4x za rok :-P
21.08.2008 - 14:59:16
00
Ozaj helmaci, viete preco zijuca bikerska legenda Tom Ritchey nenosi prilbu? Wink



Lebo ak máš dostať od konára po hlave, tak najväčšia pravdepodobnosť je, že dostaneš šupu do tváre - a tú ti ochráni len integrála.


Spravne Joko aj ked vytrhnute z ineho kontexu :)

...len upresnim ze 90 perect urazov hlavy tvoria urazy TVARE :wink:

:arrow:....preto helmaci, ak sa tak velmi bojite o svoju makovicu ako pisete, mali by ste nosit integraly a nie vsakovake "derave ciapky s polystirenovou vystuhou" :lol:
21.08.2008 - 15:14:10
00
no ja som po pravde uz par krat dostal ranu do hlavy z hora, a poďakoval som prilbe ze tam bola, mozno je to mojou vyskou... Manzelka zletela rovno na xicht do tvrdej hliny takze mala "len" hubu a bradu rozbitu, a keby niet prilby, ktora zastavila naraz v hornej casti, tak by mala komplet upravu.

samozrejme, nosime prilby lebo padame a narazame, tí čo nepadaju nemusia mat prilbu, asi
21.08.2008 - 15:19:49
00
:arrow:....preto helmaci, ak sa tak velmi bojite o svoju makovicu ako pisete, mali by ste nosit integraly a nie vsakovake "derave ciapky s polystirenovou vystuhou" :lol:

Bože, duracer, ty fakt asi nie si v poriadku (nič v zlom). Hlavnou úlohou helmy nie je chrániť ti tvár, ale to cenné, čo máš vo svojej makovici (ale na teba asi reagovať nemá cenu, to je ako hádzať hrach o stenu).

Tieto obrázky sa tu asi ešte neobjavili, tak ich sem dám ja.
www.wear-a-helmet.com

www.wear-a-helmet.com

www.wear-a-helmet.com

Čo sa týka mňa, helmu nosím všade. Aj keď idem len kúsok napr. k babke alebo do bikeshopu. Zatiaľ som ešte ani raz na hlavu nepadol, väčšinou totiž nepadám, a ak hej, tak len na nohy.
A čo sa týka tých konárov, tak tam má helma prínos, nech si hovorí hocikto čo chce. Neraz sa mi stalo, že som v tej rýchlosti nestihol poriadne zohnúť hlavu a náraz schytala prilba (nebyť jej, tak mám v hlave peknú dieru).
21.08.2008 - 15:49:19
00

:arrow:....preto helmaci, ak sa tak velmi bojite o svoju makovicu ako pisete, mali by ste nosit integraly a nie vsakovake "derave ciapky s polystirenovou vystuhou" :lol:


čeče ty mas 24. hmmmmmmm
no a to som si vravel ze na blbe prispevky na fore nebudem reagovat, ale toto sa uz nedá
21.08.2008 - 19:28:24
00
duracer: uraz tvare vacsinou nie su tak vazne, skor by som povedal, ze len kozmeticke ale supa do vrchu hlavy vie urobit omnoho "lepsie" zranenie cize asi pre to :roll:
22.08.2008 - 07:11:48
00
nemam slov ako sa k tomu duracer stava :shock:
mozno si rozbijes mordu (usta) ale uz len koli minimalizovaniu dosledkov AKEHOKOLVEK padu by som si tu prilbu dal, uz len nie preto ze viem ze padnem na xicht ale preto ze co ak nahodou padnem hlavov priamo o suter...
proste prilbu budem nosit a budem pysny na to ze mam vsetko pokope, aj ked ani prilba sa ne= nezranitelnost hlavy ale vyrazne tomu napomaha...
este niekto ma nadherny podpis (dufam ze ho dobre zacitujem) :
lepsia prilba na hlave ako mozog v hrsti :?
este k tym konarom, mne sa to stava casto (kedze v okoli PB sa nikto o chodniky nestara) tak uz aj ked stihnem dobrzdit, ale proste ho nemam kade obist alebo sa nedokazem tak zohnut, tak pekne zohnem hlavu siltom takmer ku stangli a necham si pekne pomasirovat chrbatik :lol:
PS : ktora je lepsia prilba ? (mam doma obe 1bratova 1moja)
moja : http://www.kellys-bicycles.com/index.ph ... &pID=10215
brachova ktoru teraz nosim lebo bracho ma za tento rok na biku tak 80Km :roll: : http://www.bike-eshop.cz/prilby-mango/prilba-mango-hero
mango sa mi viac hodi ku biku + rukavickam
PS2 : 2ivka : si kreativna, dobry napad :wink:
PS3 : zasa tam mam urcit 20 chyb, tak prosim o toleranciu :oops:
22.08.2008 - 09:18:39
00
:lol:.....pozeram, ze podaktori ste tu moju poslednu poznamku zobrali fakt s plnou vaznostou :)
23.08.2008 - 18:18:08
00
duracer, jakto ze mas na avatare lanceiho s prilbou?
24.08.2008 - 12:36:45
00
z recesie :lol:
24.08.2008 - 21:34:10
00
keyboard_arrow_up