IMHO, tie 2.5-3g su troska prestrelene... 1.5-2 je prijatelnejsie
28.08.2008 - 20:40:40
00
no posilka ako pripad nudze sa dá , ale nechapem tých chalanov co maju ruký dvakrat vacsie ako moje nohy ... na co im to je ...sak to im uplne kazi aerodynamiku.....

...este lepsi su ti, co maju ruky dvakrat vacsie, ako vlastne nohy...
28.08.2008 - 21:14:43
00
Sakra vzivote som nebol v posilke... Ale akosi ma to tam laka hoc nemam ziadnu potrebu tam ist. Doma tes necvicim. Ale z biku a beznych prac okolodomu (rubanie sekanie kopanie) mam ruky silne dostacujuco+6.
Nohy silne z biku a turistiky ale nacom by som daco poriesil je brucho a chrbat... a nake te sklapacky ci ky fras ja vobec nemam naladu doma robit. a absolutne ma doma nelaka sa potit. Ved nedost ked cely den sa potim jak kon nabiku ete aj doma sa tyrat budem...
28.08.2008 - 23:27:11
00
myslim ze posilovna je uplne prirodzene doplnenie pohybovych aktivit ako je bicykel. bike-aerobny trening , cvicenie zas anaerobny. malo by sa to vhodne kombinovat. ziadna jednostranna zataz ti nezaruci rovnomerny rozvoj celeho tela. obzvlast je napriklad popri jazdeni na biku dobre cvicit napriklad cviky na chrbat. zlepsi sa tym drzanie tela a odstrania bolesti ktore by mnohi ludia nemuseli ani mat. ja nechodim do posilnovne (inak takto sa to spisovne pise) preto aby som vyzeral ako nejaky coleman z plagatu. ale preto aby som sa lepsie citil a mal lepsiu celkovu vykonnost. kolkokrat aj na biku potrebujete silu v rukach...
29.08.2008 - 00:01:56
00
posilovňa je absolútne utrpenie, ako aj väčšina indoor športov...

"bike-aerobny trening , cvicenie zas anaerobny"

chyba :) aj na biku sa viem poľahky dostať do anaeróbneho režimu a v ňom aj zakrátko skapať :)

"rovnomerny rozvoj celeho tela"

hm... tak presne TOTO je formálnym cieľom snahy kulturistiky... "že akože aby" bolo vypracované všetko, ale položme si otázku, k čomu to vedie? k tomu, že taký "rovnomerne rozvinutý" nie je vlastne schopný nijakej účelnej záťaže! teda v zmysle nieee popredvádzanie sa vyholený namazaný na pódiu, ale vykonať nejakú účelnú prácu
príčiny sú jednoduché, až očividné - nabubrelé antagonistické (aj pár okolitých) svalov si proste zavadzajú, nevraviac o tom, že pre organizmus je proste zbytočná záťaž živiť pri vytrvalostnej záťaži zbytočné "objemy" tam, kde ich netreba -"ďalej" ťa to nedostane, skôr ťa to stopne
jediné čo má význam, je urobiť niečo so zanedbanými skupinami, ktoré jakžtakž potrebuješ (ten chrbát má svoj význam), ale nemá význam to preháňať v zmysle "rysovaní" a "objemov" v akom to chápe bežný pacient posilovne - so zanedbanej na dobrú základnú úroveň to ide bez veľkej alchýmie
to, že existujú somatotypy vhodné na istý druh záťaže, nie je náhoda, a nemá význam sa snažiť ich prebudovať na "rovnomerne rozvinuté", tým sa práve tá špeciálna vhodnosť zabije
29.08.2008 - 11:53:33
00
no tato tema sa vola cyklistika a posilovna. nie profesionalny cyklista a zaroven kulturista. to ze clovek chodi dajme tomu aj pravidelne do posilovne este neznamena ze urcite chce byt kulturista ani to ze ma prazdno v hlave a dokonca ani to ze by si kazdy den meral obvod v strede bicepsu. takisto ako ani z vacsiny navstevnikov tohto fora nikdy nebudu profesionalny cyklisti na svetovej urovni.
fakt nemam rad tie zaujate nazory ludi co automaticky ako niekto povie ze ide do fitka si z neho robia srandu ci uz je z neho arnold a podobne kraviny.
to s tym aerobnym treningom bolo trochu zovseobecnene. snad netreba vsetko vypisovat do posledneho slova a dokladat percentami zo statistik.
preco by si prave antagonisticke svaly mali az tak zavadzat?? prave tie su ,,zavadzaju,, najmenej co vyplyva z ich funkcie a vzajomneho postavenia. asi si skor myslel obmedzenie pohyblivost v niektorych klboch nie? a to je vacsinou skor kvoli tomu ze ludia zanedbavaju alebo dokonca uplne ignoruju strecing a svaly sa im skracuju.
ani to so zivenim objemov som celkom nepochopil. vsak v svaloch mas velke zasoby glykogenu ktory je mozne pri telesnej aktivite vyuzit. takisto vyrabaju teplo a podporuju funkciu krvneho obeho. pre organizmus moze byt zbytocna zataz v podobe objemu tkaniva maximalne tak tuk.
upozornenie - myslim normalneho cloveka zdravo zvysujuceho telesnu zataz, nie profesionalnych sportovcov ani ludi co zneuzivaju anabolika
29.08.2008 - 22:03:54
00
ja tiez skocim do posilky ked je zima a trening potrebujem :)...ale cwicim aj hrud chrbat rky,nie len nohy.
31.08.2008 - 11:50:32
00
no ja som mal primarne posilku rok som posiloval celkom poctivo ... + 11kg za rok ... teraz v lete som si dal trocha dietu a zacal bikovat a dost ma to chytilo ... uvidiii sa co dalej :)
31.08.2008 - 11:58:39
00
mna to chytilo tuto jar ccize tak :)...a predtym som robil..no skoro nic :)...obcas som si zabehal a podvihal nejake cinky ale to maaalo...
31.08.2008 - 15:16:02
00
ja som chodil do posilky zhruba dva roky. ale mal som 2x 3 mesiace pauzu a raz sa mi podarilo vyklbit rameno :D tak to som zase necvicil. pribral som tiez okolo 11 kg dokopy a teraz v lete som vybikoval 7kg :D tak uz pomaly ani nevidno ze som niekedy cvicil :D
31.08.2008 - 21:05:51
00
zacnite stavat trate :D , hlavne vyznavaci FR , tam sa namakate a ne posilky, tie humusnosti zrat anvm co
31.08.2008 - 21:20:29
00
Kazdy nemusi brat doplnky vyzivy a ani steroidy....ja cvicim uz nieco okolo dvoch rokov.....a ak si myslite ze cyklisti neberu doplnky vyzivy tak ste na omyle...vsetci sportovci od futbalistov cez cyklistov, desat bojarov, bezcov atd. beru doplnky stravy ako su gaineri,proteiny,kreatin a pod(doplnky na regeneraciu svalstva)......dobry priklad je michal phelps- za posledny rok pribral velmi vela kg ktore si poctivo vydrel posilnovni......skratka v dnesnej dobe pri dnesnych vykonoch musi clovek napredovat a inak ako s doplnkami stravy sa to neda a to je nevyvratitelny fakt.......ale nadruhej strane ked mate nieco proti kulturistom tak aj mat mozte je to vasa vec.....ale tiez ich nemozem obhajovat pretoze 99% kulturistov na svete berie steroidy ale su pod dohladom lekara preto tak casto nepocujeme o umretiach z kulturistickych vod....toz vsetko. 8)
31.08.2008 - 21:37:06
00
zacnite stavat trate :D , hlavne vyznavaci FR , tam sa namakate a ne posilky, tie humusnosti zrat anvm co
to by nebolo odveci aj AM:EN trati je v mojom okoli malo(ziadne) a na branisko(priklad)by som sa velmi nemal ako dostat(ked viete ako napiste)
31.08.2008 - 21:40:31
00
keyboard_arrow_up