cawte, vcera mi jeden somar na sutazi v partizanskom skocil tazkou 20 kg DH masinou na bike a urobil preliacinu do ramu, dalo by sa s tym este nieco urobit? :(

Prílohy:

31082008(001).jpg
31082008(001).jpg 335.41 KiB thumb_up0thumb_down

31.08.2008 - 16:58:45
00
ako ti mohol skocit na bike :shock:
31.08.2008 - 17:11:43
00
ja som mal na kopceku zaparkovany bike spolu s viacerymi a on vyletel z u-rampy a dopadol rovno na moj. vykrivil mi volant, odlomil pedal, ohol kluku, stastie ze mi nepresiel po kolesach :evil: aspon ze mna tam nezabil :roll:

Prílohy:

bf0c2553f1275148812857a744a3d4d0.jpg
bf0c2553f1275148812857a744a3d4d0.jpg 339.46 KiB thumb_up0thumb_down

31.08.2008 - 17:51:57
00
mal si mu ten bike dat a povedat nech ti kúpi nový :evil:
31.08.2008 - 18:06:23
00
s tým sa JEDNOZNAČNE niečo má urobiť tak, že vymlátim všetkými zákonnými, a ak to nepôjde, tak aj protizákonnými metódami vhodnú čiastku z toho, kto škodu spôsobil...
31.08.2008 - 18:11:47
00
Hocijako z neho dostat money :evil:
31.08.2008 - 19:27:01
00
20 kil nie je tazka zjazdova masina :) ja mojho milacika 18 kiloveho pouzivam aj na xc :)
31.08.2008 - 19:32:36
00
zakonnymi? neviem ako, mozno policia, ale na to uz je asi neskoro... vyskocili na mna desiati a odvolavali sa na to ze ja som si tam nemal dat bike a posielali ma do p... boli tam aj kamarati, ale ti mi nepomohli, iba ked som prisiel domov si jeden hubu otvoril, ze keby to jemu spravi tak ho dobije :roll: ja neviem kolko mal ten bike kil, to bol odhad, bolo to nejake rb s dvojkorunkou
31.08.2008 - 19:41:29
00
To je to...Nie je to ako na aute,ze si zapises SPZku a potom ides na policiu :roll: Pochybujem,ze by fizli presetrovali,ci je to on alebo ten a ci sa preniesla jeho farba na tvoj ram apod...Sa ti na to vyprdnu...Ked nebol nejako vacsi nez ty,mal si ho zmalovat :evil:
31.08.2008 - 19:45:01
00
Pokiaľ je spôsobená škoda nad 8000 Sk, môžeš podať trestné oznámenie - poškodzovanie cudzej veci § 245 Trestného zákona. Je to bez súdnych poplatkov a súd v trestnej veci rozhodne aj o škode, lebo škoda je ľahko určiteľná (cena zničených komponentov), pokiaľ si ho naozaj nepoložil do nejakej "zakázanej zóny". Rozumný človek by ti tú škodu cvakol radšej bez súdu hneď - lebo ten súd by veľmi pravdepodobne prehral a okrem spôsobenej škody by cvakal aj súdne poplatky.

"vyskocili na mna desiati a odvolavali sa na to ze ja som si tam nemal dat bike a posielali ma do p..."

bolo tam nejako označené "sem si nedávajte bicykle"?
ten, čo ti spôsobil škodu, ti povedal, že v danom mieste existuje nenulové riziko jeho dopadu?
a vôbec, keď tam robil kktiny, tak zrejme musel, rozhodne MAL vidieť, že sa obďaleč nachádza položený bike, a tak bolo jeho povinnosťou správať sa tak, aby ho nepoškodil

winprog: presne hentak sa to NErobí, práveže je veľmi rozumné si privolať políciu aby sa spísala zápisnica a hlavne nepredpokladám že sby sa ti nevyskákaný puberťák hodnoverne legitimoval, a s tým už si rameno spravodlivosti poradí lepšie... je to ich psia povinnosť!!! ak by tak neurobili, ešte môžeš podať sťažnosť aj na nich... nech je viac srandy... a hlavne nad tých 8 K Sk je to už zdokumentovanie trestného činu...
Správajte sa ako normálni občania normálnej krajiny, nie ako zahnojená zborovičkovaná vytupená vidlač... sa tu z toho možno raz normálna krajina potom aj stane...

Aby vinník nezdrhol, odporúčam privolať 158 veľmi decentne - nič tak nepoteší poškodeného, ako to, keď päsť zákona dopadne na týpka, ktorý si (po kolikáté již?) hovie v presvedčení, "že sa mu to samozrejme zas prepečie". A neprepečie...
31.08.2008 - 23:48:44
00
ci skoda presahuje sumu 8000 Sk neviem, nakolko neviem zistit aku hodnotu ma ten ram. skoda ze som hned nezavolal policiu, ale bol to pre mna sok, bol som pod tlakom a nevedel som co robit. ma este zmysel ist teraz na policiu? resp. treba ist do partizanskeho?
01.09.2008 - 00:52:02
00
Teraz je to už asi dosť v péčku, pokiaľ nevieš, kto ti to urobil (meno, bydlisko)... ale treba to tu jasne napísať, lebo podobné príhody sú, myslím, medzi puberťákmi celkom bežné. Ak ti niekto zdemoluje bike a spôsobí škodu nad 8 l, je to trestný čin, a ak je to aj menej, aj tak to nič nemení na tvojom práve na náhradu škody. A aj v tom prípade máš právo požiadať políciu o asistenciu - spísanie zápisnice čo a ako sa stalo a zistenie totožnosti toho, kto ti škodu spôsobil. (Na druhej strane je asi naozaj trochu ujeté volať ich ku škode za 2 stovky, ale ak sa už jedná o tisíce...) Aj náhradu menšej škody ako 8 l máš právo požadovať súdnou cestou, je to normálny občianskoprávny spor, a keď to budeš mať podchytené policajnou zápisnicou je to tvoje plus. To si ale musíš zabezpečiť bezodkladne, teda - na mieste.
Ďalší moment je, že nijaký trošku sebakriticky mysliaci človek nepôjde do súdneho sporu, ak je jasné, že by ho prehral, lebo v tú ranu by súdne poplatky boli na jeho krku.
Ak je škoda nad 8 l, dá sa, samozrejme, podať trestné oznámenie aj na neznámeho páchateľa, ale v tom prípade sú šance na úspech pomerne obmedzené.
01.09.2008 - 01:20:18
00
meno a adresu mam
01.09.2008 - 01:41:10
00
skús si objektívne zrátať výšku škody... rám + rajdy + kľuky ak sa nemýlim

potom máš malý tip tuná:

http://vaza.sk/option,com_fireboard/fun ... d,352.html

a všeobecne - aj pre ostatných zhrnutie:

Treba privolať hliadku MsP alebo PZ, ktorá zdokumentuje spôsobenú škodu. Pokiaľ je páchateľ na mieste, tohto zadrží. Poškodený si však musí vyčísliť škodu. Treba to zdokladovať napr. faktúrou za opravu, predbežné vyčíslenie škody, nákupný blok, ... . Bez zdokladovania škody je ťažko vec prejednať, nakoľko správny orgán potom odkáže poškodeného aby si náhradu škody vymáhal od páchateľa v rámci občiansko-právneho konania, čo je zdĺhavé a niekedy neefektívne, najmä pokiaľ páchateľ nepracuje a nebýva v mieste trvalého bydliska.

takže posledná možnosť je dať to opraviť a vysúdiť čiastku uvedenú na faktúre servisu - je to dokonca objektívnejšie, lebo v tom máš už cvaknutú aj prácu servismana a to sú predsa tiež náklady, ktoré ti svojim konaním ten týpek spôsobil - máš právo, aby ti nahradil aj to
vyzveš ho písomne to uhradiť v nejakej lehote
a ak nič, zostáva ti jedine občianskoprávny spor - svedkov, predpokladám, máš, a budú aj ochotní dosvedčiť, čo a ako sa stalo - inak pozor na to, pred súdom ti pomôže len ak jasne a jednoznačne potvrdia, čo sa stalo, nijaké také že "možno že to bolo aj trochu inak" a pod., inak si v populárnom stave "tvrdenie proti tvrdeniu"

pevné nervy želám...

/edit: ak faktúra za opravu presiahne 8 l, tak samozrejme nepôjde o spor občianskoprávny, ale trestnoprávny, v tom prípade asi najelegantnejší postup je požiadať ho písomne o zaplatenie s dovetkom, že nakoľko spomínaná čiastka presahuje 8000 Sk, tak ak povedzme do 30 dní neuhradí spôsobenú škodu, podáš naňho trestné oznámenie podľa § 245 T.z. - bol by čistý idiot ak by to nezaplatil.../
01.09.2008 - 02:00:05
00
Bud to posli tomu,co ti to sposobil,alebo ak ma nieco do 15 tak chod za jeho rodicmi a tipujem,ze ti ti to vyplatia kesovicou hned na ruku,komu sa chce tahat po sudoch...
01.09.2008 - 08:38:48
00
keyboard_arrow_up