no na by asik potesilo viacej jedla po prichode do ciela ... lebo ja som strasny hlados :)


nieco take ako bageta vie zdvyhnut naladu :)
02.09.2008 - 10:02:56
00
pravda, vsimol si si nazov temy? :)


...tak nejaka gurmanska "specialitka" v ciely by potesila aj mna, alebo mozno viac chodov :oops:
02.09.2008 - 14:27:39
00
Aj ja som bol sklamany ked som po martone mal iba gulas.
Premna to bolo iba ako predjedlo.
02.09.2008 - 14:45:28
00
asi trochu osvety pre niektorych bicyklistov z kratsich trati :roll:
.
nepisane pravidla ako - "dlhi" maju prednost, ked niekto prosi o uvolnenie trasy, tak to jednoducho, nekomplikovane a co mozno najrychlejsie urobim, netlaci sa bicykel v jedinej/najlepsej stope, ked spadnem v zjazde okamzite (!!) idem na kraj, neopravujem spadnutu retaz v stope .... nepredbieham a netlacim sa kade tade bezhlavo-niekedy je treba odhadnut svoje sily a schopnosti trochu viac dopredu ako 2metre ...
02.09.2008 - 15:07:55
00
asi trochu osvety pre niektorych bicyklistov z kratsich trati :roll:


napr. na GRC :D
02.09.2008 - 15:08:51
00
napr. na GRC :D

tam by to platilo obratene - pre jazdcov dlhej
"verbieeeer, verbieeer" :D :D
02.09.2008 - 15:13:09
00

...tak nejaka gurmanska "specialitka" v ciely by potesila aj mna, alebo mozno viac chodov :oops:


a co by si si prial???:-) cestovinky nesmakuju? zeby sme skusili nejaky mastny frankfurter ako in osterreich:-)))

no to by bola tema na anketku ake jedlo preferujete..asi zalozim..

zaujimave podnety evidujem evidujem
02.09.2008 - 20:22:35
00
par drobnosti:
normalne - NAJlepšie tzn. jednotné značenie celej serie
(napr: 29 metrov pred VEĽKÝM rigolom tabulka z vykričnikom, nie v ňom, alebo vôbec)
jednotné meranie času (čipom) a vyhodnocovanie
policajt alebo "orgán" schopný zastaviť premávku pri prejazde každej normálnej autocesty !!!! NIE 13 ročné dieťa,!!!
cca 150 až 300 m pred občerstvovačkov oznam o nej a povinne vyznačenie pásma okolo na odhadzovanie bordelu
tvrdá a nekompromisná diskvalifikácia za: znečistovanie, porušenie dohodnutých pravidiel (úprava čásla, podvádzanie, úmyselné, ale aj neumyselne skratenie trate, cudzia pomoc, neposkytnutie pomoci pri úraze .....)
pri obzvlášt hrubom porušeni ZAKAZ štartu v serii
povinne (minimálne na nete) mapu trate a profi, ako bonus GPS
jednotný, ale minimálne NUTNÝ štandard na štarte (v balíčku) a v cieli (jedlo a nápoj) za primeranú, (nie najlacnejšiu) ALE podobnú cenu.
oddelený štart tratí podla možnosti tak, aby v cieli nebol velmi velký časový sklz, alebo naopak chaos (tzn. zákaz hromadného štartu kategorii)
zákaz zvýhodňovania akejkolvek skupiny účastníkov - pretekárov
dohodnutý - jednotný MINIMÁLNY - štandard ako odmena pre víťazov
(nie parazol a elektická zástrčka - napr...)
dopredu jasná a oznámená tombola, AK je, nie taška, podla toho, KTO koho pozná
minimálne, ale povinne solidne medicinske zabezpečenie na trati
vylučenie sebe lepšej a sebe krajšej časti trate o ktorej dopredu viem, že na nej nedokážem zabezpečit zdravotnu pomoc v normálnom štandardnom, život neohrozujucom čase...
povinný prejazd a kontrola trate (najlepšie motorkárom) tesne pred štartom
zákaz používat počas preteku MP3... a podobné nutné pomôcky "do lesa" ...
ETC.....
ale samozrejme aj mnoho mnoho ďaľších, lepších vylepšenííí, podla fantázia, schopnosti a € usporiadateľa :-)
02.09.2008 - 23:30:49
00
asi trochu osvety pre niektorych bicyklistov z kratsich trati :roll:
.
nepisane pravidla ako - "dlhi" maju prednost, ked niekto prosi o uvolnenie trasy, tak to jednoducho, nekomplikovane a co mozno najrychlejsie urobim, netlaci sa bicykel v jedinej/najlepsej stope, ked spadnem v zjazde okamzite (!!) idem na kraj, neopravujem spadnutu retaz v stope .... nepredbieham a netlacim sa kade tade bezhlavo-niekedy je treba odhadnut svoje sily a schopnosti trochu viac dopredu ako 2metre ...

Tvoje pravidlá si odporujú...
03.09.2008 - 00:54:27
00
Tvoje pravidlá si odporujú...

ani nie :roll:

(a dam ti to aj do boldu ked na prvykrat netrafis)
03.09.2008 - 01:45:52
00
Tvoje pravidlá si odporujú...

"niekedy je treba odhadnut svoje sily a schopnosti trochu viac dopredu ako 2metre ..." - JoKo, pri tebe by som usudzovala ze uz mas dost najazdene na maratonoch, aby si spravne pochopil, ze pri spomenutych 2 metroch nemam na mysli jazdcov z dlhych (resp. celo pelotonu zo strednych) trati, ale prave naopak, kratkych a tych, ktori v zapale boja plni sil na dvadsiatich kilometroch, nezodpovednym jazdenim ohrozuju svojich spolujazdcov 8)
03.09.2008 - 09:15:48
00
Ak mas odradene na 1:1 na strmej lesnej cesticke a koncentrujes sa na to aby si to udrzal az hore,popritom kricis"poprosim idem zlava" a dotycny-tlaciaci(z kratkej) sa najprv obzera a potom unavene odtiahne bike NA LAVU STRANU a potom na teba bez slova pozera jak puk ked mu podakujes a to sa zopakuje viac x, minimalne mas z toho rozpacite pocity...Tak isto pri zjazdoch nezaskodi zkricat "idem vpravo" a ak som predbiehany dat najavo ze som to pocul zakricanim "pod".Myslim ze je to prospesne pre obidve strany.Cize ano viac fair play osvety!!


Naposledy upravil emem dňa 03.09.2008 - 13:14:27, celkovo upravené 1 krát.

03.09.2008 - 10:54:28
00
Najlepsie bolo, ked som asi tak minutku isiel za jednou slecnou na GreenBikeTour, bolo to za Bielym Krizom, a nechcelo sa mi na nu kricat a tak, tak som sa na nu nalepil a ked bola sirsia cesta, tak som ju pekne obehol....
Vtom strasne skrikla (skor zajacala...), ze ci sa nemozem ozvat ked ju predbieham...(ocividne sa zlakla, chúďa!!!)
Asi cica neratala s tym, ze ju na maratone niekto bude predbiehat....a ja som pritom len nechcel na nu kricat. Ale asi nabuduce pre istotu zakricim, aby sa ludia nebali.... :-)
03.09.2008 - 10:58:24
00
porto: v tom si naozaj nepomozes. Niektori (niektore) sa zlaknu ked na seba upozornis, ini (ine) ked na bezpecnom mieste obiehas/predbiehas.
Ale v terene ma dost pocut - hrkam a na pretekoch aj hlasnejsie dycham. :D

v terene to asi nie je dobre, ale z cesty mam zvyk sledovat zvuky okolo seba a obzerat sa za seba ci ma niekto nechce predbehnut :)

Mna by potesilo, okrem veci co sa tu spominali, aj dostatocne siroka cesta v prvom stupani. Tam je prva selekcia a pokial startujem zozadu (zatial vzdy), niekedy mam problem s tym pomalym tempom. Pri sirsej ceste v prvom narocnom stupani sa pole rychlejsie odselektuje, ako na rychlych usekoch kde treba davat viac pozor (a pripadne kricat)
03.09.2008 - 21:48:36
00
Mna by potesilo, okrem veci co sa tu spominali, aj dostatocne siroka cesta v prvom stupani. Tam je prva selekcia a pokial startujem zozadu (zatial vzdy), niekedy mam problem s tym pomalym tempom. Pri sirsej ceste v prvom narocnom stupani sa pole rychlejsie odselektuje, ako na rychlych usekoch kde treba davat viac pozor (a pripadne kricat)

ked uz sme pri starte, bolo by fajn keby sa ludia vedeli realne odhadnut a podla toho aj stali na starte.

v stupave sice bola cesta po starte relativne siroka no ked sa na nu dali vedla seba traja borci z "druhej lajny" ktori po 800m prveho stupania nevladali a nikoho nechceli pustit pred seba...

blbe je ze tomuto nepomoze ani siroka rovna asfaltka na prvych par km (ako napr na Sele). vo velkom baliku sa po starte ide relativne lahko a hned ako sa to zuzi je situacia taka ista ako keby sa rovno voslo do lesu ...
04.09.2008 - 00:15:25
00
keyboard_arrow_up