v pozadí už vidno mesto, lenže sme sa tam nevedeli dostať :? Vrátili sme sa do lesa a skúšali to inde

Prílohy:

DSC01405.JPG
DSC01405.JPG 223.33 KiB thumb_up0thumb_down

29.08.2008 - 11:51:49
00
nakoniec sa nám podarilo nájsť cestu z lesa a takouto lúkou, kde vidno náznak chodníka a tráva bola asi vyššia ako my, sme sa dostali k amfiteátru a následne do mesta 8) Zhodli sme sa, že je to zaujímavá trasa, len keby to niekto udržiaval... :roll:

Prílohy:

DSC01409.JPG
DSC01409.JPG 471.64 KiB thumb_up0thumb_down

29.08.2008 - 11:54:54
00
Včera sme boli so Sparcusom opäť v Lesoparku pri meste, už nešlo o "expedíciu veverička" ako minule, len tak sme si chceli zajazdiť v lese...všetko by bolo fajn, len keby sme asi hodinu nemuseli hľadať môj tachometer...v zjazde asi pri 35 kilometrovej rýchlosti mi z neznámych príčin vyskočil z držiaka a následne som len videl ako letí nabok do lístia na zemi. Tak sme zastali trochu ďalej, nechali bicykle a vrátili sme sa ho hľadať...už som strácal nádej aj trpezlivosť, nakoniec sa našiel len pár metrov od bicyklov - tam by sme ho určite nehľadali. Doteraz neviem pochopiť ako sa dostal takmer 20 m od miesta kde mi vypadol :roll:

Prílohy:

Komentár súboru: "lietajúci tachometer"
stratený tachometer.JPG
stratený tachometer.JPG 251.42 KiB thumb_up0thumb_down

03.09.2008 - 21:05:20
00
Dnes som si bol zajazdiť v príjemnom prostredí CHKO Východné Karpaty. Cesta z Medzilaboriec cez Vydraň do Paloty patrí medzi moje obľúbené. Premávka je minimálna - počas 9 km cesty som stretol len 3 autá. Pri obchode v dedine som si dal malé občerstvenie - Kávenku :) a pokračoval som hore peknou asfaltovou cestou na hranicu s Poľskom. Za dobrého počasia vidno z hranice Tatry, dnes som ich nevidel :? Cestou späť ma sprevádzal len nepríjemný protivietor...dole pri obchode ma už čakal Sparcus, zase sme doplnili KiloJouly a pomalým tempom sme sa vrátili domov.

Prílohy:

Komentár súboru: medzi obcami Vydraň a Palota - okraj CHKO Východné Karpaty
DSC01436.JPG
DSC01436.JPG 131.6 KiB thumb_up0thumb_down

03.09.2008 - 21:34:10
00
ešte pridávam pohľad z hranice smerom na územie Poľska...neviem ako inde, ale v tejto prihraničnej oblasti je nádherné prostredie, pekné nielen ihličnaté lesy a úžasne čistý vzduch :wink:

Prílohy:

DSC01449.JPG
DSC01449.JPG 184.93 KiB thumb_up0thumb_down

03.09.2008 - 21:39:23
00
ked som sa tamade vracal na biku z Polska tak tam bola este len polna cesta, zavora a unimobunka v ktorej sa striedali po dnoch nasi a polski colnici, mali sme stastie, lebo tam akurat skuzil slovensky kpt. a nechal sa ukecat aby nas pustil aj ked sme nemali pobyt v prihranicnom regione, bolo to dakedy v r. 1998.


Naposledy upravil Luho dňa 08.09.2008 - 13:05:58, celkovo upravené 1 krát.

05.09.2008 - 21:33:11
00
ano Luho, ja si tu cestu pamätam len trochu, niekedy asi pred 7-8 rokmi som ňou s rodičmi a bratom prechadzal do Poľska na turu :) . Neviem presne v ktorom roku bola urobena terajšia asfaltová cesta, ale odvtedy ju využívam aj ja. Premávka je naozaj minimálna tak si rád užívam najprv pekné stúpanie na hranicu (občas zájdem aj do Poľska) a potom super zjazd naspäť :lol: . Tá unimobunka tam je doteraz aj s rampou. Okrem asfaltovej cesty pribudlo na hranici odpočívadlo, drevený altánok s lavičkami a nejaké informačné tabule.
Luho, a kde si vtedy v Polsku jazdil?

Prílohy:

Komentár súboru: unimobunka a rampa na hranici
DSC00985.JPG
DSC00985.JPG 276.58 KiB thumb_up0thumb_down

06.09.2008 - 14:00:35
00
isli sme s kamaratom z Presova cez Bardejov a Becherov do Polska a potom poza hranicu po cestach necestach na Duklu, za nou sme spali prvykrat v rozostavanom dome, potom sme pokracovali na Solinske jazera a pred Cisnou sme spali v stane nedaleko mosta, a treti den sme to potiahli cez Cisnu, Palotu, Medzilaborce, Giraltovce az do Presova.
len tak mimochodom kamos za ten cas stihol este 11 piv 2l kysleho mlieka a aj obrovsku zmrzku, ja som si mlieko odpustil aj v pivach som od neho slabsi :D
este som si spomenul na studnicku ponize hranice, kde kamos vyveksloval s poliakmi koruny za marky
06.09.2008 - 14:10:08
00
tak to ste si spravili riadnu turu :shock: Je tam naozaj pekne vsak? Ja som chcel Polsko trochu spoznat na bicykli, tento rok nevyslo tak snad nabuduce. Pri Solinskych jazerach som bol minuly rok, ale autom :).
Neviem ktoru studnicku myslis...o jednej viem v Palote pri hostinci, ale asi to nebude ona :roll:
07.09.2008 - 21:34:19
00
Včera pred večerom sme boli so Sparcusom na "prechádzku" na bikoch za mestom, najprv v Krasnom Brode smerom na Roškovce, kde sme si cestou späť užili krátke ale pekné serpentíny. Potom sme sa presunuli na zákrutu na kopci v Krasnom Brode, kde sme si pozreli západ slnka. Keďže sme nemali so sebou osvetlenie tak sme sa vrátili zavčasu domov :wink: Taký krátky výjazdík, ale lepšie ako nič :lol:

Prílohy:

DSC01452.JPG
DSC01452.JPG 207.63 KiB thumb_up0thumb_down

07.09.2008 - 21:40:27
00
Krásne počasie sme dnes využili výletom na Domašu. Prešli sme si kúsok trasy, ktorou sme išli na podujatí Okolo Domaše, lenže najprv opačným smerom. Začiatok na Kryme, ďalej sme pokračovali kúsok cestou potom lesom popri brehoch Domaše do rekreačných oblastí: Zátoka, Eva a nakoniec Poľany. Naspäť sme sa vrátili tou istou trasou, so zastávkou na Eve kde sme si dali colu :) DT 16 km, AV 10,7 km/h, TM 1:30:04 hod.

Prílohy:

Komentár súboru: pri Domaši, druhy bajk posluzil ako stojan na fotak :-)
DSCF2722.jpg
DSCF2722.jpg 386.48 KiB thumb_up0thumb_down

07.09.2008 - 21:52:22
00
[quote=""]tak to ste si spravili riadnu turu :shock: Je tam naozaj pekne vsak? Ja som chcel Polsko trochu spoznat na bicykli, tento rok nevyslo tak snad nabuduce. Pri Solinskych jazerach som bol minuly rok, ale autom :).
vidis keby som ta nasiel skor mohli sme tahat spolu.polsko je fajn nabehal som kopec km toho roku,ale ja taham dnovky-rano tam a vecer spat.okolo200km.tak az na druhy rok.....potom sa ozvem___
zopar mojich okruhov:palota-cisna-terka-zagorz-komancza-
palota-szczawne-nowotaniec-rymanow-daliowa-komancza-
palota-sanok-krosno-tylawa-havaj-olka-radvan-
certizne som skusal,ale nie na moje kolieska700*28/120psi :lol: -jasliska
beham po celom vych.slov.madarsko,ukrajinu nerobim skoncila doba platnosti pasu a ani ma to tam netaha.
PS:dvaja mozeme aj na viac dni a kratsie trasy..chcel som zajst dalej do PL tak ma napadol vlak,ale len do ML by ma to stalo 72sk potom mi povedala,ze do sanoku iba cez prazdniny a 320sk s tym,ze 2*prestupovat..tak som jej podakoval,ze radsej si to odkrutim :lol: .
aut fakt malo zazrak stretnut nakladak najma tu dole juhovychod.
kraj obrazowy.
08.09.2008 - 07:40:09
00
Neviem ktoru studnicku myslis...o jednej viem v Palote pri hostinci, ale asi to nebude ona :roll:

Asi 100-200 m ponize unimobunky vlavo od cesty(starej) za krikmi, dufam ze ju pri vystavbe novej cesty neznicili.

Prílohy:

Komentár súboru: studnicka pod hranicnym prechodom Palota
palota studnicka_m.JPG
palota studnicka_m.JPG 326.56 KiB thumb_up0thumb_down

08.09.2008 - 12:11:43
00
Byvala zavora na hranicnom prechode Palota

Prílohy:

Komentár súboru: zavora na ceste-neceste
Palota zavora_m.JPG
Palota zavora_m.JPG 331.66 KiB thumb_up0thumb_down

08.09.2008 - 12:56:42
00
a takto vyzerala cesta na Polskej strane

sorry za kvalitu, jedna sa o ofotene stare fotky :(

Prílohy:

palota cesta_m.JPG
palota cesta_m.JPG 444.94 KiB thumb_up0thumb_down

08.09.2008 - 13:01:06
00
keyboard_arrow_up