Zapchy na maratonoch, nekriticnost bikerov samych k sebe ako aj bezohladnost voci "spolupretekarom" sa vyskytuje a pravdepodobne aj bude vyskytovat nadalej. Kazdy rozumny clovek vie, ako sa spravat, ostatni sa nezmenia.
Ja by som zaviedol "kvalifikacny predzavod" s dlzkou cca 5km so skutocne terennym povrchom a potom by som radil podla casov startovne pole. Pravda, komplikovane a asi s nie velmi presnou vypovedacou hodnotou. Ale zoradit startovne pole podla vysledkov z inych maratonov/pretekov, novych nechat startovat niekde viac zozadu a bolo by.
04.09.2008 - 19:49:56
00
Ja by som zaviedol "kvalifikacny predzavod" s dlzkou cca 5km so skutocne terennym povrchom a potom by som radil podla casov startovne pole. Pravda, komplikovane a asi s nie velmi presnou vypovedacou hodnotou.

scasti by to pomohlo, hlavne proti extremom (vpredu vyletnici). obavam sa vsak, ze niektori by to brali ako skutocny zavod. Ved v kvalifikacii sa ide predsa naplno, nie? :)
Osobne preferujem pomalsi zaciatok ... a potom "musim" predbiehat. :D
04.09.2008 - 20:33:55
00
Ak mas odradene na 1:1 na strmej lesnej cesticke a koncentrujes sa na to aby si to udrzal az hore,popritom kricis"poprosim idem zlava" a dotycny-tlaciaci(z kratkej) sa najprv obzera a potom unavene odtiahne bike NA LAVU STRANU a potom na teba bez slova pozera jak puk ked mu podakujes a to sa zopakuje viac x, minimalne mas z toho rozpacite pocity...Tak isto pri zjazdoch nezaskodi zkricat "idem vpravo" a ak som predbiehany dat najavo ze som to pocul zakricanim "pod".Myslim ze je to prospesne pre obidve strany.Cize ano viac fair play osvety!!


...to musis byt dost rychly - a najlepsie nekricat nic. ked uz sa ti stane ze nemas kadial - pokrikuj "HOP" "HOP" "IDEMEEEE" akoze ich povzbudzujes, potom ochotne skacu ostosest - mam vyskusane :lol:
04.09.2008 - 22:14:47
00
... ked uz sa ti stane ze nemas kadial - pokrikuj "HOP" "HOP" "IDEMEEEE" akoze ich povzbudzujes, potom ochotne skacu ostosest - mam vyskusane :lol:

presne toto robim aj ja ... heh :D
05.09.2008 - 09:08:12
00
17. Wildoner Thermen-Radmarathon vo Wildone (pri Grazi, AUT), 7. 9. 08:
Maličkosť ale poteší - pomaratónová úschovňa bicyklov. Účastník môže v pohode zjesť nudle, pozrieť si tombolu, vyhodnotenie, stánky, dať si s priateľmi pivečko a to všetko bez toho, aby jedným očkom strážil svojho tátoša. Pri vchode odovzdá, niekoľko organizátorov preberá, odovzdáva potvrdenky o úschove a na základe potvrdeniek aj vracia bicykle naspäť. Do ohradeného priestoru nemá nikto, okrem organizátorov, prístup. Na druhej strane do uzatvoreného areálu so stánkami, bufetmi a stanmi nemá nikto prístup s bicyklom.

Prílohy:

wildon08.JPG
wildon08.JPG 372.7 KiB thumb_up0thumb_down

08.09.2008 - 22:19:03
00
a samozrejme aj s pekným výhľadom...

ale takéto veci sú už bežné aj u našich západných susedov....

Prílohy:

uschovna.jpg
uschovna.jpg 240.03 KiB thumb_up0thumb_down

08.09.2008 - 22:27:12
00

nie si pribuzny s Alenkou z rise divov ??



chod niekedy na maratón niekam VON a možno sa ti trošku :idea: ... otvoria očičká :-)
a hlavne asi ked trošku podrastieš :P
09.09.2008 - 10:23:16
00
nie si pribuzny s Alenkou z rise divov ??
mas poziadavky pomaly ako vo vazeni !!! :!:

Vo vazeni som nastastie este nebol, ale co je na tom nerealne? Dohodnut jednotne pravidla by nemal byt problem, horsie asi bude ich dodrzat. A kto to nebude schopny, vypadava z hry. Kandidatov do serie je viac, a niektori (Spisske Podhradie) ukazali, ze vedia najst spravnu cestu.
09.09.2008 - 10:30:46
00


nie si pribuzny s Alenkou z rise divov ??

mas poziadavky pomaly ako vo vazeni !!!

:!:

tie "poziadavky" su zalozene na velmi dobrom zaklade...
09.09.2008 - 10:40:37
00

chod niekedy na maratón niekam VON a možno sa ti trošku :idea: ... otvoria očičká :-)
a hlavne asi ked trošku podrastieš :P


je to podla mna maximalne nerealne, abz sa dohodli taketo pravidla 1 co tam spominas tie diskvalifikacia a podobne, je to nemozne odkontrolovat predsa ...
nemyslis, ze niektore pravidla si trochu prehnal ?


predsa len je to Slovensky maraton :!: a nie svetovy pohar ....
09.09.2008 - 10:48:13
00
mozno je to off toppic, ale na tohtoročnom sulovskom maratone, ked sme prechadzali cez dediny a osady tak bolo veľmi vela detí, ktoré nás povzbudzovali a takmer všetky mali nastavené ruku, že si ťapnú s "ozajstným " maratoncom.....predo mnou išla tlupa bikerov, ktorá ich ignorovala, vyzeralo to tak, že im to dokonca vadilo....takže som sa snažil zachraniť situaciu...no tlapnuť si s 30 deťmi dalo zabrať, stratil som tam síce pár minút , rovnováhu a skoro skončil v potoku....ale detská radosť nepozná hranice :D ........keď vidím ako sa povzbudzuje v čechach, tak budme radi za každého fanúšika na trati.

P.S. Chápem, že človek na biku ma niekedy krízu ako Fantozzi pri stúpaní do kopca, kde registruje ledva seba....ale toto bola rovinka.
09.09.2008 - 10:52:32
00
mozno je to off toppic, ale na tohtoročnom sulovskom maratone, ked sme prechadzali cez dediny a osady tak bolo veľmi vela detí, ktoré nás povzbudzovali a takmer všetky mali nastavené ruku, že si ťapnú s "ozajstným " maratoncom.....predo mnou išla tlupa bikerov, ktorá ich ignorovala, vyzeralo to tak, že im to dokonca vadilo....takže som sa snažil zachraniť situaciu...no tlapnuť si s 30 deťmi dalo zabrať, stratil som tam síce pár minút , rovnováhu a skoro skončil v potoku....ale detská radosť nepozná hranice :D ........keď vidím ako sa povzbudzuje v čechach, tak budme radi za každého fanúšika na trati.

P.S. Chápem, že človek na biku ma niekedy krízu ako Fantozzi pri stúpaní do kopca, kde registruje ledva seba....ale toto bola rovinka.


Toto sa mi na Sulove tiez pacilo. Bolo vidno, ze maraton je pre nich udalost. Tiez som tlapkal, kade tade, dokonca som si aj s jednym krpcom na BMX dal kratky sprint (nechal som ho vyhrat...)
09.09.2008 - 10:55:02
00
Zapchy na maratonoch, nekriticnost bikerov samych k sebe ako aj bezohladnost voci "spolupretekarom" sa vyskytuje a pravdepodobne aj bude vyskytovat nadalej. Kazdy rozumny clovek vie, ako sa spravat, ostatni sa nezmenia.
Ja by som zaviedol "kvalifikacny predzavod" s dlzkou cca 5km so skutocne terennym povrchom a potom by som radil podla casov startovne pole. Pravda, komplikovane a asi s nie velmi presnou vypovedacou hodnotou. Ale zoradit startovne pole podla vysledkov z inych maratonov/pretekov, novych nechat startovat niekde viac zozadu a bolo by.


Radenie podla "kvalifikacie" ?! Potom by to nebola taka zabava predbehnut v prvom kopci sto pretekarov :roll:
09.09.2008 - 10:55:14
00

Radenie podla "kvalifikacie" ?! Potom by to nebola taka zabava predbehnut v prvom kopci sto pretekarov :roll:


..skus sa buduci rok prihlasiť na HARD...či to bude zábava, to predbiehanie v prvom kopci :D
09.09.2008 - 11:10:43
00
No hej som prdlavka bez trenigu tak som startoval medzi svojimi. Naviac som vedel ze ked vysprintujem ten kopec potom dole kamenymi sa vydycham :oops: Poznat trat je mega +
09.09.2008 - 11:15:50
00
keyboard_arrow_up